--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Auto bardzo słabe - utrata mocy

ODPOWIEDZ
snorg

Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: snorg » 21 gru 2017, o 14:10

Witajcie,
Otóż mam problem ze swoją Insignią 2.0 CDTI 160 KM 2010 rok otóż auto nagle osłabło i nie ma kopa do przodu, do tego na wyświetlaczy komunikat

"Awaria pojazdu - skontaktuj się z serwisem" , auto przeszło w tryb awaryjny

pomóżcie co mogło się stać ?
Dodam że komputer mechanikowi nic nie pokazał - 0 błędów

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2017, o 14:15

Bez kompa i odczytania błędów nic się nie dowiesz szukaj kogoś z forum kto blisko Ciebie mieszka a na pewno pomorze Ci to ogarnąć

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: Zbyszek01 » 21 gru 2017, o 14:23

Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

snorg

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: snorg » 21 gru 2017, o 14:40

spiryt4 - przeczytałeś dokładnie mój post do końca ?

- na komputerze brak jakichkolwiek błędów

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: noirdk » 21 gru 2017, o 14:45

spiryt4 chodziło o błędy jakie uda Ci się odczytać po podłączniu do komputera.
Na pewno mechanikowi nie pojawił się, żaden kod błędu.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2017, o 14:46

snorg pisze:spiryt4 - przeczytałeś dokładnie mój post do końca ?

- na komputerze brak jakichkolwiek błędów
Jakoś mi to umkło :lol:

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: rataj73 » 21 gru 2017, o 14:50

snorg pisze:spiryt4 - przeczytałeś dokładnie mój post do końca ?

- na komputerze brak jakichkolwiek błędów
Nie ma takiej opcji żeby samochód wszedł w tryb awaryjny i nie było błędów.
Znajdź mechanika z lepszym komputerem, bez tego to możemy tylko wróżyć.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2017, o 14:52

Kaziowi w garażu nic nie pokazało przyczyny należy szukać u wróżki Weroniki?

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: Igorwlkp » 21 gru 2017, o 14:53

To co to za komp ?? Amiga 500?? :D

W ciemno zernkął bym na rurę co Zyszek 01 podpowiada

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2017, o 14:55

Mimo wszystko jakiś ślad po trybie awaryjnym musi zostać zapisany w pamięci ale może się nie znam i się mylę ;)

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: kecraminsignia » 21 gru 2017, o 14:59

Może przejść w historyczne i takie nie na każdym kompie będą widoczne. Podejdź do kogoś kto będzie miał inny program diagnostyczny. Jakim ci sprawdzali? Wiesz?

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: Bartol » 21 gru 2017, o 15:04

snorg pisze:(...) auto nagle osłabło i nie ma kopa do przodu(...)
Spróbuj do tyłu ;D

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: Zbyszek01 » 21 gru 2017, o 15:34

snorg pisze:Dodam że komputer mechanikowi nic nie pokazał - 0 błędów
Ja bym się jeszcze pokusił byś podał jaki region reprezentujesz, może ktoś z forum w pobliżu ma coś do odczytania błędów i będzie w stanie pomóc.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

snorg

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: snorg » 21 gru 2017, o 16:15

Byłem jeszcze u innego mechanika , program miał BOSCH KTS 540 chyba
i temu pokazały sie nastepujace błedy:

P2263 System doładowania turbiny
P2453 Czujnik ciśnienia różnicowego

Sprawdził również stopień zapchania DPF i wyszło 87 %

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2017, o 16:54

O a jednak błędy się znalazły :lol:
1.Sprawdź tą rurę o której mówił Zbyszek01 zdarza się że szczelają
2.Wyczyść lub zaprogramuj na nowo czujnik i powinno być ok.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 17:58 przez spiryt4, łącznie zmieniany 1 raz.

snorg

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: snorg » 21 gru 2017, o 17:03

Gdzie znajduje się ten czujnik i jak się go czyści ?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2017, o 17:45

Szukaj go na grodzi komory silnikowej wygląda mniej więcej tak jak ten na zdjęciu może mieć jedną nóżkę lub dwie

-- 21 gru 2017, o 17:47 --

Jak odpale drugiego laptopa to do pewności jeszcze sprawdzę EPC
i może znajdę dokładną lokalizacje

-- 21 gru 2017, o 17:51 --

Tu masz lokalizacje tego czujnika jest nawet tu na forum
viewtopic.php?t=3930
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: Dan » 21 gru 2017, o 18:01

Zapchany dpf,
zrób tak jak pisze spiryt ale najpierw wypal serwisowo dpf (bo podczas jazdy juz może nie chcieć się wypalić). To powinno rozwiązać problem (miałem tak samo zaraz po kupnie auta). A dopiero jak by to nie pomogło to się resetuje czujnik dpf (nie powinno się go resetowac jak dpf jest pełny bo będzie głupiał - dpf bedzie pełny a czujnik będzie ten stan brał za punkt wyjściowy czyli że dpf pusty).

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

snorg

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: snorg » 21 gru 2017, o 19:41

No właśnie mechanik mowil ze by wypalił serwisowo tego dpfa tylko od razu zastrzegl ze mial klientow gdzie po przy takim wypalaniu najzwyklej turbina się usmazyła i wylądowała w koszu więc nie radził tego robić. Tylko radził abym kupił nowy wkład do dpfa i po prostu wymienił. Nie wiem czy jechac do innego mechanika aby wypalił go serwisowo jak radzisz kolego Dan ? W końcu 87% zapełnienia to chyba nie tak dużo ? a utrata mocy i tryb awaryjny może to tylko czujnika być wina ?!

spiryt4 - jak go znajdę już, to jak mam go wyczyścić ?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy

Post autor: IBZI » 21 gru 2017, o 20:03

Zmień mechanika, to na początek.
Rurę turbo sprawdziłeś w końcu, czy nie?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”