--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zbieżność w napędzie 4x4

ODPOWIEDZ
Daniel81

Zbieżność w napędzie 4x4

Post autor: Daniel81 » 28 wrz 2015, o 20:16

Byłem ostatnio na badaniu okresowym auta i diagnosta stwierdził, że mam lekko rozregulowaną zbieżność w tylnej osi. Udałem siė z tą informacją do ASO i poprosiłem o ustawienie. Tam pracownik zaproponował mi ponowne sprawdzenie zbieżności. po przejechaniu ścieżki stwierdził że nie da się zbadać dokładnie zbieżności o oporów toczenia bo to jest 4x4 i komputer im głupieje i że to jest taki urok tych aut że mają tą zbieżność inaczej ustawioną. Poproszę o opinie właścicieli 4x4 jak jest u Was.

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: zbieżność w 4x4

Post autor: Pruski » 28 wrz 2015, o 22:13

Mi na ścieżce nigdy nie powiedzieli, że mam coś nie tak jak powinno ze zbieżnością, proponuje sprawdzić w jeszcze jednym ASO i wtedy ocenisz czy w Twoim się migają od poprawienia tego :)

Btw zbieżność nie jest jakimś bardzo trudnym do ogarnięcia tematem i wydaje mi sie, że nie trzeba tego robić w ASO. Większość stacji diagnostycznych robi to za ok. 100 zł, nie wiem tylko jak się ma do tego gwarancja i czy można zrobić to poza ASO.

lukasz8484
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 7 mar 2015, o 20:38
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zbieżność w napędzie 4x4

Post autor: lukasz8484 » 27 lut 2016, o 22:53

witam ja ustawiałem u siebie zbieżność w 4x4 przód i tył i nic w tym trudnego. Z tyłu ustawiałem też pochylenia kół ogarną ci to w warsztacie gdzie mają sprzęt do zbieżności koszt około 150 zl za pełną geometrie

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zbieżność w napędzie 4x4

Post autor: radkor » 28 lut 2016, o 13:58

Panowie, nie porównujcie profesjonalnego komputerowego sprawdzenia geometrii z głupią płytą na ścieżce diagnostycznej, która mierzy jedynie uślizg osi...
Obrazek

To badanie nie mówi nic poza tym, że samochód może lekko ściągać z toru jazdy.
Dopiero porządna komputerowa geometria na porządnej maszynce, jak np. Hunter 3D:

Obrazek
powie dokładnie co w trawie piszczy: jakie są kąty wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, kąty pochylenia kół czy zbieżność z przodu i z tyłu.

PS. Często jest tak, że jeśli zostawiacie w ASO samochód na ustawienie geometrii to ląduje on w warsztacie z porządnym sprzętem.

PPS. Odradzam ustawianie zbieżności na stacjach diagnostycznych/stacjach kontroli pojazdów, gdzie robią to za pomocą obrotowej płyty na końcu ścieżki diagnostycznej.
Ustawiałem tak zbieżność jakiś czas temu. Następnego dnia pojechałem na geometrię komputerową gdzie złapali się za głowę jak zobaczyli ustawienie zbieżności wykonane na SKP.

krisu1977

Re: Zbieżność w napędzie 4x4

Post autor: krisu1977 » 10 gru 2016, o 02:00

mnie chyba czeka ten zabieg bo zaczyna mi ciąć opony z przodu od wewnętrznej strony

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zbieżność w napędzie 4x4

Post autor: kuba89 » 15 gru 2019, o 13:50

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić z pewnością 100% jaki dokładnie jest drążek kierowniczy i końcówka drążka po VIN? Różne długości ze względu na wersje etc a nie znajduje takiego który ze wszystkimi parametrami pasuje do mojego.
Chce zamówić na święta a nie mam teraz jak go zmierzyć ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Zbieżność w napędzie 4x4

Post autor: hubi_pl » 15 gru 2019, o 17:59

kuba89 pisze:
15 gru 2019, o 13:50
...
Wyśij mi VIN to Ci sprawdzę.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2019, o 20:01 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”