--------VI Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska - 06.2019 - info i zapisy
----------------------------------
--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Lusterka składane elektrycznie

ODPOWIEDZ
ZZZ
Nowicjusz
Auto: Astra J Sedan
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: ZZZ » 15 kwie 2019, o 07:49

Sterowanie lusterkami jest realizowane przez przełącznik w drzwiach kierowcy (bez pamięci). Może gdzieś się złamał przewód idący na stronę pasażera? Co do tego gdzie wystepuje sterowanie przez dwa moduły to chyba tylko w opcji z pamięcią. Obwód komunikacji jest między modułem fotela, przełącznikiem lusterek po stronie kierowcy i przełącznikiem szyb po stronie pasażera.
Sprobuj sprawdzić czy jest przejście między modułem foteli a przełącznikiem na szynie LIN. Opcom powinien też wyświetlić błąd połączenia jak moduł fotela nie znajdzie swoich slavów na szynie.

jar-231
Forumowicz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok

Post autor: jar-231 » 15 kwie 2019, o 10:43

Więc skoro sterowanie jest realizowane przez przełącznik a nie mówię że nie ponieważ tak jak pisałem nie rozbierałem tego to nie ma innej opcji że wszystkie kable do sterowania biegną przez cały samochód i przelotkę w drzwiach. A skoro nie działa nic to marne szanse że przełamał się jakiś kabel bo wtedy by nie działała jedna funkcja np. do dołu lub do góry a nie wszystkie. Moim zdaniem trzeba szukać winy w tym przełączniku.

ZZZ
Nowicjusz
Auto: Astra J Sedan
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków

Post autor: ZZZ » 15 kwie 2019, o 11:18

Opcja z jednym przełamanym kablem jest możliwa jak w samochodzie są lusterka z pamięcią. Wtedy sterowanie biegnie przez szynę LIN i jak jej nie będzie to nie ruszy lusterko. Jeszcze można wtedy sprawdzić czy działa przełącznik szyb bo on też wtedy nie powinien działać od strony pasażera. A jak nie ma pamięci lusterek to tak jak napisałeś coś w przełączniku lusterek może być nie tak.

Awatar użytkownika
Blest
Forumowicz
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Post autor: Blest » 15 kwie 2019, o 11:22

Fotel z pamięcią ustawień i dostosowują się do danego kierowcy ( dwa przyciski do pamięci). Opuszczanie szyby po stronie pasażera działa tak samo jak blokowanie i otwieranie wszystkich drzwi. Chyba będę musiał jechać do diagnostyka i pod komputer podpiąć, inaczej nie dojdzie o co chodzi.

jar-231
Forumowicz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok

Post autor: jar-231 » 15 kwie 2019, o 15:59

Kolego a patrzyłeś gdzie wchodzi ta wiązka od lusterka ? To by wiele wyjaśniło. Bo z tego co tu widzimy mamy dwie opcje albo sterowanie biegnie po szynie to wtedy wiązka musi wchodzić do jakiegoś modułu w drzwiach pasażera(nie koniecznie oddzielnego może gdzieś zintegrowanego np. z modułem szyb lub przyciskiem) i druga opcja kiedy sterowanie jest bezpośrednio z przełącznika wtedy wszystkie przewody biegną oddzielnie od przełącznika do lusterka tylko tam to już nic po drodze nie ma dajesz na pozycję R i powinno działać.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, o 18:14 przez jar-231, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blest
Forumowicz
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Post autor: Blest » 15 kwie 2019, o 16:58

Dobra problem rozwiązany, wtyczka odpieła się od modułu sterującego, który jest w miejscu przełącznika od szyb, była lekko wypięta wystarczyło docisnąć. Osoba która robiła przyciemnianie szyb widocznie do końca jej nie wpięła. Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Dzięki za pomoc i drążenie tematu, już miałem ochotę jechać do jakiegoś elektryka.

Tu film https://photos.app.goo.gl/ednkUCWE7Wotb2UaA
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”