
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWyciek oleju
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Wyciek oleju
Witam , Koledzy z czego może być ten wyciek ? wyżej za bardzo nie widziałem żeby ciekło może rzeczywiście to z miski cieknie , może ktoś miał taki przypadek , zauważyłem też że przy skrzyni to samo


- mcrace
- Użytkownik
- Posty: 947
- Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kórnik / Poznań
- Postawił piwo: 7 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Wyciek oleju
Czujnik ciśnienia oleju nie jest przypadkiem z tej strony?
Dobra nie było pytania - czujnik przecież jest w misce a nie nad
coś mi się pochrzaniło.
Dobra nie było pytania - czujnik przecież jest w misce a nie nad
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, o 09:34 przez mcrace, łącznie zmieniany 1 raz.
-
Głodny
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Wyciek oleju
No i w sumie znalazłem dwa potencjalne miejsca gdzie może cieknąć , bagnet jak wyżej kolega pisał no i jeszcze zasilanie turbiny olejem , i pytanie o bagnet czy ta końcówka jest wkręcana w blok czy tylko wciśnięta ?


-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wyciek oleju
Nie zasilanie turbiny olejem a odpływ oleju z turbo. Zasilanie jest od góry. No chyba, że ci się leje już z tej rurki przykręconej od góry to tak. Aby się nie potrzebnie nie napracować umyj to miejsce jakimś środkiem do mycia silnika. Następnie pojeździj trochę lub odpal silnik i zlokalizujesz miejsce.
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Wyciek oleju
dzisiaj dokładnie się przyjrzałem temu wyciekowi i ewidentne cieknie z miarki oleju
-
hydro
Wyciek oleju
Witam jak w temacie zauważyłem wyciek oleju i nie wiem za bardzo co może być przyczyną olej kapie po róże która biegnie do interkulera. Jakie sa wasze opinie czy to wiąże sie z kosztowna naprawa turbiny czy może jest inny powód
Ostatnio zmieniony 20 mar 2018, o 22:07 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
-
hydro
Re: Wyciek oleju
kapie rano jak patrze to jest taka niewielkich rozmiarów plama. co prawda jestem już umówiony do mechanika ale boje się że może być to turbina bo cos mechanik juz wspominał o tym jak powiedziałem gdzie kapie. Silnik 2.0 CDTI 160 KM
-
eMGie
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
- Auto: Insignia ST manual
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wyciek oleju
A co, jeżeli ta rura jest tylko spocona i obklejona kurzem?elfiasty pisze:Kapie czy jest spocony?
-
hydro
Re: Wyciek oleju
ja miałem właśnie najpierw tylko spoconą i niby nic a po wyczyszczeniu przez mechanika zaczęło sie kapanie
- elfiasty
- Użytkownik
- Posty: 522
- Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Olsztyn
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Wyciek oleju
Jeśli się nie powiększa mocno to można z tym żyć.eMGie pisze:A co, jeżeli ta rura jest tylko spocona i obklejona kurzem?elfiasty pisze:Kapie czy jest spocony?
A jeśli kapie to bardzo możliwe, że turbina puszcza i trzeba regenerować.
-
hydro
Re: Wyciek oleju
Właśnie tego się boje ze trzeba będzie ja regenerować a orientujecie sie jaki to może być koszt, i czy jak kapie to przesądzone że to koniec turbiny ?
-
eMGie
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
- Auto: Insignia ST manual
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wyciek oleju
Ja mam jeszcze rok gwarancji, nie wiecie czy takie pocenie podlega naprawie gwarancyjnej?
W sumie to zastanawiam się, jak to się poci i skąd, u góry przy łączeniu z tą rurą prowadzącą do przepustnicy jest sucho.
W sumie to zastanawiam się, jak to się poci i skąd, u góry przy łączeniu z tą rurą prowadzącą do przepustnicy jest sucho.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Wyciek oleju
Jak oddasz do warsztatu to koszt wymiany z regeneracją turbo będzie w okolicach 1200-1500zł. Fabrycznie nowe turbo to koszt 2800zł. Do tego robocizna.
-
hydro
Re: Wyciek oleju
Byłem dzisiaj u mechanika i wiem że turbina jest dobra nie ma luzów i nie puszcza oleju ale mówi że ten olej co jest na przewodzie który idzie do interkulera to od odmy czy ktoś wie co z tym fantem zrobić

