--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprawdź system StabiliTrak

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: Putridum » 4 wrz 2016, o 18:45

Tak jak napisali przedmówcy - czujnik ABS do wymiany, czy jak gasisz silnik i ponownie uruchamiasz to kontrolki nie świecą? jeszcze poruszaj przewodami które odchodzą od czujnika jak ci się zapalą kontrolki to na 100% czujnik ABS.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: switek3 » 27 sty 2017, o 11:47

Wreszcie chce się zabrać za ten czujnik bo za długo to odkładam. Jak było ślisko to kontrolka trakcji się włączala i wyłączala. Info o sprawdzeniu systemu już nie było dawno bo nie jeździłem po szybszych drogach tylko po mieście a zauważyłem że objawy są przy wyższych prędkościach. Jak sprawdzić który to czujnik? Mam obd ale nic nie pokazuje bo nie ma błędu. Chyba że jakoś źle to sprawdzam. Pomożecie jakoś?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: IBZI » 27 sty 2017, o 15:04

Poruszać przewodami i sprawdzić kiedy się zaświeci, albo... podłączyć OP-COMa i odczytać.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: switek3 » 27 sty 2017, o 19:35

A to OBD i aplikacjami nie odczytam?

marcin8806

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: marcin8806 » 16 lis 2017, o 19:31

witam,

podłącze sie pod temat, u mnie również taka awaria, po podłączeniu do kompa okazało się ze uszkodzony jest czujnik prawego tylnego koła, wymieniłem czujnik na nowy ATE, ale okazało sie ze to nie pomogło przy kasowaniu błędu po kilku kilometrach przy delikatnym hamowaniu czuć i słychać ze działa ABS ( tak jak bym na śniegu hamował lub lodzie), kolejne podpięcie kompa i dalej błąd uszkodzenie czujnika prawego tylnego koła, moze ktoś miał podobną sytuacje?
aaa tylne prawe koło to jest dla mnie te podwlewem paliwa? :P chyba ze nie tą stronę rozbierałem.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: Bartol » 16 lis 2017, o 19:57

To sprawdź część wtyczki w którą wpiąłeś nowy czujnik. Może zaśniedziała i nie łączy. Rozepnij i potraktuj preparatem kontaktowym. Jeśli pomoże to prawdopodobnie zdemontowany czujnik był sprawny :D

dziobak

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: dziobak » 6 gru 2017, o 22:29

miałem problem taki że w czasie jazdy wyskakiwał mi komunikat sprawdz system Stabili Track, świecił na zólto samochodzik wpadający w poślizg a najgorsze było że komuter ograniczał moc silnika. Jak zgasiłem na chwile silnik to się na chwilę kasowalo. Podjechałem do swojego mechanika i po podpięciu do kompa kazał mi wymienić pedał gazu co mnie bardzo ździwiło. Kupiłem używkę za 100 zł i samochód jeździ jak nowy. Wymiana pedalu trzeba jedną srubke odkrecic i odpiąc wtyczke.

Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Weryfikacja błędów

Post autor: Spirit » 18 gru 2017, o 22:28

Cześć,

potrzebuję Waszej pomocy w analizie błędów jakie mam w swojej Insigni.
Niektóre nie budzą wątpliwości, jak np. nie działające tylne światło pozycyjne, ale np.
U0230 - Lost Communication with Liftgate Control Module nic kompletnie mi nie mówi.

Gdybyście mogli pomóc mi ogarnąć co te błędy mówią, to będę super wdzięczny.

Jeśli chodzi o problemy z jakimi się borykam to jest to pojawiająca się informacja: "Sprawdź system StabilliTrack" i od razu przełączenie silnika w tryb awaryjny i świecąca kontrolka ABS.
Myślałem, że po podpięciu pokaże mi, który czujnik ABS jest walnięty, ale nie potrafię tego odnaleźć.

Raport z błędami jest tu: https://pastebin.com/uq0eJCGh

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Weryfikacja błędów

Post autor: Rooff_ » 18 gru 2017, o 23:03

Poczytaj to: https://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=15&t=2432

U0230 - wg mnie to utrata komunikacji z modułem sterującym tylnej klapy.

Przemyślenia:
Spoiler:

Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Weryfikacja błędów

Post autor: Spirit » 19 gru 2017, o 10:22

Czytałem już ten wątek, ale chciałem sobie uprościć zadanie podłączając kompa. Rozumiem, że musiałbym po prostu dobrać się do wszystkich czterech czujników, poruszać wtyczką i zobaczyć czy błąd wyskoczy? Oczywiście czyszcząc je na końcu.

Co do tego błędu - co on tak na prawdę oznacza i jak to naprawić/zweryfikować?

Co do przemyśleń: akumulator na pewno był odłączany, ponieważ była montowana instalacja LPG. Wczoraj skasowałem błędy, dzisiaj odczytam je ponownie i zobaczę co wróciło.
Mam tam jeszcze błąd dotyczący lewej przedniej lampy. Mianowicie pojawia mi się błąd "Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" i nie działa mi doświetlanie zakrętów z lewej strony (od kierowcy).
Miałem z tym problem od jakiegoś czasu, z tym, że raz to działało, raz nie. Teraz padło na amen. Tu też może być problem z jakąś wiązką/wtyczką?

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6061
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 85 razy
Kontakt:

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: yerry » 19 gru 2017, o 11:44

Przede wszystkim po kolei bo w jednym poście poruszasz kilka problemów i robi się galimatias. Problemy z AFL to w innym wątku, z klapą również w innym.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: Rooff_ » 19 gru 2017, o 15:49

Jest pewna szansa, że wraz z czujnikiem ABS padł czujnik od poziomowania xsenonów. Zacząłbym od przejrzenia czujników i kabli oraz wtyczek na tylnej osi.

Co do klapy to w insignii jest tak, że jeśli moduł sterujący będzie miał za niskie napięcie idące z akumulatora to wyłącza po kolei zbędnę odbiorniki. W instrukcji jest napisane, że jednym z nich może być klapa. Nie zdziwiłbym się, jeśli ten błąd to pozostałość po odłączaniu akumulatora.

Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: Spirit » 3 sty 2018, o 11:37

Te czujniki są obok zacisku hamulca czy gdzieś pod plastikami nadkoli tak jak kostki połączeniowe?
Jeśli chodzi o błędy dotyczące akumulatora to po skasowaniu żaden nie wrócił.
Co do czujnika poziomowania xenonów to chyba on działa prawidłowo bo normalnie się poziomują np. po odpaleniu. Tak samo przy pokonywaniu zakrętów skręcają w kierunku, w którym skręcam.
Tu problem jest tylko z tym doświetleniem podczas skręcania i to tylko z jednej strony. Chyba nie ma to związku z czujnikiem poziomowania w tym wypadku?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: spiryt4 » 3 sty 2018, o 11:49

Sprawdź czy przy lewym przednim wahaczu masz płytkę wzbudzającą czujnik poziomowania lamp mi np.nie wiem jakim sposobem ale się złamała,lampy przechodziły normalnie test podczas odpalania samochodu,wystarczył ruch kierownicą już teraz nie pamiętam w którą stronę i zaraz wywalało błąd związany z lampami,nawet gdzieś to tutaj opisywałem.Co do komunikatu stabil track tak jak już pisał Rooff ma to związek z uszkodzonym czujnikiem ABS też to przerabiałem.Gdybyś jeszcze podał swoją lokalizację to na pewno ktoś by Ci pomógł to ogarnąć

Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: Spirit » 3 sty 2018, o 12:04

Ok, postaram się dzisiaj zerknąć.
Jak w ogóle te czujniki ABS sprawdzić? Mogę jakoś statycznie wywołać ten Stabili Track? Oczywiście mogę poruszać kablami, ale to nie musi być wina kabla.
Jestem z Lublina.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: spiryt4 » 3 sty 2018, o 12:10

Nie wiem jak opkom Ci pokaże bo jak mnie dopadła ta przypadłość to podpoiłem auto pod auto coma wtedy tylko tym dysponowałem po odczytaniu błędów wyskoczyło mi że mam padnięty prawy przód.

Awatar użytkownika
wrobel96
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2017, o 11:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: wrobel96 » 9 lut 2018, o 11:19

Witam wszystkich! Dołączę się do wątku. W moim przypadku komunikat dotyczący systemu StabliliTrack zaczął wyświetlać się przy pierwszym uruchomieniu (po nocy) przy ujemnych temperaturach (-3/-5 stopni). Co dziwne, komunikat znika wraz z ponownym odpaleniem silnika (powiedzmy że silnik chodził 2 minuty, został wyłączony i ponownie włączony). Gdy świeci się komunikat dotyczący systemu StabliliTrack świecą się dwie lampki - ABS oraz lampka od trakcji.
Czy ktoś może miał podobny przypadek?
W serwisie powiedzieli "Albo pierścienie ABS, albo przewód - ale w to wątpią, a może styki, chyba że czujnik ABS, ale raczej nie bo czujniki ABS się nie psują w Insigniach" :|

DalamarPL

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: DalamarPL » 18 lut 2018, o 11:35

U mnie problem jest następujący.
Zaraz po odpaleniu auto przechodzi w tryb awaryjny. Obroty na jałowym Ok. 1500 i trzęsie cała budą (jakby palił na 3 gary).
Na desce pokazuje sie błąd stabili track oraz napis awaria pojazdu, jedz do serwisu. Po podłączeniu opcom jest błąd przepustnicy i systemu esp.
Została wymieniona cewka, ale nic to nie dało.
Błędy pojawiły sie jednocześnie tuż po tym, jak skończyły sie klocki z przodu. Klocki oczywiście już wymienione, ale nic to nie dało.

lolekcarlos
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 4 lis 2018, o 00:55
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rzeszow
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: lolekcarlos » 20 paź 2020, o 19:20

W przeciągu roku drugi raz wyskoczył mi błąd sprawdź system stabilitrak. Oba przypadki wystąpiły podczas jazdy w ulewnym deszczu. Za pierwszym razem wymieniłem czujnik ABS w lewym tylnym kole i było ok. Niestety ostatnio znowu dostałem ten błąd na tym samym kole. Wymieniłem czujnik, skasowałem błąd i po kilkudziesięciu metrach znowu ten błąd. Co jeszcze mogę sprawdzić? Zakładam, że czujnik ABS jest ok, bo nowy. Gdzieś woda narobiła szkód? Jak mogę sprawdzić miernikiem, czy na tej kostce co się wpina przewód z czujnikiem jest odpowiednie napięcie? Musi być zapłon włączony? Jakie tam powinny być wartości?

Błąd to C0045, Typ 0F

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Sprawdź system StabiliTrak

Post autor: Rooff_ » 20 paź 2020, o 19:38

Sprawdź przewód który leci w kierunku nadwozia - on tam ma możliwość pracowania i możliwe, że się gdzieś przełamał. Częściej się to dzieje z przodu, ale z tyłu też może być - u kolegi w Astrze H robiliśmy to dwa razy już :o

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”