--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klapa bagażnika

ODPOWIEDZ
jup2tw
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 3 maja 2021, o 16:06
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Oleśnica
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: jup2tw » 8 sty 2022, o 22:54

Panowie mam pytanie ponieważ przyszła pierwsza zima z Insignią pojawił się problem z elektryczną klapą bagażnika mianowicie po postoju na minusowych temperaturach, z reguły po nocy klapa się nie otwiera, mrugną kierunkowskazy a klapa nie startuje nie ważne czy z drzwi czy z pilota czy z mikrostyku wszędzie tak samo. Natomiast kilka minut po odpaleniu auta i przejechaniu kilku kilometrów lub dłuższym skrobaniu szyb klapa normalnie zaczyna działać. Przy temperaturach powyżej 0 stopni problem nie występuje. Miał ktoś podobny problem ?

vilus312
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2022, o 06:31
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bolechowo osiedle
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: vilus312 » 25 sty 2022, o 16:33

Witam kupiłem wczoraj swoją pierwszą Insignie 2012 kombi. Niestety nie działa klapa bagażnika zauzawylem że jest odpięty kabel zasilania do silownika elektrycznego. Pytanie co mogę sprawdzić zanim kupię nowy siłownik. Bo nie jestem pewny że to na pewno siłownik. Olej w zbiorniku? Czy cos jeszcze.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 25 sty 2022, o 16:49

Wnętrze modułu w nadkolu sprawdź czy nie jest zjedzone przez wodę.

PandaNiel
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2021, o 09:21
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bydgoszcz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: PandaNiel » 30 sty 2022, o 13:42

Witam, mam problem z:
- klapą bagażnika - otwiera się i zamyka z przycisku na pilocie oraz tego w drzwiach kierowcy, otwiera się z przycisku zewnętrznego na tylnej klapie ale nie zamyka się z przycisku wewnętrznego w klapie, wymieniłem przycisk na nowy bo myślałem że może jest zaśniedziały (mimo że podswietlenie przycisku działa), niestety, nowym przyciskiem też nie mogę zamknąć klapy (ale prąd dochodzi bo tak samo jak w starym podświetlenie przycisku działa)
- druga sprawa to zblokowane siedzenie pasażera - fotel zablokował się w jednej pozycji i nie można go przesunąć ani do przodu ani do tyłu, po kilku mocniejszych szarpnięciach fotel zacząć się ruszać w przód i tył ale o kilka milimetrów, sprawdzałem czy w szynach nie ma jakiegoś elementu który by go blokował ale nic takiego tam nie widać, spotkał się ktoś z takim problemem? Czy ewentualne wymontowanie całego fotela jest bardzo czasochłonne?

Lock@
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 23 sie 2017, o 17:12
Auto: Insignia ST 4x4 A35
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Częstochowa

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Lock@ » 2 lut 2022, o 16:11

Jak wyjąć ten diabelny moduł?

Coś zaczęło świrować, wypiąłem wtyczki - całe, piny OK. Odkręciłem śrubkę i rusza mi się to całe a moduł wyjść nie chce. Mo on jakieś zatrzaski chytre, te po bokach? Macam tam, ale nic się nie da poluzować a połamać nie chcę.

Osuszyłem farelką kilka godzin i wszystko działa, ale chcę się upewnić że tam jest na pewno sucho.

@PandaNiel - odłączałeś akumulator po tych zabiegach? Pod tapicerką klapy też jest taka złączka i ona lubi nie stykać.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 2 lut 2022, o 16:31

Dałbym sobie chyba coś uciąć, że w ST nic nie trzeba było odkręcać, żeby go wyjąć. No może na upartego całą pompę od siłownika klapy, która jest nad nim, ale przy odrobinie siły wystarczyło ją podważyć i moduł wyszedł i wszedł.

Lock@
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 23 sie 2017, o 17:12
Auto: Insignia ST 4x4 A35
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Częstochowa

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Lock@ » 3 lut 2022, o 08:27

A możliwe, że wyjść powinien jak piszesz, ale nie chce. Dlatego wykręciłem śrubę, tą taką z gumowym elementem tłumiącym, myśląc, że to może coś da. Ale nie bardzo.
Przy okazji dodam, że bawiąc się zamykaniem klapy bagażnika i siedząc w nim, trzeba wcześniej wyjąć foteliki dzieci, bo mogą być jajca ;)

miodek89
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 13 mar 2022, o 10:25
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Płock
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: miodek89 » 14 mar 2022, o 06:52

Witam,

Panowie w kombi guzik w bagażniku od zamykania klapy często się psuły? Z pilota jak i z przełącznika przy kierowcy bez problemu otwieram j zamykam bagażnik. Natomiast ten guzik wewnątrz klapy muszę czasem kilka razy wcisnąć, żeby zamknąć bagażnik. Zacząć od wymiany jego ?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 14 mar 2022, o 08:51

Tam się zbiera nalot na stykach i przestaje działać, szczególnie po wilgotniejszych porach roku. Można to względnie prosto rozebrać i przeczyścić. Zwykle starcza na pół roku.

Ja ostatnio zastosowałem patent z gumkami do pilotów - nakleiłem na te ruchome piny. Póki co działa bardzo dobrze.
Odnosnie tych styków stałych na płytce, to można je poprawić lakierem/klejem grafitowym - są takie do elektroniki. Ale u mnie na ten moment wystarczają te gumki. Jak się znów popsuje to może poprawie i te styki.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka


Robakkk
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Robakkk » 26 kwie 2022, o 18:35

Mnie otwarta klapa w ST 2011 zaskoczyła po opadach deszczu.
Czy udało się znaleźć przyczynę?
Ktoś coś?

drek19
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 12:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Czarnków

Re: Klapa bagażnika

Post autor: drek19 » 28 kwie 2022, o 14:02

Witam.
Mam problem z klapa bagażnika, Insignia Sports Tourer 2012.
Klapa przestała się otwierać, po sprawdzeniu okazało, się, że moduł był zawilgocony i rdza wyżarla miejsce przy pinach.
Został zakupiony inny moduł i wymieniony mikrostyk..
Niestety ten inny moduł różni się jedną cyferka i na nim klapa otwiera się tylko przez mikrostyk, ale nie pracuje elektrycznie.
Po zakupie kolejnego używanego działają światła wewnątrz bagażnika ale brak jakiejkolwiek reakcji.
Nie otwiera z pilota, przycisku na drzwiach, nic.
Ze sterownika nie wychodzi napięcie na pompkę silownika.
Po podaniu napięcia mechanizm działa prawidłowo
Problem w tym, że na używanym module brak nalepki i nie wiem czy wierzyć, że jest prawidłowy.
Dziwne jest też to, że przy okazji była okazja podłączenia go do auta poliftowego o innych nr sterownika i klapa pracowała prawidłowo.
Może ktoś ma jakieś sugestie?

DenyM
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2022, o 02:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łazy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: DenyM » 13 cze 2022, o 21:19

Cześć i czołem. Od jakiegoś czasu zmagam z problematyczną klapą bagażnika w ST 2009. Zaczęło się od tego, że przestała się otwierać z pilota, przycisku na klapie i na drzwiach. Otwierała się tylko naciskając przycisk na klapie i szybko ciągnąć do góry. Pierwsza myśl - pada stycznik albo moduł. Ale dla pewności rozkręciłem boczek i sprawdziłem czy nie ma wycieków lub wilgoci na module. Wszystko suche, płyn w zbiorniku jak nowy i w odpowiedniej ilości. Odpiąłem moduł, przeczyściłem styki, prysnąłem kontakt sprayem, złożyłem wszystko na szybko i próba. O dziwo z pilota normalnie klapa zaczynała się zamykać i doszło do bolca na dole ale zamek nie chciał załapać i doszło do śmiesznej sytuacji. Zamknął się ale nie do końca i siłownik znowu zaczął ją podnosić. Zamek nie puścił i znowu zaczął domykać. I tak 3 - 4 razy, aż ją ręcznie domknąłem. Po całym tym cyrku już się zablokowała i nie otwiera. I tutaj moje pytanie. Jak myślicie wina tej kuriozalnej zabawy leży po stronie stycznika klapy czy samego zamka? Jak to sprawdzić? Możliwe, że to syf w zamku i wystarczy go wyczyścić i nasmarować?

lucabianco
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2021, o 08:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Białystok
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: lucabianco » 30 cze 2022, o 06:31

Tak, sprawdź zamek lub wymień bo ten lubi się zacinać.

cios_jc
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2021, o 15:11
Auto: Olel Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Sztum

Re: Klapa bagażnika

Post autor: cios_jc » 2 sty 2023, o 13:20

Czołem! Mam pytanko jak zapewne nie trudno się domyśleć klapy bagażnika w kombi. NIE znalazłem takiego opisu, więc postanowiłem napisać post. Otóż wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu za granicą. Auto od Wigilii stało na parkingu przy lotnisku. Przy wsiadaniu do auta, wszystko zadziałało jak należy, auto się otworzyło, bagażnik otworzył i zamknął jak trzeba, ale po przyjeździe do domu - ok. 100km bagażnika już otworzyć nie mogłem - ani z przycisku w drzwiach, ani z pilota, ani poprzez mikrostyk (klapa automatyczna). Co ciekawe, to kiedy naciskam przycisk do otwarcia klapy niezależnie czy to w drzwiach, na pilocie, czy ten na klapie, to migają 3 razy światła awaryjne, ale tylko te w tylnej klapie bagażnika. Sprawdzałem błędy - nic nie ma. Ktoś? coś?

Krzych7404
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2023, o 19:52
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Krzych7404 » 12 lut 2023, o 09:24

Witam, mam następujący problem ( Insignia ST 2014 po liftingu 2,0 Biturbo) nie mogę bagażnik otworzyć - ani z przycisku w drzwiach, ani z pilota, ani poprzez mikrostyk (klapa automatyczna). Kiedy naciskam przycisk do otwarcia klapy niezależnie czy w drzwiach, na pilocie, czy na klapie, to migają 3 razy światła awaryjne, słychać pracę pompki klapa lekko się rozszczelniła ( na kilka centymetrów) a następnie dociąga zamek i zamyka się. Zauważyłem lekki wyciek z prawego siłownika. Czy przyczyną może być zużycie siłownika? Proszę o pomoc .

Exelent
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2021, o 19:08
Auto: Insignia tourer
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Szczawnica
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Exelent » 1 mar 2023, o 21:39

cios_jc pisze:
2 sty 2023, o 13:20
Czołem! Mam pytanko jak zapewne nie trudno się domyśleć klapy bagażnika w kombi. NIE znalazłem takiego opisu, więc postanowiłem napisać post. Otóż wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu za granicą. Auto od Wigilii stało na parkingu przy lotnisku. Przy wsiadaniu do auta, wszystko zadziałało jak należy, auto się otworzyło, bagażnik otworzył i zamknął jak trzeba, ale po przyjeździe do domu - ok. 100km bagażnika już otworzyć nie mogłem - ani z przycisku w drzwiach, ani z pilota, ani poprzez mikrostyk (klapa automatyczna). Co ciekawe, to kiedy naciskam przycisk do otwarcia klapy niezależnie czy to w drzwiach, na pilocie, czy ten na klapie, to migają 3 razy światła awaryjne, ale tylko te w tylnej klapie bagażnika. Sprawdzałem błędy - nic nie ma. Ktoś? coś?




Witaj udało się rozwiązać problem?

cios_jc
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2021, o 15:11
Auto: Olel Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Sztum

Re: Klapa bagażnika

Post autor: cios_jc » 27 mar 2023, o 11:13

szczerzę, to sam się rozwiązał. Po prostu zaczęło wszystko działać

krzysiekki
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2023, o 15:16
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nysa

Re: Klapa bagażnika

Post autor: krzysiekki » 3 kwie 2023, o 09:47

Witam czy miałeś ktoś problem z zaprogramowaniem klapy na poziom 3/4 robię wszystko według instrukcji ustawiam przełącznik wewnątrz kabiny na maksymalne albo na przełącznik 3/4 otwiera się klapa maksymalnie zniżam do poziomu jakiego ma być ustawiona klapa wciskam guzik 5 sekund, sekund 10 wewnętrzny do zapamiętania ma pojawić się sygnał z nic się nie pojawia klapa cały czas się otwiera na 100%

Dobra już wiem sam se naprawiłem wystarczyło odpiąć akumulator na 15 min. i klapa już się programuje 😜
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2023, o 20:38 przez krzysiekki, łącznie zmieniany 1 raz.

robek58
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2022, o 19:16
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Warszawa

Re: Klapa bagażnika

Post autor: robek58 » 3 kwie 2023, o 12:57

Exelent pisze:
1 mar 2023, o 21:39
cios_jc pisze:
2 sty 2023, o 13:20
Czołem! Mam pytanko jak zapewne nie trudno się domyśleć klapy bagażnika w kombi. NIE znalazłem takiego opisu, więc postanowiłem napisać post. Otóż wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu za granicą. Auto od Wigilii stało na parkingu przy lotnisku. Przy wsiadaniu do auta, wszystko zadziałało jak należy, auto się otworzyło, bagażnik otworzył i zamknął jak trzeba, ale po przyjeździe do domu - ok. 100km bagażnika już otworzyć nie mogłem - ani z przycisku w drzwiach, ani z pilota, ani poprzez mikrostyk (klapa automatyczna). Co ciekawe, to kiedy naciskam przycisk do otwarcia klapy niezależnie czy to w drzwiach, na pilocie, czy ten na klapie, to migają 3 razy światła awaryjne, ale tylko te w tylnej klapie bagażnika. Sprawdzałem błędy - nic nie ma. Ktoś? coś?




Witaj udało się rozwiązać problem?
Cześć,
właśnie walczę z takim samym problemem
auto stało miesiąc na zewnątrz
po naciśnięciu któregokolwiek przyciski tylko migało kierunkowskazami 3 razy
włącznik / stycznik w klapie suchy
po rozebraniu boku - moduł w wodzie
oddałem do naprawy
moduł wrócił ale:
klapa poprawnie otwiera się / zamyka tylko w zakresie ok 20% poniżej krańcowych położeń max otwarcie lub zamknięcia
jeśli jest zamknięta lub otwarta to nadal miga 3 razy i pracują przekaźniki w module
ponoć konieczna będzie ponowna kalibracja klapy - położeń krańcowych
najpierw uzupełnię / wymienię olej w siłowniku
do sprawdzenia pozostaje czy w Op-com widoczne są wartości pośrednie przy częściowo uchylonej klapie - takie parametry mogę zobaczyć

niestety mój Op-com nie ma funkcji kalibracji klapy
czy ktoś w Warszawie lub okolicach dysponuje programem do kalibracji klapy?

szrobar
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2021, o 10:01
Auto: opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Katowice

Klapa bagażnika nie otwiera się

Post autor: szrobar » 13 kwie 2023, o 11:28

Witam mam problem z klapą bagażnika insi z 2009.r 160KM kombi 2.0 cdti. Więc tak po naciśnięciu micro styku nicość, napięcie do niego dochodzi ponad 11Vi po zwarciu przewodów nic się nie dzieje ,macie jakiś pomysł (sterownik czy silnik?),dodam ze domykanie samo dzieła tylko z otwieraniem problem .Aaa sam micro styk też wymieniony ,wypinanie sterownika oraz odpięcie aku nic nie dają, byłbym wdzięczny za info bo koszty silnka i sterownika to koszty po około 500ZŁ.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”