--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wyciek płynu chłodzącego

colbot
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 23 lis 2015, o 11:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: colbot » 15 sty 2016, o 13:32

Wyciek płynu chłodniczego namierzony...

Cieknie z pod uszczelki oznaczonej na schemacie nr 15 - zobaczymy ile zawołają w ASO (na pewno inne uszczelki również do wymiany na tym przewodzie chłodniczym) - jakby co dam znać jaki koszt naprawy.

fotka: http://zapodaj.net/1005b43a3c876.jpg.html


dodane 30.01.2016 r. - uszczelki wymienione w ASO w ramach gwarancji. Rok temu wymieniane były uszczelki chłodnicy oleju i zapomnieli te dwie uszczelki na obudowie filtra wymienić. Tak, ze za robociznę nie płaciłem, ale za same te uszczelki (razem 68 zł). W końcu koniec wycieków płynu chłodzącego...

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: switek3 » 28 lut 2016, o 20:45

Czy ktoś ma pomysł na coś takiego: ucieka płynu chłodzącego tak że jest go ok 1,5-2cm poniżej progu. Dolewam do progu i potem znowu ucieka mniej-więcej do tego samego poziomu, ale nie dalej. Dolewam znowu i znowu ucieka do tego poziomu. Teraz jeżdżę poniżej poziomu i dalej nic nie ucieka. Ktoś jakąś koncepcję ma tego problemu? Czy się nie przejmować?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: spiryt4 » 28 lut 2016, o 21:13

@switek3
Mi też tak samo ubywało jak u Ciebie pojechałem do znajomego mechanika podłączył Insi pod maszynę ciśnieniową czy coś takiego i okazało się że mam wyciek gdzieś z jakiegoś krućca koło pompy wody wsadził nowy oring i dodatkowo przesmarował to silikonem i na razie mam spokój z ubytkami w układzie.

grzesiek9016

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: grzesiek9016 » 30 mar 2016, o 19:30

witam.
Panowie mam problem z moją insignia 2.0 130km. Od jakiegoś czasu zauważyłem ubytek płynu chłodzącego, szukałem wyciek i znalazłem na kolektorze ssącym koło. Skąd może być wyciek?

Rafał

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Rafał » 30 mar 2016, o 20:17

Ja mam dokładnie ten sam objaw co Grzesiek9016
Wczoraj dolałem a dzisiaj komunikat .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Putridum » 31 mar 2016, o 06:09

Mnie ciekł olej do układu chłodzenia po wymianie chłodnicy, uszczelek i oringów z rysunku technicznego, który podał @colbot problem został rozwiązany, koszt chłodniczki i uszczelek to około 600 złotych, robocizna - w zależności od warsztatu mnie akurat kosztowało to 300 złotych.

grzesiek9016

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: grzesiek9016 » 7 kwie 2016, o 17:03

Ale ja nie mam z chłodniczki wycieku tylko wyciek na kolektorze. Czytanie ze zrozumieniem.

vonito

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: vonito » 11 maja 2016, o 10:00

2,0 160 KM i identyczny wyciek widoczny na kolektorze.... on jest chłodzony cieczą ?

-- 26 maja 2016, o 00:00 --

widzę forum martwe
rozwiązaniem problemu wydaję się wymiana zestawu uszczelek kolektora....koszt 450 zł z robocizną....dam znać czy problem rozwiązany

-- 29 cze 2016, o 22:42 --

pomogło. ...problem rozwiązany

Neserioo

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Neserioo » 5 lip 2016, o 19:32

Witam
U mnie w 1.8 benzyna to samo. srednio raz na tydzien musze dolewac a w sumie jezdze tylko po miescie. Musze to zrobic bo jade w trase za 2 tyg. Chlodniczka egr odpada bo jest tylko w dieslach (?) Co polecacie? Wymiane uszczelek kolektora? Dolotowy? Wylotowy? Idzie to jakos sprawdzic czy to akurat to? Niewidac zadnych wyciekow niestety. Dodam ze korek i zbiorniczek juz wymienione.
Pomocy!

Update
Nie daje za wygrana! Po dzisiejszej przejazdzce sprawdzilem z latarka kazdy zakamarek i niemoglem znalezc zadnej kropelki plynu. Cos mnie tknelo i zerknalem pod dywanik pasazera (wersja angielska) i jest tam woda, czy ktos mial kiedys taki przypadek? Dodam ze auto ma przejechane 39 tysiecy mil wiec uszczelka mam nadzieje odpada no i w sumie ostatnio niepadalo ani auto myte niebylo wiec to chyba woda z chlodnicy...
Ostatnio zmieniony 5 lip 2016, o 19:34 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Thorgal

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Thorgal » 11 lip 2016, o 15:46

Witam. Problem dotyczy również ubytku płynu chłodniczego (wszystko sprawdzone) i czy ktoś miał problem z kolektorem ssącym, bo podobno tez jest chłodzony (tylko ta opcja mi pozostaje) ?

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: radkor » 13 sie 2016, o 21:24

Neserioo pisze:Cos mnie tknelo i zerknalem pod dywanik pasazera (wersja angielska) i jest tam woda, czy ktos mial kiedys taki przypadek? Dodam ze auto ma przejechane 39 tysiecy mil wiec uszczelka mam nadzieje odpada no i w sumie ostatnio niepadalo ani auto myte niebylo wiec to chyba woda z chlodnicy...
Cieknie z nagrzewnicy. Niestety chyba cała deska do zdemontowania aby się do niej dostać.

macgregor111
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 18:56
Auto: Insignia ST 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: macgregor111 » 14 wrz 2016, o 15:57

Witam. Po wizycie w ASO zdiagnozowano u mnie wyciek płynu spod uszczelki kolektora oraz pompy wody, więc czeka mnie wymiana. Co ciekawe w ASO powiedzieli, że dopiero jak rozbiorą samochód można ocenić stan kolektora, ale zalecaliby wymianę uszczelki razem z kolektorem, (który jak wiadomo tani nie jest). Mam pytanie czy ktoś z was wymieniał samą uszczelkę i czy problem z wyciekami został rozwiązany? Trochę mnie straszyli ze wymiana samej uszczelki może nie pomóc i trzeba będzie rozbierać wszystko jeszcze raz.

acirian2

Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: acirian2 » 4 lut 2017, o 20:05

Witam ponownie lecz z nowym problemem. Dzisiaj po przejechaniu 70 km musiałem dolać 2 l płynu chłodniczego który znalazł się w oleju.
-Stan oleju 2 3 cm ponad maximum
-korek od oleju uwalony majonezem
-Z korka skrapla się woda
Płyn chłodniczy ubywa w strasznym tempie i czy to może być uszczelka pod głowicą czy pęknięcie bloku silnika czy jeszcze coś innego. Proszę o pomoc i o ewentualny koszt naprawy w oplu w niemczech. Z góry dziekuje

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: P405 » 4 lut 2017, o 20:13

To raczej jest uszczelka pod głowicą, ale szukaj jeszcze ewentualnie innych wycieków, chlodniczka egr, sama chłodnica też lubi się pocić i puścić.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

acirian2

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: acirian2 » 4 lut 2017, o 20:27

tak ale nie rósł by poziom oleju raczej. Czy rósł by?

-- 7 lut 2017, o 14:24 --

Opel stwierdził ze wyciek jest przez pompę wody do silnika czy ktoś może mi doradzić czy w ogóle jest taka możliwość. Czy opel próbuję mnie naciągać. I twierdzi ze jeżeli woda dostała się do obiegu konieczna będzie wymiana silnika jeżeli cylindry bd porysowane. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: SoulfirE » 28 kwie 2017, o 14:02

Zamieszałem trochę, bo wrzuciłem posta o chłodniczce EGR, ale po chwili go usunąłem bo stwierdziłem, ze po co zawracać głowę jak auto i tak jedzie do ASO :) W międzyczasie spiryt zdążył mi odpisać.
Ja się w tamtym temacie nie doszukałem jakiejś instrukcji krok po kroku jak to wymienić, a żaden ze mnie mechanik także auto stoi już w ASO, zwłaszcza, że nie wycenili drogo bo 420zł pomimo dość wysokiej stawki za roboczogodzinę (ponad 260zł) a w cenie jeszcze mam auto zastępcze.

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Mario » 28 kwie 2017, o 16:01

Które ASO takie rozrzutne ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: SoulfirE » 28 kwie 2017, o 20:32

Euromarket w Krakowie, ale auto zastępcze to kwestia wykupionej wcześniej przy przeglądzie 'gwarancji mobilności' za 60zł. Po prostu musiałem zgłosić usterkę przez odpowiednią infolinię (nie przez serwis) i od razu wzięli moje auto na warsztat + auto zastępcze. Całkiem fajna sprawa, bo takto bym pewnie tydzień czekał na termin a tu rano zgłosiłem i auto już odebrane. No ale może wystarczy off topicu ;)

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Mario » 28 kwie 2017, o 20:42

Faktycznie taka opcja to dobra sprawa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Wyciek płynu chlodniczego

Post autor: Dan » 6 maja 2018, o 18:00

To je Termostat w obudowie plastikowyj. Może pynkł plastik albo uszczelka była zła :)
Przyczyne musisz znaleźć sam, masz auto przed sobą przecież, my ci auta na podstawie obrazka przez internet nie naprawimy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 19:04 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”