--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana foteli

ODPOWIEDZ
Hollly

Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 23 lut 2014, o 22:38

Panowie,
Stoję przed dylematem. Mam zmasakrowane poszycia siedziska fotela (pól eko skóra). Tapicerzy wołają po 500 -700 zł. Pokrycie siedziska nowe w aso 600 zł plus wymiana 300 zł czyli na okrągło tysiąc.
Przeglądając portale aukcyjne pomyślałem, że to dobry moment aby może wymienić fotele na pełną skórę.
Tu rodzi się pytanie.
Moje fotele mają tylko regulację elektryczna wysokości oraz to pompowanie lędźwiowe, pozostałe funkcje ręcznie plus ogrzewanie.
Większość używanych foteli wystawionych na sprzedaż ma pełną elektrykę.
Do tego są do wyboru te standardowe oraz te z wersją wentylowaną. Pytanie, czy z podłączeniem tego będą problemy. Różnica w cenie około 400 zł.
Pytanie czy warto zainwestować w te z wentylacją? Panele klimatyzacji z funcją wentylacji można bez problemu kupić. Tylko, że pewnie nie zadziała plug&play....to samo ze sterowaniem, rozumiem?
Foto: zdjęcie "nowych" foteli z pełnym sterowaniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adam10

Re: Wymiana foteli

Post autor: Adam10 » 23 lut 2014, o 23:08

zdejmij zaślepki progów i zobacz czy masz instalacje. Jak masz instalacje to wszystko jest p&p.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wymiana foteli

Post autor: yerry » 24 lut 2014, o 16:17

Fotele tylko podgrzewane i fotele podgrzewane/wentylowane mają różne moduły sterujące.

Sama wymiana panelu sterownia niczego nie zmieni jeśli nie zostanie wykonane programowanie właściwych opcji do modułu nadwozia.

Nie spotkałem Insigni, która miałaby jakikolwiek kawałek nadmiarowej instalacji wobec wyposażenia z jakim wjechała z fabryki, więc ostrożnie.

Zwróć uwagę czy fotele z wentylacją które chciałbyś kupić są w komplecie z wszystkimi modułami sterujacymi czy są to tylko gołe stołki ograbione z elektroniki i mechaniki.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Hollly

Re: Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 25 lut 2014, o 20:53

Byc moze sprawdze jutro jak to wyglada. Wentylacja dla mnie nie musi działać, przeżyję, natomiast te fotele z wentylacją bardziej mi się podobają.

-- 25 lut 2014, o 20:53 --

Mam zgryz....okazało sie, ze fotele sa bez poduszek (ponoć auto z rozbiórki wersji demonstracyjnej) i musiałbym przełożyć poduszki ze swojej. Pierwsza sprawa, facet twierdzi, ze jest dojście z tylu aby je włożyć bez prucia, druga sprawa nie wiem, czy z mojej wersji bedą plug&play do tej wersji foteli. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, ze przekladal ale nie mogę tego namierzyc...

Hollly

Re: Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 26 lut 2014, o 00:14

Miałeś na myśli te?
http://www.ebay.com/itm/Leder-Ausstattu ... true&rt=nc

Nie, mam dogadane inne. Tez bez poduszek, w cenie około 2 tpln.
Zastanawiam sie tylko, czy to bedą te same poduszki bo to w sumie przecież to rożne fotele....


wojtassss pisze:A nie możesz po prostu rozłożyć tapicerki? Gdzieś widziałem zdjęcia, że jest na zatrzaskach, albo po prostu do tapicera i za flaszkę rozbierze fotel. Wtedy przekładasz poduchy i nakładasz tapicerkę z powrotem.
Dowiedziałeś się czy jak mamy elektryczne i włożymy elektryczne ale pełne skóry to będzie grało, czy nową instalację trzeba ciągnąć?
Wziąłeś te bez poduszek z ebay'a?

Hollly

Re: Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 26 lut 2014, o 00:24

Bije sie z myślami...czy to nie za dużo, 2 tysiąca za fotele bez poduszek.
Swoją drogą, zastanawiam się, czy facet wstawia kit z tymi wersjami demo aut, ze trafiaja tapicerki w całości ale zawsze bez poduszek.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Wymiana foteli

Post autor: Luk » 26 lut 2014, o 00:28

Jak demo może być bez poduszek, przecież to kompletne auta :D pewno poduchy sprzedaje osobno

Hollly

Re: Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 26 lut 2014, o 19:13

Z jednej strony może i masz rację, biznes is biznes każda 2 poduszki to dodatkowe 500 zl
Okazało sie, ze firma nie ma w swojej ofercie poduszek powietrznych używanych, więc gość może i mówił prawdę.
Rozmawiałem dzis ze znajomym z VW i mówi, że to są auta testowe, które trafiają na sprzedaż od producenta ( z zasady powinny być zlomowane) ale jeśli idą na części to zawsze bez poduszek. To ponoć jedyna rzec wyciagana przed puszczeniem takiego samochodu na wolny rynek...z powodu bezpieczeństwa, aby nie kwitł handel używanymi airbagami.

Hollly

Re: Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 26 lut 2014, o 19:50

W piątek najprawdopodobniej po nie pojadę to podpytam. Fajny komplet jest tez na allegro, z tym, ze jasny. jest wszystko, lącznie ze schowkami, poduszkami. Wyglada na mało zmęczony.

Hollly

Re: Wymiana foteli

Post autor: Hollly » 26 lut 2014, o 20:01

Tego jasnego na żywo nie widziałem. To nie od niego mam te czarne. Z ciekawości, problem usunąć takie zagniecenia?

m4rino

Re: Wymiana foteli

Post autor: m4rino » 25 lip 2014, o 06:54

Orientuje się ktoś czy da rade przełożyć fotele z wersji kombi do sedana ?? Czy za bardzo różnią się wymiarami... ?

m4rino

Re: Wymiana foteli

Post autor: m4rino » 28 lip 2014, o 12:50

No to musze podjechać i przymierzyć jeszcze na oko czy będą pasować : D

prokop

Re: Wymiana foteli

Post autor: prokop » 8 gru 2014, o 20:01

To jeszcze szybkie pytanie , mam u siebie fotele z elektryczną regulacją wysokości + podgrzewanie jak wymienię na fotele z pełnym elektrycznym sterowaniem (wersja bez pamięci ) to też muszę się w elektryce grzebać (logicznie myśląc to raczej silniki foteli raczej nie komunikują się po CAN ze sterownikami ) , czy wystarczy zasilanie podłączyć ???

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Wymiana foteli

Post autor: Luk » 8 gru 2014, o 20:18

Wystarczy jak podłączysz napięcie do funkcji starowania. Najlepiej znajdź napięcie dochodzące do regulacji wysokości i lędźwi i do niego podepnij od funkcji sterowania. Ogrzewanie zostaw w spokoju bo one podłączone jest do modułu komfortu.

prokop

Re: Wymiana foteli

Post autor: prokop » 8 gru 2014, o 20:30

Ale ja chce ruszać ogrzewanie. Cala ta zadyma wychodzi z chęci naprawy modułu ogrzewania, ale chłopy na szrocie za sam modul ogrzewania chca tyle co na allegro za stelaż z modułem i pełną elektryką.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Wymiana foteli

Post autor: Luk » 8 gru 2014, o 20:35

prokop pisze:To jeszcze szybkie pytanie , mam u siebie fotele z elektryczną regulacją wysokości + podgrzewanie jak wymienię na fotele z pełnym elektrycznym sterowaniem (wersja bez pamięci ) to też muszę się w elektryce grzebać (logicznie myśląc to raczej silniki foteli raczej nie komunikują się po CAN ze sterownikami ) , czy wystarczy zasilanie podłączyć ???
W tym poście pytasz o zasilanie sterowaniem foteli a nie o problemy z ogrzewaniem. Chyba że ja Cię nie zrozumiałem.

Jeżeli chcesz grzebać w sterowaniu ogrzewania to idzie ono po module komfortu,sterowanie foteli bez pamięci nie idzie do modułu i można jest zasilić z napięcia z wysokości fotela. Najlepiej napisz do Yerrego lub Macsika bo on zna bardziej temat.

prokop

Re: Wymiana foteli

Post autor: prokop » 9 gru 2014, o 14:56

luk59 pisze:Ale ja chce ruszać ogrzewanie. Cala ta zadyma wychodzi z chęci naprawy modułu ogrzewania, ale chłopy na szrocie za sam modul ogrzewania chca tyle co na allegro za stelaż z modułem i pełną elektryką.
Czyli może jeszcze raz spróbuje zadać pytanie. Gdzie oryginalnie podłączone jest zasilanie silników elektrycznych fotela,
1) czy do tego modułu pod siedzeniem i jest wiele wersji tego modułu w zależności od wypasu fotela
2) lub silniki oryginalnie podłączone są między sobą
3) lub Wchodzą w tą wielką wtyczkę pod siedzeniem??

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Wymiana foteli

Post autor: Luk » 9 gru 2014, o 14:59

Nie wiem tego, najlepiej napisz na PW do Yerrego.

btw
czemu cytujesz coś czego nie napisałem?

prokop

Re: Wymiana foteli

Post autor: prokop » 9 gru 2014, o 15:07

luk59 pisze:czemu cytujesz coś czego nie napisałem?
To nie ja , to przeglądarka :D

Manio

Re: mata grzewcza foteli przednich

Post autor: Manio » 30 gru 2014, o 14:40

Witam czy jest możliwość sprawdzenia maty grzewczej czy jest sprawna,a może coś innego do wymiany.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”