--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
---------------------IX Zlot Insignia Club Polska 27-29 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia automatyczna AF-40

ODPOWIEDZ
porucznikborewicz
Nowicjusz
Auto: POLONEZ 1976
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: HAMERYKA

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: porucznikborewicz » 22 cze 2022, o 12:49

u mnie problem występuje tylko gdy bieg zrzuca na niższy przy prędkości 60km/h. ( może mieć na to wpływ temperatura oleju) ?
@Dokia udało ci się rozwiązać ten problem? albo umilić jakoś pracę skrzyni w tych newralgicznych momentach?

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 119 razy
Otrzymał  piwo: 81 razy
Kontakt:

Post autor: dokia » 22 cze 2022, o 13:27

Nie. Po zmianie oleju i adaptacji było jakby lepiej, ale to może ja chciałam to tak odczuwać. Cóż, skoro uspokoili to jeździłam ale mnie irytowało to. Dwa lata później te auto sprzedałam. Nowy właściciel nie narzeka jakoś.
Jak wgłębiałam się w temat to była aktualizacja softu skrzyni w której opisie zauważyłam że miała być zmiana biegu przy ciut innych obrotach i to akurat by ominęło te miejsce gdzie czułam szarpnięcia. Nie zdecydowałam się na nowy soft bo nie mogli mi powiedzieć w ASO czy to będzie 90Euro czy więcej a jeszcze przewalutowanie. Przerwali aktualizację wtedy, chociaż już była podpięta. Ale ja potrzebowałam bardziej określonej wartości a nie że nie wiadomo ile monet. Ale nowe softy dla tych skrzyń mają przełożenia w innych miejscach i to wydaje się być zasadne i być może wspiera skrzynię w wydłużeniu jej życia i komfortu użytkowania.

porucznikborewicz
Nowicjusz

Post autor: porucznikborewicz » 22 cze 2022, o 16:32

wymianę oleju robiłaś dynamicznie czy statycznie ? Tak czy siak Dzieki za info , aktualizacje w ASO nie chcieli mi nawet robić i szukali wymówki żeby nie robić , że to że tam to że trzeba car pas itp. car pasa nie posiadam a wyciągnięcie go w ASO to podobno 600 zł 😅 podziękowałem i jeżdżę dalej, rozkraczy się to trudno wtedy będę wiedział co było powodem , chyba że ktoś ma większe doświadczenie i może pomóc , doradzić ?

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 22 cze 2022, o 20:54

Statycznie, bo w moim ASO nie umieją dynamicznie 😂. Ale robiłam statycznie wg ich procedury, czyli dwa razy, więc koszt taki jak dynamicznej. W ASO statyczna to zlanie grawitacyjne i dolewka do odpowiedniego poziomu, potem jeździłam tak 10tys km i kolejna wymiana grawitacyjna. Dość zasadne to jest, bo w starej skrzyni tj w ośmioletnim wtedy aucie w moim przypadku. Nowy olej ma sporo rozpuszczalników które rozpuszczą złogi w temperaturze 100+ i w warunkach rzeczywistej pracy skrzyni. Natomiast przy dynamicznej pod ciśnieniem tłoczą zimny olej więc on nic nie rozpuści tylko oderwie jakiś nagar. Podobno po dynamicznej w starych autach bywa że zaczyna skrzynia siadać. Filtr w niej jest przecież niewymienny. Tzn wymienny po rozebraniu skrzyni.

xul
Klubowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 53 razy

Post autor: xul » 22 cze 2022, o 21:06

Wymiana oleju dynamiczna/statyczna czy kasowanie adaptacji raczej nie przyniosą znaczącej poprawy w dłuższym okresie czasu oprócz efektu placebo (miałem dynamiczną i adaptacje wg procedury). Problemem pewnie jest zużycie się sterownika.
Może być też kwestia niedopracowanego softu, bo ta skrzynia potrafi się dziwnie zachowywać, jakby nie wiedziała co ma ze sobą zrobić, choć mam najnowszą wersję softu i dalej zdarza jej się szarpnąć przy redukcji na hamowaniu, wiec raczej to nie jest rozwiązanie.
Miałem okazję jechać IA ze skrzynią po regeneracji i pracuje bardzo płynnie, zmian biegów praktycznie nie czuć, ale to była jedna przejażdżka.

PS.: Car pass wyciągnie Ci ogarnięty elektronik, może nawet po OBD2

porucznikborewicz
Nowicjusz

Post autor: porucznikborewicz » 23 cze 2022, o 08:00

Z olejem to chyba syzyfowa praca , zbędne koszty i wydawanie zbędne kasy... Może coś w tym być co mówicie że to kwestia elektroniki skrzyni , ponieważ przy mechanicznej/ręcznej redukcji skrzynia nie szarpie, szarpie gdy zmienia biegi automat. I raczej poszedłbym w tym kierunku , tylko od czego zacząć i jakie to koszty?
- aktualizacja oprogramowania skrzyni w ASO?
- regeneracja elektroniki?
- regeneracja sterownika?
- czy zakup nowej/regenerowanej mechatroniki?

xul
Klubowicz

Post autor: xul » 23 cze 2022, o 09:03

Wymiana oleju jak najbardziej wskazana (preferuję dynamiczna, bo wymieniasz wszystko, a nie tylko połowę), tak jak olej w silniku należy wymieniać, bodajże co 60k km, ale nie naprawi to mechanicznych uszkodzeń, a jedynie przedłuży żywotność.
Aktualizacja w ASO pewnie z 500-600, takie ceny mi się obiły jako ostatnie, dobrze jest mieć CarPass, ale nie pamiętam czy dla modułu skrzyni jest wymagany do aktualizacji. A najlepiej to poszukać kogoś poza ASO, kto zrobi aktualizację, bo w podobnych pieniądzach zaktualizuje Ci pół auta jak nie lepiej (dostęp do programowania wykupuje się na 2h jak się nic nie zmieniło).
Co do regeneracji, to najlepiej pytać warsztaty co się tym zajmują, choć finalny koszt pewnie znany dopiero po otwarciu pacjenta.

porucznikborewicz
Nowicjusz

Post autor: porucznikborewicz » 24 cze 2022, o 13:45

Dzwoniłem dzisiaj do ASO nie robią aktualizacji oprogramowania na życzenie klienta. Dopiero po decyzji mechanika.
Zadzwoniłem do serwisu zajmującego się ASB i Pan powiedział, że remont to około 10 tys. zł < hehe>
Grubo ;-)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 24 cze 2022, o 19:20

Robią. Mówisz po prostu gdzie Ci haczy. Ja też mówiłam że mi tam w starej Insigni szarpnięcia na jakiejś ilości obrotów nie podobają się i zapytałam czy aktualizacja softu by coś zmieniła. Powiedzieli że być może. Rozpoczęli ale przerwali bo właśnie jak pisałam wczesniej nie potrafili określić czasu/ceny. Gdyby powiedzieli że 2h i po ile godzina to spoko, ale nie określili więc kazałam przerwać

xul
Klubowicz

Post autor: xul » 24 cze 2022, o 20:10

Dzwoń do innego ASO. Lata temu w VC robiłem aktualizację na życzenie i nie było z tym problemu, nie licząc tego, że na 3 do których dzwoniłem tylko w jednym byli gotowi podjąć się robienia jakiejkolwiek aktualizacji, a jak przyjechałem na umówioną wizytę to się okazało, że jedyny gościu, który to ogarnia tego dnia ma wolne, ale dali radę zrobić dzięki jego telefonicznym instrukcjom. Choć nie zmienia to faktu, że dopiero po ponad godzinie przyszli po CarPass,, a potem to już była chwila moment.
Jak w IA robiłem aktualizację samemu, to moduły robią się od kilku do kilkunastu minut, może są jakieś wyjątki (HMI?), co robią się dłużej. W 2h można spokojnie pól auta ogarnąć jak nie lepiej, tylko aku musi być full.

porucznikborewicz
Nowicjusz

Post autor: porucznikborewicz » 25 cze 2022, o 05:58

@dokia - dziękuję będę próbował w innym ASO.
@xul - a Ty prywatnie jesteś w stanie pomóc z taką aktualizacja ? Katowice to dla mnie naprawdę nie daleko...

xul
Klubowicz

Post autor: xul » 25 cze 2022, o 19:06

Niestety na chwilę obecną ciężko u mnie z wolnym czasem (jestem w trakcie budowy), a do tego trzeba byłoby to zgrać z kumplem, dzięki którego życzliwości mogłem sobie auto zaktualizować, bo osobiście nie mam, ani interfejsu, ani dostępów.
Jeżeli jesteś z tej "Hameryki" co myślę, to w Suszcu jest Amatic, który zajmuje się serwisem skrzyń biegów, mają MDI2, może mają też dostęp do SPS (programowanie). Ewentualnie popytaj po elektronikach samochodowych, oni prędzej ogarniają takie rzeczy niż warsztaty, a nawet ASO

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”