--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana silnika

czyrek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: czyrek » 15 sie 2019, o 20:53

Bardzo, to wspólny projekt Opla i Fiata, goły słupek 95%, miska olejowa ma inny kształt, sprawdzam właśnie czy wejdzie do insigni czy trzeba przełożyć starą, osprzęt jest w niektórych elementach inny bo inna jest komora sinika(chodzi o kształt przyłączy), elektronika zostaje oplowska

Nowy1234
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 08:21
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wadowice

Re: Wymiana silnika

Post autor: Nowy1234 » 30 wrz 2019, o 21:14

Witam! Jestem tutaj nowy. :D i niestety pęknął wał w mojej Isi :cry: Chciałbym wiedzieć czy może kupował ktoś silnik i wymieniał w "KNS SILNIKZWYMIANA PL" koło Nowego Sącza? Taka oferta. https://allegro.pl/oferta/silnik-z-wymi ... e=facebook Bardzo proszę o opinie.

Damcio
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2019, o 18:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Tarnobrzeg

Re: Wymiana silnika

Post autor: Damcio » 8 gru 2019, o 11:21

Cześć posiadam insie 2 0 cdti 160 automat 2010r muszę wymienić silnik bo się rozsypał orientuje się ktoś czy będzie pasował silnik do skrzyni biegów od 130 z 2009r???

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



AdrianBaj
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2020, o 08:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: AdrianBaj » 11 sie 2020, o 08:14

wysoky pisze:
22 lip 2019, o 09:03
No i po remoncie. Kupiony nowy wał nominalny, panewki, osiowany blok. Wszystko razem z robotą płynami filtrami itd. wyszło 4700,- nie jest źle biorąc po uwagę ze przeglądając posty na forum przed remontem szykowałem sie na większy wydatek, a wyszło przyzwoicie. Oby więcej niespodzianek nie było. Czego i wam życzę:) i dzięki jeszcze raz za pomoc i rady...lecę docierać;)
Dzień dobry,
Możesz opisać jak wrażenia po wymianie w Gołaszynie? Mnie też dopadł problem zatartego silnika a to akurat moje okolice.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seburaj
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, o 17:45
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: śląsk
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: seburaj » 12 sie 2020, o 19:43

czyrek pisze:
15 sie 2019, o 20:53
Bardzo, to wspólny projekt Opla i Fiata, goły słupek 95%, miska olejowa ma inny kształt, sprawdzam właśnie czy wejdzie do insigni czy trzeba przełożyć starą, osprzęt jest w niektórych elementach inny bo inna jest komora sinika(chodzi o kształt przyłączy), elektronika zostaje oplowska
ja mam fiatowski silnik, praktycznie nowy słupek - jest parę przeróbek, ale do ogarnięcia :D
no i panewki z zamkami

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: wysoky » 2 wrz 2020, o 10:09

AdrianBaj pisze:
11 sie 2020, o 08:14
wysoky pisze:
22 lip 2019, o 09:03
No i po remoncie. Kupiony nowy wał nominalny, panewki, osiowany blok. Wszystko razem z robotą płynami filtrami itd. wyszło 4700,- nie jest źle biorąc po uwagę ze przeglądając posty na forum przed remontem szykowałem sie na większy wydatek, a wyszło przyzwoicie. Oby więcej niespodzianek nie było. Czego i wam życzę:) i dzięki jeszcze raz za pomoc i rady...lecę docierać;)
Dzień dobry,
Możesz opisać jak wrażenia po wymianie w Gołaszynie? Mnie też dopadł problem zatartego silnika a to akurat moje okolice.
Pozdrawiam
Po remoncie wszystko ok moge śmiało polecić tego mechanika. Zrobione szybko i profesjonalnie.
Wybacz ze dopiero odpisałem ale troche mnie nie było. pewnie już jesteś po robocie wiec powiedz jak tam wszystko sie udało? Robiłeś w gołaszynie?Jak cenowo wyszło?

AdrianBaj
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2020, o 08:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: AdrianBaj » 2 wrz 2020, o 10:21

Jestem właśnie w trakcie remontu. Silnik na razie jest w Białej Podlaskiej na szlifach i czekamy aż wróci. Robię w Gołaszynie tam gdzie Ty. Dodatkowo u mnie doszedł jeden tłok do wymiany i wtryski do zrobienia są. Dam znać po remoncie jak to wyszło cenowo. A możesz dać znać jak docieranie przebiegało u Ciebie?

Yaqmo
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2020, o 09:33
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Lublin

Re: Wymiana silnika

Post autor: Yaqmo » 9 wrz 2020, o 12:47

Witam jestem nowy na forum i niedawno kupilem insignie 2.0 CDTI (160KM) w automacie. Mam problem z silnikiem a mianowicie nie mozna odpalic po przekreceniu kluczyka "pykniecie" i wszystko gasnie i zapala sie ponownie. Postawilem na silnik ze stoji i do wymiany ale zczytalem bledy i jest dwa.- zczytanie bledow opcom-em
1.P0671-00
2.U0073-00
Prosil bym o pomoc.
Drugie moje spostrzezenie to skrzynia automatyczna (jestem zielony z automatami to moj pierwszy samochod w auto.)
Wrzuce na P jest ok samochod nie ruszy przelaczenie na R, N, D, samochod mozna przepchnac. Czy tak to ma dzialac? Moze glupie pytania ale naprwde jestem zielony w automatach.
P.S
Jesli zle trafilem z tematem prosze o przeniesienie.
Pozdrawiam

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: kecraminsignia » 9 wrz 2020, o 12:51

Kupiłeś samochód zdalnie?

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Crazy383
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 15 lis 2019, o 09:34
Auto: Astra J
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: Crazy383 » 9 wrz 2020, o 14:03

najpierw to sprawdź czy akumulator jest dobry

xul
Klubowicz
Posty: 1874
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: xul » 9 wrz 2020, o 14:08

1. Zacznij od zdekodowania błędów (wyszukiwarka, np.: forumowa). Prawdopodobnie masz problem z jakimś modułem, nie wiem op-com'em to ogarniesz, najlepiej udać się od ogarniętego elektronika z MDI.
2. Na P skrzynia jest mechanicznie zablokowana i nie ruszysz bez uszkadzania jej. N to jest luz, służy np.: do holowania. D i R to "drive" i wsteczny, wydaje mi się, że powinno się dać przepchać (nie testowałem u siebie), ale nie wiem czy nie będzie to miało destrukcyjnego wpływu na skrzynię (konwerter).

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: wysoky » 10 wrz 2020, o 06:17

AdrianBaj pisze:
2 wrz 2020, o 10:21
Jestem właśnie w trakcie remontu. Silnik na razie jest w Białej Podlaskiej na szlifach i czekamy aż wróci. Robię w Gołaszynie tam gdzie Ty. Dodatkowo u mnie doszedł jeden tłok do wymiany i wtryski do zrobienia są. Dam znać po remoncie jak to wyszło cenowo. A możesz dać znać jak docieranie przebiegało u Ciebie?
Szlify tez robiłem w Białej. Solidna firma.
U mnie szybko zabrałem sie za docieranie, bo po 4ech dniach poleciałem nad morze więc z marszu można powiedzieć zrobiłem ok 1200km. Ale jazda spokojna do 3500 obrotów sporo przerw w trasie, a po powrocie to tylko miasto i tak przez ok 3000km a może i lepiej nie pamiętam, ale żadnych problemów podczas docierania nie było. Na forum wyczytałem ze powinno sie po dotarciu wymienić olej mi jednak mechanik powiedział ze wcale nie trzeba, także kolejną wymiane miałem niedawno po ok 13000km. No i trzeba pamiętać żeby co jakaś trzecią wymiane oleju wymienić nieszczęsną uszczelke smoka, która akurat w moim przypadku była sprawcą całego nieszczęścia. Także czekam na Twoją opinie po remoncie:)

Yaqmo
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2020, o 09:33
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Lublin

Re: Wymiana silnika

Post autor: Yaqmo » 10 wrz 2020, o 10:12

Czemu zdalnie? Dluga historia z tym autem ogolnie pojechalem po czesci do zafiry a nabylem insignie i zostaje juz zemna . A I male pytanko czy skrzynia mogla zblokowac silnik ze niechce przekrecic? Jaki kabelek diagnostyczny najlepiej nabyc/uzyc do diagnostyki? posiadam op-com na ta chwile.

Dziekuje za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2020, o 10:36 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4194
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: IBZI » 10 wrz 2020, o 10:37

Odpowiedzi na większość pytań masz na Forum. Użyj wyszukiwarki i stosuj się proszę do Regulaminu, którego znajomość potwierdziłeś podczas rejestracji.

crejzus
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:38
Auto: Insignia A ST 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Trzebinia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: crejzus » 12 wrz 2020, o 13:12

na początku tygodnia zamówiłem obudowę chłodnicy egr bo ciekło - dolewałem więc płynu i czekałem aż dojdzie część. Obudowa przyszła no i dzisiaj miałem ją wymienić niestety wczoraj siostra pojechała na autostrade uprzednio dolewając płyn - samochód zaczął tracić moc aż zgasł i dopiero wtedy wywaliło wskaźnik temp. na maxa. Płynu nie ubyło ale podejrzewam że zrobił się jakiś powietrzny czop i nie było obiegu. Silnika nie próbowałem jeszcze odpalać - od razu na lawetę podejrzewam że jest zatarty i w zasadzie nie bardzo wiem co z tym dalej zrobić? Wydaje mi się że najrozsądniej byłoby kupić anglika na chodzie i przełożyć kompletny silnik. Albo jechać do mechanika żeby ocenił szkody i remontować ten silnik co jest?

Polecicie jakiś warsztat w okolicy Trzebinia/Chrzanów/Jaworzno/Krzeszowice ew. Kraków?

I dla potomnych - Obudowy chłodnicy EGR są wadliwe jeśli widzisz wyciek - nie jeździj na dolwekach dopóki nie wymienisz obudowy.

EDIT: Znalazłem takie ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/silnik-opel-i ... a;promoted

6k+uszkodzony silnik, rok gwarancji, z wymianą na regenerowany - jak myślicie warto? Ktoś u nich już coś robił może?

AdrianBaj
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2020, o 08:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: AdrianBaj » 12 wrz 2020, o 15:52

Według mnie kupowanie regenerowanego silnika mija się z celem. Ja też miałem ten dylemat, ale doszedłem do wniosku, że wolę zregenerować swój silnik, a nie kupować jakiś, w którym nie wiem co było robione. Oczywiście to tylko moje zdanie i zrobisz jak uważasz. Ja zdecydowałem się naprawiać swój silnik, bo bałem się że ten który kupie był w jeszcze gorszym stanie niż mój przed naprawą. A tak przynajmniej wiem jaki jest zakres prac.

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: supi » 13 wrz 2020, o 14:26

W zasadzie one padają w podobny sposób, więc i zakres prac jest podobny. Ja bym chyba przystał na coś takiego. Można by się zorientować jeszcze jakie opinie chodzą o warsztacie.

crejzus
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:38
Auto: Insignia A ST 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Trzebinia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wymiana silnika

Post autor: crejzus » 13 wrz 2020, o 21:16

Mój mechanik stwierdził że trzeba się naprawdę bardzo postarać żeby w ten sposób zatrzeć silnik i z niedowierzaniem stwierdził że stoi dół (układ korbowo tłokowy) no nic szukam jakiegoś warsztatu który się tego podejmie - Jeśli ktoś ma kogoś do polecenia w małopolskie/śląskie to będę wdzięczny

Yaqmo
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2020, o 09:33
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Lublin

Re: Wymiana silnika

Post autor: Yaqmo » 14 wrz 2020, o 22:59

Przepraszam za polskie znaki nie używamy.polskiej klawiatury i sorrki za pytania ale Szukam na forum i nie znalazłem niczego na ten temat. Tylko zapytam czy ktoś by podpowiedział jak sprawdzić czy silnik nie jest zatarty z automatyczną skrzynią. Wtedy będę wiedział czy szukać silnika czy przyczyna jest gdzie indziej.
Dziękuje za pomoc i przepraszam za głupie pytania.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Wymiana silnika

Post autor: Rooff_ » 15 wrz 2020, o 15:33

Załóż klucz na śrube wału przy kole pasowym i pokręć zgodnie ze wskazówkami zegara. Odnośnie skrzyni to jeśli jest prąd to wcześniej ustaw ją w położenie N. Jeśli nie ma, to przednie koła do góry, a przynajmniej jedno - najwyżej będą się kręcić (co oczywiście trzeba wziąć pod uwagę i trochę mocniej kręcić w razie czego).

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”