------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska 11-13.09 -
--------------------
----------------------------------------Nowy Opel Insignia opuszcza linię produkcyjną - KLIK
--------------------
---------------- Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zaparowany reflektor kondensacja lamp

ODPOWIEDZ
Bartol
Zapaleniec
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 16 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Bartol » 10 wrz 2020, o 18:51

Reklamuj, dotkniesz silikonem i masz po gwarancji.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 20 razy

Post autor: IBZI » 10 wrz 2020, o 23:24

Dokładnie, reklamuj (wymień), bo z takimi uszczelnieniami różnie bywa z upływem czasu.

Awatar użytkownika
Robson_GDN
Forumowicz
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: Robson_GDN » 11 wrz 2020, o 13:30

Zrobię zwrot tego reflektora. Nie będę ryzykował. Sprzedający udzielił mi następujących odpowiedzi:

„Witam serdecznie Dziękujemy za przesłaną wiadomość, informujemy że produkty HELLA przechodzą przez kontrole jakościową. W związku z czym nie ma możliwości aby taki reflektor nie był szczelny”'

+na pytanie czy ta szpara ich zdaniem nie budzi wątpliwości:
„Mając na uwadze doświadczenia z tego typu towarem nie widzimy tutaj niczego niepokojącego ”

:)

Awatar użytkownika
Robson_GDN
Forumowicz
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: Robson_GDN » 15 wrz 2020, o 10:39

Robson_GDN pisze:
10 wrz 2020, o 12:08
Cześć, Mnie też dopadł zalany reflektor od strony kierowcy (wraz z przetwornicą). Dziś dostałem nowy reflektor HELLA i mam zastrzeżenia co do uszczelnienia na łączeniu klosza z obudową. W kilku miejscach uszczelka położona jest nierównomiernie a w 1 miejscu się zapada w kierunku obudowy reflektora i to mnie najbardziej niepokoi. Napisałem do sprzedawcy czy to podlega pod wymianę. Czym to ewentualnie najlepiej uszczelnić? Widziałem, że ktoś pisał o silikonie technicznym. Na necie widziałem też silikon pływający od K2. Macie jakieś sprawdzone środki?
Dziękuję
Obrazek
Cześć. Odnośnie powyższego. Inna firma sprawdziła na innym reflektorze HELLA to uszczelnienie i to wygląda tak samo. Czyli wychodzi na to że tak ma być. Według mnie w tym miejscu odprowadzana jest jakoś woda za reflektor. Nie pozostaje mi nic innego jak to zamontować i liczyć na to, że wszystko jest szczelne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”