--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Auto nie odpala problem z uruchomieniem

ODPOWIEDZ
hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: hubertus » 17 sty 2017, o 14:18

Dokładnie też pomyślałem o pompie palia. Ojcu kiedyś w passacie siadł przekaźnik od niej i tez taki problem nagle wystąpił.

Bodex

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Bodex » 17 sty 2017, o 15:44

A tankowałeś po trasie? Może wody zassało i korek lodowy w przewodzie ?

Lub chrzczone paliwo zatankowałeś ?

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

lukas0122
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: lukas0122 » 17 sty 2017, o 20:44

Też pomyślałem o przekaźniku pompy. Tankowałem podczas trasy na shellu.
No nic sam nic nie zdziałam dziwna sytuacja, tym bardziej że nie było żadnych oznak że mogę spodziewać się takiej niespodzianki z rana. Auto chodziło jak z bajki.
W czwartek biorę lawetę i na warsztat

Ps. dziwny zbieg okoliczności że po odebraniu samochodu od mechanika który wymienił mi dwumas + sprzęgło oraz wyciągał kolektor ssący bo był rozszczelniony (trzeba było zdjąć rozrząd) takie rzeczy się dzieją. W 1 dzień po odebraniu padł czujnik ciśnienia oleju a 4 dni po taka sytuacja z tym odpalaniem.

Bodex

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Bodex » 17 sty 2017, o 21:55

Ooo, nie chcę wróżką być ...

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

lukas0122
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: lukas0122 » 20 sty 2017, o 13:26

Oddałem samochód do warsztatu. Dzwoni do mnie mechanik i mówi że komputer pokazuję błąd czujnika ciśnienia oleju. Mówie że to nie możliwe bo tydzień temu został wymieniony na nowy oryginał. Mechanik również stwierdził że ten czujnik nie ma nic wspólnego z nie odpalaniem auta i będzie szukał dalej.
Moja pierwsza myśl to że wracając z trasy była śnieżyca na drogach oraz tzw. chlapa więc może gdzieś dostała się wilgoć i tworzy zwarcie. A druga to że poprzedni mechanik jak demontowwł rozrzad żeby dostać się do kolektora coś spartolił i teraz to wychodzi...

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: marcin.1987 » 20 sty 2017, o 15:29

Może być tak, że jak składał rozrząd to za słabo napięli pasek i po czasie przeskoczył o jeden, dwa ząbki i czujnik GMP świruje. Choć podejrzewam, że już by wyrzuciło błąd...

lukas0122
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: lukas0122 » 20 sty 2017, o 17:33

Albo jeszcze wpadłem na pomysł że może sterownik silnika uszkodzony jest.

-- 23 sty 2017, o 22:19 --

Aktualizacja...
Mechanik pomierzył ciśnienie na listwie chyba CR i wynosi okrągłe "0". Obstawia że to jakiś czujnik wału/wałka w ostateczności pompa ale mówi że czeka na gościa specjalizującego się w oplach bo podobno te czujniki są jakieś magnetyczne i komputer nie wyświetli błędu związanego z nimi. Jedyny błąd to ten związany z czujnikiem ciśnienia oleju ale on jest nowy więc może być tak że samochód próbuje odpalić i komputer źle z czytuje wartości i wyrzuca ten błąd ale to się okaże dopiero jak auto zacznie odpalać... Jeżeli tak, to wyjdzie na to że nie potrzebnie wymieniałem czujnik ciśnienia oleju. Będę informował o dalszych poczynaniach.
Pozdro

juvek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: juvek » 13 lut 2017, o 23:21

juvek pisze:Witam Mam taki problem. Komputer nie pokazuje błędu,
prąd jest bo wszystko działa, ale jak przekręcam kluczyk to się
nic nie dzieje, nie słychać pracy rozrusznika....
zupełna cisza.. jak przytrzymam 3sekundy wszystko gaśnie....
i tak w kółko.. co może być przyczyną?


Witam, już ponad 3 miesiące i nikt nie może uporać się z moją awarią . Od warsztatów po ASO. Zapomniałem tutaj dodać że pali się kontrolka automatycznego hamulca ręcznego. Podłączenie komputera nic nie daje, bo nie ma sygnału w ogóle i wyskakuje błąd połączenia. Gdy odpalę przy rozruszniku, auto jedzie ale nie zmienia biegów, nie palą sie kontrolki przy gałce zmiany biegów i na wyświetlaczu też nie pisze jaki to bieg (automat) . Nikt nie chce za bardzo podjąć się naprawy, a obawiam się że jak zostanie w ASO to jak zaczną szukać przekroczy wartość naprawy wartość auta. Miał ktoś podobny problem?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, o 23:26 przez juvek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: IBZI » 13 lut 2017, o 23:25

Obstawiam padnięte ECU. Raczej bez ASO się nie obędzie.

Bodex

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Bodex » 14 lut 2017, o 06:51

Nie wiem z kąd jesteś , ale mi ww podobnym wypadku pomógł taki nie pokaźny warsztat w polach Sieniawskich .
I bedzie to problem z komunikacją ECU - pompa wtryskowa , jak robił ci koło kolektora mógł uszkodzić nawet wtyczki lub pękł kabel .
Lub nawet podmieniono ECU jak mi w Espace IV od czego mi zaczęły sie problemy.

Rzeczoznawcę z PZMot i warsztat za jaja na wierzbie wieszak.
Bo skoro jeździł i palił i nie zgłaszał błędów a po naprawie juz nie to jest ewidentny błąd lub świadome działanie warsztatu.
Masz jakiś kwot że ci naprawiali auto ?
Może za daleko wybiegam...

A to namiary podkarpacie , złota raczka do diesla

https://m.motointegrator.pl/warsztaty/6 ... n-adamowka

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Ostatnio zmieniony 14 lut 2017, o 10:03 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: supi » 14 lut 2017, o 07:59

Jak nie ma komunikacji, to bym podejrzewał wiazke.

smok-mk

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: smok-mk » 4 mar 2017, o 20:37

Witam szanownych forumowiczów.
Jestem od paru dni zalogowany na tym forum bo szukam pomocy ale nic nie wyszukałem. Mam problem z moją Insignią
Tydzień temu zakupiłem owe autko, po za kontrolką z awarią lewego przedniego czujnika ABS-u wszystko było ok. W poniedziałek pojechałem pozałatwiać sprawy urzędowe odnośnie auta, zakupiłem czujnik i po powrocie auto w górę i wymieniłem czujnik. Sprawdziłem wszystko ok, nic nie woła na wyświetlaczu. Uśmiech od ucha do ucha.
We wtorek rano odpalam auto i pędze do pracy i po 20 kilometrach auto gaśnie bez jakichkolwiek powodów, Na moje nieszczęście auto już nie odpaliło, rozrusznik kręci ale nie zapala, tylko komunikat - awaria pojazdu, udaj się do serwisu Laweta i do zaprzyjaźnionego mechanika. Mechanik podpina kompa i tu błąd P0651. Pomóżcie koledzy i koleżanki. Mechanik mówi że to dużo rzeczy oznacza i nie wie co robić. Nowe auto i od 6 dni stoi i nic, nie nacieszyłem się za bardzo nowym wozidłem.

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: norbi333 » 4 mar 2017, o 20:51

Może pomoże:

http://www.autocats.ws/manual/chevrolet ... 11/captiva

P0651 Generic Sensor Reference Voltage B Circuit/Open - Czujnik ogólny napięcie odniesienia B Obwód / Open

Chyba bez ASO się nie obejdzie

Możliwe przyczyny
Uszkodzony moduł sterujący silnika (ECM)

http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... _or_p0697/

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: profek » 4 mar 2017, o 21:05

Według opisu z wujka google oznacza to możliwość że gdzieś pod maską przetarły się przewody,ja na miejscu twoim i mechanika przejrzał bym instalację w okolicach.Ten błąd zazwyczaj oznacza przerwę w obwodzie któregoś z czujników a skoro auto nie odpala to obstawialbym czujnik położenia wału korowego lub wałka rozrządu.

Bodex

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Bodex » 4 mar 2017, o 21:18

Ja na kuny zawiesiłem wieszak z kostka WC

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

smok-mk

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: smok-mk » 4 mar 2017, o 21:50

Dzięki wielkie. A powiedzcie mi czy wiązka instalacyjna biegnie po lewej stroni pod autem ?
Bo już myśle czy dźwigając auto na lewarku nie zgniotłem kabli ?
Ile może kosztować ten moduł sterujący silnika (ECM) ?

Pioter_PL
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2017, o 14:03
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Pioter_PL » 29 sty 2018, o 11:29

Witajcie,

Nie odpalił mi wczoraj samochód po tym jak przez tydzień stał nieużywany w garażu podziemnym (temp cały czas około 10C). Wcześniej też nie jeździłem nim przez tydzień (3 tyg temu) i odpalił choć zakręcił trochę ciężej niż zwykle gdy jeżdżę nim codziennie. Oprócz tego nie było żadnych objawów niesprawnego akumulatora.

Sprawdziłem napięcie na aku po tym jak nie odpalił było 10,99 więc wyciągnąłem aku na noc żeby podładować. Przy wyciąganiu musiałem rozpiąć jakiś kabel, który podłącza się do tej czapki plastikowej od + na akumulatorze. Przez noc podładował się do około 12,4. Podłączyłem dzisiaj rano akumulator znowu i próbowałem odpalić ale niestety nie kręci. Przeszedłem jakąś procedurę startową z otwieraniem i zamykaniem szyb. W którymś momencie pojawił się komunikat na wyświetlaczu żeby "sprawdzić układ ładowania akumulatora". Po tym wszystkim sprawdziłem napięcie na aku i było około 11,9.

Teraz mam pytanie czy orientujecie się czy to na pewno aku padł skoro świeżo naładowany wsadziłem dzisiaj do auta? Czy może to coś innego jeśli tak to jak to można sprawdzić w domowych warunkach bez specjalistycznych narzędzi?

Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: mcrace » 29 sty 2018, o 12:23

Jeżeli aku stary to otwieranie okien i zamykanie ich przed odpaleniem nie było chyba dobrym pomysłem.

Bez narzędzi to możesz
1. Podłączyć inny akumulator, którego sprawności jesteś pewien
2. Podłączyć kablami drugie auto i spróbować odpalić tylko kable muszą być dobrej jakości

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Rooff_ » 29 sty 2018, o 14:50

Procedura otwierania i zamykania szyb aktywuje się zawsze jak odepniesz aku. Nie zastanawiałem się czy da się ją pominąć.
Co do aku, to napięcie może być ok, ale pod obciążeniem może spadać dość znacznie. Upraszczając wiąże się to z niedostateczną wydajnością prądową aku - czyli nie ma czym Ci silnika ruszyć.
Weź zwykłą żarówkę H7 lub H4 oraz trochę kabli (rozsądnie grubych, żeby na nich nie było dużego spadku napięcia) i podepnij bezpośrednio do aku. Wtedy weź miernik i zmierz napięcie. Jeśli będzie szybko spadać do wartości poniżej 10,9V to aku do wywalenia.
Zoacz sobie ten filmik: https://youtu.be/pOBgThzQ940?t=1369
Co prawda to akumulatorek pomocniczy, ale u Ciebie może być podobnie.

Jak zobaczysz też na tym filmiku - minutę czy dwie wcześniej niż ten fragment z żarówką, Chris próbuje ładować ten aku - bezskutecznie przy napięciu jakie mają standardowe prostowniki samochodowe. Ładowanie wyższym napięciem nie uratuje aku. A i Ciebie może uszkodzić - także nie próbuj ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, o 15:02 przez Rooff_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: mcrace » 29 sty 2018, o 14:56

Procedurę można wykonać po odpaleniu auta. Przynajmniej u mnie :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”