--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wylewanie oleju z króćca przy filtrze oleju

ODPOWIEDZ
art34rk
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 15:17
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Radom

Wylewanie oleju z króćca przy filtrze oleju

Post autor: art34rk » 19 lut 2019, o 15:08

Witam wszystkich,mam problem z wyciekiem a nawet wylewaniem sie oleju z krocca do spuszczania oleju umiejscowionego przy filtrze oleju,przyszedl czas na wymiane oleju oraz filtra,robota poszla ksiazkowo,nowy filtr z uszczelkami,dobry olej,moment o rotowy pilnowany kluczem,2 godziny po skonczonej pracy wypad na zakupy trasa ok 30 km,w drodze powrotnej do domu samochod nie od razu a po ok 500 m wyrzucil kontrolke oleju,zjechalem na pobocze zagladam pod samochod plama oleju,sciagnalem kolo,poczekalem az samochod troche ostygnie,polecialem w tym czasie do sklepu bo ubylo ok 3 litrow oleju,dolalem,kolo zdjete caly czas,stan oleju sprawdzony wlaczam auto a z krocca sluzacego do sciekania oleju przy wymianie filtra olej olej lal sie jak z kranu,nie wyciek,olej poprosu sie przez niego lal,zostawilem samochod,przyjechalem na 2 dzien,znow dolewka oleju,wymiana filtra,sprawdzenie obudowy,montaz,odpalenie samochodu znowu to samo,zadnej poprawy,czy jest mozliwosc iz jest to tylko uszkodzona o udowa filtra oleju?czy w gre wchodzi powazniejsza sprawa?w srodku podstawy filtra jest blokada,gdy filtr dociska ja to wyciek oleju oleju nie powinien miec miejsca,natomiast gdy zwalniamy ten tloczek np gdy odkrecamy filtr olej zaczyna splywac przez kranik,czy to poprawne myslenie?w tym momencie zalozone 2 filtry bosch oraz comline,nowe uszczelki,przesmarowane olejem,moment 25Nm,czekam na nowa obudowe ktora przyjdzie jutro,w tym momencie jestem w szoku,robilem to juz drugi raz i poprzednio spokoj byl na 8 tys km az do tej felernej wymiany,Insignia 130 koni, 2.0.cdti,2010 rok,dziekuje wszystkim za sugestie oraz odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, o 11:12 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
szymek1976
Użytkownik
Posty: 837
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
Auto: Insignia 2.0 Elite
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: UK.
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wylewanie oleju z króćca przy filtrze oleju

Post autor: szymek1976 » 19 lut 2019, o 15:27

Używaj polskich znaków i gramatyki bo ciężko się czyta zaraz dostaniesz ostrzeżenie. Przeczytaj regulamin.
Jak dobrze pamiętam tam jest sprężyna w obudowie filtra taki zaworek do spuszczania oleju jak poluzujesz filtr. Musi coś być z nim nie tak jeżeli cieknie z rurki do spuszczania oleju...
Tu ładnie widać...
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?t=4730
Moja czarna

tatko123
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, o 11:34
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: piła

Re: Wylewanie oleju z króćca przy filtrze oleju

Post autor: tatko123 » 2 sie 2019, o 15:30

Niech ktoś napisze jak rozwiazal ten problem.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Wylewanie oleju z króćca przy filtrze oleju

Post autor: Dan » 5 sie 2019, o 01:09

Wymien oring obudowy filtra oleju (dostaniesz razem z nowym filtrem).
Tylko przed montażem oczyść dobrze gniazdo filtra i przeprowadź jego inspekcję, mianowicie zobacz czy nie został stary oring filtra lub jego resztki.
Looknij też czy nie ma śladów pęknięć obudowy filtra (ale prędzej wydaje mi sie ze masz 2 oringi albo wcale :) ).

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka


tatko123
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, o 11:34
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: piła

Re: Wylewanie oleju z króćca przy filtrze oleju

Post autor: tatko123 » 8 sie 2019, o 17:39

Na tokarce dorobione w środku oring wywalony kruciec oleju, zaslepione i spokuj. Oszczac Niemca Polak potrafi. Czy zawór otwarty czy zamknięty nieważne bo zaslepione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 8 sie 2019, o 20:03 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”