--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Uzupełnij poziom płynu chłodzącego- błedu brak, płyn jest...

MarioInsigniari
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2021, o 00:17
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Kraków

Re: Uzupełnij poziom płynu chłodzącego- błedu brak, płyn jest...

Post autor: MarioInsigniari » 21 paź 2021, o 11:26

Przy okazji tego wątku - czy możliwe jest to by Insignia 2016 B20DTH NIE MIAŁA w ogóle czujnika poziomu cieczy chłodzącej?

Wczoraj padł mi zbiorniczek, wyciągnąłem go, ale czujnika, pływaka - ani nawet wtyczki z wiązką nie ma!? Albo jest gdzieś schowana?

Czy ktoś się z tym spotkał może. Nie wiem jaki nowy zbiornik kupić - bo jeśli faktycznie w mojej konfiguracji nie ma czujnika, to zakup zbiornika z czujnikiem mija się z celem...

Prośba o pomoc.

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Uzupełnij poziom płynu chłodzącego- błedu brak, płyn jest...

Post autor: Fede » 6 maja 2022, o 19:33

Cześć, pozwolę sobie odkopać temat:
Urwał mi się czujnik poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym, tzn. sam pływak lata luźno po zbiorniczku, nie jest zamocowany :D Oczywiście wyświetla błąd za niskiego poziomu płynu, ale płyn jest. Próbowałem go wyjąć przez wlew, ale średnica większa niż otwór, więc się nie da.
Pytanie za 100 pkt: czy jest szansa, że zassie go gdzieś ze zbiorniczka i coś przytka, czy można to olać, zmostkować wtyczkę i wymienić zbiorniczek w wolniejszej chwili? :)

kogut77
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, o 16:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Zamość

Re: Uzupełnij poziom płynu chłodzącego- błedu brak, płyn jest...

Post autor: kogut77 » 21 paź 2023, o 13:22

Odkopię i dołączę do pytania MarioInsigniari.
Czy możliwe jest aby Insignia 2014r b14net nie miała czujnika płynu chłodniczego, a nawet wtyczki? Czy może ktoś "tu był" wyciął i zmostkował? Czy może ma ktoś zdjęcie z którego miejsca instalacji powinien wychodzić przewód z wtyczką?

klejukleju
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2019, o 08:26
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Barczewo

Re: Uzupełnij poziom płynu chłodzącego- błedu brak, płyn jest...

Post autor: klejukleju » 3 gru 2023, o 14:08

Lepek pisze:
9 cze 2021, o 21:46
Cześć,
Wiecie może jak wyjąć tą kostkę z czujnika poziomu płynu chłodniczego? Próbowałem już na wszystkie sposoby, a nie chcę siłą tego ułamać. Dostęp jest słaby, wiec nie wiem czy jest tam jakiś zatrzask/bolec, który to trzyma? 😀
Cześć,
pewnie Tobie już się nie przyda, ale może dla innych wyjaśniam, że zatrzask wtyczki należy nacisnąć do dołu, w kierunku przeciwnym do zbiornika. (patrz fotka) Sprawa nie jest łatwa, bo przewody są tak krótkie, że trzeba to zrobić po omacku od strony zbiornika płynu hamulcowego. Moje dłonie się tam nie mieszczą. Może jakieś lusterko albo demontaż aku poprawi sytuację. Nie wiem. Ja po kilku próbach pozwoliłem sobie na zniszczenie czujnika, bo miałem zapasowy.
Pozdrawiam też wszystkich w GM, co mieli pomysł na oszczędność 10 cm przewodu tego czujnika no i na konstrukcję pływaka, który topi się przed upływem 10 lat. Po prostu genialne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”