--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Regeneracja lamp reflektorów

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4194
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: IBZI » 1 lis 2018, o 15:19

Trzeba rozcinać, a potem musisz skleić. To jest taka masa (klej). Pod wpływem ciepła mięknie, ale bardzo niewiele. Robi się po prostu delikatnie plastyczny, ale nic więcej. Więc dremel w rękę i do dzieła.

Awatar użytkownika
Łukasz 1
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 19 gru 2018, o 00:39
Auto: Insignia A kombi aut
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Gdynia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Łukasz 1 » 23 gru 2018, o 22:39

Odgrzeję kotleta, ale myślę, że warto.

Polecam zakład w Gdańsku ul. Jasna 1 Regenerowałem w Vectrze C bo były wypalone odbłyśniki. Przedtem kupiłem nowe TYC bo myślałem, że to załatwi sprawę, ale to były najgorzej wydane pieniądze. Reflektory zostały zaraz wymienione na własne, stare, ale zregenerowane na Jasnej i od tego czasu stała się jasność. a Tyc leży na strychu. Nawet go nie sprzedam, bo jestem za uczciwy aby komuś wcisnąć bubla. Zakład załatwia sprawę także wysyłkowo, ale trzeba umówić termin, bo jest duże obłożenie. tu link http://www.reflektory.gda.pl/.
Pogadałem z nim o jego technologii naprawy sposobie polerowania szkła zewnętrznego lakierowaniu anty UV i napylaniu warstwy na odbłyśniki. Po jego naprawie 3 lata reflektory były jak nowe. cena naprawy była bardzo przystępna zwłasza biorć pod uwagę efekt naprawy - świeciły jak nowe.

czarny8383
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:26
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: czarny8383 » 26 mar 2019, o 07:30

Czy ktoś regenerował lampy przednie?mam na myśli regenerację odbłyśnika i mycie soczewki.Mam wrażenie że moje już słabiej świecą i myśle o regeneracji.Moze ktoś może podrzucić jakieś dobry zakład w okolicach Warszawy.Pozdrawiam.

Astrix
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2019, o 13:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Konin

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Astrix » 21 mar 2022, o 01:52

Stosował które z Was taki klosz : https://allegro.pl/oferta/klosz-reflekt ... 1447077282 ? Jak z jakością, spasowaniem?

touda14
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 10:51
Auto: Opel Inignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: touda14 » 27 maja 2022, o 13:48

andrzej8711 pisze:
1 lis 2018, o 12:15
Witam. Czy ktoś próbował rozkleić reflektor Bixenon? Padły mi ledy, świecą ale jakoś słabiej. Szukałem trochę po necie i wiem że podgrzanie opalarką nic nie da bo zastosowany jakiś inny klej, inni znowu pisali że to nie klej tylko jakaś uszczelka i klosz jest wciskany. Ma ktoś jakiś sposób na to?
Cześć, chciałbym się spytać jak poradziłeś sobie z naprawą ledów?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”