--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wibracje na kierownicy

ODPOWIEDZ
PR3Z3S

Wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 26 mar 2014, o 21:00

ma problem z moja Iga. przy predkosci od 120 do 140 mam wibracje na kierownicy. szczegolnie jak przyspieszam lub hamuje to sie wzmacnia ale i jak na tempomacie jade tez bije.zauwazylem ze na asfalcie 'lepszej' jakosci jak jest gladki jest duzo lepiej a na 'chropowatym' to juz massssakra
dodam ze przeguby sa cicho. nic nie klika i nie strzela. tarcze i klocki sa nowe bo wlasnie wymienilem wiec to nie jest wina przegrzania tarczi itd. nowe feli i opony poprawnie wywazone (sam wywazalem) i caly czas to samo....mial ktos taki problem w idze? moze jakis pomysl?
niechce wymieniac wszystkich przegubow pokolei az mi sie uda fartem wymienic wlasciwy. ogladalem auto od spodu i wszystko gra. wszystkie oslony przegubow itd sa cale.zero jakich kolwiek luzow na kolach. nic nie puka i nie stuka. dodam jeszcze ze te same wibracje byly na jezdzie probnej kiedy kupowalem to auto. auto z salonu i tam mechanicy to naprawili zanim odebralem auto. ale nikt mi niepowiedzial co bylo nie tak. teraz problem wrocil a te barany chca auto zabrac na serwis i sami naprawic za kosmiczne pieniadze i dopiero wtedy powiedza mi co bylo zle...POMOCY!!

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: Luk » 26 mar 2014, o 21:10

Sprawdź tuleje wahacza przedniego, najprawdopodobniej to ich wina. Jak to one to zamontuj to nowsze wzmocnione.
Dokładnie to tylne tuleje przedniego wahacza.

PR3Z3S

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 26 mar 2014, o 21:19

dzieki jutro sprawdze i napisze :)
a to jakas ich normalna wada ze sa slabsze te tuleje?
bo do tej pory juz wymienilem rurke przewodu od wspomagania i rure interkulera i powiedzieli w service ze to normalne w igach....

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: Luk » 26 mar 2014, o 21:25

tutaj masz cały wątek:
wymiana-tulei-wahacza-t579.html

PR3Z3S

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 27 mar 2014, o 21:13

sprawdzilem dzis te tuleje. faktycznie sa troche popekane... wymienie dla pewnosci na czasie i napisze czy pomoglo. dzieki

vinisurf
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: vinisurf » 13 kwie 2014, o 21:41

I jak tam sprawa z tymi tulejami?? Pomogło?
_________________________________________________________________
...::: Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160KM AT FlexRide MY2009 :::....

PR3Z3S

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 14 kwie 2014, o 19:04

czekam na tulejki z polski zanajomy mi przywiezie bo tutaj sa debile sami w tych aso. pozatym jest taniej w PLm :)
bede mial je na poczatku maja to wymienie wtedy i napisze

vinisurf
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: vinisurf » 14 kwie 2014, o 22:02

No to czekamy na jakieś konkretne info. Ja dzisiaj pojechałem wyważyć kółka. Okazało się, że nie do końca były dobrze ogarnięte wcześniej, no i mam 2 felgi do prostowania. Przerzuciłem je na tył i jest sporo lepiej, ale jeszcze to nie to co powinno być. Coś czuję, że i mnie te tuleje nie ominą, tym bardziej, że coś mi jeszcze trochę stuka z prawej od pasażera. No może ni tyle co stuka, co jest znaczni głośniej niż od kierowcy na poprzecznych nierównościach.
_________________________________________________________________
...::: Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160KM AT FlexRide MY2009 :::....

PR3Z3S

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 20 maja 2014, o 22:28

jasne, jak tylko je wymienie to napisze co i jak ;)

-- 20 maja 2014, o 23:28 --

nareszcie!! tulejki wymienione :) wibracje duuuzo sie zmniejszyly ale nie zniknely ;/
wciaz lekko wibruje przy ok 110-140 plus lekkie bicie przy hamowaniu.
felgi ok tarcze klocki nowe.
ale wymiana tulejek sama w sobie duzo pomogla. bede szukal dalej...

bolek

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: bolek » 20 maja 2014, o 22:30

PR3Z3S pisze:jasne, jak tylko je wymienie to napisze co i jak ;)

-- 20 maja 2014, o 23:28 --

nareszcie!! tulejki wymienione :) wibracje duuuzo sie zmniejszyly ale nie zniknely ;/
wciaz lekko wibruje przy ok 110-140 plus lekkie bicie przy hamowaniu.
felgi ok tarcze klocki nowe.
ale wymiana tulejek sama w sobie duzo pomogla. bede szukal dalej...
Krzywe felgi,uszkodzone opony,niedoważone koła,uszkodzony przegub półosi lub krzywa półoś jedno z tych na
napewno ;)

PR3Z3S

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 1 cze 2014, o 14:06

nowe felhi i opony wywazalem osobiscie :)
zastanawiam sie nad przegubem...ale uszkodzony powinien charekterystycznie klikac na skreconych kolach...a tu cisza...narazie nic nie robie bo szkoda mi kase inwestowac. poczekam az sie pogorszy i bedzie juz widac dokladnie co.
do tej pory zrobilem :
nowe felgi z oponami tarcze i klocki przod tuleje na wachaczach.
wibruje coraz bardziej przy hamowaniu ostatnio...

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: P405 » 1 cze 2014, o 15:21

Zobacz jeszcze raz wyważenie, ja wywazalem wczoraj po 1,5 tys i pierwszy odczyt to 20 i 60. Wprawdzie koła przy peugocie, ale osobiście system przy wywazarce jak zmieniałem koła na letnie, a tu odrazu taka różnica.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

PR3Z3S

Re: wibracje na kierownicy

Post autor: PR3Z3S » 1 lip 2014, o 17:51

sprawdzone.wywazone. bez zmian... kur...

Arek1976ap

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: Arek1976ap » 27 sty 2015, o 14:31

Witam ja kupiłem nowe opony zimowe Dunlop SP Winter Sport 4D wyważałem na maszynie HUNTER GSP 9700 , następnie po tygodniu doważyłem jeszcze na samochodzie , wymieniłem tuleje i nadal mam drgania przy przyśpieszaniu od 80 do 110 km/g, już nie wiem co to może być może drgania nie są aż tak duże jak były ale jednak są i to dość wyczuwalne . Zauważyłem też dziwną rzecz że po wymianie tuleii raz mi drga auto przy nabieraniu prędkości a raz nie . W ASO mówią że może półoś ,ale to tylko może , po podniesieniu auta mówią że i tak tego nie da się zobaczyć czy faktycznie półoś , no i z której strony , a koszt wymiany nie jest mały 3900 zł. plus robocizna.

Awatar użytkownika
krisv84
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2 gru 2014, o 19:27
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Strzebiń

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: krisv84 » 27 sty 2015, o 14:39

Miałem podobny problem z drganiami w przedziale między 120-140km/h, z tym że u mnie pomogła wymiana tarcz i klocków na nowe. Stare na oko wydawały się dobre, a jednak..
I jak na razie przejechałem 15kkm i jest spokój.
Krzysztof
Insignia CDTI

Arek1976ap

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: Arek1976ap » 27 sty 2015, o 19:30

Klocki teraz też wymieniłem przy przeglądzie.

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: Mikołaj » 27 sty 2015, o 21:14

Ja tak miałem ale w innym aucie. Sprawdzałem czy są proste felgi, czy koła dobrze wyważone i na koniec wymieniłem półoś i problem znikł. Ale aż tyle kosztują półosie do Indignii?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Arek1976ap

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: Arek1976ap » 28 sty 2015, o 08:05

No niestety dwa dni temu sprawdzałem cenę przy przeglądzie w ASO , można kupić używaną za 300 do 600 zł. ale gwarancji nie mam że nie będzie uszkodzona .Jeszcze zauważyłem też że po stronie pasażera jak opieram nogi o podłogę podczas jazdy to jest takie dziwne metaliczne czy też mechaniczne szumienie nie jest to słyszalne ale wyczuwalne właśnie jak opieram nogi o podłogę w tym miejscu.Więc może to półoś nie wiem.

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: Mikołaj » 28 sty 2015, o 08:56

Kolego miałem tak samo. Żona mówiła że coś dzieje się jej pod nogi. A używek nie kupuj. Ja tak zrobiłem właśnie i kasa wywalona w błoto. Kupiłem właśnie używkę za 300 zł a potem i tak musiałem kupić nową. Ale ja do Citroena C5 płaciłem 1200 zł za nówkę. Ale naszczescie po wszystkim wszystko ustało. Napisz mi na PW skąd jesteś, ja mam kolegę w ASO to zapytam go jak cena dla mnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Arek1976ap

Re: Wibracje na kierownicy

Post autor: Arek1976ap » 28 sty 2015, o 09:32

Jestem z Opola serwisuję w Janus & Rusnak w Opolu , tam podali mi taki koszt 3900 zł. bez robocizny,trochę kosmos cena , czyli te wyczuwalne szumy to może być półoś ? W ASO też stawiają na pół oś.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”