--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wentylator chłodnicy problem

Zablokowany
phex1337
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2018, o 15:21
Auto: insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Wentylator chłodnicy problem

Post autor: phex1337 » 1 kwie 2019, o 18:22

Witam

Borykam się z nie działającym wentylatorem chłodnicy a co za tym idzie klimatyzacja też nie działa jak powinna.
Po włączeniu klimy sprężarka chodzi a wentylator stoi :(
Pacjent insignia 2009 A18xer

Przez weekend próbowałem zdiagnozować problem sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki wydają sie ok
Tu mam pierwsze pytanie który przekaźnik odpowiada z podanie napięcia na wentylator ? Chyba że jakiś moduł odpowiada za to jeżeli tak to gdzie on się znajduje ???
Drugą rzeczą jaką zrobiłem to odpiąłem czujnik temp cieczy oraz grzałkę przy termostacie wentylator powinien wystartować do max obrotów a tu cisza ( wcześniej przy uszkodzonej grzałce załączał się ale termostat został wymieniony na nowy )
Zostaje jeszcze rezystor który jest zintegrowany z wentylatorem żeby się do niego dostać trzeba zdemontować osłonę dlatego chciałbym to zostawić na koniec.
Chce jeszcze sprawdzić na krótko sam wentylator są 4 piny ma ktoś schemat do których dochodzi napięcie żeby nic nie popalić ?
Najważniejsze to który przekaźnik odpowiada za podanie napięcia i gdzie znajdę moduł od wentylatora

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Wentylator chłodnicy problem

Post autor: yerry » 1 kwie 2019, o 18:24

Jest już wątek o wentylatorze chłodnicy a18xer, czemu dublujesz? Zamykam
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

carvertical VIN check
Zablokowany

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”