--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

ODPOWIEDZ
lolekcarlos
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 4 lis 2018, o 00:55
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rzeszow
Postawił piwo: 1 raz

Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: lolekcarlos » 18 wrz 2020, o 20:22

Witam,
Mam problem z moją Insignią A 2.0 CTDI 2010. Mianowicie jeżdżę nią już 2 lata i od początku drżała w niej nieco buda. Nie wiem czy to normalne, ale słyszałem to kilka razy od pasażerów. Wczoraj odpaliłem auto i po przejechaniu kilku metrów zauważyłem, że ta dolegliwość ustała, jakby inne auto. Myślałem, że tylko mi się wydaje, ale dzisiaj zapominając już o tym wsiadłem do auta i od razu to wyczułem na kierownicy. Niby tylko się cieszyć, ale.. na postoju i biegu jałowym słychać jakieś nierównomierne dźwięki jakby od sprzęgła, ale trzeba się wsłuchać. Kolejnym objawem są dziwne dźwięki, gdy na postoju z biegiem jałowym puszczam sprzęgło i jestem już pod końcem. Nie wiem jak opisać ten dźwięk, tak jakby coś drgało, stukało w sprzęgle. Czym to może być spowodowane i jak połączyć to z "samoistną naprawą" usterki związaną z drganiem auta. Dwumasy nie słyszę, nic nie stuka przy przyspieszaniu na wysokim biegu i niskich obrotach. Sprzęgła też podczas jazdy nie słychać, ani nie sprawia żadnych problemów. Tylko ten dźwięk na luzie z wciśniętym pedałem tak na 1/3 albo 1/4.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8446
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: dokia » 18 wrz 2020, o 21:10

Opony!!!! Zmień gumy. To nie będzie trzęsło budą
Jakie masz? Jaki rocznik ich i ile km mają za sobą? Insignia jest jak piękna kobieta, trzeba o nią dbać i wszystko musi mieć najlepsze. Ja tak dbam o swoją.

lolekcarlos
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 4 lis 2018, o 00:55
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rzeszow
Postawił piwo: 1 raz

Re: Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: lolekcarlos » 18 wrz 2020, o 21:21

To na pewno nie opony, bo drgania występują tak samo w jeździe jak i na postoju. Tzn. występowały, bo nagle przestały i teraz słychać coś w sprzęgle

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: IBZI » 18 wrz 2020, o 23:05

Obstawiam wysprzęglik. ale mogę się mylić. Jedź do dobrego mechanika, niech sprawdzi.

Awatar użytkownika
Puszczyk
Klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2018, o 13:33
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2014
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: Puszczyk » 3 sty 2021, o 22:02

Ja mam podobnie jak lolekcarlos. Na postoju przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła rzęzi w tej samej pozycji pedału. IBZI obstawia wysprzęglik, a czy wysprzęglik można wymienić bez rozdzielania skrzyni od silnika?

patryk123
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2021, o 11:08
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Koszalin

Re: Dziwne dźwięki sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: patryk123 » 16 maja 2021, o 23:21

Witam, ja mam podobny problem kilka dni temu po odpaleniu samochodu zaczęło cos stukać na luzie gdzy wcisnęłam sprzęgło byla cisza , po puszczeniu znowu to samo, dzieje się tylko na zimnym silniku a jak jest rozgrzany to cisza, czy wiadomo co to może być? Czy dwumasa zaczyna się kończyć?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”