--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana tarcz hamulcowych

ODPOWIEDZ
marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 14 sie 2019, o 11:21

milyjarek pisze:
12 sie 2019, o 17:04
Nie pomyliłem się. Rozmiar opon mam taki jak ma Dokia 245/45 R 18 i przy doborze tarcz i klocków konsultant zapytał które mam felgi 16 czy 17 cali , powiedziałem że 17 bo te większe. Nie dał mi innego wyboru z większym rozmiarem.
Umarłem :lol:
milyjarek pisze:
12 sie 2019, o 17:19
Warsztaty też maja zapewne rabaty na części więc chyba nie wyjdzie drożej. Nie wiem jak dobierają tarcze do cali. Opony 18ki ale sprzedawca powiedział ze tylko 2 rodzaje 16 lub 17 cali a auto jest na fabrycznych oponach. Zacisk na pewno RPO J61
Tak, warsztat ma rabat na zakup. I myślisz, że to co zaoszczędzi na zakupie materiału odda Tobie? W jakim Ty świecie żyjesz? Kupi taniej, ale Ciebie i tak policzy rynkowo. I zmień sprzedawcę, bo też nie ma bladego pojęcia o asortymencie. Rozmiarów układów hamulcowych w samej tylko Insignii A są 4 (słownie cztery) - J60, J61, J62, J63 z czego 4 rodzaje tarcz przednich i dwa rodzaje tylnych.
milyjarek pisze:
12 sie 2019, o 17:47
Jotef , nie mądruj się bo sam nie wiesz o co chodzi. Jak mogą być tarcze do 18 ek skoro są z wyboru tylko 16 lub 17? Pomyśl i nic nie pisz jak masz przeszkadzać tylko. Burdel tu niezły macie na forum.
Umarłem po raz drugi :lol:
jotef pisze:
12 sie 2019, o 18:07
p.s. czy Twoja osoba czasem nie zalicza się do grupy społecznej nazywanej nastolatkami :?: ;D
EOT z mojej strony.
Raczej grupy "Januszy motoryzacji"

Ja proponuję moderatorom forum dopisać w temacie o rozmarach tarcz kody układów hamulcowych, bo widać, że mimo iż auto jest na rynku od dekady to niektórzy ludzie nie mają bladego pojęcia.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: xul » 14 sie 2019, o 11:43

Z przodu są 4 rozmiary tarcz: 296mm (16"), 321mm (17"), 337mm (17+"), 355mm (18", skręcane lub pływające)
Tył chyba tylko 2 rozmiary tarcz: 292mm (16") i 315mm (17", 17+", 18")

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: dokia » 14 sie 2019, o 11:48

Ale po co wiedzieć wszystko? Mądrale.. Pfff...
Ja też wielu rzeczy nie wiem- po to mam Was na forum, aby się dowiedzieć.
A wy ze śmiechu leżycie jak ja wpadnę z pytaniem "gdzie ja mam przepustnicę?" - gdy w poprzednim aucie znalazłam tj wiedziałam gdzie, a w Insigni w tym samym miejscu nic nie ma :(
marcin.1987 pisze:
14 sie 2019, o 11:21

Tak, warsztat ma rabat na zakup. I myślisz, że to co zaoszczędzi na zakupie materiału odda Tobie? W jakim Ty świecie żyjesz? Kupi taniej, ale Ciebie i tak policzy rynkowo. I zmień sprzedawcę, bo też nie ma bladego pojęcia o asortymencie. Rozmiarów układów hamulcowych w samej tylko Insignii A są 4 (słownie cztery) - J60, J61, J62, J63 z czego 4 rodzaje tarcz przednich i dwa rodzaje tylnych.
Wydaje mi się że nie zrozumiałeś. Wg mnie to chodziło o to że w warsztacie dostaje się rabat, więc nie wychodzi zbytnio drożej niż gdyby samemu w internecie kupować. Ja np w ASO Opla dostaję od 30% do 55% na części. Wg mnie to o tym kolega mówił. W moim miejskim serwisie też dużo dostaję na części, a jak wpadam z jakąś głupotą , jak wymiana żarówek, piór wycieraczek czy doraźne przeszarpanie auta to nie płacę za robotę nic. Jak kupowałam przez nich elektrozawory zfr to nawet mi pan pokazał że musi coś dorzucić bo musi i do ceny jaką on miał na fakturze doliczył mi 5zł do każdego elektrozaworu. To na allegro nikt nie będzie elektrozaworów sprzedawał dla zarobku 5zł na sztuce :P
Radio 357 :)

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 14 sie 2019, o 13:14

Jak dobrze widzę to chodziło o to, żeby nie kupować części samemu (żeby nie wtopić ze złym doborem) tylko zlecić to warsztatowi - czyli na moje rozumowanie rabat na częściach. O rabacie na robociznę nie było mowy. W warsztatach innych niż ASO stawka jest mocno umowna. Pytasz na ile wycenia pracę i wiesz ile wyjdzie. Jak coś więcej to powinien zadzwonić i poinformować o dodatkowych $$ i z czego wynikają. A za części skasuje tyle ile hurtownia ma podane na swojej stronie. Nie będzie się przecież chwalił, że kupił 20% taniej. Zresztą nie jest to tajemnicą, że warsztaty w taki sposób też zarabiają i nie ma w tym nic złego jeśli stawiają sprawę jasno.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: dokia » 14 sie 2019, o 13:19

No być może ja zrozumiałam źle, to sorki. Skróty myślowe tak mają.
Ja sama jak wiecie nie robię takich zakupów bo ja nie wiem co mam kupić , to nie będę bardziej pogrążać się finansowo złymi zakupami.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: wassermann » 14 sie 2019, o 15:27

milyjarek pisze:
12 sie 2019, o 17:47
Burdel tu niezły macie na forum.
Niedopasowanie semantyczne między użytkownikami Opli i Chevroleta.

M.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: IBZI » 14 sie 2019, o 15:58

marcin.1987 pisze:
14 sie 2019, o 11:21
Ja proponuję moderatorom forum dopisać w temacie o rozmarach tarcz kody układów hamulcowych, bo widać, że mimo iż auto jest na rynku od dekady to niektórzy ludzie nie mają bladego pojęcia.
xul pisze:
14 sie 2019, o 11:43
Z przodu są 4 rozmiary tarcz: 296mm (16"), 321mm (17"), 337mm (17+"), 355mm (18", skręcane lub pływające)
Tył chyba tylko 2 rozmiary tarcz: 292mm (16") i 315mm (17", 17+", 18")
Informacje o układzie hamulcowym, rozmiarach są na Forum od dawna. Problemem jest to, iż kolega nie potrafi objąć tego swoją percepcją. W odpowiedzi na dobre rady dowiedzieliśmy się między innymi co tu mamy na Forum i jakimi "drutowanymi gratami" jeździmy.
Swoją drogą będę musiał pamiętać, aby nowego nabywcę mojego samochodu (jeśli kiedyś sprzedam) poinformować o fakcie upgradu układu hamulcowego. Bo po VINie może się lekko zdziwić, jeśli będzie chciał sobie wymienić np. tarcze ;-)
A teraz wracamy do tematu.

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: angel_dark666 » 14 sie 2019, o 21:49

Prosze bardzo , eBay, tarcze EBC TG 292mm
Screenshot_20190814-214759.jpg
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dejvid_03
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 06:42
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Dejvid_03 » 8 wrz 2019, o 11:35

Witam,
Drodzy Forumowicze, borykam się z takim oto problemem - podczas hamowania w przedziale prędkości 90 - 70 km/h występuje bicie kierownicy.
Tarcze i klocki mam wymienione zrobiłem na nich ok 10 tys. km;
Koła w porządku - nowe opony montowane na HUNTERZE (zrobiony test drogowy, potwierdził że opony są dobre);
Felgi proste również sprawdzane na ww. urządzeniu;
Tuleje tylne przednich wahaczy wymienione.

Nie bardzo mam pomysł, w czy dalej szukać przyczyny.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Rooff_ » 8 wrz 2019, o 12:02

Piasty sprawdź.
Od początku użytkowania tak masz czy dopiero po jakimś czasie?
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Bartol » 8 wrz 2019, o 20:34

Jakie masz tarcze? U mnie, mimo delikatnego traktowania tarcze TRW poddały się po 20 tys. km i zaczęły bić. Jeśli nie żałowałeś hamulca to tańsze tarcze mogły poddać się wcześniej.

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Tańsze niż polecane na forum np. TRW, które mam u siebie.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 9 wrz 2019, o 12:51

Jeżeli drgania były od początku po montażu nowego zestawu to jest to wina montażu. Jak pojawiły się po czasie to prawdopodobnie zestaw nie wytrzymał i tarcze zaczęły bić. Czujnik zegarowy prawdę Ci powie.

mielcar631
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 11:17
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wieruszów

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: mielcar631 » 22 wrz 2019, o 11:10

Pora zmienić tarcze z przodu. Mam R18 A20DTH wg instrukcji na przód powinny być 321mm. Nie mierzyłem jeszcze jakie są aktualnie. Na zimę planuje założyć Koła 16 lub 17. Czy te tarcze 321mm nie będą w tym planie przeszkadzały?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 22 wrz 2019, o 11:25

Rozkoduj nr vin i poszukaj informacji. Kod J61 to rozmiar 321mm. 17-tki wchodzą na pewno. O 16-tkach się nie wypowiem.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: dare50 » 22 wrz 2019, o 12:24

Ale czemu chcesz oszpecać auto nie zimę ? zakładając koła od taczki :lol:

Dejvid_03
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 06:42
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Dejvid_03 » 22 wrz 2019, o 12:33

Rooff_ pisze:
8 wrz 2019, o 12:02
Piasty sprawdź.
Od początku użytkowania tak masz czy dopiero po jakimś czasie?
Nie od początku użytkowania, pojawiło się w pewnym momencie.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Tarcze i klocki Textar, natomiast wydaję mi się że przed ich wymianą też te wibracje występowały w tym zakresie prędkości,

mielcar631
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 11:17
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wieruszów

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: mielcar631 » 22 wrz 2019, o 13:03

marcin.1987 pisze:
22 wrz 2019, o 11:25
Rozkoduj nr vin i poszukaj informacji. Kod J61 to rozmiar 321mm. 17-tki wchodzą na pewno. O 16-tkach się nie wypowiem.
Tak J61. Układ hamulcowy 17 z hamulcami tarczowymi.

Tak z VIN wynika.
Czyli 17 wejdzie tak ?
Co do szpecenia. Tak sobie wymarzylem żeby stalowki wrzucić na zimę. Myślę o szerokości 7J felgi. Ok. No to zaczynam szukać tarcz na przód 321mm. Dzięki!

mielcar631
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 11:17
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wieruszów

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: mielcar631 » 26 wrz 2019, o 18:57

Nigdzie nie mogę znaleźć Galfer Sport. Tzn chodzi o polski sklep. Pomożecie?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Alex » 26 wrz 2019, o 19:57

Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: dzamej » 27 wrz 2019, o 11:44

Alex pisze:
26 wrz 2019, o 19:57
https://auto.brakeparts.pl/
Średni czas oczekiwania to jakieś 2mc. Ja niestety nie doczekałem i wziąłem hawki na przód i ebc yellow na tył a plan był przód i tył galfer sport

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”