--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zaparowany reflektor kondensacja lamp

ODPOWIEDZ
kkorytek

Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: kkorytek » 4 sty 2015, o 11:01

Witam,

W mojej Isi mam bezustannie zaparowane tylnie swiatla powiedzial bym,eże już krople wody sie pokazaly. Co zrobic żeby pozbyc sie tego problemu. Osuszyć mogę w każdej chwili lecz sądzę , że po umyciu znów będzie to samo. Czytalem posty o przednich, ale o tylnich nic nie znalazlem.
Pzdr.

Andrzej

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Andrzej » 4 sty 2015, o 11:29

chyba kliknąłeś dwa razy w założony temat bo są dwa,
zdemontuj lampy osusz podklej nową uszczelkę piankową i powinno być dobrze

kkorytek

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: kkorytek » 4 sty 2015, o 14:55

Czyli cala dprawa dotyczy uszczelki z pianki. Niewiarygodne , ze takie cuda dzieja sie w 4 letnim aucie. :(

Andrzej

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Andrzej » 4 sty 2015, o 15:23

no niestety tak jest w wielu samochodach no chyba że jest pęknięty klosz lub lampa była za słabo dokręcona
od wewnątrz pod poszyciem są trzy nakrętki plastykowe - motylki

faster219

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: faster219 » 19 kwie 2015, o 16:02

witam jestem tu nowy. kupilem swoja insignie niespelna rok czasu temu. mam problem z kondensacja. w obu lampach jest woda i paruja. jedna jest peknieta pod maska w okolicy zatrzasku. probowalem kleic i odparowac i prawie mi sie to udalo az do kolejnych opadow. niedawno z druga lampa zaczelo dziac sie to samo a tam zadnych pekniec nie ma. jakas rada? pod koniec maja mam przeglad i boje sie ze moze nie przejsc. zapomnialem dodac ze moja insignia jest wersja brytyjska. w najgorszym przypadku kupie nowe lampy i tu kolejne pytanie czy pasowalyby lampy po lifcie? moja insignia jest z 2010. wielkie dzieki za jaki kolwiek odzew. pozdrawiam

swave
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 1 lut 2015, o 14:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: swave » 19 kwie 2015, o 20:24

Jeśli reflektor jest cały to najprawdopodobniej masz zapchany,zabrudzony odpowietrznik.Jak nie wiesz gdzie się znajduje i jak wygląda to wpisz w google "odpowietrznik reflektora" i daj na grafikę.Dzięki temu zobaczysz o co kaman i nie musi to być reflektor od insigni,chodzi o naprowadzenie cię na temat.

faster219

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: faster219 » 19 kwie 2015, o 21:34

Dzieki Swave :) pozdrawiam

pothead

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: pothead » 9 lis 2015, o 12:25

Dzisiaj rano zauważyłem, że reflektor od strony kierowcy zaczął parować po zew. stronie (tuż przy ledach). Szukałem jakiegoś tematu/wskazówki o odpowietrzniku ale nic nie mogę znaleźć. Oględziny samej obudowy w miejscach widocznych nie ujawniły jakichś anomalii :/ nie wiem jak spód i tył bo niestety dostęp i widoczność jest ograniczona :/

Jeśli temat powinien się znaleźć w dziale "inne" to proszę moderacje o przeniesienie.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 12:32

Jak możesz to wrzuć zdjęcie, bo jest taki mankament, że "ten typ tak ma". Może nie tyle co zbiera się tam para, a po prostu zostają tak jakby zacieki po wodzie. Ale i tak wrzuć zdjęcie dla pewności żeby zdiagnozować czy to na pewno to.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

pothead

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: pothead » 9 lis 2015, o 13:15

http://zapodaj.net/5a33cf3a85edb.jpg.html

niestety wygląda to tak.

demontaż reflektora bez zdjęcia zderzaka nie jest możliwy, więc gówno zrobię w taką pogodę bez garażu :(

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 13:24

Moje reflektory od środka mają ślady po wodzie, a są szczelne bo nie parują, przy myciu wody nie ma... Magia lamp insignii :D Tak jak napisał Alex - ten typ tak ma, chyba że masz rozszczelnioną lampę.

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

pothead

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: pothead » 9 lis 2015, o 13:31

tyle tylko, że to jedna lampa i do tego nic z niej nie chce odparować :/ przecież tej wody jest tam sporo..czy w związku z jej obecnością nic nie zostanie uszkodzone?

no i to do czego zmierzam..czy jest jakiś "odpowietrznik" reflektora? Zdaje się, że on może być zabrudzony/zatkany ..chętnie spróbuję wszystkiego co nie wiąże się ze zdejmowaniem zderzaka ;)

Inna sprawa.. właśnie wyskoczył mi komunikat o konieczności sprawdzenia oświetlenia adaptacyjnego i zapaliła się kontrolka przy obrotomierzu ..

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: rataj73 » 9 lis 2015, o 13:58

Można w prosty sposób osuszyć tą rosę suszarką do włosów. Jeżeli reflektor jest szczelny to jednorazowa akcja powinna pomóc. Trzeba odkręcić dwa dekielki od wymiany żarówek i w jedną grzać gorącym powierszem. Po 10 minuach woda powinna całkowicie odparować. Po takim zabiegu dobrze jest pod jeden dekielek włożyć na noc ze dwie saszetki osuszacza do butów który wyciągnie resztę wilgoci z reflektora.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 14:16

Tutaj jednak jest nieszczelność gdzieś w lampie bo jest zbyt dużo pary jak na "ten typ tak ma". Na początek zrób tak jak pisze Rataj73. Jeśli po tym zabiegu reflektor znowu zaparuje, to niestety trzeba będzie mu się przyjrzeć bliżej.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

pothead

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: pothead » 9 lis 2015, o 14:28

Dzięki za pomoc.. biorę się za dzwonienie po kolegach z garażami :/

Gruby

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Gruby » 17 gru 2015, o 18:41

edit.
Witka. Miałem to samo. Najpierw lekko parował ten sam co u Ciebie, później zaczął wyrzucać błąd o adaptacyjnych aż w końcu w bardzo wilgotny dzień (cały dzień mżawka) zalał sie na amen. Tylko led działał. Po wyjęciu okazało się że przetwornica cała zalana i reflektor do wymiany. Wymieniłem na używke z gwarancją 2 miesięczną i było git do dzisiaj. Pierwsze komunikaty o adaptacyjnych właśnie mam za sobą :/ ogólnie nie ma odpowietrznika. Można spróbować z suszarką ale z mojego doświadczenia polecam zacząć rozglądać się za nowym lub używanym. Mój mechanik po wyjęciu zalanej lampy stwierdził, że przetwornica, mimo że jest zabezpieczona to jest w tak h..wym miejscu, że cała woda spływa właśnie do niej a następnie po przewodach leci wilgoć do środka i tylko wymiana wchodzi w gre.

Nawiązując jeszcze do tematu. To już druga lampa, która się zalewa w taki sposób jak kolega wyżej na zdjęciu przedstawił. Nie wiem czy nie powinienem zdjąć zderzaka i profilaktycznie nie zabezpieczyć dodatkowo przetwornicy przed kolejnym zalaniem. Czy ktoś spotkał się może z taką sytuacją? Dwa różne reflektory, ten sam powtarzający się problem.

Edit: nie minęło kilka dni od komunikatu o adaptacyjnych i dziś mój samochód podczas jazdy poinformował mnie, że nastąpiła awaria lewego światła mijania. To już druga lampa załatwiona w ten sam sposób - kompletne zalanie. Nie mam już absolutnie żadnych pomysłów...

Edit 2.0: Wyczytałem, że Hella wypuściła kilka wadliwych egzemplarzy lamp, w których uszczelniacz/silikon po jakimś czasie traci swojd właściwości i w miejscu występowania naprężeń(łączenie ze zderzakiem) puszcza wodę do środka. Uszczelniam lampę własnym sumptem. Dam znać jak wyszło.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2015, o 20:35 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5

Awatar użytkownika
maly2sa8210
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 22 gru 2015, o 08:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Lomianki
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: maly2sa8210 » 29 lut 2016, o 21:20

Reflektor nie powinien wogóle parować , musi być nieszczelny, w modelach 08-11 były wadliwe mocowania na górze przy wkręcie i tam często pękały i robiła się nieszczelność, po 11 roku w lampach w tym miejscu jest grubsza warstwa i już nie pękają...
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, o 22:17 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad poprawnej pisowni - regulamin par. 5 pkt 8

MIKI1969

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: MIKI1969 » 29 lut 2016, o 21:45

Mam 2012 i walczę z parowaniem, uszczelnienie czarnym silikonem wokół "szkła" reflektora nic nie dało, jak parowało tak paruje. W sobotę wymontuje ponownie reflektor i robię test zanurzeniowy zobaczymy czy wykaże nieszczelność, normalnie ręce opadają...

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: radkor » 29 lut 2016, o 23:06

A luknij na ten post i sprawdź mocowanie lampy czy nie pęka: http://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 057#p62057

evo

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: evo » 1 mar 2016, o 20:30

Witam panowie mam problem . Przednia Lampa Bi xenon Pełno wody w niej wycieka. Jest dziura u góry tam gdzie u większości .

Led się nie świeci w prawej Wszytko działa . Jak Myślicie jak odparuje woda będzie działać czy szukać nowej lampy ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”