------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska 11-13.09 - zapraszamy
--------------------
---------------------------------------------------Nieco o elektryfikacji Opla - KLIK
--------------------
---------------- Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dziwny odgłos podczas skracania w obie strony na postoju i podczas jazdy

Marek0
Nowicjusz
Auto: Insignia GS
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole

Re: Dziwny odgłos podczas skracania w obie strony na postoju i podczas jazdy

Post autor: Marek0 » 21 maja 2020, o 13:05

Kolega wassermann się denerwuje, ale chcę podkreślić, że marka opel ma problem z solidnoscią ,i nie chodzi oto żebym zmienił markę i nie narzekał , tylko niech coś producent coś z tym zrobi. Jestem fanem opla a nie tylko to posiadam. Kolego wassermann pewnie czytałeś inne fora a jak nie to może warto . Poczynając od AJ,AK, insigni A ,B innych nie przeglądam ,pewne dolegliwości są normą i wkońcu dopadają każdego, rozumiem jak przy starszych autach ale jak sypią się nagminnie auta do trzech lat to albo to bubel albo ktoś źle policzył wytrzymałość pewnych podzespołów ,stąd powtarzające się awarie w poszczególnych modelach . Pasowało by odpowiedzialnego chwycić za krawat ,ludzie wywalają ciężko zarobione pieniądze,a solidność aut to kpina, gdzie jest UE,normy i kontrole jakości, szkoda gadać bo itak wszystko do D......

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Miasto: nec temere, nec timide
Otrzymał  piwo: 13 razy

Post autor: wassermann » 21 maja 2020, o 13:38

Kolego, marka Opel ma takie same problemy jak wszystkie inne marki :)
Z Twoich postów wyziera tylko narzekanie i jakiś ogólny pesymizm. Jakbyś nie znał realiów.
Poczytaj forum Arteona, dowiesz się jak szarpią i sypią się skrzynie DSG, pękają ekrany nawigacji, a tylne klocki po przejechaniu 10 tys.km przestają działać, a w autach wyraźnie spada siła hamowania przy wyższych prędkościach i ludzie szarpią się o wymiany gwarancyjne.
Jakość? UE? Unia zajmuje się idiotycznymi rygorami emisji spalin i wprowadzeniem inteligentnego limitera prędkości w samochodach od 2022 r. Jakoś nie dostrzegają faktu, że sam system rozpoznawania znaków to jedno, a oznakowanie dróg i jego poprawne odczytywanie to drugie - w efekcie w większości aut odczytywanie prędkości ze znaków w Polsce działa dość przypadkowo (w Insignii całkiem nieźle, swoją drogą).
Poczytaj DOWOLNE forum, to naczytasz się o problemach, a nie zobaczysz laurek. Tych nikt nie pisze. Fora są od narzekania.
Moja siostra wracała lawetą z trasy 2-letnim Audi. A z 3-letnim (posiadanym od nowości) BMW w serwisie była kilka razy na naprawach gwarancyjnych, że o zagrożeniu pożarem nie wspomnę. Wszystko przypadki przy przebiegu poniżej 50 tys. km.

A przede wszystkim, w dyskusji technicznej, weźcie pod uwagę, że Insignia A (przedlift) i Insignia B mają inne układy wspomagania kierownicy, więc tekst "o to tak się zaczyna" jest mocno nieprzemyślany i wprowadza w błąd innych czytających.

M.

Kubac1
Nowicjusz
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica
Postawił piwo: 2 razy

Post autor: Kubac1 » 21 maja 2020, o 14:48

Post wyszedł od Kogoś innego A Ja mam ten sam problem Więc Się podkleiłem.
Czyli Insignia 2010 2.0 CDTI AUTOMAT
Wspomaganie hydrauliczne.

Marek0
Nowicjusz

Post autor: Marek0 » 21 maja 2020, o 21:41

Fora są od narzekania. Wywaliłem swoją złość więc. Może ktoś napisze też o tym że jego to się nie psuje i wszystko się wyrówna . Wiem że nawet marki Premium również się psują ,może za dużo narzekam ale wkurza mnie ,że buble się wypuszcza i nie ma na to bata ,od pracownika można wymagać a od producenta ,bierz i nie narzekaj ,tyle w temacie . Wspomagania są różne wiem ,podpiełem się bo objawy podobne ,może akurat nie jest to element hydrauliki czy elektryki wspomagania. Chyba Cloud kolega miał tak jak ja jeżeli się nie mylę ale nie przejmował się, teraz zamienił insie chyba na volvo. Dziś trasa A4 i S3 na dłuższy weekend na ranczo ,więc mi przeszło, insia fajnie się spisuje w trasie . Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec

Post autor: wassermann » 22 maja 2020, o 10:36

Nie chwal auta w połowie wyjazdu. Pochwalisz po powrocie do domu ;D

M.

Marek0
Nowicjusz

Post autor: Marek0 » 22 maja 2020, o 12:57

Ha ha ha ,aż takim pesymistą nie jestem. Narzekam na ople ale w trasie nie zawiodły nigdy, boją się mnie😋 ,przy domu czasem walą focha😄. Miłego weekendu 🌞

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec

Post autor: wassermann » 22 maja 2020, o 17:38

To zupełnie odwrotnie jak u mnie. W domu zawsze grzeczne - a 90% czasu spędzają w mieście. Humory? Zawsze z zaskoczenia, poniżej pasa. Również miłego! :)

M.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”