--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Luzy na zacisku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubass22
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 8 sie 2019, o 18:39
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Sierpc / Eastbourne
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Luzy na zacisku

Post autor: kubass22 » 5 cze 2020, o 18:53

Witam, panie i panowie od dwóch tygodni bezskutecznie walczę z dziwnym rzępoleniem dochodzącym w czasie jazdy gdzieś z tyłu.
Wymieniłem przednie amortyzatory z poduszkami i łożyskami, łączniki stabilizatora oraz tylne osłony amortyzatorów , od tego czasu pojawiło się to rzępolenie , dziwny dżwięk przypominający lużną blachę , osłonę , kilka razy rozebrałem i poskładałem elementy które wsześniej wymieniałem , byłem w 4 różnych warsztatach , nikt nie potrafi znależć żądnych luzów , jedyny luz występuje na zacisku , dziś wymieniłem prowadnice, nic się nie zmieniło , zastanawia mnie czy przez luz na zacisku osłona tarczy nie powoduje tego rzępolenia , czy ktoś mógłby rzucić okiem na film i ewentualnie porównać u siębie ? czy taki luz jest normalny ?

https://www.youtube.com/watch?v=tEIX7SO ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
quadzz
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: 14 mar 2020, o 18:24
Auto: Insignia A ST FL 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Luzy na zacisku

Post autor: quadzz » 9 cze 2020, o 08:42

Taki luz nie powinien występować. Jak hamujesz, to pewnie jest cisza? :)
Dla pewności możesz sobie porównać z drugą stroną na tej samej osi. IMO zaciski do regeneracji.

PS. Piszesz o "rzępoleniu" z tyłu, a zająłeś się przodem? :)

marsz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 23 maja 2017, o 09:03
Auto: Opel Insignia LPG
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Radomsko, Piotrków Tryb
Postawił piwo: 1 raz

Re: Luzy na zacisku

Post autor: marsz » 13 cze 2020, o 06:13

Miałem "dzwonienie" na zaciskach z przodu. Do prowadnic naładowałem więcej smaru ATE Bremszylinder. Miejsca prowadzenia klocków i styku klocków z zaciskami i tłoczkami smaruje smarem ATE PLASTILUBE.
Należy zobaczyć czy nie ma luzu klocek ruszając zaciskiem, u mnie miał. Jeśli miał to rozgiąć blaszki wymienne w których przesuwa się klocek tak aby nie było żadnego luzu. U mnie problem rozwiązany tym sposobem.
Trochę masz do mnie daleko ale dasz radę.

Awatar użytkownika
KierGTS
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 22 gru 2019, o 09:39
Auto: Insignia A 1,8ben
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

Re: Luzy na zacisku

Post autor: KierGTS » 13 cze 2020, o 11:52

Jesli to luz na zacisku to faktycznie podczas tego rzępolenia wciśnij lekko hamulec. Jeśli bedzie cisza to masz juz sprecyzowane co to. Jeśli nie to zabawa trwa dalej 😋

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”