--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Woda w bagażniku

ODPOWIEDZ
mir_g

Woda w bagażniku

Post autor: mir_g » 13 gru 2015, o 06:41

Witajcie Koleżanki i Koledzy,

Podczas deszczu (nawet niewielkiego) jakimś cudem woda przedostaje się do wnętrza auta i gromadzi się w muldzie na koło zapasowe. To wygląda jakby przedostawała się pomiędzy podwójne poszycie karoserii i wpływała do muldy z okolic tylnej lampy (spod osłony ściany bagażnika). Szczęście w nieszczęściu, że nie zamacza mi żadnych elementów miękkich tj. tapicerki bagażnika itp.

Moje podejrzenia padają na tylne (boczne) szyby karoseryjne, może tam jest nieszczelność? Niestety nie znam budowy tej części karoserii i nie wiem czy jest możliwość przedostawania się wody właśnie tamtędy :?:

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Właśnie dzisiaj leje cała noc i obudziłem się z palpitacjami serca :) Jak się zrobi jasno idę zobaczyć ile nalało :(

mir_g

Re: Woda w bagażniku

Post autor: mir_g » 20 gru 2015, o 09:26

Dzięki za podpowiedź. Poczytałem trochę i jak tylko pogoda pozwoli to poszukam przyczyny ze zdjętymi boczkami. Na pewno dam znać jak coś ustalę


:>

krzys138
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 12 lis 2015, o 19:42
Auto: opel insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Krapkowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Woda w bagażniku

Post autor: krzys138 » 3 mar 2016, o 22:11

miałem podobny problem gromadzącej się wody w bagażniku,podczas deszczu sprawdż czy masz mokrą podsufitówkę ja miałem mokrą i okazało się ze na górze pod plastikiem co jest z zewnęcznej strony, tam gdzie jest mocowana klapa po zdjęciu tego plastiku są tam takie zaślepki które są powklejane prawdopodobnie są to otwory do elektrycznej klapy u mnie była jedna delikatnie odklejona i dostawała się woda,wkleiłem odnowa i problem rozwiązany został

luska83
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:18
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Woda w bagażniku

Post autor: luska83 » 13 kwie 2016, o 05:53

krzys138
Mam identyczną sytuację jak u Ciebie. Możesz przesłać jakieś foto z lokalizacją tych zaślepek?

krzys138
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 12 lis 2015, o 19:42
Auto: opel insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Krapkowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Woda w bagażniku

Post autor: krzys138 » 13 kwie 2016, o 20:00

EDIT!
nie mam foto ale wysłałem ci wiadomość zdejmij ten plastik i sprawdż zaślepki
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, o 20:20 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin par. 5 pkt 5

mir_g

Re: Woda w bagażniku

Post autor: mir_g » 18 cze 2016, o 05:55

Witam. U mnie problem z wodą rozwiązany. Problemem okazał się nieszczelności na jednej ze wspomnianych zaślepek. Uszczelniłem je silikonem i po temacie.

kaolad
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
Auto: Insignia 2.0 CTDI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Woda w bagażniku

Post autor: kaolad » 8 paź 2016, o 20:20

Witam, czy jest wśród forumowiczów ktoś z Jastrzębia-Zdrój lub okolic, kto pomógł by mi ogarnąć temat wody w bagażniku? Byłem u takiego znajomego mechanika ale nie ogarnął tematu. :| :x

jesse_w

Re: Woda w bagażniku

Post autor: jesse_w » 6 gru 2016, o 06:58

Witam

Mam problem po dużych deszczach a szczególnie na myjni zauważyłem że zbiera mi się woda w tylne klapie tzn. jak otworze bagażnik to sporo wody wylewa się w tych narożnika tylnych lamp. Sprawdzałem drucikiem te otwory w klapie i raczej przytkane nie są. Tam jest jeszcze jakieś inne odprowadzanie wody w klapie?? A dodam że chodzi o kombi.

lukasz8484
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 7 mar 2015, o 20:38
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Woda w bagażniku

Post autor: lukasz8484 » 14 kwie 2017, o 15:23

Witam Panowie temat dotyczy insigni w kombi i wody w bagażniku próbowałem namierzyć przeciek i znalazłem ale nie wiem dokładnie skąd w okolicy tylnej szyby za skrzynka bezpiecznikow ale nie wiem czy tam jest jakiś odpływ z relingów czy uszczelka tylnego okna przepuszcza miał ktoś może taki przypadek proszę o odp pozdrawiam aha podsufitka sucha jest ewidentnie cieknie z lewej strony z boku proszę o podppwiedz

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Woda w bagażniku

Post autor: szogi84 » 14 kwie 2017, o 16:47

Jeśli chodzi o kombi to ja użyłem silikonu w tych miejscach i pomogło, wywalilem orginalne spinki i zakleilem silikonem dwa otwory i dodatkowo wnęki zawiasów, pionowo po obu stronach każdego zawiasu, oraz gumowe zaślepki na słupkach podkleiłem. Miałem sporo wody na elektryce po obu stronach i problem z elektryczną klapą po zastosowaniu silikonu susza !!!! ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

lukasz8484
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 7 mar 2015, o 20:38
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Woda w bagażniku

Post autor: lukasz8484 » 14 kwie 2017, o 18:41

A mi leci jak by z okna tego małego nie wiesz czy ona jest wklejana czy przykrecana bo kolega opowiadał mi że w jakimś oplu starszym była przykrecana

-- 16 kwi 2017, o 10:28 --

Witam koledzy kolega poratowal mnie zdjęciami i u niego tylko że on ma szklany dach ma takie rurki z odpływami a ja tego nie mam nie wiecie jak w kombi leci woda mi leci po poszyciu z tylu za skrzynka bezpiecznikow proszę o odpowiedź
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Woda w bagażniku

Post autor: wojtekski » 18 kwie 2017, o 08:57

A u mnie widzę trochę wody po myjni w sedanie ? miał ktoś tak ? i też okolice skrzynki bezpieczników też nie mogę zlokalizować gdzie cieknie :| . Ja pojechałem na myjnię wczoraj lałem wodę i nic, nie mam pojęcia skąd wtedy była.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017, o 07:24 przez wojtekski, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz8484
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 7 mar 2015, o 20:38
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Woda w bagażniku

Post autor: lukasz8484 » 22 kwie 2017, o 08:17

Witam Panowie jestem po szukaniu przecieku w moim kombi zebrałem pół podsufitki rozebralem wszystkie tylne słupki i boczki a potem zacząłem lać wodę ze szlaufa okazało się że lęjac wodą po relingu nagle pojawila się woda lecz patrząc po profilach pod sufitka wody nie było okazało się że nie szczelne były nie szczęsne zaślepki które dodałem zdjęcie powyżej. Po tej zaślepce leciało profilami w taki sposób że woda cofala się do środka zamiast lecieć na zewnątrz auta. Nie wiem jak to jest w sedanach i hetbachkach ale w kombi bez panormy to prawdopodobnie ten bubel przystwarza tyle problemów. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Woda w bagażniku

Post autor: szogi84 » 23 kwie 2017, o 20:30

Ja też dokładnie te zaslepki podkleiłem silikonem plus dodatkowo to co pisalem wcześniej tylko operacja wykonana za jednym zamachem więc ciężko mi stwierdzić co pomoglo.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

81andrzejek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 17:36
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Woda w bagażniku

Post autor: 81andrzejek » 2 maja 2017, o 20:56

Witam skąd może być woda w bagażniku gdzie jest koło zapasowe i w schowku gdzie znajduje się moduł otwierania klapy bagażnika ( w module piny całe zaśniedziałe od wody ) chcę dodaćże to kombi z panoramą.

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Woda w bagażniku

Post autor: szogi84 » 2 maja 2017, o 21:35

Ja mam bez panoramy i mialem to samo narazie zero wody

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

lukasz8484
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 7 mar 2015, o 20:38
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Woda w bagażniku

Post autor: lukasz8484 » 4 maja 2017, o 08:43

Kolego z panoramą masz też te zaślepki tylko tam są wężyki którymi spływa woda musisz zdjąć ten plastik z góry jak otworzysz klapę bagażnika tam masz te zaślepki z otworami musisz je wyciągnąć tam są rurki i zobaczyć czy Ci się nie zapchaly kolega z forum wspominał że zlał że szklankę wody także życzę powodzenia

mir_g

Re: Woda w bagażniku

Post autor: mir_g » 4 maja 2017, o 19:57

Witam wszystkich

Po długim czasie uporałem się z tym cholernym przeciekiem !!!! ( wcześniejszy sukces odtrąbiłem zbyt wcześnie) `Zakleiłem wnęki koło zawiasów tak jak "szogi84" Ostatnio lało cała noc i suchutko. Zakleiłem to zwykłą plasteliną żeby tylko sprawdzić skuteczność metody ale już chyba tak zostawię :)

Dzięki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

81andrzejek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 17:36
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Woda w bagażniku

Post autor: 81andrzejek » 11 maja 2017, o 13:48

Dzięki za pidpowiedzi

-- 11 maja 2017, o 13:49 --

Dzięki za pidpowiedzi

Garyzeusz

Re: Woda w bagażniku

Post autor: Garyzeusz » 24 wrz 2017, o 08:04

Hej
Aktualnie prowadzona jest akcja przywoławcza w serwisach dla samochodów z oknem dachowym związana z możliwością pojawienia się wody w bagażniku. Ja również borykam się z tym problemem. Akcja polega na wymianie chyba ośmiu przelotek gumowych odpowiadających za odpływ wody - głównie w górnej części samochodu. Sprawdzają również sam sterownik i w razie potrzeby (zaśniedzenia) go wymieniają, tak jest w moim przypadku. Czy to usunie problem, zobaczymy po kilku dniach eksploatacji.
Pozdrawiam

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”