--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAuto bardzo słabe - utrata mocy
-
snorg
Auto bardzo słabe - utrata mocy
Witajcie,
Otóż mam problem ze swoją Insignią 2.0 CDTI 160 KM 2010 rok otóż auto nagle osłabło i nie ma kopa do przodu, do tego na wyświetlaczy komunikat
"Awaria pojazdu - skontaktuj się z serwisem" , auto przeszło w tryb awaryjny
pomóżcie co mogło się stać ?
Dodam że komputer mechanikowi nic nie pokazał - 0 błędów
Otóż mam problem ze swoją Insignią 2.0 CDTI 160 KM 2010 rok otóż auto nagle osłabło i nie ma kopa do przodu, do tego na wyświetlaczy komunikat
"Awaria pojazdu - skontaktuj się z serwisem" , auto przeszło w tryb awaryjny
pomóżcie co mogło się stać ?
Dodam że komputer mechanikowi nic nie pokazał - 0 błędów
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Bez kompa i odczytania błędów nic się nie dowiesz szukaj kogoś z forum kto blisko Ciebie mieszka a na pewno pomorze Ci to ogarnąć
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
-
snorg
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
spiryt4 - przeczytałeś dokładnie mój post do końca ?
- na komputerze brak jakichkolwiek błędów
- na komputerze brak jakichkolwiek błędów
- noirdk
- Użytkownik
- Posty: 265
- Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
spiryt4 chodziło o błędy jakie uda Ci się odczytać po podłączniu do komputera.
Na pewno mechanikowi nie pojawił się, żaden kod błędu.
Na pewno mechanikowi nie pojawił się, żaden kod błędu.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Jakoś mi to umkłosnorg pisze:spiryt4 - przeczytałeś dokładnie mój post do końca ?
- na komputerze brak jakichkolwiek błędów
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Nie ma takiej opcji żeby samochód wszedł w tryb awaryjny i nie było błędów.snorg pisze:spiryt4 - przeczytałeś dokładnie mój post do końca ?
- na komputerze brak jakichkolwiek błędów
Znajdź mechanika z lepszym komputerem, bez tego to możemy tylko wróżyć.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Kaziowi w garażu nic nie pokazało przyczyny należy szukać u wróżki Weroniki?
- Igorwlkp
- Zapaleniec
- Posty: 1273
- Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poznań
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
To co to za komp ?? Amiga 500??
W ciemno zernkął bym na rurę co Zyszek 01 podpowiada
W ciemno zernkął bym na rurę co Zyszek 01 podpowiada
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Mimo wszystko jakiś ślad po trybie awaryjnym musi zostać zapisany w pamięci ale może się nie znam i się mylę 
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Może przejść w historyczne i takie nie na każdym kompie będą widoczne. Podejdź do kogoś kto będzie miał inny program diagnostyczny. Jakim ci sprawdzali? Wiesz?
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Spróbuj do tyłusnorg pisze:(...) auto nagle osłabło i nie ma kopa do przodu(...)
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Ja bym się jeszcze pokusił byś podał jaki region reprezentujesz, może ktoś z forum w pobliżu ma coś do odczytania błędów i będzie w stanie pomóc.snorg pisze:Dodam że komputer mechanikowi nic nie pokazał - 0 błędów
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
snorg
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Byłem jeszcze u innego mechanika , program miał BOSCH KTS 540 chyba
i temu pokazały sie nastepujace błedy:
P2263 System doładowania turbiny
P2453 Czujnik ciśnienia różnicowego
Sprawdził również stopień zapchania DPF i wyszło 87 %
i temu pokazały sie nastepujace błedy:
P2263 System doładowania turbiny
P2453 Czujnik ciśnienia różnicowego
Sprawdził również stopień zapchania DPF i wyszło 87 %
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
O a jednak błędy się znalazły
1.Sprawdź tą rurę o której mówił Zbyszek01 zdarza się że szczelają
2.Wyczyść lub zaprogramuj na nowo czujnik i powinno być ok.
1.Sprawdź tą rurę o której mówił Zbyszek01 zdarza się że szczelają
2.Wyczyść lub zaprogramuj na nowo czujnik i powinno być ok.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 17:58 przez spiryt4, łącznie zmieniany 1 raz.
-
snorg
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Szukaj go na grodzi komory silnikowej wygląda mniej więcej tak jak ten na zdjęciu może mieć jedną nóżkę lub dwie
-- 21 gru 2017, o 17:47 --
Jak odpale drugiego laptopa to do pewności jeszcze sprawdzę EPC
i może znajdę dokładną lokalizacje
-- 21 gru 2017, o 17:51 --
Tu masz lokalizacje tego czujnika jest nawet tu na forum
viewtopic.php?t=3930
-- 21 gru 2017, o 17:47 --
Jak odpale drugiego laptopa to do pewności jeszcze sprawdzę EPC
i może znajdę dokładną lokalizacje
-- 21 gru 2017, o 17:51 --
Tu masz lokalizacje tego czujnika jest nawet tu na forum
viewtopic.php?t=3930
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Zapchany dpf,
zrób tak jak pisze spiryt ale najpierw wypal serwisowo dpf (bo podczas jazdy juz może nie chcieć się wypalić). To powinno rozwiązać problem (miałem tak samo zaraz po kupnie auta). A dopiero jak by to nie pomogło to się resetuje czujnik dpf (nie powinno się go resetowac jak dpf jest pełny bo będzie głupiał - dpf bedzie pełny a czujnik będzie ten stan brał za punkt wyjściowy czyli że dpf pusty).
Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
zrób tak jak pisze spiryt ale najpierw wypal serwisowo dpf (bo podczas jazdy juz może nie chcieć się wypalić). To powinno rozwiązać problem (miałem tak samo zaraz po kupnie auta). A dopiero jak by to nie pomogło to się resetuje czujnik dpf (nie powinno się go resetowac jak dpf jest pełny bo będzie głupiał - dpf bedzie pełny a czujnik będzie ten stan brał za punkt wyjściowy czyli że dpf pusty).
Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
-
snorg
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
No właśnie mechanik mowil ze by wypalił serwisowo tego dpfa tylko od razu zastrzegl ze mial klientow gdzie po przy takim wypalaniu najzwyklej turbina się usmazyła i wylądowała w koszu więc nie radził tego robić. Tylko radził abym kupił nowy wkład do dpfa i po prostu wymienił. Nie wiem czy jechac do innego mechanika aby wypalił go serwisowo jak radzisz kolego Dan ? W końcu 87% zapełnienia to chyba nie tak dużo ? a utrata mocy i tryb awaryjny może to tylko czujnika być wina ?!
spiryt4 - jak go znajdę już, to jak mam go wyczyścić ?
spiryt4 - jak go znajdę już, to jak mam go wyczyścić ?
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Auto bardzo słabe - utrata mocy
Zmień mechanika, to na początek.
Rurę turbo sprawdziłeś w końcu, czy nie?
Rurę turbo sprawdziłeś w końcu, czy nie?

