--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Montaż elektrycznej klapy kombi

ODPOWIEDZ
bassi
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2014, o 21:40
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2012
Miasto: Radom

Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: bassi » 23 gru 2015, o 00:17

Witam posiadam insignie w kombi i chciałbym zamontować elektrycznie otwierana klapę co będzie potrzebne do montażu i czy jest to wykonalne czy lepiej nie zawracać sobie głowy.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: radkor » 23 gru 2015, o 02:24

Przełącznik w przednie lewe drzwi, przełącznik w klapę. Wiązki. Pompka i siłownik - używane na Allegro sa po ok. 800zł.
Pewnie będzie potrzebne przeprogramowanie modułu Liftgate i BCM, no i przydałby się nowy kluczyk z 3 przyciskami.

PS. Popraw profil. Nie "Auto: Insignia Sport Tour" a "Auto: Insignia Sports Tourer".

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: spiryt4 » 23 gru 2015, o 08:43

Wydaje mi się że koszt zamontowania tego będzie dosyć wysoki jak za taki zbędny gadżet,moim skromnym zdaniem gra nie warta świeczki.Ale ostateczna decyzja jest twoja.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: mxw » 23 gru 2015, o 17:48

Wg mnie też będzie to zbyt złożone i drogie.

Ale za to sam się zastanawiam czy nie zrobić sobie po prostu tylko przycisku otwierania w drzwiach kierowcy, żeby nie zostać z niczym, jak wyłącznik w klapie zamoknie.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

zradzio

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: zradzio » 7 kwie 2016, o 21:05

Mi kiedyś zamókł i można klapę otworzyć od środka (w bagażniku) jest tam za zaślepką gumową przełącznik. Trzeba palca włożyć i przesunąć...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: radkor » 7 kwie 2016, o 23:50

My o tym wiemy, ale znacznie praktyczniejszy jest dodatkowy przycisk niż nurkowanie do bagażnika.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

klapek100
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2023, o 09:50
Auto: Insignia A Kombi
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Oca
Postawił piwo: 1 raz

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: klapek100 » 3 wrz 2023, o 17:46

Cześć wszystkim,
Chciałem ożywić temat. Mam isi a w kombi bez unoszonej hydraulicznie klapy.
Skupiłem już z popularnego serwisu na A kilka elementów. Mam już:
- siłowniki z pompką i sterownikiem na stelażu (komplet z jednego auta)
- wiązkę klapy z czujnikami
- przycisk montowany wewnątrz klapy bagażnika
- przycisk z regulacją kąta na drzwi kierowcy

Brakuje mi wiązki drzwi kierowcy.
Czy ktoś jest w stanie doradzić w kwestiach jakiej dokładnie wiązki szukać do tych drzwi kierowcy i nurtuje mnie jeszcze czy zakupiona wiązka do klapy musi mieć złącze do kamery (posiadam fabryczną), nie sprawdziłem tego przed zakupem i teraz nie wiem czy zapasuje ;-)

Dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam :)

Toosieek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2024, o 17:47
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Złotów

Re: Montaż elektrycznej klapy kombi

Post autor: Toosieek » 28 lut 2025, o 14:27

I co udało się komuś dołożyć automatyczne otwieranie ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”