--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klapa bagażnika

ODPOWIEDZ
maciek000
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2018, o 23:46
Auto: Insignia A Lift
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Rybnik

Re: Klapa bagażnika

Post autor: maciek000 » 29 kwie 2021, o 15:36

coolmobil pisze:
21 mar 2018, o 09:30
Jestem po wymianie siłownika i wymianie płynu hydraulicznego.
Płynu w pompie było mniej niż połowa i kolor jego tez świadczył o zmeczeniu.
Siłownik kupiony z Allegro.
Płyn jakim należy zalać pompę:
Obrazek

Obrazek

Była wcześniej dyskusja jak zalać płyn. Po wyjęciu pomp z plastikowej obudowy i pianki wygłuszającej. Po jednej stronkę jest zbiorniczek ze znakiem + . Na końcu tego zbiorniczka jest otwor ze śruba która należy wykręcić i można zlać stary i dolać nowego. Ilość płynu oznaczona jest tym plusem jak pompa leży na płasko. Należy płynu nalać tyle aby prawie do górnej części plusa dochodziła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam,
Bardzo proszę o informację czy przewody siłownika są wkręcone do pompy? trzyma je zatrzask? czy po rozłączeniu z siłowników nie spłynie olej?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 29 kwie 2021, o 18:59

Prawdę mówiąc nie pamietam jak są podłączone.
Znaczy są podłączone na 100% do pompy ale już nie pamietam w jaki sposób.
Mi przy wymianie siłownika nic nie wyciekło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Yozeph
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2020, o 19:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gniezno

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Yozeph » 1 maja 2021, o 18:20

Mam pytanko, siłownik lekko mi się pocił, ale dziś nagle z niego olej się leje na potęgę. Mogę kupić siłownik, używkę ale ma ucięte przewody więc z tego mojego starego da radę je przełożyć żeby wszystko działało?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 1 maja 2021, o 18:34

Według mnie nie.
Ja kupowałem używkę zgodna z numerem oryginału ale kable miała w komplecie.
Radzę takiego szukać.
Ps. Skoro leje Ci z tego siłownika tak mocno jak mówisz to radzę wyłączyć elektrykę klapy aby nie zatrzeć pompy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Yozeph
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2020, o 19:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gniezno

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Yozeph » 1 maja 2021, o 18:44

Numer się zgadza 13338838 tylko cena kusi i w dodatku 3 km ode mnie. A sprzedaje to firma która zajmuje się demontażem aut powypadkowych itd. Dzisiaj próbowałem cos tam ogarnąć przy siłowniku ale bez skutku i klapa chodziła chyba z 50 razy i cały czas normalnie. Najlepsze że wczoraj został wymieniony mikrostyk bo otwieranie działa tylko z kluczyka i z drzwi, a po wymianie na nowy mikrostyk nadal nie działa i dziś doszło właśnie sączenie z siłownika. Więc na teraz jestem bez bagażnika.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 1 maja 2021, o 18:59

Zrobisz jak uważasz, może się mylę i da się przełożyć kable. Ja chciałem uniknąć niespodzianek i kupowałem komplet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Reniek
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2021, o 19:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Reniek » 16 maja 2021, o 13:38

Witam. U mnie w ogóle tylna klapa nie działała. Po wyjęciu modułu okazało się, że brakowało kilka "pinów" , były ułamane. W warsztacie powiedzieli, że nie naprawią bo nie mają pinów. Szukałem po sklepach elektronicznych ale bez skutku. W desperacji sam wziąłem się za problem. Zastosowałem jako piny... spinacz biurowy. Teraz zamykanie i otwieranie z drzwi działa. Mikro styk też działa. Natomiast nadal nie działa zamykanie z klapy bagażnika. Paweł w tym wątku pokazał zdjęcie modułu ale nie wiem czy w mojej Insigni z 2010 r. jest coś takiego bo moduł który ja wyjąłem jest znacznie większy. Czyżby był jeszcze jakiś inny moduł tylko do zamykania klapy.? Jeżeli tak to gdzie go znajdę bo ze zdjęcia nie mogę się zorientować. Dziękuję za podpowiedź.

Reniek
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2021, o 19:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Reniek » 21 maja 2021, o 06:57

Witam. Wydaje mi się, że tu pisałem już kilka dni wcześniej ale nie widzę swojego listy więc ponawiam. Wprawdzie ostatni list z forum jest sponad 3 lat to może jeszcze ktoś zajrzy tutaj. Mnie też popsuło się otwieranie i zamykanie klapy. Generalnie nic nie działał. Wyjąłem moduł (znacznie większy niż ten u kolegi Pawła na zdjęciach i okazało się, że połamały się piny. Ponieważ nigdzie ich nie mogłem kupić to zrobiłem je z biurowych spinaczy. Teraz działa otwieranie i zamykanie z kabiny, ,z pilota i z mikrostyku ale nie działa nadal zamykanie z przycisku w klapie. Czy to oznacza, że jest jeszcze jakiś inny moduł w kombi z 2010 r. tylko do zamykania klapy a jeżeli tak - to gdzie dokładnie mogę go zlokalizować. Dziękuję za podpowiedź.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 21 maja 2021, o 13:42

Najpierw zweryfikuj, czy przycisk zamykania działa poprawnie. U mnie już ze dwa razy przestawał działać, pomagało rozebranie i przeczyszczenie. Przed tym zabiegiem albo łapał sporadycznie, albo trzeba było w niego mocno "puknąć" żeby załapał. Wyjmij i albo odrazu przeczyść, albo najpierw sprawdź miernikiem - na dwóch pinach powinno się zwierac po naciśnięciu. Jeden pozostały to podświetlenie (jak dobrze pamiętam są 3 piny).

Ten moduł, o którym mówisz, to ten pod tapicerką na klapie?

Reniek
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2021, o 19:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Reniek » 22 maja 2021, o 13:58

Witam ponownie i dziękuję za info. Wyłącznik w klapie do zamykanie wymieniłem na nowy więc nie może być mowy o braku styczności. Ja "pinowałem" ten duży moduł z trzema kostkami. Nie wiem do czego jest każda kostka ale optyczna obserwacja spowodowała, że zlutowane piny ożywiły kalpę z wnętrza i z pilota no i z ministyka. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś modem (mniejszy jedno kostkowy) czy ja muszę jeszcze raz obejrzeć ten duży trzy kostkowy. Bo dotychczasowe zabiegi nie zamykają klapy z przycisku w klapie. Pozdrawiam i każdą podpowiedź wypróbuje.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 22 maja 2021, o 15:13

IMG_20210327_130032s.jpg
Ale nie wiem dokładnie do czego on służy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

DeeLoc
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2021, o 21:14
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Mireczkowo

Re: Klapa bagażnika

Post autor: DeeLoc » 19 lip 2021, o 10:55

Czesc! Widzialem ze tam juz kolega mial taki problem ale przelecialem caly watek i nikt mu nie pomogl.

Mam tak ze klapa otwiera sie ze wszystkich mozliwych guzikow (pilot, drzwi, klapa) ale juz sie nie zamyka. Tzn jak poruszalem kablami przy module sterowania klapy (tam z boku w tapicerce to przez jakis czas dzialalo).
Wyciagnalem , modul, suchutki, wyciagnalem to pudeleczki z drzwi, suchotku, wszystkie styki przelecialem drobnym papierem i wszystko czyste zadnej plesni czy sladow sniedzenia.
Nic nie pomoglo.

Zauwazylem ze jak ruszam kablami przy module, to mruga mi lampka nad glowa (ta bagaznikowa). Mysle ze moze to byc problem poniszczonych przewodow. Nie jestem specjalista i ogolnie naprawaa auta to nie jest cos w czym czuje sie dobrze natomiast wydaje mi sie ze moglbym sprowac wymienic przewody dochodzace do modulu. Czy ktos mi moze powiedziec jak szukac tych przewodow i gdzie to idzie ? Sprawdzalem sam i wydaje mi sie ze to idzie dolem do drugiego slupka. Nie zalezy mi zeby wymieniac cale mozliwe okablowanie bo smiem twierdzi ze problem jest z kablami w okolicy modulu sterowania.

Szukalem na forum i nic nie znalazlem co by podowiedzialo jak te kable ida.

Pozdrawiam i za kazda pomoc bede wdzieczny

Edit, Jeszcze jedno, jak poruszam kablami i lampka nie swieci to klapa sie nie otwiera z zadnego kluczyka, czy przyciskow (moze to bedzie pomocne dla niektorych), odryglowuje sie klapa lekko sie odsuwa ale jest dalej zaryglowana. Wtedy tylko otwieranie awaryjne.

Edit 2 Dodzwonilem sie do `aso i w jednym mi nie chcieli powiedziec ceny chyba ze przyjade na diagnoze (ktora kosztuje 300 pln) w drugim aso mi powiezieli ze ta wiazka idzie dodokola auta i ona kosztuje 9000pln ... :D takze poszukam elektryka ktory mi wtyczki przelutuje i skroci kable bo moze sa polamane a moze same wtyczki wymieni no jakos to zdiagnozuje.

lucabianco
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2021, o 08:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Białystok
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: lucabianco » 24 lip 2021, o 07:09

Panowie,

Mam problem z klapą, otwiera się zawsze ale dopiero za drugim razem. Pierwszy raz podniesie lekko i zamyka, drugi raz otwiera normalnie przy czym otwiera się płynnie ale słychać że pompa trochę jęczy.

To sygnał, że siłownik jest zużyty czy mało oleju w pompie? Dodam, że w miejscu montażu siłownika (dolny uchwyt) mam lekki wyciek jakiegoś szlamu. Będę to niedługo rozbierał więc pewnie dojdę co i jak, ale chciałbym się przygotować na zakup części aby nie robić tego dwa razy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szulcu
Klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 11 lut 2020, o 00:42
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Koszalin
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Szulcu » 24 lip 2021, o 09:30

Masz na forum w dziale zrób to sam opis jak sprawdzic stan oleju i go ewentualnie wymienić.

Jeins
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2021, o 10:24
Auto: OPEL-INSIGNIA
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdynia

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Jeins » 24 sie 2021, o 14:36

Witam, znalazłem problem poruszony przez autor: pioter_rog » 8 lip 2020, o 13:25, z którym borykam się aktualnie.
Klapa otwiera się z przycisku micro-styk i pilota, przy zamykaniu natomiast czasami zamek nie zwalnia rygla i nie można zamknąć klapy bagażnika.
Trzeba poklikać pilotem lub micro-stykiem, wtedy słychać jak silniczek zwalnia zapadkę i klapa się zamyka.
Konsultacja z ASO, nic nie dała trzeba wstawić auto do serwisu, przy okazji sugestie, żeby odłączyć akumulator w celu ponownego przeprogramowania nic nie daje bo zamek ten nie jest programowany.
Z ciekawości jednak go rozebrałem, wszystko na swoim miejscu, brak uszkodzeń elementów, micro-styk otwarcia klapy działa bez problemu, elementy są nasmarowane, czyste (ponad 5 lat eksploatacji) pracują bez zatarć.
Uważam, że problem jest w silniczku, jest jakiś słaby (mogę zatrzymać go palcem)w zadanym czasie działania, nie ustawia w prawidłowej pozycji krzywki blokującej zapadkę i dlatego trzeba kilka razy nacisnąć przycisk pilota lub micro-styk klapy.
Próbowałem dobrać się do silniczka, ale jest dość mocno osadziony i nie chciałem go uszkodzić więcej, bo wtedy klapę musiałbym zamykać na sznurek.
Trochę się rozpisałem jak na pierwszy raz, ale chciałem przekazać więcej informacji o moim problemie.
Może na dzień dzisiejszy poza wymianą na nowy, ktoś ma sposób na naprawę.
Pozrawiam

Grzesiek19
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2019, o 19:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gubin

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Grzesiek19 » 4 wrz 2021, o 22:35

Witam wszystkich. Na forum pojawiło się już pytanie, ale nie było na nie odpowiedzi. Otóż posiadam Insignie ST z 2015 r. Problem wszechobecny - nie otwiera się klapą bagażnika. Zaznaczę, że w mojej wersji otwiera się tylko przyciskiem w klapie. Kilka dni wcześniej miałem komunikat o nie zamkniętej klapie. Sprawdziłem, była zamknięta. Po powtórnym otworzeniu i zamknięciu komunikat zniknął. Było to tylko raz. Dzisiaj chciałem otworzyć bagażnik, tu zonk, zablokowany. Poczytałem na forach, że to mikrostyk, moduł bagażnika lub zamek. Więc wziąłem się do roboty. Zdemontowałem wszystko. Mikrostyk posiadał lekkie zaśniedzenie na styku, wyczyściłem i spryskałem kontaktorem. Moduł był suchy, bez oznak zalania i zaśniedzenia. Kostki potraktowałem kontaktorem. Wziąłem się za zamek, rozkręciłem, ale na finiszu zauważyłem, że nie ma możliwości jego całkowitego rozkręcenia. I przy nim zrobiłem błąd, bo nie zrobiłem wcześniej zdjęcia przekładni. Męczyłem się z prawidłowym ustawieniem ich. Dwie zębatki posiadają znaki, chyba służące do prawidłowego ułożenia. Środkowa długa zębatka nie posiada takiego oznaczenia. Niby złożyłem, ale.... Co się dzieje. Brak możliwości otworzenia z zewnątrz. Kiedy odłączam i podłączam kostki od modułu zamek wykonuje ruch, odciąga i dociąga klapę, ale blokuje rygiel i nie można otworzyć ręcznie (awaryjnie). Mechanizm zamka pracuje jakby głośniej i nie wiem czy prawidłowo. Pojawiają się pytania:
1. Jak prawidłowo powinny być ustawione zębatki zamka?
2. Czy winnym nie otwierania się bagażnika będzie mikrostyk?
Myślę, że dużo napisałem 😉 Pomóżcie, bo z tydzień wyjazd, a słabo będzie wyciągać walizki przez położone fotele🙏

Grzesiek19
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2019, o 19:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gubin

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Grzesiek19 » 5 wrz 2021, o 11:42

Dzisiaj klapa bagażnika odżyła 😲😀Bez problemu można ją otworzyć, ale brakuje dociągu. Czyli źle złożyłem zamek. Słychać jak się załącza w krótkich odstępach po otworzeniu lub zamknięciu klapy. Dalej podtrzymuje prośbę dotyczącą prawidłowego ułożenia zębatek. Najważniejsze, że się otwiera i oby się to nie zmieniło, wyjazd będzie bezstresowy😉
Niestety, po powrocie bagażnik nie otwiera się. Chyba trzeba poszukać dobrego elektryka.

Mortisss
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2021, o 16:29
Auto: Opel Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Pacanów

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Mortisss » 7 paź 2021, o 17:24

Witam. Mam insignie 2009 hatchback. Aktualnie przestała otwierać mi się klapa zarówno z mikrostyku jak i z pilota. Mikrostyk już wymieniłem dzisiaj i dalej to samo. Wczesniej otwierała mi się tylko z pilota bo mikrostyk byl walnięty. Mam wrażenie, że przestała sie otwierać z pilota w momencie gdy wypiąłem wszystkie wtyczki ze skrzynki bezpieczników w bagażniku, choć mógł być to zbieg okoliczności. Na wtyczce do zamka jest podane cały czas 12V. Drugi pin plusowy nie podaje napięcia nawet w momencie kliknięcia w mikrostyk(chyba że tak ma być). Gdy chce otworzyć, zapalają się tylko kierunki, nie ma żadnej reakcji ze strony zamka. Jakieś sugestie ?

lucabianco
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2021, o 08:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Białystok
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: lucabianco » 12 lis 2021, o 08:40

Panowie
Szukałem zamiennika oleju do klapy który w Aso ma chorą cenę. Wychodzi na to że olej do pompy to nic innego jak Aeroshell fluid 41. Cena za 200 ml to jedyna 15 zł...
Zamówiłem, będę zmieniać to dam znać jak się sprawy mają.

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rafał_79 » 12 lis 2021, o 20:23

Moim zdaniem gdybyś zalał tam zwykły czerwony olej hydrauliczny to też by było dobrze. Najważniejsze żeby dobrać specyfikację pracy w naszych temperaturach.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”