--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

ODPOWIEDZ
Bastii32
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
Auto: Insignia bi turbo
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bielsko-Biała

2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Bastii32 » 14 sty 2019, o 21:21

Witam wszystkich mam malutki problem... Jestem posiadaczem silnika 2.0 BI TURBO rocznik 2015. Dziś wpaniałego dnia moja Ola przy 215 km/h odmówiła posłuszeństwa, miałem wrażenie że turbina odmówiła posłuszeństwa. Po łącznej jeździe około 5 min przy prędkości 120 km/h wszystko wróciło do normy. Czy ktoś ma jakieś sugestie? Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: mazmarcin » 14 sty 2019, o 21:24

Błędy zczytaj. Albo do wróżki :lol:
Idealna pogoda na takie szybkości :lol:

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Rooff_ » 14 sty 2019, o 21:35

Pewnie nieszczelność w dolocie (np. pęknięta tzw. rura turbo). Ewentualnie zawór podciśnienia.
Ale żeby się coś dowiedzieć, to tak jak radzi @mazmarcin - zrób diagnostykę w poszukiwaniu błędów w komputerze.

Awatar użytkownika
Arkadius3
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
Auto: Insignia Fl bi-t AT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Sępólno Krajeńskie

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Arkadius3 » 14 sty 2019, o 21:38

Auto po modzie? W jakim stanie dpf? Może skończyło EGT i Ecu zaczęło chronić motor? Diagnostyka i się wyjaśni czy coś zapisał jak nie to trzeba akcję powtórzyć z podglądem parametrów i będzie wiadomo co się działo

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: mazmarcin » 14 sty 2019, o 21:41

A co za różnica czy po modzie?

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: marcinmg » 15 sty 2019, o 08:35

Jest różnica bo często przy dużym obciążeniu wychodzą takie kwiatki i program trzeba poprawiać.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: norbi333 » 15 sty 2019, o 09:05

Po modzie to od razu by wyszło ,a nie po jakimś czasie

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: marcinmg » 15 sty 2019, o 09:42

Pytanie brzmiało czy mod może mieć z tym coś wspólnego - bez ram czasowych :lol:

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: P405 » 15 sty 2019, o 17:40

Nie powinno, szukaj typową usterkę. Od pęknięcia węża po zawór w gruszce od turbiny.


Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Bastii32
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
Auto: Insignia bi turbo
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bielsko-Biała

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Bastii32 » 15 sty 2019, o 19:30

Panowie co do wróżki to mam dużą szklaną kule ale nic nie pokazała. Poza tym mamy tutaj 7 na plusie i piękne suche drogi. Więc dziękuje bardzo panom za swoje wypowiedzi. Mogę tylko dodać że dziś licznik pokazał 198 km/h i nic się nie działo. Zadzwoniła do mnie dobra wróżka i powiedziała że "prawdopodobnie przeładowało turbo i silnik przeszedł w tryb awaryjny na krótki czas. W sobotę jadę na komputer. Wyjaśniając auto dpf ma sprawny, jest po pełnej serwisówce.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: mazmarcin » 15 sty 2019, o 19:33

Qrde tak mało kilometrów a taka różnica w drogach. Dzisiaj na A1 120 to był szczyt odwagi :lol:
Tylko dlaczego turbo przeładowało?

Bastii32
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
Auto: Insignia bi turbo
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bielsko-Biała

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Bastii32 » 15 sty 2019, o 19:39

Wracaliśmy teraz po świętach z Polski do Frankfurtu od dołu od strony Monachium akurat nas wzięło na małą wycieczke to wszędzie był śnieg, warunki fatalne i 30-50 km/h max na liczniku, gdzieś tak 100 km przed Frankfurtem zero śniegu i 8 stopni na plusie.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: mazmarcin » 15 sty 2019, o 19:41

Sugerowałem się Bielskiem :lol:
A co do przeładowania to paru ma to DTRy po programie (niektórzy mieli dwa na raz :D ) i nigdy nikomu turbo nie ptrzełodowało.
Sam mam program i prawie 20tkm już na nim zrobiłem i oprócz banana na twarzy to nic się nie dzieje.
Jedyne co to mi pękła rurka od małego coolera za ten czas, ale niekoniecznie wina programu.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, o 19:45 przez mazmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Bastii32
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
Auto: Insignia bi turbo
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bielsko-Biała

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Bastii32 » 15 sty 2019, o 19:44

A dlaczego turbo przeładowało to tego sam nie wiem, ciekawe spostrzeżenie kiedy minąłem 200 km/h auto wyrwało się do przodu jak wściekłe aż lekko podniosło przód takie miałem wrażenie a przy 215 km/ odmówiło posłuszeństwa

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: mazmarcin » 15 sty 2019, o 19:49

A co do 215 to dużo więcej można jechać :lol: ;)

Bastii32
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
Auto: Insignia bi turbo
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bielsko-Biała

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Bastii32 » 15 sty 2019, o 19:54

No to właśnie o to chodzi, odcięło turbinę przy 215 km/h i więcej nie dało się jechać

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Rooff_ » 15 sty 2019, o 20:15

Trzebaby popatrzeć na dane 'live data'. Będzie widać, czy ten efekt jest od początku, ale nie powoduje błędu, czy raczej jak się uaktywnia duża turbina. Chociaż przy takich prędkościach i związanych z tym obrotach, to według tego co wszędzie piszą, pracuje tylko duża turbina. Idąc tym tropem można obstawiać winę np. czujnika ciśnienia doładowania.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: mazmarcin » 15 sty 2019, o 20:18

Jak pracują turbiny ładnie widać po wykresach z hamowni. Mała wtedy odpoczywa :lol:

Bastii32
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
Auto: Insignia bi turbo
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bielsko-Biała

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Bastii32 » 18 sty 2019, o 16:16

Witam panów rzeczywiście coś z dużą turbiną, przy 187 km/h zakończyła swoja prace i silnik na wolnych obrotach wykręcał sie na 3,5 tys., po minucie wróciło wszystko do normy. Zrobię diagnostyke niestety dopiero w przyszłym tygodniu, wtedy napisze co jest pięć. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift

Post autor: Rooff_ » 18 sty 2019, o 16:37

Może być nie samo turbo, tylko zaworek sterowania tymże. Nie buczy/brzęczy Ci nic po zgaszeniu auta, albo po zamknięciu maski?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”