--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Metaliczny dźwięk/stukot

ODPOWIEDZ
Blazej44
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2020, o 03:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Rzeszów

Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Blazej44 » 4 mar 2021, o 21:06

Cześć Panowie i Panie.
Z bólem serca tworze ten post i wiem, że pewnie będzie hejt jedz do specjalisty itp (po pierwsze jakiego i wiadomo jacy są mechanicy jak zobaczą 22 latka wyglądającego na 19 który jest praktycznie zielony...)Przeglądałem forum ale nie mogę znaleźć podobnych tematów i dźwięków wydawanych przez Isie. Jeżdżę Insignia 2011r ponad pół roku i od niedawna pojawił się dość słyszalny metaliczny dźwięk i lekki stuk (stuk raczej nie do wychwycenia w załącznikach ale w którymś momencie go słychac. Metaliczny dźwięk jest bardziej słyszalny na ciepłym silniku na biegu jałowym i przy wcisnietym sprzęgle. Jeden załącznik jest z kabiny i dokładnie pokazuje że dźwięk na podwyższonych obrotach po dodaniu gazu na luzie ucicha, ale po powrocie na obroty dalej słychać (lecz uczulony na ten dźwięk przysłuchałem się wczoraj i można powiedzieć że na zimnym też jest ale ciszej). Po odpaleniu na zimnym dźwięk wiadomo jak to diesel. Auto 188k przebiegu, książka serwisowa mówi że auto serwisowane co rok co około 30k km do 2017, następnie około 25, 15 i teraz zmniejszone przeze mnie do 10, z racji moich umiejętności w mechanikę jedyne podejrzenie jakie mogę mieć to panewki... Zostawiam link do google drive z góry dzięki https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Blazej44
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2020, o 03:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Rzeszów

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Blazej44 » 11 mar 2021, o 17:10

Ref

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: rataj73 » 11 mar 2021, o 17:38

Normalna praca silnika. Odkręć korek wlewu oleju i zobacz czy usłyszysz ten dźwięk bo pompa vacum w tych silnikach robi największy hałas.

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 29 mar 2021, o 17:52

Witam,
Podepne
się pod temat, 2 tygodnie temu nabyłem Isię 2.0 CDTI 160km. W sobotę jeździłem poraz ostatni i wszystko było ok. Dzisiaj rano po odpaleniu obroty zaczęły skakać od 800 do 2000 i silnik pracował jak by chodził na 3 tłoki, do tego straszny stuk jak by uderzało coś w blok silnika. Po dłuższej chwili jak silnik się trochę nagrzał obroty zaczęły się normować a stukot nie był tak słyszalny. Po dodaniu gazu auto dziwnie się wkręca i trzęsie oraz co jakiś czas słychać ten stukot. Zaprzyjaźniony mechanik stwierdził że to wina wtrysku i następuje spalanie stukowe. Co wy o tym sądzicie? Przeczytałem już chyba kilkanaście podobnych tematów i nic za wiele nie wywnioskowałem. Dodam, że nie wyświetla żadnego błędu, nie wchodzi w tryb serwisowy, po prostu chodzi jak traktor. Z góry dziękuję za pomoc koledzy, każda rada będzie cenna.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Rooff_ » 29 mar 2021, o 18:41

Podstawa - odczyt błędów. Zrobiony? Nawet za pomocą ELM327...

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 29 mar 2021, o 18:54

Niestety jeszcze pod kompem nie była, dopiero jutro. Znalazłem filmik z YouTube z bardzo podobnym stukiem tylko u mnie obroty skaczą a tutaj nie widać czy coś się dzieje takiego. Ogólnie zaraz po zakupie już wydawało mi się, że auto chodzi tak jak by klepaly zawory.

Link do filmiku:

Dodano po 9 minutach 20 sekundach:
Dodam tylko, że nie było żadnego komunikatu o niskim ciśnieniu oleju i itp. a samochód zbierał się dobrze, nic nie kopcilo

Dodano po 1 godzinie 57 minutach :[/color]
Odpaliłem przed chwilą auto i już nie stuka, ale jakos słabo się wkręca i przy wyższych obrotach słychać pojedyncze sztuki ale jest o niebo lepiej niż wcześniej. Przerabiał ktoś coś takiego?

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 1 kwie 2021, o 13:05

Samochód podpięty pod komputer, wykazało błąd niskiego ciśnienia doładowania. Był pekniety wąż od ic do dolotu. Wąż wymieniony. Myślicie że mogło mieć to wpływ na te stuki? Dodam jeszcze tylko za zatankowałem ropę na taniej stacji w wypizdziejewie dolnym czy to też mogło mieć jakiś wpływ? Korekty wtrysków na kompie wyszły dobrze. Jeżeli ktoś coś takiego przerabiał to proszę o info.

Pozdrawiam.


arkfil88
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, o 07:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Skoczów

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: arkfil88 » 13 lip 2021, o 22:10

Cześć.. Podpinam się pod pytaniem, jaki jest powód takich stuków.. Dzisiaj rano udało mi się nagrać stuki występujące w mojej Insigni.. Proszę posłuchajcie i napiszcie co o tym sądzicie.. Gdzieś w komentarzu na YouTube pod podobnym stukaniem ktoś napisał iż może to być wina starego oleju w skrzyni biegów.. Myślicie ze przez zużyty olej w skrzyni tak może stukać? Poniżej link do mojego filmiku..
https://youtube.com/shorts/z7uj4Z1fpY0?feature=share

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 14 lip 2021, o 05:51

Miałem identycznie, samo się zrobiło i samo przeszło. Jeżdżę już jakiś czas i nic się nie powtórzyło. Mechanik twierdził, że wlałem kiepskie paliwo. Mi się wydaje, że mogło wciągnąć klapę z dolotu i do latego tak waliło.

arkfil88
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, o 07:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Skoczów

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: arkfil88 » 15 lip 2021, o 10:48

Hmm.. Trudno uznać, czy to klapa dolotu, raczej wątpliwe, ponieważ problem występuje tylko i wyłącznie na zimnym silniku, jeżeli się rozgrzeje to chodzi cichutko.. Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?

drsjck89
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2020, o 06:20
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: drsjck89 » 16 lip 2021, o 08:33

@arkfil88 ja bym raczej obstawiał dwumas do wymiany...

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 16 lip 2021, o 16:12

Ja od tego momentu leje tylko paliwo premium z bp/ Orlen i dolewam litr mixolu na
cały bak ale już byłem posrany bo myślałem, że to panewka tak wali. Dzieje Ci się tak za każdym razem jak jest zimny?

arkfil88
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, o 07:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Skoczów

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: arkfil88 » 16 lip 2021, o 20:52

No właśnie za każdym razem, ale tylko i wyłącznie rano - po dłuższym postoju. Tak prawdę mówiąc to wystarczy ze podjadę do pobliskiego sklepu i juz pod sklepem chodzi jak zloto... Nic nie stuka... Aczkolwiek mam ten samochód dopiero tydzień... Nie wiem co tankował poprzedni właściciel, ja odkąd nim jeżdżę to tankuję na orlenie verve diesel.. Jak mialem problem z dwumasem w Leonie to stukalo nieco inaczej, ale tam jak wcisnąłem sprzęgło to przestawało stukać.. W obecnej insigni nie ma znaczenia czy nacisnę sprzęgło czy nie, stuka caly czas tak samo 🙉

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 17 lip 2021, o 10:37

Wydaje mi się, że to problem złego paliwa i wtryski mogły się przywiesić. Jak się rozgrzeje to już pracują dobrze. Podjedź gdzieś niech Ci sprawdza korekty wtryskow wtedy co tak wali bo moim zdaniem jest to spalanie stukowe paliwa. Mojej przeszlo samo ale lepiej to sprawdzić. A i walnij jej mixolu do paliwa i zobacz wtedy czy będzie poprawa.

arkfil88
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, o 07:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Skoczów

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: arkfil88 » 19 lip 2021, o 05:57

Słuchajcie moi drodzy... Dzisiaj rano spróbowałem zrobić tak, jak przeczytałem gdzieś tutaj na forum, czyli jak odpaliłem samochód rano i słyszałem te moje nieszczęsne stuki, to spróbowałem popchać lewarek zmiany biegów bez sprzęgła lekko w stronę trzeciego biegu, a później w stronę czwartego biegu.. Wyobraźcie sobie że w obu przypadkach nastawała cisza i momentalnie bylo słychać tylko czystą pracę silnika... Tak więc to wina skrzyni biegów.. Jakie sugestie? Co zrobić w pierwszej kolejności? Wymiana oleju w skrzyni? Doradźcie proszę...

Kossak
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2021, o 22:37
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Zielona Góra

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Kossak » 14 wrz 2021, o 06:45

Blazej44 pisze:
4 mar 2021, o 21:06
Cześć Panowie i Panie.
Z bólem serca tworze ten post i wiem, że pewnie będzie hejt jedz do specjalisty itp (po pierwsze jakiego i wiadomo jacy są mechanicy jak zobaczą 22 latka wyglądającego na 19 który jest praktycznie zielony...)Przeglądałem forum ale nie mogę znaleźć podobnych tematów i dźwięków wydawanych przez Isie. Jeżdżę Insignia 2011r ponad pół roku i od niedawna pojawił się dość słyszalny metaliczny dźwięk i lekki stuk (stuk raczej nie do wychwycenia w załącznikach ale w którymś momencie go słychac. Metaliczny dźwięk jest bardziej słyszalny na ciepłym silniku na biegu jałowym i przy wcisnietym sprzęgle. Jeden załącznik jest z kabiny i dokładnie pokazuje że dźwięk na podwyższonych obrotach po dodaniu gazu na luzie ucicha, ale po powrocie na obroty dalej słychać (lecz uczulony na ten dźwięk przysłuchałem się wczoraj i można powiedzieć że na zimnym też jest ale ciszej). Po odpaleniu na zimnym dźwięk wiadomo jak to diesel. Auto 188k przebiegu, książka serwisowa mówi że auto serwisowane co rok co około 30k km do 2017, następnie około 25, 15 i teraz zmniejszone przeze mnie do 10, z racji moich umiejętności w mechanikę jedyne podejrzenie jakie mogę mieć to panewki... Zostawiam link do google drive z góry dzięki https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Witam,
Czy udało się może znaleźć przyczynę metalicznego dźwięku?

Pona-91
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:38
Auto: Astra j
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Oca

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Pona-91 » 16 lis 2021, o 11:36

I co było Pany ??

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 20 lis 2021, o 10:57

W moim przypadku były to początki końca silnika, już po wymianie na drugi jestem😕

siema66
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lis 2017, o 12:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: siema66 » 22 gru 2021, o 21:41

Gdzie wymieniałeś silnik,jakie koszty?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk/stukot

Post autor: Arturjimi » 23 gru 2021, o 12:01

Silnik i wymiana wyniosła mnie 9.5 tys ale była jeszcze nowa dwumasa założona. A silnik przekładał mi zaprzyjaźniony mechanik koło Sieradza.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”