--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
-
Bastii32
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
- Auto: Insignia bi turbo
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bielsko-Biała
2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Witam wszystkich mam malutki problem... Jestem posiadaczem silnika 2.0 BI TURBO rocznik 2015. Dziś wpaniałego dnia moja Ola przy 215 km/h odmówiła posłuszeństwa, miałem wrażenie że turbina odmówiła posłuszeństwa. Po łącznej jeździe około 5 min przy prędkości 120 km/h wszystko wróciło do normy. Czy ktoś ma jakieś sugestie? Pozdrawiam 
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Błędy zczytaj. Albo do wróżki
Idealna pogoda na takie szybkości
Idealna pogoda na takie szybkości
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Pewnie nieszczelność w dolocie (np. pęknięta tzw. rura turbo). Ewentualnie zawór podciśnienia.
Ale żeby się coś dowiedzieć, to tak jak radzi @mazmarcin - zrób diagnostykę w poszukiwaniu błędów w komputerze.
Ale żeby się coś dowiedzieć, to tak jak radzi @mazmarcin - zrób diagnostykę w poszukiwaniu błędów w komputerze.
- Arkadius3
- Forumowicz
- Posty: 89
- Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
- Auto: Insignia Fl bi-t AT
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Sępólno Krajeńskie
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Auto po modzie? W jakim stanie dpf? Może skończyło EGT i Ecu zaczęło chronić motor? Diagnostyka i się wyjaśni czy coś zapisał jak nie to trzeba akcję powtórzyć z podglądem parametrów i będzie wiadomo co się działo
- marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Jest różnica bo często przy dużym obciążeniu wychodzą takie kwiatki i program trzeba poprawiać.
- marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Pytanie brzmiało czy mod może mieć z tym coś wspólnego - bez ram czasowych 
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Nie powinno, szukaj typową usterkę. Od pęknięcia węża po zawór w gruszce od turbiny.
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
-
Bastii32
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
- Auto: Insignia bi turbo
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bielsko-Biała
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Panowie co do wróżki to mam dużą szklaną kule ale nic nie pokazała. Poza tym mamy tutaj 7 na plusie i piękne suche drogi. Więc dziękuje bardzo panom za swoje wypowiedzi. Mogę tylko dodać że dziś licznik pokazał 198 km/h i nic się nie działo. Zadzwoniła do mnie dobra wróżka i powiedziała że "prawdopodobnie przeładowało turbo i silnik przeszedł w tryb awaryjny na krótki czas. W sobotę jadę na komputer. Wyjaśniając auto dpf ma sprawny, jest po pełnej serwisówce.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Qrde tak mało kilometrów a taka różnica w drogach. Dzisiaj na A1 120 to był szczyt odwagi 
Tylko dlaczego turbo przeładowało?
Tylko dlaczego turbo przeładowało?
-
Bastii32
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
- Auto: Insignia bi turbo
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bielsko-Biała
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Wracaliśmy teraz po świętach z Polski do Frankfurtu od dołu od strony Monachium akurat nas wzięło na małą wycieczke to wszędzie był śnieg, warunki fatalne i 30-50 km/h max na liczniku, gdzieś tak 100 km przed Frankfurtem zero śniegu i 8 stopni na plusie.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Sugerowałem się Bielskiem 
A co do przeładowania to paru ma to DTRy po programie (niektórzy mieli dwa na raz
) i nigdy nikomu turbo nie ptrzełodowało.
Sam mam program i prawie 20tkm już na nim zrobiłem i oprócz banana na twarzy to nic się nie dzieje.
Jedyne co to mi pękła rurka od małego coolera za ten czas, ale niekoniecznie wina programu.
A co do przeładowania to paru ma to DTRy po programie (niektórzy mieli dwa na raz
Sam mam program i prawie 20tkm już na nim zrobiłem i oprócz banana na twarzy to nic się nie dzieje.
Jedyne co to mi pękła rurka od małego coolera za ten czas, ale niekoniecznie wina programu.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, o 19:45 przez mazmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
-
Bastii32
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
- Auto: Insignia bi turbo
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bielsko-Biała
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
A dlaczego turbo przeładowało to tego sam nie wiem, ciekawe spostrzeżenie kiedy minąłem 200 km/h auto wyrwało się do przodu jak wściekłe aż lekko podniosło przód takie miałem wrażenie a przy 215 km/ odmówiło posłuszeństwa
-
Bastii32
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
- Auto: Insignia bi turbo
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bielsko-Biała
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
No to właśnie o to chodzi, odcięło turbinę przy 215 km/h i więcej nie dało się jechać
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Trzebaby popatrzeć na dane 'live data'. Będzie widać, czy ten efekt jest od początku, ale nie powoduje błędu, czy raczej jak się uaktywnia duża turbina. Chociaż przy takich prędkościach i związanych z tym obrotach, to według tego co wszędzie piszą, pracuje tylko duża turbina. Idąc tym tropem można obstawiać winę np. czujnika ciśnienia doładowania.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Jak pracują turbiny ładnie widać po wykresach z hamowni. Mała wtedy odpoczywa 
-
Bastii32
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 14 sty 2019, o 18:55
- Auto: Insignia bi turbo
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bielsko-Biała
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Witam panów rzeczywiście coś z dużą turbiną, przy 187 km/h zakończyła swoja prace i silnik na wolnych obrotach wykręcał sie na 3,5 tys., po minucie wróciło wszystko do normy. Zrobię diagnostyke niestety dopiero w przyszłym tygodniu, wtedy napisze co jest pięć. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: 2.0 CDTI Bi-Turbo przeladowane polift
Może być nie samo turbo, tylko zaworek sterowania tymże. Nie buczy/brzęczy Ci nic po zgaszeniu auta, albo po zamknięciu maski?

