--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zaparowany reflektor kondensacja lamp

ODPOWIEDZ
kot_w_paski
Nowicjusz
Auto: Insignia combi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: kot_w_paski » 30 wrz 2022, o 07:43

siema.
parę dni temu sprawdziłem szczelność lampy i znalazłem rozszczelnienie miedzy "szkłem" a czarną obudową lampy (zaznaczyłem na zdjęciu kółkiem)
zakleiłem nieszczelność silikonem. sprawdziłem i było ok. Ale po paru dniach znów miałem pełno wody w lampie. Ponownie wyjąłem lampę i znów sprawdzanie szczelności . okazało się że powietrze ucieka przez "odpowieczniki". i moje pytanie. czy one nie powinny być szczelne? zakładane "na wcisk"? może je tez przykleić na silikon?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2022, o 12:31 przez kot_w_paski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy

Post autor: dare50 » 30 wrz 2022, o 08:42

Dobre dobre ,po to one są żeby przez nie lampa odparowała, masz widocznie jeszcze gdzieś nieszczelność albo lampa źle wysuszona

Gorkhy
Nowicjusz
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chorzów

Post autor: Gorkhy » 19 paź 2022, o 20:55

Hejo.

W mojej Insi też paruje lewy reflektor (zwykły na żarówki h7 )niestety co podjadę na śląsku do serwisu reflektorów ( a było już tego kilka ) słyszę w kółko tą samą odpowiedź Insignia to jedno z nielicznych aut w których nie podejmujemy się uszczelniania bo problem i tak wróci ..... Ostatnio jednak znalazłem warsztat chętny podjąć się uszczelnienie cana ok 600 zł ( z demontażem i montażem gdyż nie mam możliwości zrobienia tego we własnym zakresie ) i teraz nasuwa mi sie pytanie czy nie lepiej kupić nowy reflektor ( zamiennik ) np TYC lub ABAKUS ?

ksk
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Nowy Targ
Postawił piwo: 1 raz

Post autor: ksk » wczoraj, o 11:46

Gorkhy w tym tygodniu uszczelniałam przednią lampę w serwisie reflektorów Vroomer. Za uszczelnienie 350zl (rozklejenie, czyszczenie i ponowne sklejenie), za demontaż i montaż na nowo łącznie 170zl w ASO opel.
Ja jestem z okolicy ale dochodzi jeszcze cena przesyłki jeśli chciałbyś robić wysyłkowo u vroomerow czy w innym serwisie. Dodam, że na cały czas między demontażem a montażem auto sobie stało w ASO więc się nie musialam głowić jak bez lampy wrócić z warsztatu, a sama spinek nie chciałam połamać ;)
Zastanawiałam się czy nie lepiej po prostu kupić nowe lampy ale na oryginał się nie szarpnę więc zdecydowałam, że jak mam kupić zamienniki, to dam temu szansę i uszczelnie oryginalne, które mam.
Jestem zadowolona po dwakroć bo i nic mi nie paruje, i cenowo jest ok i komfort załatwienia sprawy mam. Chłopy w ASO też pochwaliły robotę.
P.s. miałam różne oferty na fb od jakichś ziomków, żeby wysłać lampę to pokleją ALE ja wole i każdemu polecam wybrać firmę, która da Ci paragon i gwarancję na robotę. To raz. Dwa wysyłając jakiemuś randomowi nie wiem czy nie będę musiała potem swojej lampy szukać po oeliksach czy innych allegro, więc polecam nie cebulić jeśli się zdecydujesz na uszczelnianie ;) pozdrawiam!

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”