--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprzęgło Haldex

ODPOWIEDZ
tomirp1980
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2022, o 15:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: tomirp1980 » 13 lut 2023, o 18:59

Cześć,
podbijam wątek, bo niestety, ale i ja i mechanik nie wiemy, jak wyeliminować wycie przypominające dźwięk auta jadącego na za niskim biegu. Płyn do Haldexu był dolewany i błąd 4wd się nie wyświetla. Natomiast podczas jazdy słychać wycie takie jakby auto jechało na za niskim biegu, który to dżwięk przy prędkości 90km/h staje się wręcz nie do zniesienia. Dodam, że auto ma skrzynię automatyczną, wymieniliśmy także piasty i łożyska w kołach, ale to nic nie pomogło.
Nie wiem, czy powinienem to pytanie wstawiać czy w innym dziale (będę wdzięczny za ewentualną poradę), ale na razie spróbuję tutaj, bo szczerze mówiąc nie wiem nawet do jakiego działu to przypasować. Dodam, że na komputerze żaden błąd nie wyskakuje.

Dzięki za wszelką pomoc, Pozdrawiam,

seboos
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 4 lis 2016, o 20:05
Auto: Insignia ST 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: seboos » 13 lut 2023, o 19:41

Na odległość to ciężko diagnozować, ale... wcześniej pisałeś, że miałeś wibracje i wycie - ja miałem spore wibracje, gdy mi się guma na jednej z podpór wału uszkodziła, tyle, że u mnie wycia nie było. Może uszkodziło ci się łożysko na którejś podporze i dlatego wyje. To tylko taki strzał, ale może akurat...

tomirp1980
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2022, o 15:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: tomirp1980 » 13 lut 2023, o 22:16

Dzięki za informację. Tytułem wyjaśnienia dodam, że ten dźwięk określam zbiorczo wibracjami/wyciem, bo nie bardzo wiem jak to inaczej nazwać, ale cały czas chodzi mi to samo tj. dżwięk podobny do dźwięku jaki auto z manualną skrzynią wydaje, gdy na niskim biegu jedziemy z dużą prędkością np. na dwójce 80/90km/h.
Jako świeżak mam też pytanie, czy można wkleić tu na forum film z nagraniem tego dźwięku?

seboos
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 4 lis 2016, o 20:05
Auto: Insignia ST 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: seboos » 13 lut 2023, o 22:23

Ja miałem tak duże wibracje, że można powiedzieć cała karoseria się trzęsła.
Ja nigdy nie dołączałem filmików, najwyżej zdjęcia, więc nie wiem, ale możesz spróbować wstawić plik. Jak się nie uda to wklej link do filmu np z youtube.

tomirp1980
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2022, o 15:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: tomirp1980 » 14 lut 2023, o 02:16

Dzięki za radę z youtube postaram się skorzystać. U mnie to jest raczej dźwięk, w sumie bez sensu użyłem słowa wibracja, bo to wyraźne takie warczenie.

Dodano po 8 godzinach 49 minutach 16 sekundach:
Przesyłam poniżej link do filmu z nagraniem tego dźwięku.
https://www.youtube.com/shorts/THe4McCEH5w

Dodam jeszcze info, że auto po podniesieniu w górę i rozpędzeniu nie generuje tego dzwięku (wygląda to tak, jakby brak nacisku pojazdu na podłoże niwelował ten dźwięk).

Kopernl
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, o 17:25
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Almere Buiten
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Kopernl » 15 mar 2023, o 15:53

Siemanko, posiadam 2.0 cdti biturbo Sport Tourer 4x4 z 2012 , u mnie definitywnie siadł Haldex , diagnoza z serwisu Opla, ledwo dojechałem do Pl z NL na weekend, straszne szarpanie przy manewrach jak i przy przyśpieszaniu, generalnie jestem z okolic Kalisza i jedyny magik o którym słyszałem to pan z Wrocławia, ale ok, szukam na necie haldexa lecz nic ciekawego nie widzę, a taki mój dylemat czy jechać na regenerację czy z buta kupić używke po sprawdzeniu i z gwarancją, serwis wycenił mi '' płukanke '' plus nowe części na 2950 zł.
Ktoś doradzi może z doświadczenia co tu począć, na chwilę obecną jeżdżę z wyłączonym tylnym napędem za sprawą bezpiecznika nr.23 o nominale 10 w bagażniku po lewej stronie, z góry dzięki za poradę, pozdro 😉

Dodano po 11 minutach 55 sekundach:
Aha
tompir1980
Można powiedzieć, że identyczne drgania pojawiły się u mnie po odłączeniu tylnego mostu, warto sprawdzić w/w bezpiecznik 😉

darry
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 22 sie 2017, o 18:53
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2014
Miasto: Czech Republic
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: darry » 6 maja 2023, o 12:40

Cześć. Jaki jest rozmiar oringów uszczelniających zawór N373?

Modelos
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2020, o 21:38
Auto: W trakcie szukania
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Poznań

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Modelos » 13 sie 2023, o 13:47

Cz takie skoki prądu dla pompy sprzęgła tylnego mechanizmu różnicowego jest poprawna? https://youtube.com/shorts/Vt7w6wg8lzM?feature=share

tomirp1980
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2022, o 15:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: tomirp1980 » 20 gru 2023, o 00:57

Problem, który tego dziwnego dźwięku się wyjaśnił. Było to łożysko. Konieczny był specjalny dywan, by auto na dużej prędkości jechało w miejscu. To pozwoliło wykryć wadliwe łożysko.

Dodano po 22 sekundach:
Problem, który tego dziwnego dźwięku się wyjaśnił. Było to łożysko. Konieczny był specjalny dywan, by auto na dużej prędkości jechało w miejscu. To pozwoliło wykryć wadliwe łożysko.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: dare50 » 20 gru 2023, o 08:04

A które to łożysko w haldexie na wejściu wału?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”