--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wyciek oleju

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Wyciek oleju

Post autor: dare50 » 18 lut 2018, o 09:23

Witam , Koledzy z czego może być ten wyciek ? wyżej za bardzo nie widziałem żeby ciekło może rzeczywiście to z miski cieknie , może ktoś miał taki przypadek , zauważyłem też że przy skrzyni to samo
Obrazek

Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: mcrace » 18 lut 2018, o 09:27

Czujnik ciśnienia oleju nie jest przypadkiem z tej strony?

Dobra nie było pytania - czujnik przecież jest w misce a nie nad :D coś mi się pochrzaniło.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, o 09:34 przez mcrace, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: dare50 » 18 lut 2018, o 09:34

nie , jest z tyłu silnika

Głodny

Re: Wyciek oleju

Post autor: Głodny » 18 lut 2018, o 10:42

Możliwe, że nie trzyma uszczelka rurki wprowadzającej miarę oleju w blok.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: dare50 » 18 lut 2018, o 11:12

No i w sumie znalazłem dwa potencjalne miejsca gdzie może cieknąć , bagnet jak wyżej kolega pisał no i jeszcze zasilanie turbiny olejem , i pytanie o bagnet czy ta końcówka jest wkręcana w blok czy tylko wciśnięta ?
Obrazek

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: bartekb14 » 18 lut 2018, o 11:41

Tylko wciśnięta, ale żeby ją wymienić musisz dpfa wyciągnąć. W aso kosztuje 15 zł.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: hubertus » 18 lut 2018, o 14:09

Nie zasilanie turbiny olejem a odpływ oleju z turbo. Zasilanie jest od góry. No chyba, że ci się leje już z tej rurki przykręconej od góry to tak. Aby się nie potrzebnie nie napracować umyj to miejsce jakimś środkiem do mycia silnika. Następnie pojeździj trochę lub odpal silnik i zlokalizujesz miejsce.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: dare50 » 19 lut 2018, o 18:55

dzisiaj dokładnie się przyjrzałem temu wyciekowi i ewidentne cieknie z miarki oleju

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: bartekb14 » 19 lut 2018, o 19:32

No to na pewno musisz dpfa wyciągnąć, inaczej się nie da niestety.

hydro

Wyciek oleju

Post autor: hydro » 20 mar 2018, o 17:52

Witam jak w temacie zauważyłem wyciek oleju i nie wiem za bardzo co może być przyczyną olej kapie po róże która biegnie do interkulera. Jakie sa wasze opinie czy to wiąże sie z kosztowna naprawa turbiny czy może jest inny powód
Ostatnio zmieniony 20 mar 2018, o 22:07 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: elfiasty » 20 mar 2018, o 18:15

Kapie czy jest spocony?

hydro

Re: Wyciek oleju

Post autor: hydro » 20 mar 2018, o 18:56

kapie rano jak patrze to jest taka niewielkich rozmiarów plama. co prawda jestem już umówiony do mechanika ale boje się że może być to turbina bo cos mechanik juz wspominał o tym jak powiedziałem gdzie kapie. Silnik 2.0 CDTI 160 KM

eMGie
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
Auto: Insignia ST manual
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek oleju

Post autor: eMGie » 20 mar 2018, o 19:02

elfiasty pisze:Kapie czy jest spocony?
A co, jeżeli ta rura jest tylko spocona i obklejona kurzem?

hydro

Re: Wyciek oleju

Post autor: hydro » 20 mar 2018, o 19:11

ja miałem właśnie najpierw tylko spoconą i niby nic a po wyczyszczeniu przez mechanika zaczęło sie kapanie

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: elfiasty » 20 mar 2018, o 19:20

eMGie pisze:
elfiasty pisze:Kapie czy jest spocony?
A co, jeżeli ta rura jest tylko spocona i obklejona kurzem?
Jeśli się nie powiększa mocno to można z tym żyć.
A jeśli kapie to bardzo możliwe, że turbina puszcza i trzeba regenerować.

hydro

Re: Wyciek oleju

Post autor: hydro » 20 mar 2018, o 19:40

Właśnie tego się boje ze trzeba będzie ja regenerować a orientujecie sie jaki to może być koszt, i czy jak kapie to przesądzone że to koniec turbiny ?

eMGie
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
Auto: Insignia ST manual
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek oleju

Post autor: eMGie » 20 mar 2018, o 20:02

Ja mam jeszcze rok gwarancji, nie wiecie czy takie pocenie podlega naprawie gwarancyjnej?
W sumie to zastanawiam się, jak to się poci i skąd, u góry przy łączeniu z tą rurą prowadzącą do przepustnicy jest sucho.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: marcin.1987 » 21 mar 2018, o 12:28

Jak oddasz do warsztatu to koszt wymiany z regeneracją turbo będzie w okolicach 1200-1500zł. Fabrycznie nowe turbo to koszt 2800zł. Do tego robocizna.

hydro

Re: Wyciek oleju

Post autor: hydro » 21 mar 2018, o 15:31

Byłem dzisiaj u mechanika i wiem że turbina jest dobra nie ma luzów i nie puszcza oleju ale mówi że ten olej co jest na przewodzie który idzie do interkulera to od odmy czy ktoś wie co z tym fantem zrobić

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Wyciek oleju

Post autor: bartekb14 » 21 mar 2018, o 15:33

http://allegro.pl/opel-insignia-a20dt-a ... 51352.html

jak coś tu masz turbinę, cena /cenzura/!!

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”