--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGasnący silnik
-
tesjet
Gasnący silnik
Witam, posiadam Insignię z 2009 roku z silnikiem A20DTJ i od jakiegoś czasu borykam się z problemem gasnącego silnika. Silnik gaśnie po kilku minutach od odpalenia głównie po dłuższym postoju auta (około 20h). Zaraz po zgaśnięciu silnika pojawia się błąd P0122 (czujnik położenia przepustnicy - niskie napięcie). Po ponownym odpaleniu silnika błąd czasami znika czasami nie. Po przystąpieniu do jazdy zdarza się, że silnik potrafi zgasnąć głównie gdy przystępuję do manewru skrętu lub też przy dojeżdżaniu do ronda, wciskam sprzęgło z zamiarem redukcji biegu i silnik wtedy gaśnie. Po około 15 minutach ciągłej jazdy wszystko wraca do normy błąd dziwnym cudem znika, silnik nie gaśnie, wszystko działa jak powinno. Przepustnica wymieniona, problem nadal występuje. O dziwo gdy auto stoi około 10h bez uruchomiania wszystko jest dobrze, nic się nie dzieje. Idąc tropem błędu który czasami występuje zacząłem sprawdzać napięcie akumulatora i doszedłem do wniosku, że gdy napięcie akumulatora jest 12.3V lub większe wszystko jest w porządku, żadnego problemu. Gdy napięcie wynosi 12.2V lub mniej (najniższy odczyt był równe 12V) błąd się pojawia, silnik gaśnie. Czy to możliwe, że to wina akumulatora? Dodam, że nigdy nie ma problemu z odpaleniem, nawet w mroźne dni.
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Gasnący silnik
Ale te 12V masz w czasie kiedy pracuje silnik ? Jeżeli tak to nie powinno tak być, bo minimalne napięcie ładowania to 12,5V. Spróbuj pojeździć trochę na światłach mijania, wtedy komputer utrzymuje napięcie ładowania w okolicach 14,5 V. Jeżeli wtedy nie będzie gasł to przyczyną będzie za niskie napięcie.
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Gasnący silnik
No to akumulator dobry, nawet jak byłby słaby ale silnik jest uruchomiony to wtedy prąd daje alternator więc nie powinno to mieć znaczenia. Jeżeli pojawia się błąd związany z przepustnicą mimo jej wymiany to szukaj w wiązce zasilającej przepustnicę.
-
tesjet
Re: Gasnący silnik
Tylko jak wyjaśnić to, że wszystko jest dobrze gdy auto ma maksymalnie 10h przerwy. Problem pojawia się dopiero po dłuższym postoju
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Gasnący silnik
Jeżeli pomiar niezbyt długo po zgaszeniu silnika to aku, sprawdź jeszcze podczas pracy silnika i po godz i jaki spadek będzie miał.tesjet pisze:Wszystkie pomiary dokonywałem na zgaszonym silniku
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
tesjet
Re: Gasnący silnik
Pomiary robiłem zaraz przed wyjazdem do pracy czyli po dość długim postoju. Jutro jak wrócę z pracy to zrobię pomiar na uruchomionym silniku, zaraz po zgaszeniu i po około godzinie.
-- 13 mar 2018, o 20:04 --
Dzisiejsze pomiary:
- rano przed pracą 12,3 V
- gdy silnik jest uruchomiony 14,7 V
- zaraz po zgaszeniu silnika 12,7 V
- po godzinie 12,5 V
Dzisiaj żadnego problemu z gasnącym silnikiem.
-- 13 mar 2018, o 20:04 --
Dzisiejsze pomiary:
- rano przed pracą 12,3 V
- gdy silnik jest uruchomiony 14,7 V
- zaraz po zgaszeniu silnika 12,7 V
- po godzinie 12,5 V
Dzisiaj żadnego problemu z gasnącym silnikiem.
-
kobis
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 29 sty 2019, o 03:52
- Auto: opel insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Zaklików
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Gasnący silnik
Witam, i jak sobie poradziłeś z tym błędem mam ten sam błąd ale żadnych problemów z nim związanych a chce w jakiś sposób usunąć tą usterkę

