--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

ODPOWIEDZ
pinek5

Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: pinek5 » 25 lip 2017, o 20:59

Witam.
Czy ktoś wie od czego jest aluminiowa blaszka pod kolektorem ssącym która zaczęła dzwonić i ciągle ten odgłos narasta. Blaszka znajduje się patrząc od dołu silnika po prawej stronie .
Z lewej stronie jest jakby przynitowana a z prawej skręcona wkrętem na krzyżaka do plastikowego elementu najprawdopodobniej ruchomego.


http://darmowegalerie.eu/#/nss/public/5977a256ea65d21cb4358bf5

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: k.olix » 25 lip 2017, o 21:22

To blaszka do sterowania klapami w kolektorze.
Krzysztof

pinek5

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: pinek5 » 25 lip 2017, o 21:32

k.olix pisze:...
Czy ta obluzowana blaszka może narobić jakiś kłopotów.
Wygląda na to że luz jest na mocowaniu samej blaszki .
Ostatnio zmieniony 25 lip 2017, o 23:01 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: Fede » 28 gru 2017, o 19:54

Podbijam pytanie z postu powyżej: czy obluzowana i "dzwoniąca" blaszka oznacza już kłopoty z klapami, czy jest to jedynie element sterujący i nie ma wpływu na stan samych klap w kolektorze?
Błędów brak, kolektor poprawiony, z 2011/12 roku (fabryczny z 2009 się pourywał :)). Jedynie upierdliwe dzwonienie, ćwierkanie na biegu jałowym.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: Dan » 28 gru 2017, o 21:43

Nic sie nie stanie, listwa będzie dzwoniła ale nie spadnie jak w vc - tzn GM zarzeka się że to poprawili i w sumie jeszcze nikt na to nie narzekał w przeciwieństwie do vc gdzie było to nagminne.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: Fede » 29 gru 2017, o 07:44

Dzięki :)
Klapy i tak wywalę przy okazji, ale jeszcze kilka(naście) kkm musi w takim stanie przelatać :)

pinek5

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: pinek5 » 29 gru 2017, o 19:41

Koledzy u mnie też co dzwoni od dłuższego czasu.
Blaszka od klap ma minimalny luz jednak po przytrzymaniu dzwonienie nie ustaje.
Postanowiłem sprawdza co jest przyczyną dzwonienia na wolnych obrotach
Okazało się że po zdjęciu paska osprzętu dzwonienie ustaje.
Wymieniłem pasek, napinacz, łożyska w alternatorze, rolkę prowadzącą i dalej dzwoni pozostało jeszcze do sprawdzenia pompa wspomagania i klimy ewentualnie koło pasowe.

gajdek419
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:08
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym

Post autor: gajdek419 » 31 gru 2017, o 10:20

Panowie,
odnośnie samych kolektorów to mogę Wam polecić regenerację koło Łodzi.
Jeżeli potrzeba to moge podesłać namiar na priv.
Tutaj strona z forum, gdzie jest troche wiecej info:
viewtopic.php?f=14&t=844&start=260

Na zdjęciu, gdzie jest podpis "widok od dołu" widać coś, co moze przypominać dźwignię od osi klapek która nie trzyma się listwy... ale jak sam pisałes nie odczuwasz zadnej roznicy w pracy samochodu wiec to raczej odpada.Dzwonienie moze być spowodowane wytartymi czopami dźwigni (tam gdzie wchodzą w otwór w listwie)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”