--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

ODPOWIEDZ
Scroll24
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2018, o 13:20
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Birmingham
Otrzymał  piwo: 2 razy

Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Scroll24 » 29 lis 2018, o 22:17

Witam jak w temacie podczas skręcania kierownica w prawo , lewo występuje dziwny odgłos słyszalny spod kierownicy podczas jazdy gdy skręcam jest tak samo . Czuć drgania na kierownicy i podłodze. Problem pojawił się po wymianie rozrządu z pompa wody i paskiem , napinaczem. Mechanik podmienił płyn w układzie wspomagania - nic nie pomogło , twierdzi że wszystko jest ok od dołu i rozkłada ręce. Ktoś wie co to może być

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Rooff_ » 29 lis 2018, o 23:56

Dźwięk jest na postoju czy podczas jazdy? Występuje ciągle czy np. tylko podczas maksymalnego skrętu?

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: dokia » 30 lis 2018, o 00:11

A po co skręcać kołami jak auto stoi?
Ja zostałam kiedyś przeszkolona przez mojego tż, mechanika samochodowego, że nigdy przenigdy mam tego nie robić, bo coś napsuję- nie wiem co, mimo że mówił co, ale zapamiętałam że mam nie kręcić, bo był przekonujący w tym że zniszczę coś-nie pamiętam co (wtedy to był kadett bez wspomagania, to może te "coś" tam się psuło). Do tej pory nie kręcę kołami jak auto stoi, dopiero jak ciut puszczam sprzęgło lub hamulec i porusza się już minimalnie. Tak samo jak nie trę łokciem własnym o beton, bo po co?
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Rooff_ » 30 lis 2018, o 00:35

Czasami trzeba w miejscu, jak Ci ktoś ciasno stanie ;) :P
A Twojemu tż pewnie chodziło o maglownicę, ewentualnie o opony :P Teraz i jedno i drugie robią trochę bardziej wtrzymałe ;)

A w moim pytaniu nie chodziło aż tak precyzyjnie o stanie w miejscu - może być poruszanie się minimalnie :P
Bardziej chodziło o to, czy to się dzieje tak samo jadąc szybko i czy również przy manewrowaniu podczas parkowania.

Scroll24
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2018, o 13:20
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Birmingham
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Scroll24 » 30 lis 2018, o 01:33

Tak samo taki sam dźwięk i lekkie drgania kierownicy podczas kręcenia jak i jazdy po łuku ,skręcaniu . Mechanik rozkłada ręce powiedział że nie ingerował w zawieszenie tylko co poluznił poduszkę silnika jak rozrząd był zmieniany

Dodano po 2 godzinach 26 minutach 38 sekundach:
Dodam że problem pojawił się teraz przy jeździe na wprost nie czuć drgań lecz słychać odgłos tak ja by tarcia narasta przy delikatnych ruchach kierownicy i wtedy jest odczuwalny

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: dokia » 30 lis 2018, o 07:09

Rooff_ pisze:
30 lis 2018, o 00:35
Czasami trzeba w miejscu, jak Ci ktoś ciasno stanie ;) :P
A Twojemu tż pewnie chodziło o maglownicę, ewentualnie o opony :P Teraz i jedno i drugie robią trochę bardziej wtrzymałe ;)

A w moim pytaniu nie chodziło aż tak precyzyjnie o stanie w miejscu - może być poruszanie się minimalnie :P
Bardziej chodziło o to, czy to się dzieje tak samo jadąc szybko i czy również przy manewrowaniu podczas parkowania.
Jak mi ktoś ciasno stanie to tam się nie pcham już😂, a jak się boję że się nie zmieszczę to oczy zamykam i się wtedy mieszczę. 😱😈💅
Mojej iski kierownica piszczy na zimno i tylko przy skręcaniu w lewo. Sprawdzano już taśmy od airbag w kierownicy i było OK, ale trochę mi się poci zbiorniczek od płynu od wspomagania, tak jakby ciśnienie tam wyrzucało spod korka ten płyn, więc może czeka mnie jakaś atrakcja 💵💶💷💰💱 😈
Póki co ona lata i na lakier do paznokci zostaje 💅😈
Radio 357 :)

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 17 sty 2020, o 11:47

Witam..czy problem został Rozwiązany..??
Mam taką samą sytuację..

Dodano po 3 godzinach 54 minutach :[/color]
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Mikolaj1912
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2018, o 20:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Mikolaj1912 » 17 mar 2020, o 13:17

Witam. Mam taki sam problem po wymianie paska i rolki napinacza

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 30 mar 2020, o 22:26

Tego Tematu to nikt tu nie porusza.
Szczerze ja jeżdżę tak z Tym bo nikt nie wie o co chodzi.
Chłop mi Mówił że to maglownica kupiłem używek za parę groszy na próbę bo nie bardzo w to mi się podobało.
Po wymianie dalej to samo.
Jeśli będziesz wiedział co to konkretnie daj znac.
Pozdrawiam

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Bartol » 30 mar 2020, o 23:15

Czy wymieniliście wy lub poprzedni właściciel przecierający się przewód wspomagania? Po wymianie na nie oryginalny(zakuwany) dzieją się takie rzeczy, że huczy i buczy.
Może na starym płynie jest jeszcze znośnie, a nasila się na świeżym. Kolega w pierwszym poście pisał, że mechanik wymienił również płyn. Jeśli miał coś wcześniej kombinowane z przewodem to być może z nowym płynem powstało takie zjawisko.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Przy jeździe na wprost również masz odgłosy tarcia nasilające się przy skręcaniu czy tylko w trakcie skrętu?

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 31 mar 2020, o 13:42

Tak.wczesniej było przy skreceniu teraz jest przy normalnej jeździe.przy skreceniu na parking lub w miejscu aż koła drgają.plyn wymieniłem,przewód wymieniony nie oryginał zamiennik ale i tak jest dalej to samo więc napewno nie przewód.pompa przekładana dwa razy na inną bez rezultatu i maglownica też zmieniona była na inną i te same objawy jak i przy starej.wiec co jest pięć?

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Bartol » 31 mar 2020, o 19:33

Pompa wymieniana, jeśli na sprawną to można ją wykluczyć. Maglownica wymieniana, jeśli również na sprawną to również nie ona.
Jeśli wymienione przewody to nie gumowa, zakuwana samoróbka to również nie one są powodem.
Nasmaruj jeszcze dwa krzyżaki pod kolumną kierowniczą przy drążku nr 19 https://opel.7zap.com/pl/car/g09/l/0/12-1/
Jeśli smarowanie nie pomoże, to ruszając kierownicą i dotykając je drugą dłonią sprawdź czy to nie one generują hałas i drgania kierownicy. Mogą być uszkodzone i sprawiają wrażenie, że drgania pochodzą od kół. Nawet jadąc prosto kierownicą się lekko rusza, a w tym położeniu krzyżak może być wyrobiony i powoduje takie odczucia. Przy skręcaniu będzie tylko gorzej.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Obstawiam te krzyżaki.

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 31 mar 2020, o 20:22

Dzięki Wielkie będę sprawdzał w piątek na wolnym jak coś dam znać.
Mam nadzieję że to będzie przyczyną. Bo już chwilę się z tym męczę troche wkurwiajace jest takie cos..A nikt nie ma pojęcia.
Każdy mechanik mówi pompa maglownica ale jak już się powie że to było wymienione hmm w takim razie nie mam pojęcia.

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 2 kwie 2020, o 09:51

No to mogę powiedzieć że to nie są krzyżaki.sprawdzilem na samym krzyzaku nie ma drgań ani luzu.ale też zauważyłem że jak stoij się na zwirku to tych wszystkich boleści podczas skrecania nie ma...nic trzeba szukać dalej.

Awatar użytkownika
smogf
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Słubice
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: smogf » 15 maja 2020, o 07:41

Rooff_ pisze:
29 lis 2018, o 23:56
Dźwięk jest na postoju czy podczas jazdy? Występuje ciągle czy np. tylko podczas maksymalnego skrętu?
Sie podłączę. Jeżeli tylko podczas maksymalnego skrętu? To ten typ tak ma? Tak jakby przy maksymalnym skręcie pompa chciała dalej skręcać ( :?: )

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Bartol » 15 maja 2020, o 16:24

Przy maksymalnym skręcie i trzymaniu w tej pozycji kierownicy dzieją się różne dziwne rzeczy, ale to normalne.
Pompa wpięta w pasek osprzętu kręci się cały czas goniąc płyn w koło po układzie zamkniętym. Kiedy skręcamy kierownicą pojemność układu zwiększa się o układ maglownicy(otwierają się zawory do maglownicy). Płyn wtłaczony jest z jednej lub z drugiej strony maglownicy pchając ją i skręcając koła.
Jeśli zakres maglownicy się skończy, a pompa dalej tłoczy płyn pod dużym ciśnieniem, bo trzymamy mocno skręcona kierownicę to bardzo duży wzrost ciśnienia powoduje buczenie lub pracę zaworka upustowego, który również potrafi wydawać dziwne dźwięki.

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 21 maja 2020, o 10:08

Okay.zgodze się z Tobą ale w moim przypadku to w połowie skrętu dzieją się dziwne rzeczy szarpie kierownicą słychać coś w stylu zgrzytania.ogolnie słychać ciężką pracę pompy A jest nowa zainstalowana stering rack jest też wymieniony na używke i ten sam objaw jak przy poprzedniej. Więc uważam że nie potrzebnie było to nawet wymieniane.Nie sądzę bym akurat kupił używke zjeb.......W ten sam sposób.
A Co lepsze na drodze zwirowej gdy koło mają mniejszy opór podczas skrecania bolączki znikają wszystko ładnie lekko pracuję.
Najlepsze jest to że co mechanik inna wersja wymień coś tam wymień to trzeba zrobić to A efektów brak..Moim zdaniem ten przypadek jest zagadką dla mechaników oraz serwisu opla..czary mary zgadujemy..

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Marek0 » 21 maja 2020, o 10:49

Mam podobną zagadkę którą Aso zalewa aby przeciągnąć do końca gwarancji w modelu B. Kolega z forum ma to samo ale nie zawraca głowy sobie . Mianowicie pojedyncze puknięcia które raz słychać jakby w samej kierownicy a innym tuż przy nogach ,dzieje się to jak wyjeżdżam z garażu do tyłu pod kontem 90 stopni lub w miejskiej jeździe na zakrętach, zaznaczę że nie dobijam kierownicą do końca. Co najlepsze że, są to puknięcia jakby zobrazować co 10-ty raz i tu problem bo po krótkiej jeździe Aso nic nie słyszy. Trudno zlokalizować to a nie było tego od początku, trudne tematy ,w trasie całkiem nie ma problemu i niby nie przeszkadza to bo nie powoduje dyskomfortu ale szkoda żeby coś padło po gwarancji a to nastąpi w styczniu. Nie chcę przedłużonej bo wolę serwisować w sprawdzonym warsztacie ,a itak wybulę kasę a mogą uznać normalne zużycie. W Aso tylko regularnie oleje dla wpisu ,zresztą tak miałem w poprzednim aucie ,dwie książki Aso i druga z poza serwisu bardzo porządna firma ,przyk zrobili naprawe za 750zł, a Aso chciało 1500i bałbym się im zaufać ,bo rozwalają mnie pracujący mechanicy .Wkazdym razie poza Aso naprawili kolejne 30tys.problem nie wystapił ponownie ,można ,można.

Kubac1
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, o 20:35
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kubac1 » 21 maja 2020, o 11:06

Z Tego co Tu piszesz to początek tego czegoś tak samo u mnie wyglądał teraz jest cały czas .mnie akurat drażni jak coś nie działa należycie.skoro wszystko ładnie chodziło A teraz nie, znaczy że jest zjebane,
Ja jestem z Uk i w Aso chłop dwie godziny sprawdzał po czym stwierdził tak ma być on nie widzi problemu.o miejscowych specach nie bede pisał..
Ale jak słyszę tak ma być ,Tu się nic nie dzieję to Mnie słabi. Skąd Oni się biorą.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: wassermann » 21 maja 2020, o 11:13

Nie mieszajcie Insignii B z A, bo w B wspomaganie jest w pełni elektryczne, a nie elektrohydrauliczne.

M.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”