--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wspomaganie kierownicy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Cinek » 8 lis 2013, o 16:32

Jak w temacie, jakie wystepuje w Insigni??Elektryczne czy mechanicze?? Bo mam maly problem, jesli jade powyzej 120km/h jak minimalnie rusze kierownica w prawo, mam wrazenie ze jak by przeskoczylo cos o jeden zabek :x
Jak szybko kupilem to auto, tak szybko sprzedam.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: peja-1991 » 8 lis 2013, o 16:42

dopiero wersja po liftingu jest wyposażona w elektryczną pompę wspomagania kierownicy.

"Średniak" z Rüsselsheim po raz pierwszy otrzyma również elektryczną pompę wspomagania kierownicy, sprzyjającą oszczędności paliwa. Czy nowy układ będzie równie precyzyjny i mięsisty jak montowany dotychczas, sprawdzimy podczas jazd testowych."

wychodzi na to, że w naszych wersjach jest mechaniczna
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: bolek » 8 lis 2013, o 18:16

Cinek pisze: Jak szybko kupilem to auto, tak szybko sprzedam.
;D Cinek myślę że to nie wina wspomagania tylko przekładni.Może się poluzowała i wystarczy dokręcić .Podjedź do ASO bo o ile pamiętam masz jeszcze gwarancje.Coś nie trafiłeś z egzemplarzem :|

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: Cinek » 8 lis 2013, o 19:30

boleknh pisze:
Cinek pisze: Jak szybko kupilem to auto, tak szybko sprzedam.
;D Cinek myślę że to nie wina wspomagania tylko przekładni.Może się poluzowała i wystarczy dokręcić .Podjedź do ASO bo o ile pamiętam masz jeszcze gwarancje.Coś nie trafiłeś z egzemplarzem :|

Mam juz powoli dosc tego auta, specjalnie nowe kupilem zeby nie miec problemow, a wychodzi na to ze z nowym wiecej problemow niz z uzywka,
Aha i ten efekt jest mniejszy na zimowkach.Poczekam jeszcze 3 tygodnie i potem musze jechac na pierwszy przeglad, to im wszystko zglosze.

Cytuje uzytkownika z naszego pierwszego forum
"Witam. Niewiem gdzie o tym napisać. Mam problem z kierownicą. Jadąć autostradą prosto kierownica nie kręci się (płynnie)równomiernie tylko powstaje lekkie blokowanie. Tak jakby się blokowało i trzeba użyć siły,żeby nią skręcić. Problem pojawia się na rozgrzanym aucie i jeździe z prędkością od 70 kM/h. W serwisie stwierdzili,że nie wiedzą o co cohodzi i nie widzą problemu. Dodam jeszcze,że drgania też miałem i dwukrotnie wymieniali mi tarcze przednie. Auto przejechane 18 tys . kupione w kwietniu 2012r. Może ktoś pomoże? Nie jest to komfortowe,bo jak zacznie się przycinać to ciężko go utrzymać w torze jazdy. Nowe auto i takie rzeczy. Masakra. Pomocy!!!!""
wychodzi ze to cos podobnego u mnie, jak by luz, blokowanie lekkie.

bolek

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: bolek » 8 lis 2013, o 19:47

Tak sobie przypomniałem że u mojego Ojca w Mondeo też przeskakiwała kiera i wymieniał poduszki mcphersona.W każdym razie niech wymienią pół auta jak trzeba bo taka jazda jest niezbyt bezpieczna.

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: Cinek » 8 lis 2013, o 20:07

boleknh pisze:Tak sobie przypomniałem że u mojego Ojca w Mondeo też przeskakiwała kiera i wymieniał poduszki mcphersona.W każdym razie niech wymienią pół auta jak trzeba bo taka jazda jest niezbyt bezpieczna.
W tym problem ze tutaj mechnikom sie nie chca pracowac w sobote, tylko w tygodniu :x

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: peja-1991 » 8 lis 2013, o 21:44

ee tam Panowie narzekacie ;)
każde nowe auto, psuło się, psuje i będzie psuło
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: Cinek » 9 lis 2013, o 08:08

peja-1991 pisze:ee tam Panowie narzekacie ;)
każde nowe auto, psuło się, psuje i będzie psuło

Hubert ma racje, kazde nowe auto sie psuje, ale czlowiek czasami ma dosc.Dobrze ze jest gwarancja.

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: tomkod » 9 lis 2013, o 08:13

Taka prawda, jeden kupi używkę i będzie chwalił bo wszystko śmiga, a drugi kupi nówkę z salonu i trafi na minę. Nie ma pewności, oczywiście nowe maja gwarancje ale niesmak pozostaje.
Obrazek

rAFAL9205

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: rAFAL9205 » 8 gru 2013, o 01:12

Haha każde nowe sie psuje ??? Dwie nowe toyoty kazda prawie po 100 tys i ani jednej dodatkowej wizyty w aso prócz przeglądów , insignia 50 tys i he bylo trochę juz tych wizyt , wiec jakoś te nowe potrafia sie nie psuc. Szkoda bo insignia fajne autko wyglądem i dobrze sie prowadzi, ale niektóre rzeczy są nie do przyjęcia w tej klasie samochodow a moze bardziej w samochodach za taka sume .

bolek

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: bolek » 8 gru 2013, o 08:28

Ja proponuje wejść na www.a4-klub.pl i poczytać o nowych silnikach w a4 i a6 z lat 2009-2013 2.0 TDI Common rail ,okazuje sie że inżynierowie z Inglostadt wypuszczajac wadliwe 2.0tdi w latach 05-09 dalej popełnili błąd ,w nowych 2.0 TDI CR ukręca się się trzpień przy pompie oleju i silnik się zaciera.Padają jak muchy,wystarczy poczytać na forum ;) Jednemu się po 70 tys.km zatarł

bolek

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: bolek » 8 gru 2013, o 11:01

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=517105 Superba też to dotyka,okazuje się że 2.,0TDI Common Rail to taki sam syf co 2.0TDI z lat 05-09 tylko cichsze i nic więcej.Znane są przypadki uszkodzonia układu paliwowego tzn.zatartej pompy CR i uszkodzonych wtrysków,brak części zamiennych a więc jesteśmy zdani albo na używki z allegro albo na nowe części ,koszt zakupu kompletnego nowego układu paliwowego w ASO to ok.14tyś.zł netto części + robocizna.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: peja-1991 » 8 gru 2013, o 12:23

a ten sam silnik co w w vw, audi, skodzie jest w mitsubishi i nie ma z nim problemów.
Japońscy inżynierowie poprawili co uważali za stosowne i są tego efekty.
Taty Outlander ma 120 tysięcy i zupełnie nic a nic się nie dzieje(odpukać w niemalowane).
Kumpla Passat miał 200 tys i 2 sprzęgła, raz turbina, 2 razy wtryski i pompa
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

rAFAL9205

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: rAFAL9205 » 8 gru 2013, o 14:34

Ale ja nie mowie o forum tylko to z czym mam doczynienia fizycznie. Ale juz nie usprawiedliwiajmy insigni, opel to jest firma która ma bardzo duże doświadczenie i taki bubel jak w przypadku sprzegla nie moze mieć miejsca i koniec. Ale to nie zmienia faktu ze na dzien dzisiejszy pewnie znowu bym ja kupil xD. Wielu aspektach bardzo dobry samochod, ale w kwesti niezawodosnosci toyota dla gm nie ta liga nie ta polka i to mowie na podstawie swojego doświadczenia a nie opini innych. Bylem po prostu przyzwyczajony ze jak samochod na gwarancji to tylko przeglądy sie robi, dlatego jestem dość krytyczny wobec insigni

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: peja-1991 » 8 gru 2013, o 17:48

ja w swojej robiłem tylko przeglądy ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: peja-1991 » 8 gru 2013, o 19:42

jeszcze brak podgrzewanych foteli ;)

Ja tam jestem mega zadowolony. Jedyny problem mam z tym rozłączającym się tempomatem ale nie daruje ASO bo wzięli pieniądze za przekaźnik a go nie wymienili.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: Cinek » 16 sty 2014, o 05:35

No i blokowanie kierownicy rozwiazanie,Wymienili całą kolumnę kierowniczą ponieważ płyn hydrauliczny nie mógł przejść przez złączkę, która powiększyła się/zdeformowała/spuchła pod wpływem ciepła, mysle wada farbyczna bo odczuwalem to zaraz po kupnie auta.Jeszcze sprawdzaja trubine.

michalbierun

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: michalbierun » 29 mar 2014, o 18:55

Pytanie odnośnie wspomagania dziś byłem u znajomego pospawał mi ten przewód metalowo gumowy defekt był na tym "rowku" poprzez otarcie o plastikową złączkę po całej akcji spawalniczej wziąłem się do zakładania po założeniu wlałem płyn zakupiony w serwisie opla koszt 42zł jak ktoś by chciał wiedzieć odpaliłem samochód przekręciłem 2 razy w lewo 2 razy w prawo nawet więcej razy tak zrobiłem żeby mieć pewność wszystko sprawdziłem wycieków nie ma nigdzie ale jest jeden problem przejechałem się kawałek wy testować auto no i pojawił się problem wjechałem w zakręt i kierownica pracowała tak jak by bez wspomagania :/ wyłączyłem auto w celu sprawdzenia czy płyn nie wyciekł żeby pompy nie zatrzeć ale nigdzie nie wyciekało zapaliłem dodałem gazu i przy wyższych obrotach wspomaganie pracowało tylko że lekko pompe było słychać przyjechałem do domu no i to samo przy wyższych obrotach wspomaganie jest a na niskich nie ma co może być przyczyną jest jakaś możliwość dodatkowego odpowietrzenia ? Panowie poratujcie sprawa pilna trace już powoli cierpliwość do opla ratujcie z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: peja-1991 » 29 mar 2014, o 19:36

może gdzieś jest źle naprawiony ten przewód ? i jest za małe światło przepływu ?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: bolek » 30 mar 2014, o 08:11

Moim zdaniem źle odpowietrzony układ.Odkręć korek od zbiornika i na wolnych obrotach kręć z 2-3 minuty przytrzymując na 2-3sek.kiedy jest opór skręconych kół.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”