Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
-
fuli
- Użytkownik
- Posty: 281
- Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
- Auto: GSI
- Kod silnika: B20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Polska
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: fuli » 27 wrz 2019, o 13:36
.... ja znów szukać muszę tarcz 337mm.... pisałem wcześniej że wszedł zimmermann sport + galfer. Przejechane 18 tyś i pęknięcia pojawiły się przy otworach... Jest to sens reklamować ?
Klocki już zakupiłem nowe EBC yellow i do tego wrzucę EBC standard chyba... Może będą bardziej odporne termicznie, a z racji braku dziur pęknięć nie będzie. Bo w zimmermany już nie inwestuje. Poprzednio na 321mm też mi popękały. To już lepiej ori zestaw GM na 321 się spisywał.
Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Edit: dorzucam fotki


Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, o 13:36 przez
fuli, łącznie zmieniany 1 raz.
-
ThomasHN
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 8 sie 2018, o 05:57
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: ThomasHN » 28 wrz 2019, o 05:43
fuli pisze: ↑27 wrz 2019, o 13:36
.... ja znów szukać muszę tarcz 337mm.... pisałem wcześniej że wszedł zimmermann sport + galfer. Przejechane 18 tyś i pęknięcia pojawiły się przy otworach... Jest to sens reklamować ?
Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Troche sie zaniepokoilem po przeczytaniu tergo wpisu - bede zmianial kola na zimowe to sprawdze te tarcze. Sam w tym roku zalozylem Zimmermany
Reklamowac zawsze warto - pekniecia przy otworach to nie jest jakas blachostka.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Post
autor: marcin.1987 » 28 wrz 2019, o 11:55
Po 18k km nikt reklamacji nie uzna, ale próbować możesz. Coś mi świta, że gdzieś znalazłem info o tym że minimalne pęknięcia są dopuszczalne. Ale nie mam pojęcia gdzie to było... może mi się przypomni to napewno napiszę.
-
Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Post
autor: Alex » 30 wrz 2019, o 19:59
Również bardzo dobry zestaw wybrałeś.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Post
autor: marcin.1987 » 1 paź 2019, o 06:01
O właśnie. O ten artykuł chodziło.
Ja z nawiercanych tarcz "wyleczyłem się" ze względu na zapychanie się otworów i konieczność ich udrażniania. Teraz tylko dobre pełne tarcze.
-
Chorwat
- Użytkownik
- Posty: 176
- Rejestracja: 30 lip 2019, o 21:10
- Auto: 2.0T 250KM 4x4 A/T
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Toruń
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: Chorwat » 3 paź 2019, o 22:03
Zdecydowałem się na tarcze Brembo (pełne, przód 337mm i tył 315mm) i klocki Ferodo. Skorzystałem z porady Pana Lecha Wójcika (hamulce.net). Baaaardzo sympatyczny kontakt, profesjonalne doradztwo i fachowa obsługa. Polecam
Zestaw już chyba dotarty, zobaczę w następnych tygodniach, co to warte

-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Post
autor: marcin.1987 » 4 paź 2019, o 12:26
Brembo masz z niemieckiej dystrybucji?
-
Chorwat
- Użytkownik
- Posty: 176
- Rejestracja: 30 lip 2019, o 21:10
- Auto: 2.0T 250KM 4x4 A/T
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Toruń
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: Chorwat » 4 paź 2019, o 12:37
Tak.
-
wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Post
autor: wassermann » 4 paź 2019, o 12:59
Brembo Max (z nacięciami) czy gładkie?
A które klocki Ferodo? Może DS Performance (dawniej DS2000)?
To znane zestawienie. Ale nie zdziw się piskom przy delikatnym hamowaniu i na finiszu. I to zależnie od pogody i dnia

No i jeszcze buczenie przy hamowaniach od nieco wyższej prędkości - to akurat cecha tarcz nacinanych, taka specyfika.
M.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Post
autor: marcin.1987 » 4 paź 2019, o 14:10
Kolega ma gładkie tarcze, a do Insignii Ferodo robi tylko serię Premier (oczywiście mówię o standardowych Insigniach, bo do zacisku Brembo może i jest jakaś wyższa seria)
-
Chorwat
- Użytkownik
- Posty: 176
- Rejestracja: 30 lip 2019, o 21:10
- Auto: 2.0T 250KM 4x4 A/T
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Toruń
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: Chorwat » 4 paź 2019, o 15:39
Dokładnie, jak pisze @marcin.1987.
P.S. Na razie nic nie piszczy i nie buczy

-
wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Post
autor: wassermann » 4 paź 2019, o 15:42
I nie będzie, bo wybrałeś OK

Piszczą klocki Ferodo DS Performance, a buczą tarcze Brembo Max, te z rowkami. Zainstalowałem je parę m-cy temu w autku rezerwowym i jak do jazdy głównie miejskiej, to chyba nie wybrałem optymalnie. Ale siła hamowania jest odpowiednia.
M.
-
andrew
- Forumowicz
- Posty: 99
- Rejestracja: 21 lis 2017, o 04:24
- Auto: opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Białystok,Hamburg
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: andrew » 8 paź 2019, o 19:00
Panowie mam układ hamulcowy J61 czyli mam rozumieć że tarcza przód 321 a tył 315.
Czy taki zestaw będzie dobrze współgrał ze sobą:
Tarcze Hamulcowe ZIMMERMANN STANDARD COATZ
Klocki Hamulcowe FERODO PREMIER ECO-FRICTION
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Post
autor: marcin.1987 » 8 paź 2019, o 19:10
Jak nie jesteś rajdowcem to będzie.
-
Dario3103
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:04
- Auto: Astra
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: OKR / Zdzieszowice
Post
autor: Dario3103 » 28 paź 2019, o 12:37
Witam.
Ja nie chce zakładać nowego tematu dlatego spytam tutaj bo nic nie potrafie znaleźć.
Miałem problem z hamulcem w astrze j. Pokrzywiło mi tarcze Ate z klockiem ceramika z Ate. Tarcze dalem do przetoczenia ale wiele się nie zmieniło. Kupiłem nowy zestaw TEXTAR przód/tył klocki i tarcze. W sobotę wymienilem wszystko. Sprawdzilem bicie piast zegarem wszystko ok. Tarcze ustawilem też pod zegar żeby zniwelować potencjalne bicia. Mialem natomiast problem na starym zestawie z grzaniem sie felg id strony kierowcy zarówno z przodu jak i tyłu. Płyn hamulcowy nowy Dot4 SL6 Ate. Tłoczki wkręcają sie bez oporów. Wszystko poczyszczone na igle. Ale klocki Textara miały problem wejsc w jarzma. Sa tam tez blaszki ktore wymieniłem na nowe. Musiałem klocki w tych miejscach delikatnie podpiłować żeby je tam włożyć. Zrobilem 670km. Pierwsze 300-400km delikatne hamowania wiadomo. Następne 250 też takie nie na wyrost. Co mnie zdziwiło? 4x mierzyłem trmperature tarcz. Przód po 300km zaczął pokazywać podobną temperaturę lewa/prawa strona. Natomiast na tyle opdła mi kopara bo różnica miedzy stronami 30° ?!
I tu moje pytanie do Was. Czy może być tak że właśnie powinienem w tym kole jeszcze delikatnie podpiłować klocki żeby lżej poruszały się w prowadnicach? Normalnie to wypadalo by chyba sprawdzić nastepnym razem przy takiej temperaturze czy koło kreci sie bez oporów? Podnieść kolo i zakrecic. Dobrze kombinuje? Już mi ręce opadają. Robie na raz duże trasy i taka jazda się robi. Nie chcial bym zapiec nowych tarcz i klocków...
Nawet przy normalnej jeździe jest roznica na tyle ok 20°....
Koledzy co robic?
Prosze o jakies sugestie....może coś przeoczyłem...?
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Post
autor: Bartol » 28 paź 2019, o 20:16
Pierwszy raz słyszę, że ktoś piłuje klocek. Tak wszystko na igłę poczyściłeś, że nie zrobiłeś najważniejszego.
Powinieneś wyciągnąć blaszki/prowadnice i usunąć pilnikiem korozję z jarzma, która puchnie pod blaszką i zaciska nią mocowanie klocka. Blaszki muszą wchodzić na swoje miejsce z niewielkim oporem.
-
mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Post
autor: mazmarcin » 28 paź 2019, o 20:21
Właśnie dlatego powinien kucharz coś pichcić a mechanik w aucie grzebać a jeszcze inny robić to co umie i z czego żyje

Ostatnio zmieniony 28 paź 2019, o 21:48 przez
IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o więcej merytoryki w postach.
-
Dario3103
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:04
- Auto: Astra
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: OKR / Zdzieszowice
Post
autor: Dario3103 » 28 paź 2019, o 21:27
Pisząc że poczyściłem wszystko na igłe zrobiłem dokładnie tak samo. Logiczne że wyjąłem stare blaszki i wyczyściłem prowadnice do czystego materiału...blaszki weszły bez oporu natomiast klocki bardzo ciężko...
Mając obawy że klocki mogą mieć problem ze swobodnym poruszaniem delikatnie je podpiłowałem. I nie jest to nic nadzwyczajnego. Normalna sprawa. Hamulce wymieniałem setki razy. Pierwszy raz takie szopki.
Rozumie że jak się jest "Klubowiczem" to spamowanie jest dozwolone bo do tematu nic nie wniosleś...
Ostatnio zmieniony 28 paź 2019, o 21:46 przez
IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Post
autor: Bartol » 28 paź 2019, o 21:48
Jeśli blaszki wchodzą na swoje miejsce bez większego oporu nie odkształcając się to nie mogą blokować klocków. Nie ma takiej opcji żeby trzeba było piłować klocek, więc właśnie nie jest to logiczne. Wymieniałem to u siebie 2,5 roku temu i nie ma problemu do dzisiaj.