--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuOświetlenie bagażnika
- Putridum
- Użytkownik
- Posty: 648
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
Bo kupiłeś canbus a wystarczyło kupić zwykłe i nie mrugało by po za tym temat był już przerabiany na ICP.
- Bolko
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 29 lis 2017, o 18:45
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Bolków
- Putridum
- Użytkownik
- Posty: 648
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
Żarówki led z canbus'em grzeją się bardzo i po około 2 miesiącach się przepalają(tak było u mnie), wystarczy kupić zwykłe led i problem z głowy.
-
aldi53
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 1 sie 2014, o 18:58
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Oświetlenie bagażnika
Witam.
Chciałbym Was drogich forumowiczów prosić o pomoc.Jakiś czas temu przestało działać mi oświetlenie w bagażniku i nie wyskakuje komunikat na komputerze "Bagażnik otwarty".Lampka tez nie jest przepalona.Dodam ze oświetlenie w kabinie działa wiec bezpiecznik jest sprawny.
Pozdrawiam
Chciałbym Was drogich forumowiczów prosić o pomoc.Jakiś czas temu przestało działać mi oświetlenie w bagażniku i nie wyskakuje komunikat na komputerze "Bagażnik otwarty".Lampka tez nie jest przepalona.Dodam ze oświetlenie w kabinie działa wiec bezpiecznik jest sprawny.
Pozdrawiam
- grzegorz13
- Zapaleniec
- Posty: 1105
- Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
- Auto: Insignia 4x4 v6
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Lubin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
za sygnalizację otwartego bagażnika odpowiada zamek klapy i to od niego idzie informacja by zapalić lampkę w bagażniku dlatego tam szukaj przyczyny lub ewentualnie wiązka klapy
-
aldi53
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 1 sie 2014, o 18:58
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Oświetlenie bagażnika
Po demontażu zamka i sprawdzeniu miernikiem styków okazało sie że to wina zamka, który powinien wysyłać, czy odbierać elektroimpuls o otwarciu klapy a tego nie robi.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
- grzegorz13
- Zapaleniec
- Posty: 1105
- Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
- Auto: Insignia 4x4 v6
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Lubin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
W VC było tak iż do zamka szły 4 przewody dwa do otwierania na tzw. elektromagnes oraz dwa odpowiedzialne za sygnalizację otwarcia bagażnika i zapalenia lampki w bagażniku i tu będzie pewnie tak samo
rozbierz zamek i sprawdź taki mały mikro-styk
w VC lubiły gnić styki w wtyczce może tu jest podobnie
rozbierz zamek i sprawdź taki mały mikro-styk
w VC lubiły gnić styki w wtyczce może tu jest podobnie
- Piotr
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 2 kwie 2018, o 11:38
- Auto: Top-Cosmo/SE/Elite
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warmińsko-Mazurskie
Re: Oświetlenie bagażnika
Witam
Mam Pytanie jakie żarówki są w oświetleniu w osłonach przeciwsłonecznych ?
Chciałbym wymienić je na Led ,mile widziane linki do tych żaróweczek
Znalazłem takie ,czy ktoś je zakładał jeśli tak czy warto je kupić ?
https://allegro.pl/oferta/zarowka-rurka ... 7572018520
https://allegro.pl/oferta/c5w-c10w-fest ... 8011337534
Z góry Dziękuję
Mam Pytanie jakie żarówki są w oświetleniu w osłonach przeciwsłonecznych ?
Chciałbym wymienić je na Led ,mile widziane linki do tych żaróweczek
Znalazłem takie ,czy ktoś je zakładał jeśli tak czy warto je kupić ?
https://allegro.pl/oferta/zarowka-rurka ... 7572018520
https://allegro.pl/oferta/c5w-c10w-fest ... 8011337534
Z góry Dziękuję
- bani010
- Użytkownik
- Posty: 188
- Rejestracja: 18 sie 2019, o 14:28
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Koło
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
Żarówki, chinole z allegro daruj sobie . Ja kupiłem takie wprawdzie nie w słoneczniki ale tam gdzie w5w , rejestracja , oświetlenie wnętrza są super, te które pokazałeś grzeją się...
Przepalają po tygodniu...
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Przepalają po tygodniu...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
Każde żarówki CAN BUS będą się grzały jeżeli nie ma w zestawie dodatkowego rezystora, który robi za ominięcie "zabezpieczenia". Żeby żarówka nie wywaliła błędu CAN to musi wykazać pewien pobór prądu, oczywiście żarówka może być mocniejsza, ale jest pewne minimum, poniżej którego nie da się zejść bez błędu i taka moc (P=U*I, gdzie U=const) musi zostać wydzielona przez żarówkę (+ rezystor) w postaci ciepła lub światła.
Osobiście używam chińczyków prosto z za wielkiego muru, z 10% od początku mrugało (niektóre LED'y), ale z resztą nie mam problemu. Rurki mam z radiatorami oparte o 12x SMD 4014, a W5W bez radiatorów na 8x SMD 5730. Koszt zestawu na całe auto poniżej 30zł wysyłką, a i kilka zostało na zapas.
Osobiście używam chińczyków prosto z za wielkiego muru, z 10% od początku mrugało (niektóre LED'y), ale z resztą nie mam problemu. Rurki mam z radiatorami oparte o 12x SMD 4014, a W5W bez radiatorów na 8x SMD 5730. Koszt zestawu na całe auto poniżej 30zł wysyłką, a i kilka zostało na zapas.
-
albert
- Nowicjusz
- Posty: 48
- Rejestracja: 16 maja 2020, o 11:07
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Szczecin
- Postawił piwo: 3 razy
Re: Oświetlenie bagażnika
Właśnie przymierzam się do założenia Ledów w kabinie. Dzięki za informacje o żarówkach.
-
Wojciech94
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 21 paź 2024, o 18:37
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Poznań
Re: Oświetlenie bagażnika
Udało ci się to naprawić ?aldi53 pisze: ↑30 sty 2018, o 13:47Witam.
Chciałbym Was drogich forumowiczów prosić o pomoc.Jakiś czas temu przestało działać mi oświetlenie w bagażniku i nie wyskakuje komunikat na komputerze "Bagażnik otwarty".Lampka tez nie jest przepalona.Dodam ze oświetlenie w kabinie działa wiec bezpiecznik jest sprawny.
Pozdrawiam

