--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ogrzewanie postojowe (Webasto)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Ogrzewanie postojowe (Webasto)

Post autor: alex_k » 7 sty 2014, o 23:47

Ktoś z was orientuje się jaki model dogrzewacza silnika opel montuje w Insignii CDTI? Gdzie go szukać?

Czytałem, że te dogrzewacze po dołożeniu dedykowanego sterowania kilku innych gratów można przerobić na ogrzewanie postojowe.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

7ups

Re: Dogrzewacz silnika w CDTI, jakiej model?

Post autor: 7ups » 8 sty 2014, o 19:20

Defa

Posiadam cos takiego w sigim i wieczorkiem podlaczam silniczek grzeje baterie laduje a z rana z pilota odpalam grzanie wnetrza itp

Wiadzialem najnowsze modele odpalane juz z telefonu

Strona firmy
http://www.defa.com/en/fp/

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dogrzewacz silnika w CDTI, jakiej model?

Post autor: alex_k » 9 sty 2014, o 06:44

Wojtass, dzięki, o to chodziło. Niestety poza ogolnikami na stronie nic nie ma, muszę podjechać do ich punktu.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

steq

Re: Dogrzewacz silnika w CDTI, jakiej model?

Post autor: steq » 23 sty 2014, o 09:24

Ja mam dokładnie ten model - montowany fabrycznie (bo nawet na pilocie zdalnego sterowania mam znaczek opla). Dodam że to pełne ogrzewanie postojowe - nie dogrzewacz
Obrazek
Obrazek

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dogrzewacz silnika w CDTI, jakiej model?

Post autor: Luk » 23 sty 2014, o 11:55

Orientujecie się ile w ASO kosztuje ogrzewanie postojowe wraz z montażem.

mobill
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2014, o 09:28
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dogrzewacz silnika w CDTI, jakiej model?

Post autor: mobill » 29 paź 2014, o 19:53

i gdzie szukać Eberspacher?
Jeśli wbudowana w fabryce

może zdjęcie ;)

kuba369

Ogrzewanie postojowe (Webasto)

Post autor: kuba369 » 26 gru 2014, o 13:02

Jak w temacie czy jest możliwość uruchomienia webasto bez pilota. Mam fabryczne webasto opla pilot jest zepsuty. W lecie próbowałem przez wciśnięcie guzika w schowku przycisk się podświetlał ale webasto nie reagowało.

GCH
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2014, o 06:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chojnice
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: GCH » 26 gru 2014, o 13:56

Może być zablokowane lub uszkodzone, dlatego nie odpala.

kuba369

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: kuba369 » 28 gru 2014, o 11:47

Okazało się że brakowało jednego bezpiecznika czy ktoś może powiedzieć jakie mają być tam bezpieczniki o jakiej mocy. Teraz jak wciskam ten przycisk włącza się nadmuch włącza się na chwile klima-tronik za chwile gaśnie i przycisk zaczyna migać. Co to może być??

GCH
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2014, o 06:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chojnice
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: GCH » 28 gru 2014, o 13:23

Od strony silnika licząc: 5/5/25

kuba369

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: kuba369 » 28 gru 2014, o 21:54

Dzięki kolego kolejne pytanie webasto się uruchomiło tak jak by działało przez 5 min i się wyłącza wydech od webasto jest zimny i po kilku próbach z rury tak jak by leciało nie spalone paliwo ktoś wie co to może być jak to naprawić myślę że webasto nie było używane od 2010 roku ;)

GCH
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2014, o 06:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chojnice
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: GCH » 28 gru 2014, o 22:34

Prawdopodobnie masz do wymiany sitko świecy żarowej plus czyszczenie samego palnika. Tak czy inaczej najlepiej będzie wymontować piec i zajrzeć do niego.

kuba369

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: kuba369 » 29 gru 2014, o 09:40

Jest to do ogarnięcia samemu czy jakiś serwis od webasto muszę znaleść nie wiesz jakie sikto i świece dokładnie trzeba kupić ? ;)

GCH
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2014, o 06:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chojnice
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czy da się uruchomić webasto bez pilota

Post autor: GCH » 29 gru 2014, o 10:26

Nie ma z tym większego problemu. Tylko trzeba uważać, co by czegoś nie uszkodzić, bo jest trochę rozkrecania.

damaflo
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2015, o 21:55
Auto: Insignia,SW,4x4,aut
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Montaz ogrzewania postojowego

Post autor: damaflo » 13 paź 2015, o 22:59

Witam Mam pytanie i prośbę,czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym dotyczącym nawiewu i klimatyzacji/ogrzewania postojowego?
Mam ze swojej Vectry zdemontowane Webasto, mam schematy jak podłączałem to w Vectrze i ponieważ bardzo mi Webasto pasuje chciałem je przełożyć do Insigni. Brakujący element to wpięcie się ze sterowaniem nawiewem. Dlatego potrzebuję schematu albo instrukcji podłączenia eberspacher'a (nie jestem pewny czy tak się to pisze) albo jak pisałem nawiewu i klimy. Moja insignia to rok 2012 4x4 silnik A20DTH 160 KM, KLIMA DWUSTREFOWA, VIN W0LGT8EM9C1119808 z góry dziękuje.

Pozdrawiam Darek

damaflo
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2015, o 21:55
Auto: Insignia,SW,4x4,aut
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Montaż Webasto do Insigni

Post autor: damaflo » 10 lis 2015, o 00:10

Witam Mam pytanie i prośbę,czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym dotyczącym nawiewu i klimatyzacji/ogrzewania postojowego? Ewentualnie czy któryć z kolegów forumowiczów ma moduł ogrzewania Eberspächer Hydronic i jest w stanie okrełśić jak jest wpięty do części sterującej nawiewem?
Mam ze swojej Vectry zdemontowane Webasto, mam schematy podłączenia Webasto w Vectrze i ponieważ bardzo mi to urządzenie pasuje oraz chcę je wykorzystać zamierzam je przełożyć do Insigni. Brakujący element to wpięcie się ze sterowaniem nawiewem. Dlatego potrzebuję schematu albo instrukcji podłączenia Eberspächer Hydronic (schematu montażowego) albo jak pisałem schematu nawiewu i klimy. Moja insignia model z roku 2012, napęd 4x4, silnik A20DTH 160 KM, klima dwustrefowa, VIN W0LGT8EM9C1119808 z góry dziękuje.

Garyzeusz

Re: Ogrzewanie postojowe (Webasto)

Post autor: Garyzeusz » 4 sty 2016, o 21:26

Witam
Panowie proszę o pomoc, Webasto w moim Oplu odmówiło współpracy, co przy aktualnej pogodzie jest niemile widziane.
Posiadam pełne ogrzewanie z pilotem EasyStart R+, po uruchomieniu zaczyna się coś dziać, włącza się wentylator ale również unosi się lekki swąd i dymienie w okolicach lewego nadkola. Po chwili to ustępuje, całość jakby ucicha i od nowa to samo. Dymienie wygląda jakby jakiś olej/płyn się lekko przypalał.
Do tej pory wszystko działało prawidło i słychać było tylko szumienie podczas pracy Webasto.
Sprawdziłem pilotem kody błędów i mam następujące wskazania: AF:52, F1:52, F2:52, F3:52, F4:52, F5:52, po ich skasowaniu i kolejnym uruchomieniu, kody - usterka pojawia się od nowa.

Jakieś sugestie co do naprawy?
Może znacie jakiś dobry serwis Webasto w okolicach Zielonej Góry.
Dzięki
Pozdrawiam

Gritss
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 9 sie 2015, o 20:35
Auto: Opel Insignia 2.0T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Ogrzewanie postojowe (Webasto)

Post autor: Gritss » 5 sty 2016, o 21:12

Witam, czy ktoś wie dlaczego mój pilot od webasto działa tylko z bardzo bliskiej odległości lub z wnętrza samochodu? Jak odpalam pilota z dala to włącza się na nim komunikat "conp", a jak włącze z bardzo bliskiej odległości i potem odejde to na pilocie jest Err. Insignia 2009, EasyStart R+, baterię w pilocie wymieniłem. Wszystko zaczęło się odkąd są mrozy. Czy wina leży w pilocie czy webasto. Może przez mrozy webasto ma krótki zasięg łączności z pilotem? Z góry dzięki za opowiedzi.

krajes

Re: Ogrzewanie postojowe (Webasto)

Post autor: krajes » 6 sty 2016, o 14:51

Wróżenie z fusów. Idź do jakiegoś elektronika z pilotem i niech zbada najpierw czy z nim jest wszystko Ok. W samochodzie to już większa zabawa, więc lepiej gdyby był to problem z pilotem.

Daniel81

Re: Ogrzewanie postojowe (Webasto)

Post autor: Daniel81 » 8 sty 2016, o 13:34

Witam
Czy ktoś podjął się zakupu i zamontowania ogrzewania postojowego w Insignii?
Interesuje mnie jakie są opcje jeśli chodzi o osprzęt, ceny zakupu i robocizny. Chciałbym wstawić dakie ustrojstwo do mojego auta (Insignia 2.0T 4x4)

-- 15 sty 2016, o 09:33 --

Nikt nie zakładał?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”