--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

ODPOWIEDZ
katmai
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2018, o 11:39
Auto: Insignia (Sport/SRI)
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Świebodzin
Otrzymał  piwo: 1 raz

Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: katmai » 8 maja 2019, o 12:56

Moja Insignia jest z 11.2013 (RM2014) polift z silnikiem 1.6 T SIDI, wg opel vin decoder mam skrzynię X23FHD. Przebieg 61.000 km i brak jakichkolwiek problemów. Jaką wymianę zrobić, statyczną czy dynamiczną?
Dzwoniłem do ASO w Zielonej Górze (Opel Fijałkowscy), powiedzieli, że dynamicznej nie robią.
Jakiś warsztat w Zielone Górze i okolicach (mieszkam w Świebodzinie) jest godny polecenia

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: wassermann » 8 maja 2019, o 13:34

A nie 6T45 MH7 :?:

M.

katmai
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2018, o 11:39
Auto: Insignia (Sport/SRI)
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Świebodzin
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: katmai » 8 maja 2019, o 13:51

wassermann pisze:
8 maja 2019, o 13:34
edit
To jest chyba jedna i ta sama z tym że różne oznaczenie (wg Opel i wg GM)
Ostatnio zmieniony 9 maja 2019, o 14:40 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

xxlance
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2020, o 09:24
Auto: Insignia 1.6 automat
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: xxlance » 28 cze 2020, o 20:44

Witam,
Podpinam się pod temat. Mam świeżo zakupioną insignie 1.6 sidi z automatem i przebiegiem 80tyś km.
Przymierzam się do samodzielnej wymiany oleju w skrzyni metodą statyczną. W serwisie koło Krakowa, "spec" krzyknął 800zł z olejem wiec stwierdziłem, że jednak za tak prostą pracę to troche przesada...
Skrzynia 6T45 była również używana w Chevrolet Cruze sprzedawanym w USA, wiec jest sporo tutoriali na ten temat.

Moje pierwsze pytanie, czy ktokolwiek z forum bawił się w to w Insignii z tym motorem?
Sprawa nie wydaje się skomplikowana:

1. zlewamy olej,
2. wlewamy nowy w tej samel ilości co zlany.
3. opdalam silnik, przeskakujemy przez biegi, rozgrzewamy olej w skrzyni do 85-95*c.
4. przy tym poziomie odkręcamy korek wyrównawczy, jeżeli nie cieknie, dolewamy aż zacznie się pocić.

Poradnik na podstawie Cruze

Poradnik od Opel


Jedyna zagwozdka na ten moment jaką mam, to że u mnie wydaje mi się, że nie ma tego odpowietrznika.

ktoś może się podzielić doświadczeniami?
Ostatnio zmieniony 26 lis 2021, o 19:09 przez xxlance, łącznie zmieniany 1 raz.

xxlance
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2020, o 09:24
Auto: Insignia 1.6 automat
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: xxlance » 15 lip 2020, o 10:43

Dobra, nikt się nie podzielił doświadczeniami, to ja się podziele.

u mnie zeszło 4.1 Litra, wlałem tyle samo, przeszedłem procedure ze zmianą biegów i zlałem jeszcze raz, zeszło 4,0 - wlałem tyle samo.
(Teraz bym tak nie zrobił, i bym najpierw przejechał się przez 30min i pozwolił się mu lepiej wymieszać i po ostygnięciu zlałbym jeszcze raz)
Następnie przez prawie 45min auto rozgrzewało się na postoju by olej w skrzyni osiągnął 70*c. Dla pewności jeszcze się przejechałem i olej osiągnął niecałe 80*c. (sprawdzane termometrem na kabelku wsadzanym w olej).
a, jeszcze czego ja nie zrobiłem a bym zrobił, to to, że zamiast czekać 45min lepiej na 2 biegu jeździć aż skrzynia się rozgrzeje)

Następnie odkręciłem śrubkę wyrównawczą i dolewałem partiami po 200ml. Weszło około 0,7-0,8 zanim zaczął się pocić ze śruby wyrównawczej - całkiem sporo uważam.
Zrobiłem 350km i jest OK. Miałem wrażenie, że po samej wymianie na postoju troszeczkę szarpało, ale to było po samej wymianie. Po przejechaniu trasy już było OK.

Na środku zdjecia stary olej, z prawej po "płukaniu" i z lewej nowy.
Teraz kiedy poziom jest uzupełniony, przy następnej wymienie oleju silnikowego zrobię jeszcze raz taką operację - olej VALVOLINE ATF 5L (wcześniejsza nazwa MaxLife).
Olej do skrzyni jest tak tani, że nie rozumiem jak można go nie wymieniać. Po następnej wymienie bedę wymieniał co 20tyś km lub 2 lata.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pioter_rog
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 7 cze 2020, o 10:35
Auto: Opel Insignia 1.6T
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2015
Miasto: Ciechanów
Postawił piwo: 2 razy

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: pioter_rog » 21 lip 2020, o 21:57

Witam. Przywedrowalem tutaj z wątku o skrzyni AF40, gdyż w trakcie wymiany statycznej okazalo się że nie mam AF40 A 6T45.
Czy dobrze zrozumiałem procedurę wymiany. W przypadku tej skrzyni, po zakreceniu korka przelewowego nie dolewamy już oleju tak jak w AF40? Krótko mówiąc, gdy zaczyna się przelewać kończymy procedurę wymiany?

xxlance
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2020, o 09:24
Auto: Insignia 1.6 automat
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: xxlance » 30 lip 2020, o 14:48

pioter_rog pisze:
21 lip 2020, o 21:57
gdy zaczyna się przelewać kończymy procedurę wymiany?
Dokładnie tak. Ważne, żeby silnik pracował kiedy korek przelewowy jest odkręcony i miał odpowiednią temperaturę min 60*C, rekomendowana 85-95*c.

Jaki masz motor w swoim aucie? Jak już zrobiłeś to daj znac jak poszło, ile zeszło, ile wlałeś itp.

pioter_rog
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 7 cze 2020, o 10:35
Auto: Opel Insignia 1.6T
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2015
Miasto: Ciechanów
Postawił piwo: 2 razy

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: pioter_rog » 9 sie 2020, o 13:18

Pierwszą wymiane robiłem w warsztacie. Opisałem to w wątku dotyczącym AF40. Tak w skrócie zrobiłem podwójna wymianę statyczna. Oczywiście przed każdą była jazda próbna i rozgrzewanie oleju. Poszlo około 10 litrów oleju Motul ATF.

xxlance
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2020, o 09:24
Auto: Insignia 1.6 automat
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: xxlance » 4 lis 2021, o 18:02

Cześć koledzy,

Przesyłam wam update z użytkownia skrzyni 6t45. Mineło 18 tyś km (przebieg 99500) od operacji podwójnej wymiany którą opisałem wcześniej.
Ostatnio zauwazyłem sporadyczne szarpnięcie przy 3 biegu oraz 5 (góra i dół). I tak planowałem wymianę płynu, ale to co zobaczyłem troche mnie przeraziło...

Na szczęscie zarówno na śrubie ani w oleju nie było opiłków, co dobrze rokuje.

Obrazek

tym razem nie ceregieliłem sie w rozgrzewanie i sprawdzanie poziomu, zalałem o 100ml wiecej niż zlałem. Operację powtórzę za 500Km.

Po którkiej przejazdzce, mam wstępnie wrażenie że skrzynia lepiej pracuje.

Wniosek - wymień raz, zrób 500 - 1000km i powtórz operację - nie tak jak ja za pierwszym razem.

dludwik
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 gru 2019, o 09:08
Auto: Insignia 1,6
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: dludwik » 23 lis 2021, o 12:58

xxlance pisze:
4 lis 2021, o 18:02
Cześć koledzy,

Przesyłam wam update z użytkownia skrzyni 6t45. Mineło 18 tyś km (przebieg 99500) od operacji podwójnej wymiany którą opisałem wcześniej.
Hej zamierzam wymienić olej w tej skrzyni.
Pytanie czy śruba spustowa jest na dnie miski na samym dole i zlatuje prawie cały olej (piszesz 4L) ? A śruba przelewowa z boku, śruba wlewowa od góry z odpowietrznikiem, tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=kLN9OIFNMJU ??

Czy dobrze rozumiem 'zaktualizowana" procedurę:
0. odkręcamy korek wlewowy i korek spustowy
1. zlewamy zimny olej, skrzynia ostudzona, nie rozgrzana? powinno zejść około 4 litry
2. wlewamy nowy w tej samej ilości co zlany i jednocześnie do momentu aż korek przelewowy (wyrównawczy) zacznie "wyrzucać" olej?
3. odpalamy silnik, przeskakujemy przez biegi, rozgrzewamy olej w skrzyni do 85-95*c najlepiej jeżdżąc
4. spuszczamy olej jeszcze raz (odczekawszy aż skrzynia ostygnie poniżej 50*c) i powtarzamy punkt 2 i 3.
5. przy tym poziomie (skrzynia rozgrzana do 85-95*c) odkręcamy korek przelewowy (wyrównawczy), jeżeli nie cieknie, dolewamy aż zacznie "wyrzucać" olej.

Dobrze Ciebie zrozumiałem?

xxlance
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2020, o 09:24
Auto: Insignia 1.6 automat
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: xxlance » 26 lis 2021, o 19:06

Cześć,

Tutaj jest lepiej pokazane:

Procedura:
0. odkręcamy korek wlewowy potem spustowy i zlewamy olej (trzymając śrubę (ma magnes), zwróć uwagę na opiłki - to naturalne, że są ale powinno być ich mało).
1. zlewamy zimny olej, skrzynia ostudzona (nie może być dużych różnicy temperatur, tak samo olej nie może być wlany lodowaty, musi mieć tempreature podobną do tej którą ma skrzynia. Jak wlejesz zimny olej do gorącej skrzyni, to może Ci rozwalić skrzynie)
2. wlewamy nowy w tej samej ilości co zlany +50ml (nie otwieramy wyrównawczego)
3. odpalamy silnik,
- chwile na P (1min)
- przechodziy przez biegi - po 3 sek kazdy.
- Chwile na P (i ja powtrzyłem proces) (ja jeszcze raz przeszedłem przez biegi)
- Kilka minut niech auto pochodzi na P (min 3 minuty).
I na upartego - możesz już jeździć dalej, ale u mnie po 80kkm było o 0,7 litra za mało wiec warto sprawdzić poziom.

Kolejna sprawa - jeżeli masz zamiar jeszcze raz wymienić olej, to warto zrobić przynajmniej 50km, może nawet wiecej, żeby się olej dobrze wymieszał. I powtarzasz proces od 0 (czyli innego dnia jak skrzynia ostygnie).

4.Sprawdzenie stanu: rozgrzewamy olej w skrzyni do 85-95*c - proponuje sprawdzić np. po trasie 100km, bo skrzynia naprawdę długo się rozgrzewa. Zimą możesz nie osiągnąć takich temperatur.
Odkręcasz korek wlewowy - sprawdzasz tempreature termometrem na kabelku (na wyłączonym, żeby Ci nie zmieliło kabla). Jak jest w zakresie - to odkrecasz korek wyrównwawczy - NA ODPALONYM SILNIKU! (to istotne, bo jak odrecisz na wyłączonym to Ci wyleje olej nawet jak jest za mało ;). Jak się poci - zakręcasz i koniec, jak nic nie cieknie, to dolej 100ml, poczekaj 1-2min, i jeżeli dalej nie cieknie to dolewaj i powtórz.

o jest opis tego jak ja robiłem po oczytaniu sie poradników i po poradzie od mojego zaufanego mechaniora, może się myle - ale auto mi śmiga ;)

xxlance
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2020, o 09:24
Auto: Insignia 1.6 automat
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: xxlance » 12 lut 2022, o 12:39

Update
kolejna wymiana przy 102789 (3500km od ostatniej wymiany oleju w skrzyni).

Stwierdziłem, że skoro ostatnio był taki kiepski kolor i zerowa przejżystość, to warto jeszcze raz wymienić.
kolor był lepszy, przy zlewaniu wyraźnie widać było różową barwę.

Mam takie przemyślenie, że nie ma co oczekiwać, że ten olej w skrzyni będzie jasny przy takim sposobie wymiany. Jedyna opcja to wymiana dynamiczna.
Czy warto? Nie wiem.

Obecnie skrzynia pracuje super i myśle, że wymieniajac raz 20k wytrzyma bardzo długo.

Obrazek

Awatar użytkownika
pawel794032032
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2020, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Kontakt:

Re: Skrzynia automatyczna 6T45 X23FHD wymiana oleju

Post autor: pawel794032032 » 30 wrz 2022, o 22:13

3000km po dynamicznej wymianie oleju tak samo by to wyglądało, żeby olej w takim automacie był w należytym stanie trzeba go wymieniać od nowości co max 40000km przy spokojnej eksploatacji, przy intensywnej odpowiednio częściej. Przy rzadszych wymianach niestety wszędzie odkładają się osady które nowy olej po prostu z czasem rozpuszcza i trzeba znowu wymienić żeby ponownie się nie wytrąciło z oleju i nie oblepiło wszystkiego wewnątrz skrzyni. Statyczna wymiana w zupełności wystarczy, najlepiej dwukrotna za jednym razem ( wymiana, pół godzinki jazdy i ponowna wymiana i doregulowanie poziomu). Ważna uwaga - te skrzynie mają specyficzny układ regulacji poziomu oleju wewnątrz skrzyni z termostatycznym elementem który ustawia inny poziom w zależności od stopnia rozgrzania i poziom oleju trzeba ustawiać ściśle przestrzegając temperatur podanych w dokumentacji.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”