--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

ODPOWIEDZ
Mati2616
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2017, o 23:19
Auto: Zafira Tourer
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Mati2616 » 13 sty 2018, o 21:19

Mnie również dopadła nieprzyjemność ze strony mojej Zafiry .. Przychodzę do auta, które stoi w blaszanym garażu po około tygodniu nieużytkowania, próbuję odpalić, wszystko zgasło, rozrusznik nie miał siły przekręcić, więc odpuściłem kręcenie rozrusznika, a tu nagle silnik odpala :lol: Od razu wyskoczył błąd awarii pojazdu - skontaktuj się z serwisem .. podłączyłem prostownik, silnik się podładował, przychodzę, odpalam silnik, znowu błąd .. ani torque ani sdprog nie wykrył żadnych błędów. Wyłączam silnik, włączam zapłon, i błąd już się nie pojawia :D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2018, o 21:22 przez Mati2616, łącznie zmieniany 1 raz.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: P405 » 13 sty 2018, o 21:20

Świeca żarowa.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Mati2616
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2017, o 23:19
Auto: Zafira Tourer
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Mati2616 » 13 sty 2018, o 21:25

Tyle że silnik chodził jakieś 30 sekund. W przypadku świec żarowych wymienione przeze mnie programy nie wykryją błędu ?

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: P405 » 13 sty 2018, o 21:33

Mogą nie wykryć, pobierz aplikację kolegi Ping, powinna pokazać błąd.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Mati2616
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2017, o 23:19
Auto: Zafira Tourer
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Mati2616 » 13 sty 2018, o 22:43

Pobrałem wspomnianą aplikację, ale niestety nie jest kompatybilna z moim adapterem .. w prawdzie kosztował nie dużo, ale wszystkie programy z nim się łączą łącznie z drugą aplikacją kolegi Ping (OPL DPF Monitor Lite) mimo że nie pokazuje żadnych danych .. W każdym bądź razie przychodzę do auta, włączam zapłon (silnik już dawno jest zimny) i zero błędów :D Mam nadzieję że tak już zostanie ..

Aasiuniaa
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, o 06:37
Auto: Insignia a
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Katowice

usterka pojazdu, tryb serwisowyc ciągły błąd

Post autor: Aasiuniaa » 19 lip 2019, o 09:48

Hej :)

Niestety nie potrafiłam znaleźć odpowiedzi na moje pytanie i mam nadzieję, że może ktoś mi tu pomoże :)
Jestem posiadaczką insigni z 2009 roku, silnik 2.0, 160 km, disel. Miej więcej od początku czerwca auto przełącza się w tryb awaryjny, na wyświetlaczu komunikat: "usterka pojazdu skontaktuj się z serwisem" i brak mocy :( za pierwszym razem wyskoczył problem z DPF-em. Został wyczyszczony (nie wypalony), auto przejechało ok 1000 km, ponowny komunikat: "usterka pojazdu skontaktuj się z serwisem" i tryb awaryjny. Podłączenie do komputera - błędy z czujnikami od DPF-u. czujniki zostały wymienione, błędy skasowane a auto po ok 400 km znowu z trybem awaryjnym. Znowu pod komputer - mechanik stwierdził, że czujniki nie były ustawione. Przejechanie ok 200 km kolejny komunikat "usterka pojazdu skontaktuj się z serwisem" , tym razem bez trybu awaryjnego. Na trasie wstąpiłam do stacji diagnostycznej, stwierdzono, że to problem z przepływomierzem skasowano błąd auto jeździło (błąd po ok 20 km znowu się pojawił, nie było trybu awaryjnego, ale przywieszał się jak miał ok 2 tys. obrotów). Błąd skasował się sam, ale po przejechaniu ok 40 km pojawił się znowu z trybem awaryjnym. Auto do domu wróciło na lawecie.
Aktualnie jest u mechanika, który zamówił nowy przepływomierz, jednak wymiana go nic nie pomogła, więc włożono stary.
Autko zakupiłam we wrześniu zeszłego roku i do czerwca nie było z nim problemów. Zaczęły się dopiero od momentu kiedy pogoda się polepszyła. Szukałam różnych informacji i zastanawiam się czy pogoda może mieć jakiś wpływ na takie pogorszenie się stanu samochodu (gdzieś tu na forum nawet znalazłam taka informację), ewentualnie zbliżający się przegląd - obecny kończy się w sierpniu, słaby akumulator (chociaż komputer nigdy nie wykazywał z nim błędu). Dodam też, że średnie spalanie samochodu to ok 9,5l (głównie jeżdżę po mieście, auto ma automatyczną skrzynię biegów). Czy ktoś już tutaj borykał się z podobnym problemem i ewentualnie jak go rozwiązał :)
Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc :)

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: peja-1991 » 19 lip 2019, o 18:52

Rozumiem, że czujnik różnicy ciśnień został wymieniony?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: rataj73 » 19 lip 2019, o 20:01

Stawiam na egr. Niech mechanik odłączy wtyczkę i trzeba pojeździć . Jeżeli wszystko wróci do normy - wymienić lub tańsza i moim zdaniem lepsza opcja - wyprogramować.
Oczywiście przy odpiętej wtyczce nie przejmujemy się palącym checkiem.

Aasiuniaa
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, o 06:37
Auto: Insignia a
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Katowice

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Aasiuniaa » 20 lip 2019, o 05:20

Różnicy ciśnień chyba nie. Czujnik ten, który został wymieniony znajduje się z przodu samochodu, i chyba miał coś związanego z emisja spalin. O bardziej rozsądnej godzinie zadzwonię do mechanika i się dokładnie podpytam 😊 Nie do końca się na tym znam, więc też nie chciałabym pomylić nazwy 😊

Dodano po 3 godzinach 3 minutach 52 sekundach:
Jednak były wymienione czujniki różnicy ciśnień 😊 są zaadaptowane, niestety nie wymienił mi ich mój mechanik tylko całkowicie przypadkowy (byłam na wakacjach) i wymienił na zamienniki a nie oryginalne części. Do tego była dziura na intercoolerze. Mam nadzieję, że problem zniknie 😊od poniedziałku będę testować czy problem udało się zażegnać na dobre 😊 dziękuję za odpowiedzi i dam znać czy autko będzie już w pełni sprawne 😊

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”