--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: KaMYk » 7 sty 2016, o 13:43

Mam ustawiona funkcję wygaszania ekranu po 3 min. od uruchomienia, także w czasie jazdy nic nie świeci i nie rozprasza :)

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: coolmobil » 7 sty 2016, o 14:01

Kwestia upodobania :) ja mam akurat z drugiej strony tak ze lusterko mi ja cała praktycznie osłania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
rafalekjan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: rafalekjan » 7 sty 2016, o 19:45

O coś takiego mi chodziło jak opisał kmy.
Dużo było rzeźbienia przy tych plastikach?

Btw. Czy wszystkie gniazda mają oddzielny bezpiecznik czy są podpięte pod jeden?

Awatar użytkownika
krisv84
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2 gru 2014, o 19:27
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Strzebiń

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krisv84 » 7 sty 2016, o 19:45

Jeśli chodzi o montaż z pierwszego zdjęcia, to nie było większego problemu.
Kabel schowałem pod tapicerką, podsufitka - słupek a - i do schowka. Tam mam założone dodatkowe gniazdo zapalniczki.
Kamerka w tym miejscu w niczym mi nie przeszkadza, widocznosci też nie ogranicza.
Krzysztof
Insignia CDTI

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: KaMYk » 7 sty 2016, o 20:31

rafalekjan pisze:Dużo było rzeźbienia przy tych plastikach?
Jakie plastyki masz na myśli?
Generalnie to mało roboty.

Awatar użytkownika
Silv3r
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałbrzych
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: Silv3r » 8 sty 2016, o 10:29

Jak zrobi się nieco cieplej i ja zabiorę się za montaż...

krajes

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krajes » 11 sty 2016, o 08:18

Panowie a jak poradzić sobie z G1WH i jej zasilaniem? Ona ma zasilanie 5V, więc musi mieć zasilacz. Gdzie go zmieścić? Przecież tam pod sufitem tyle miejsca nie ma :/

Kupował w ogóle ktoś bezpośrednio od kolegów z krainy ryżu? Różnią się czymś od tych z europejskiej dystrybucji? Różnica w cenie jest znacząca - prawie 100zł.

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: fuli » 11 sty 2016, o 08:33

Ja mam zwykły kabel micro, ale dobry jakościowo, pozłacany i ładowarkę usb 3A. Ważne bo tam musi być odpowiedni prąd ładowania, bo inaczej kamerka będzie sie wyłączać i włączać co chwile. A to ma znaczenie przy dłuższym kablu. Więc zanim kupiłem odpowiedni to chwile trwało zanim trafiłem. Podłączone mam z tunelu z tyłu z gniazda zapalniczki, kolo szyny fotela pasażera, pod dywanikiem, progiem, kolo schowka, słupkiem , podsufitka do kamerki :)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rafalekjan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: rafalekjan » 11 sty 2016, o 08:34

edit.
Koledzy opisywali, że ciągnęli kabel od "zapalniczki" i w tunelu jest odpowiednie miejsce, żeby go schować.

Jeśli chodzi o zakupy w CRL to istnieje możliwość, że nasz urząd celny przejmie Twoją paczkę i narzuci Ci na nią opłatę celną (23% wartości rynkowej).
Ostatnio zmieniony 11 sty 2016, o 08:54 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: Engine » 11 sty 2016, o 08:57

Ja u siebie podłączyłem w ten sposób, że zrobiłem przedłużkę z podłokietnika do "nieba" nad nogami kierowcy, tam wpiąłem ładowarkę 2,2A, z niej przedłużkę USB za uszczelką drzwi, przez słupek do podsufitki i dopiero tam wpiąłem kabel USB od kamerki. Wszystko śmiga i nic się nie wyłącza :) Mam inną kamerkę ale domyślam się że pobór prądu podobny :)

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

krajes

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krajes » 11 sty 2016, o 09:14

Patent z przedłużaczem i wtyczką nad nogami kierowcy dobry. Nie trzeba nic rozbierać przy tym. Rozumiem, że to tak jakby wtyczka podłączona w przeciągnięte gniazdo typu zapalniczka?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: Engine » 11 sty 2016, o 10:16

Tak jest ;) nie ma takich spadków prądu jak na cienkich kabelkach USB. Ja pociągnąłem dwie żyły kabla takiego, jakim jest zasilane CB (chyba to jest kabel 2x2.5).

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

krajes

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krajes » 11 sty 2016, o 10:42

Czyli te wejście w podłokietniku rozebrałeś i dolutowałeś tam kable tak? Trudno to się rozbiera? Szkoda, że producent nie przewiduje, że mnóstwo osób używa rejestratorów i nie robią wyjścia USB przy lusterku fabrycznie.


Ciekawe czy to nie byłoby dobrym rozwiązaniem.
http://allegro.pl/przetwornica-dc-dc-12 ... 04164.html

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: Engine » 11 sty 2016, o 15:23

Nie, zarobiłem wtyk męski zapalniczki i wpiąłem w podłokietnik. Nad nogami jest wtyk żeński, w który wpiąłem ładowarkę 2xUSB (3A i 2.2A - jedno USB ładuje kamerę, drugie telefon na stałe podłączony w aucie). W podłokietniku zapalniczki nie potrzebuje bo mam jeszcze w tunelu z tyłu no i przed lewarkiem zmiany biegów. Nic nie rozbierałem ;)

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: morfeo11 » 11 sty 2016, o 22:29

Ja kupiłem przedłużkę zapalniczki, dolutowałem ja pod zapalniczkę przy popielniczce i wyprowadziłem do schowka. Kamerkę podpiąłem oryginalnym zasilaczem w schowku. Kamerkę mam g1wh


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krajes

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krajes » 13 sty 2016, o 18:30

Jeśli ktoś poszukuje oryginału G1WH to jest tutaj:
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-g1 ... 52257.html

Awatar użytkownika
pliers
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2015, o 11:29
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: pliers » 13 sty 2016, o 18:42

Ja moja G1WH mam zamontowaną z prawej strony lusterka, kabel od zasilacza wepchnięty pod podsufitkę w stronę kierowcy, potem słupkiem (od strony drzwi) w dół do bezpieczników. Tam założone dodatkowe gniazda jak do zapalniczki. Nic nie wisi, wszystko schowane. Jedyny minus G1WH zamontowanej w tej pozycji to fakt że jest dokładnie nad lewą szyną fotela pasażera i własnie dziś przy wyjmowaniu karty z kamery, wpadła w szczelinę gdzie mocuje się fotel. Cały dzień walki i poszukiwań włącznie z odkręceniem fotela , ale niestety... karta przepadła w zakamarkach podwozia :-)

krajes

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krajes » 13 sty 2016, o 18:47

Jakie ustawienia w menu G1WH są najlepsze? Polecicie coś?

Którym słupkiem w dół kablem poszedłeś? Tym przy szybie czołowej czy między drzwiami przód-tył?

Awatar użytkownika
pliers
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2015, o 11:29
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: pliers » 13 sty 2016, o 20:38

Ja w sumie nic nie zmieniałem w ustawieniach.
Jeśli chodzi o słupek to oczywiście przy szybie czołowej ale krawędzią od drzwi.

krajes

Re: Kamerka samochodowa do filmowania jazdy videorejestrator

Post autor: krajes » 14 sty 2016, o 16:31

Jeśli ktoś z Was ma G1WH to na tej stronie są najnowsze softy z PL językiem i bitratem 15 Mbps

https://wr24support.freshdesk.com/helpd ... 8000790053
Ostatnio zmieniony 1 lut 2016, o 15:13 przez krajes, łącznie zmieniany 1 raz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”