--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Puknięcie przy puszczaniu sprzęgła F40

ODPOWIEDZ
Gozdzio
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, o 20:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Biłgoraj

Puknięcie przy puszczaniu sprzęgła F40

Post autor: Gozdzio » 18 maja 2022, o 15:12

Witam!
Problem z pojedynczym puknięciem. Otóż dziś to przysłuchałem dopiero. Zaznaczam, że dwumas wraz z sprzęgłem został zmieniony na Luka 3880zł jakieś 5-10tyś km temu.

Jakiś czas temu zauważyłem, że przy zmianie biegów z 1-2-3 głównie słychać jakby puknięcie? Identycznie jest jak jadę np na 2 biegu i puszcze gaz to jest to takie nie płynne, tylko jakby coś lekko przyhamowało ? (ciezko okreslic) i też puknięcie. Wykluczam sprzęgło wraz z dwumasą, bo żadnych objawów nie ma jak wczesniej, że stukanie było na luzie. Słyszałem że może to być poduszka silnika/skrzyni ? Kiedy poprosiłem swoją, o wciskanie sprzęgła, dźwięk jakby wydobywał się ze skrzyni/okolic.

Silnik to 2.0 turbo 4x4 250km.

Ktoś miał z czymś takim problem? Niby olać itd, ale ja lubię mieć wszystko w samochodzie na Tiptop, najmniejszą /cenzura/.

edit@

Aha, i dodam, że przy jezdzie jak puszcze gaz to lewarek jakby delikatnie się porusza przód tył.

Radek84
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Piotrków Trybunalski
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy

Re: Puknięcie przy puszczaniu sprzęgła F40

Post autor: Radek84 » 2 cze 2022, o 22:49

Nie wiem czy rozwiązałem problem, ale ja zaczął bym od poduszek silnika/skrzyni

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”