--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Niski poziom płynu chłodniczego

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: grzegorz13 » 2 wrz 2018, o 12:58

Też dolewam jakieś 150 ml. na miesiąc może dwa lecz uważam iż to normalne przy tym silniku a tym bardziej iż u mnie tak jakby wyrzucał zbiorniczkiem gdyż jest nalot Pewnie potrafi się gotować po zgaszeniu gdyż jest blisko turbiny jak się mocniej zagrzeje a od razu zgaszę bo muszę zobaczę zimą co będzie a przy tych ilościach to na pewnie nie uszczelka, korek (nowy w ASO) wymieniłem bo na starym ubywało znacznie więcej

kizlok541
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 24 sty 2018, o 13:49
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: kizlok541 » 2 wrz 2018, o 13:33

Eee że ubywa to normalne raczej nie coś musi być nie tak sprawdze z tym korkiemchyba podjadę do aso po nowy jutro

Dodano po 31 minutach 36 sekundach:
Na tym kruccu czysto brak nalotu , no nic iske trzeba oddać do diagnozy heh
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2018, o 17:26 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

majselbaum
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 28 sie 2018, o 14:03
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: polska

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: majselbaum » 5 cze 2019, o 17:40

panowie podepnę się pod pytanie.
u mnie podobna sytuacja.
pojawił się komunikat za niski poziom płynu - dolałem. na drugi dzień po zrobieniu 40km znów komunikat za niski poziom. znów dolałem, trochę za dużo, więc wyrzucił tylnym ujściem. w tej chwili jest na linii więc na razie spokój. po odkręceniu korka troszkę zasysa i pobulgocze, ale poziom trzyma.
białego/sinego dymu z tyłu przy odpalaniu nie widać (ani na zimnym ani na ciepłym silniku).

troszkę się stresuję, bo miałem focusa, gdzie przy 250tys zaczęły się jaja, skończyło rozwalonej uszczelce pod głowicą i pękniętą głowicą (taniej wyszło inny używany silnik założyć).

dlatego jak zobaczyłem te objawy to trochę delirki dostałem.
na razie na szybko zamówiłem nowy korek i zobaczę.

a silnik ma dopiero 170tys oryginalnego przebiegu, więc też trochę dziwna sprawa....

gpawel

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: gpawel » 5 cze 2019, o 19:32

U mnie było podobnie, żadnego dymu, nic. Płyn ubywał. Do wymiany uszczelka na kolektorze ssącym. Jak zdjąłem pokrywę na górze silnika, tą plastikową z logiem Opla to było widać płyn od góry. Koszt z wymianą 400 zł.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Bartol » 5 cze 2019, o 20:37

W takim przypadku należy kontrolować układ chłodzenia po każdej jeździe, bo miejsc wycieku bywa wiele. W wielu przypadkach były opisywane rozszczelnienia trudne do zlokalizowania z powodu szybkiego odparowywania płynu. Nie musi to być poważna awaria.

Jahu
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2019, o 05:18
Auto: Insignia 2.0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Łódź

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Jahu » 19 sie 2019, o 12:53

Cześć :) też niedawno miałem problem z komunikatem od niskiego poziomu plynu chłodniczego, pomimo tego że wcale go nie ubywało.
Problem zaczął się po wymianie rozrządu oraz samego płynu chłodniczego.
Wymieniłem czujnik, korek i nic nie pomagało. Okazało się, że na pływaku w samym zbiorniku pojawił się osad i pływak opadł po zlaniu płynu i już się nie podniósł. Ręką go przeczysciłem i jest wszystko ok.

kosa6091
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, o 19:07
Auto: Isia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Brzesko

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: kosa6091 » 19 sie 2019, o 17:52

U mnie też ubywa, zrobiłem jakieś 9 tys km i dolalem około 2 l płynu , wyciek zlokalizowany podobnie jak "gpawel" uszczelka kolektora ssacego wyciek widoczny od spodu kolektora, saczy się po silniku i odparowuje , bardzo ciężko zlokalizować. Żadnego zasysania czy wyzucania płynu z zbiorniczka nie stwierdziłem. Szykuje się demontaż i zaslepianie klap.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
nomadzik34
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:42
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Cieszyn
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: nomadzik34 » 25 sie 2019, o 13:23

Witam,
Mam duży problem z Insignią (silnik 2.0 T) ,a więc ubywa płyn chłodniczy w dużych ilościach. Ewidentnie dostaję się do oleju ,widać gołym okiem na bagnecie .
Uszczelka pod głowicą wymieniona + reszta uszczelek ,teraz wymieniłem pompę wody dodatkowo i ciągle to samo .
Już ręce opadają i nie mam pomysłu co dalej ,pomóżcie proszę .
Już przeglądałem wszystkie fora i nic .
Mechanik sknocił robotę przy wymianie uszczelki ? raczej nie znam go już od dawna i nigdy nie było problemu z wszystkim co naprawiał.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8454
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: dokia » 25 sie 2019, o 13:26

Szukaj nowego silnika. Po prostu. To nie mechanik tylko mogło zrobić się pęknięcie co zdarza się w tych akurat silnikach.
Długo masz te auto?

https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=17&t=1861

Na pewno nie możesz tak jeździć
https://www.motofakty.pl/artykul/gdzie-jest-plyn.html
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
nomadzik34
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:42
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Cieszyn
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: nomadzik34 » 25 sie 2019, o 13:38

Głowica splanowana ,test szczelności też . Pęknięcie musiało by być duże jak po 20 km ubywa 0,5l .Nic na zewnątrz nie widać.
Auto posiadam 1,5 roku (2009 r).
Piszesz o pęknięciu bloku ?

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8454
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: dokia » 25 sie 2019, o 13:44

Tak. Dlaczego myślisz że musiałoby być duże pęknięcie, gdy to jest alkohol a nie olej? I temperatura tam jest 90-100 minimum to inaczej ten alkohol schodzi jest też inna gęstość tego płynu. No i jak to widzisz na bagnecie? Opisz konsystencję i kolor. Jak majonez? Nie życzę ci tej najgorszej roboty, zwłaszcza że też mam taki silnik, ale lepiej przygotować się na najgorsze i pozytywnie się rozczarować. Przeczytaj tamten temat, od kilku lat on istnieje i podano też tam inne przyczyny. A widzisz gdzieś wycieki na zewnątrz?
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
nomadzik34
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:42
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Cieszyn
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: nomadzik34 » 25 sie 2019, o 13:49

Na bagnecie jest raczej kawa z mlekiem , nie jest gęsto . Na zewnątrz nic nie widać ,ani kropli.
Na postoju nic nie ubywa .

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8454
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: dokia » 25 sie 2019, o 14:55

Płyny chłodzące są teraz na bazie glikolu propylenowego. Etylenowy był lepszy bo bardziej toksyczny więc znikał problem bakterii,ale nieekologiczny 😜, natomiast z propylenowym wzrasta problem korozji i są dlatego do niego inne dodatki. Kolejne bazy to metanol i etanol czyli właśnie alkohole, kiedyś jeszcze był glicerol ale z tego co mi wiadomo bardzo skracał żywotność płynu czyli jego funkcje zasadnicze bardzo zubożał.
Tak czy inaczej jeśli chodzi o blok, to nie obserwuje się widocznych gołym okiem pęknięć, to są mikropęknięcia. I zobacz że sytuacja zachodzi w czasie pracy czyli w dużej temperaturze gdy te substancje chemiczne świetnie się czują i mogą być pobierane przez różne mikrodziurki jak przez kapilary. Wchodzi tu w grę mechanika płynów i rozszerzalność cieplna i cieczy i materiału bloku. Nie schodzi na zimnym silniku, nie leje się po uszczelkach, więc no jest to niepokojące. Tego najgorszego nikt ci nie życzy. Piszesz że był test szczelności, ja nie wiem jak to się wykonuje i na jakich zasadach i jaka miarodajność takiego testu. Ale może warto gdzieś sprawdzić wszystko jeszcze raz aby spokojnie spać.
Radio 357 :)

rav_k
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 8 paź 2018, o 09:01
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: PIASECZNO
Postawił piwo: 1 raz

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: rav_k » 7 kwie 2020, o 22:40

Mam ten sam problem. Komunikat od mniej wiecej roku,właśnie po wymianie rozrządu. Jednak, wymieniłem zbiornik na nowy, nie pomoglo( w srodku nie ma żadnego plywaka), czujnik nowy, nie pomogło. Plynu nie ubywa. Po odpaleniu silnika komunikat... A 2.0 diesel 131 km, AT. Help!

Sladek91
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2020, o 22:33
Auto: Opel insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2013
Miasto: Watford

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Sladek91 » 31 paź 2020, o 14:32

Witam. Mam ten sam problem. Kiedy odpalam moja insignie wyskakuje komunikat niski poziom płynu chodniczego, płyn dolalem dosłownie troszkę bo był Ok. Od paru dni jest tyle ile powinno być poziom sie nie zmienia płynu jest tyle Ile powinno być a komunikat wyskakuje za każdym odpaleniem auta. Temperaturę trzyma dobrze po zagrzaniu silnika sie noe pojawia ponownie.. cos ktoś może doradzić

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: zubek » 31 paź 2020, o 15:25

Jak poziom ok to czujnik pewnie zepsuty.

Sladek91
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2020, o 22:33
Auto: Opel insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2013
Miasto: Watford

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Sladek91 » 1 lis 2020, o 00:59

Dzięki, konsultowałem dzis z mechanikiem i usłyszałem taka samą odpowiedz, mamy nadzieje ze po wymianie będzie Ok. Pozdrawiam

Qba85
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 cze 2019, o 17:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: KONOPNICA
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Qba85 » 2 lis 2020, o 20:47

Witam, ja mam niestety trochę gorszą sytuację ale równie ciekawą :) jesienią zeszłego roku zaczęło ubywać mi płynu. Z racji braku czasu dolewałem płyn i jeździłem a tym miałem się zająć w wolnej chwili. Byłem nawet na podnośniku ale tak na szybko nie było widać żadnego wycieku. w sumie dolałem spokojnie z 5 litrów płynu przez ok 2 miesiące. Aż tu nagle samo się uspokoiło, zima spokój, lato gorączki, dłuższe trasy spokój. I znów przyszła jesień i wczoraj komunikat o niskim stanie płynu, znów ubyło i musiałem dolać z ok setkę. Ktoś miał może podobny przypadek? wie co to może być? Dodam że płyn do oleju nie idzie. Czy to może chłodniczka olejowa przepuszczać, czy gdzieś nieszczelność na chłodnicy?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: spiryt4 » 3 lis 2020, o 14:19

Mi latem też nigdy nie ubywało płynu ,przychodziła jesień odpalało się ogrzewanie i nagle ubytki płynu .W moim przypadku okazało się że mam nieszczelność na wlocie do nagrzewnicy wystarczyło wymienić oringi na zasilaniu i powrocie płynu przy nagrzewnicy i problem znikł.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Bartol » 3 lis 2020, o 18:10

Również podjąłem taki trop, ale pisał, że zimą, czyli gdy ogrzewanie pracuje na maksa jest ok, więc odpuściłem z pomysłami.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”