--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: spiryt4 » 14 wrz 2021, o 12:51

A nie jest to powiązane z pracą turbiny czym więcej dmucha tym twardsza rura się robi ? :) No chyba że się mylę ? :)

Mariusz1245
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2020, o 08:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: KONSTANCIN JEZIORNA - CHYLICE

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: Mariusz1245 » 14 wrz 2021, o 13:03

Pytanie czy jeśli się rozciąga od pracy turbiny czy to ok?
czy po prostu coś co ja usztywnia pękło w środku i zmienia odczyty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: spiryt4 » 14 wrz 2021, o 13:56

@ Mariusz1245
Ty tak na poważne się pytasz ? Albo do tej pory URSUSEM śmigałeś ?

Mariusz1245
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2020, o 08:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: KONSTANCIN JEZIORNA - CHYLICE

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: Mariusz1245 » 14 wrz 2021, o 13:59

Widać nie rozumiesz mojego pytania- Prośba już nie odpowiadaj
Trudno Może ktoś inny potrafi odpowiedzieć na pytanie czy rura ma prawo się odkształcać podczas pracy czy powinna działać na sztywno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: spiryt4 » 14 wrz 2021, o 20:49

Dokładnie trafiłeś w samo sedno nie ma co Ci odpowiadać bo najwyraźniej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a szkoda :)

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: dokia » 15 wrz 2021, o 05:40

Mariusz1245 pisze:
14 wrz 2021, o 13:59
Widać nie rozumiesz mojego pytania- Prośba już nie odpowiadaj
Trudno Może ktoś inny potrafi odpowiedzieć na pytanie czy rura ma prawo się odkształcać podczas pracy czy powinna działać na sztywno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nikomu nie odkształca się, -nie kręci jej nic i nie rozciąga ani nie "nadyma". Nie zachowuje się jak wąż ogrodowy do podlewania trawnika. Jest sztywna jeśli jest szczelna, nie ma innej opcji. Jeśli u Ciebie ona kręci się i nadyma to zrób film, bardzo fajnie byłoby to zobaczyć. Bo aż się boję rury, która mogłaby żyć własnym życiem pod maską i na swojej drodze zaczepiać inne elementy. Pokaż tą swoją rurę tańczącą.

MBJ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 28 gru 2020, o 13:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: MBJ » 21 wrz 2021, o 13:18

Zastanawiam się czy nie rozsądniej jest trochę zmodyfikować dolot i użyć innego materiału, np odpornego na 6-7 barów.
Na przykład czegoś takiego:
https://fmic.pl/laczniki-silikonowe/924 ... -60mm.html

Wielu osób dotknął ten problem z tą "power rurą". :lol: ... czyli problem jest nagminny. :roll:

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: P405 » 21 wrz 2021, o 13:21

Parę lat temu kupiłem jakaś wzmacnianą wersję, była trochę grubsza i id czasu spokój.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Pro
Klubowicz
Posty: 714
Rejestracja: 9 paź 2020, o 19:46
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Legionowo
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 43 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: Pro » 21 wrz 2021, o 15:12

MBJ pisze:Zastanawiam się czy nie rozsądniej jest trochę zmodyfikować dolot i użyć innego materiału, np odpornego na 6-7 barów.
Na przykład czegoś takiego:
https://fmic.pl/laczniki-silikonowe/924 ... -60mm.html

Wielu osób dotknął ten problem z tą "power rurą". Obrazek ... czyli problem jest nagminny. :roll:
Nie dogniesz tej rury. Musisz użyć łączników aluminiowych i kolanek silikonowych.

kizior11
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 3 sty 2020, o 20:10
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2015
Miasto: Raszówka
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: kizior11 » 21 wrz 2021, o 15:49

Zapewne cena kosmos za święty spokój. .

MBJ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 28 gru 2020, o 13:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: MBJ » 21 wrz 2021, o 20:30

Tak, ale opaski nie są drogie. Rura Alu też nie będzie. Efekt końcowy nienaganny, tj. prawie św spokój.
Będę robił cały dolot z nowym FMICiem pod duże turbo.

P. S. Dogiąć, dognę ale straci przekrój.
P. S. 2. Czasami niestety trzeba ponieść dodatkowe nakłady, żeby poprawić fabrykę.

grzegorzpich
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 09:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: grzegorzpich » 6 paź 2021, o 13:22

Zamontowałem zamiennik z firmy turborury na opaski zaciskowe i wszystko jest ok już kilka tys. km. Koszt zamiennika 230zł, wcześniej koszt oryginalnej rury był większy i strzelał zamek co kilkadziesiąt tys. km, aczkolwiek mechanik mówił, że ponoć teraz jest w innym nr i może zrobili poprawkę.

Awatar użytkownika
rafalekjan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: rafalekjan » 5 maja 2022, o 21:13

Czesc.
Panowie wymieniałem dzisiaj rurę od intercoolera (od strony kierowcy). Rura pęknięta, cała w oleju, przy obciążeniu isia traciła moc i błąd związany z przepustnica.
Przy wymianie trochę za mocno dokręciłem obejmę przy kolanku i ukręciłem śrubę. Wiecie może jakiś numer seryjny żebym wiedział jak szukać w sklepie?
https://opelczesci.com/opaska-spinka-ru ... p-615.html

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: dzamej » 5 maja 2024, o 16:51

Siemka, a czy ktoś może myślał nad wzmocnieniem tej rury? Właśnie wracam z majówki i strzeliła mi ta rura na autostradzie, na szczęście szara taśma wzmacniana poratowała i jest spokoj a jeszcze 800km przede mną. Tak myślę czym owinąć nową rurę by jej nie rozsadziło...

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: zubek » 5 maja 2024, o 18:09

rafalekjan pisze:
5 maja 2022, o 21:13
jakiś numer seryjny żebym wiedział jak szukać w sklepie?
tu poszukaj
https://opel-vdopel-ru.translate.goog/g ... ax,nv,elem
dzamej pisze:
5 maja 2024, o 16:51
czym owinąć nową rurę by jej nie rozsadziło...
taśma zbrojona + metalowe opaski skręcane / awaryjnie zestaw trytytek

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: dzamej » 6 maja 2024, o 09:59

Właśnie tak myślałem, jako, że rura się rozpręża i pęknięcia są zawsze wzdłuż, gdyż zbrojenie jest góra dół a nie siatkowane to myślałem by już nową rurę owinąć taśmą zbrojoną, następnie dodać poprzeczne zbrojenie drutem 0,3mm i zakleić to zbrojenie. Powinno być niezliszczalne... a rurę na górze mam na klamrę wciskową a na dole na jakąś poyebaną opaskę sprężynową a nie na ślimakową. Dopiero nakładam opaskę na opaskę

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: zubek » 6 maja 2024, o 17:22

Te poyebane opaski sprężynowe są bezpieczniejsze od skręcanych - nie kaleczą gumy i w efekcie jej nie przetną.

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: dzamej » 7 maja 2024, o 17:51

Nora rura przybyła. Założyłem NTY i jest sztywniejsza niż ta co była wcześniej. Zwróciłem uwagę że moje pęknięcie było w miejscu gdzie rura styka się z obudową wentylatora i opiera się o jakiś metalowy dzyndzel który zaczął także przecierać naprawioną starą rurę którą owinąłem i uszczelniłem taśmą zbrojoną...

Nową rurę także wzmocniłem 3 warstwami taśmy zbrojonej oraz w miejscu gdzie dotyka ona obudowy wentylatora dałem filc samoprzylepny o grubości 5mm i dodatkowo złapałem go opaskami zaciskowymi. Na trochę zapewne starczy

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: mazmarcin » 7 maja 2024, o 18:51

Nie chciałeś kupić od turborury?
Te Nty chce robić wszystko a wtedy jest do d....

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Rura od intercoolera (zwana inaczej rurą turbo)

Post autor: dzamej » 7 maja 2024, o 19:18

Oni także mają zbrojenie wzdłużne zamiast siatkowanego a rurę musiałem mieć już dziś na aucie

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy + wydechowy”