--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kontrolka hamulca

ODPOWIEDZ
Andrzej 123
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2018, o 17:45
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Kontrolka hamulca

Post autor: Andrzej 123 » 10 lip 2018, o 15:35

Mam samochód z dość ubogim wyposażeniem, bez włącznika ECO i bez elektrycznego hamulca ręcznego. Jednak już trzy razy zdarzyło się,że zapaliła się kontrolka hamulca jak na obrazku. Dwa razy szybko zgasła, ale ostatnio pozwoliła sobie świecić dłużej. Było to tak, że przez jakąś chwilę silnik pracował na biegu jałowym po chwili wyłączyłem silnik i wtedy zapaliła się ta kontrolka. W tym czasie nie mogłem uruchomić silnika, a wskazówki zegarów poruszały się tak jak po uruchomieniu silnika za każdym razem, kiedy przekręcałem kluczyk do rozruchu. Naciskanie hamulca nie pomagało, chyba pomogła naciśnięcie sprzęgła. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Nie zwróciłem uwagi na to w jakim położeniu była wskazówka obrotomierza, czy była na zero? czy w położeniu gotowości do uruchomienia silnika w trybie ECO, którego nie ma w wyposażeniu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: rataj73 » 10 lip 2018, o 16:12

Od dłuższego czasu jeżdżę automatami, ale mam wrażenie że już od kilku lat w manualach nie uruchomisz silnika bez wciśnięcia sprzęgła. Oczywiście ecu wie o tym czy wcisnąłeś sprzęgło przez czujnik pod pedałem. Może on szwankuje? Jak ci się zapali ta lampka to sprawdź czy działa tempomat. Jeżeli nie to na 100% czujnik sprzęgła.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3038
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: Zbyszek01 » 10 lip 2018, o 17:14

Sprawdzałeś poziom płynu w zbiorniczku?
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 141 razy
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: Ping » 21 sie 2018, o 15:54

Naciskaj pedał
Lampka - świeci lub miga w kolorze żółtym.

Musisz nacisnąć pedał (sprzęgła w przypadku skrzyni manualnej albo hamulca w przypadku skrzyni automatycznej). Bez tego nie uruchomisz silnika.
Jeżeli mimo naciśnięcia kontrolka nie gaśnie, to problem jest w czujniku położenia.
Andrzej 123 pisze:
10 lip 2018, o 15:35
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Nie zwróciłem uwagi na to w jakim położeniu była wskazówka obrotomierza, czy była na zero? czy w położeniu gotowości do uruchomienia silnika w trybie ECO, którego nie ma w wyposażeniu?
W jakim położeniu?

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: jar-231 » 31 paź 2018, o 19:25

Witam. Podepnę się pod temat. Panowie wie ktoś może czy w naszych insigniach w zbiorniczku płynu hamulcowego znajduje się jakiś pływak czy tylko sam czujnik ten wkładany od góry. Po wymianie płynu świeci mi się kontrolka i pokazuje niski poziom. Po zmostkowaniu jest ok więc ewidentnie wina czujnika bo też go wyjmowałem i zastanawiam się czy gdzieś nie uderzyłem nim. No chyba że coś jest jeszcze w zbiorniczku dzięki czemu czujnik zwiera styki.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: Bartol » 29 gru 2019, o 12:18

Ping pisze:
21 sie 2018, o 15:58
Musisz nacisnąć pedał (sprzęgła w przypadku skrzyni manualnej albo hamulca w przypadku skrzyni automatycznej). Bez tego nie uruchomisz silnika.
Jeżeli mimo naciśnięcia kontrolka nie gaśnie, to problem jest w czujniku położenia.
Czy wymiana czujnika wiąże się z koniecznością kalibracji? Na forum Opla znalazłem informację, że nowy czujnik nie chciał działać i należało zaprogramować go przez MDI.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Nie chciał działać po wymianie, więc nie można uruchomić pojazdu, mimo że czujnik jest nowy.

pawel_zaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 paź 2020, o 13:16
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Tomaszów Maz

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: pawel_zaw » 23 paź 2020, o 12:02

Podepnę się i ja pod temat. Choć problem nieco inny.
Mam elektryczny ręczny. Autem jeździ żona, wiec wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. A auto mam od około miesiąca.
Po zaciągnięciu ręcznego zapala się oczywiście kontrolka. Ale po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu auta ciągle się świeci.
Tak powinno być ?. Trochę to dziwne.
Po zwolnieniu ręcznego naturalnie gaśnie.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: marcin.1987 » 23 paź 2020, o 14:26

A nie gaśnie z opóźnieniem?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: rataj73 » 23 paź 2020, o 14:32

Zgaśnie sama po kilkunastu minutach i zapali się po odryglowaniu zamków.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 141 razy
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: Ping » 24 paź 2020, o 09:19

Bartol pisze:
Ping pisze:
21 sie 2018, o 15:58
Musisz nacisnąć pedał (sprzęgła w przypadku skrzyni manualnej albo hamulca w przypadku skrzyni automatycznej). Bez tego nie uruchomisz silnika.
Jeżeli mimo naciśnięcia kontrolka nie gaśnie, to problem jest w czujniku położenia.
Czy wymiana czujnika wiąże się z koniecznością kalibracji? Na forum Opla znalazłem informację, że nowy czujnik nie chciał działać i należało zaprogramować go przez MDI.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Nie chciał działać po wymianie, więc nie można uruchomić pojazdu, mimo że czujnik jest nowy.
Tak, trzeba zrobić kalibracje.
GDS2 lub opcom powinny mieć ta funkcję.

Zrodzone w bólach przy uzyciu Tapatalka


pawel_zaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 paź 2020, o 13:16
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Tomaszów Maz

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: pawel_zaw » 26 paź 2020, o 08:01

Dzięki Panowie. Czekałem jakieś 2-3 min i nie gasła. Nie chciało mi się dłużej czekać i zwolniłem ręczny.

Yogi
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2018, o 13:22
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Wrocław

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: Yogi » 3 lis 2020, o 00:00

Ping pisze:
24 paź 2020, o 09:19
Bartol pisze:
Ping pisze:
21 sie 2018, o 15:58
Musisz nacisnąć pedał (sprzęgła w przypadku skrzyni manualnej albo hamulca w przypadku skrzyni automatycznej). Bez tego nie uruchomisz silnika.
Jeżeli mimo naciśnięcia kontrolka nie gaśnie, to problem jest w czujniku położenia.
Czy wymiana czujnika wiąże się z koniecznością kalibracji? Na forum Opla znalazłem informację, że nowy czujnik nie chciał działać i należało zaprogramować go przez MDI.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Nie chciał działać po wymianie, więc nie można uruchomić pojazdu, mimo że czujnik jest nowy.
Tak, trzeba zrobić kalibracje.
GDS2 lub opcom powinny mieć ta funkcję.

Zrodzone w bólach przy uzyciu Tapatalka

Orientujesz się może gdzie dokładnie (w które zakladki wejść) należy zrobić adaptację czujnika położenia pedału sprzęgła w Op-Com?

albert
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 16 maja 2020, o 11:07
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 3 razy

Re: Kontrolka hamulca

Post autor: albert » 19 kwie 2022, o 14:38

Witam.
Kontrolka elektrycznego hamulca postojowego w moim pojeździe dziwnie się zachowuje. Po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka pali się dalej lub gaśnie, zależnie od kaprysu. Natomiast po otwarciu drzwi i zamknięciu już nie gaśnie. Sprawdzałem po godzinie i kontrolka się świeciła. Do tego wszystkiego dwa razy w ciągu miesiąca rozładował mi się akumulator. Za drugim razem był to nowy akumulator. Co może być przyczyną świecenia kontrolki i czy rozładowanie akumulatora ma z tym związek?
Dodam, że stało się to po wymianie autonawigacji na Androida i dołożeniu kamery cofania. Może jest tu jakiś związek?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”