--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana świec żarowych

ODPOWIEDZ
wampirro_2013

Wymiana świec żarowych

Post autor: wampirro_2013 » 2 lis 2013, o 18:24

witam,,,pytanko czy to prawda ze jedna ze swiec w isi jest 10 razy drozsza od pozostałych,,,,czyli główna ok.600 zł i pozostałe po 60 zł.Przykładowo podałem model beru....jezeli tak na którym cylindrze jest ta prowadząca

gucio

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: gucio » 2 lis 2013, o 18:46

Bzdura ...wymienialem już dwie i nikt w aso jeszcze nie pytał o którą mi chodzi...

Wysłane z HTC ONE X

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: peja-1991 » 2 lis 2013, o 18:52

jedna wielka bzdura.
Świece kosztują normalnie jak każda inna świeca - nie ma żadnego "guru" który kosztuje krocie

Po za tym już pisałeś na temat świec "Po wizycie w serwisie pierwsza świeca do wymiany,zaproponowali mi wymianę wszystkich za JEDYNE 820 zl" więc?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: tomkod » 2 lis 2013, o 18:58

Qrde juz mi cisnienie skoczylo z tymi swiecami. Ale fakt bylo by to dziwne i kazda swieca powinna byc taka sama
Obrazek

wampirro_2013

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: wampirro_2013 » 3 lis 2013, o 14:29

Rozumiem Peja,,znajomy mnie tak postraszył bo jemu też wyszły świece.ja zrobiłem jak pisałem i jest ok

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: peja-1991 » 3 lis 2013, o 16:16

no to dobrze, że problem załatwiony
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

wampirro_2013

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: wampirro_2013 » 3 lis 2013, o 16:34

A Powiedz Mi Poszperałem Po Forach,Są Jakieś Świece Psg Z Czujnikiem Ciśnienia,,One Kosztują Ok 500 Zł Za Sztuke,Ja Mam Silnik 2.0 Cdti A20dtj,Taka Powinna Być U Mnie Czy To Jakieś Wybrane Modele,Wiem Ze Męczę Ale Chce Wiedzieć

edit: Nie piszemy wielkimi literami. peja-1991

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: peja-1991 » 3 lis 2013, o 16:35

Nie mam zielonego pojęcia.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

wampirro_2013

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: wampirro_2013 » 26 lis 2013, o 17:31

:cry: :cry: :cry: poszperałem,popytałem w solidnych aso i dowiedziałem się że;świece w większości silników 2,00 cdti są zwykłe,koszt ok 80 zł za sztukę,oczywiscie wszystkie takie same,lecz niektórych zakładane sa rzeczywiście z czujnikami wszystkie 4,koszt takiej wymiany ok.1800 zł.zazdrościć tylko tym szczęśliwcom :lol:

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: Luk » 26 lis 2013, o 22:06

Poszperałem troszkę w sieci i np. w intercars świece te kosztują w promocji 670 pln.
PSG 001 0103010903 Świeca żarowa/płomieniowa Producent: BERU
BERU świeca żarowa (z czujnikiem ciśnienia w komorze spalania) OPEL INSIGNIA 2.0CDTI 07.08-
Cena detaliczna (z VAT): 744.83 PLN
Kup za: 670.37 PLN
Świece żarowe PSG 001 są stosowane w samochodach OPEL Insignia 2.0 CDTI z silnikami o kodach A20 DTC,
A20 DTH, A20 DTJ, A20 DTR (we wszystkich cylindrach są świece z czujnikami ciśnienia).

Na innych stronach znalazłem że do tych silników montowano też zwykłe świece żarowe.

Ciekawe wg jakiego klucza je montują. Może ma ktoś tą wiedzę lub jest wstanie to sprawdzić?

lgruszkos

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: lgruszkos » 8 gru 2013, o 19:57

Ciekawe jak to jest, ale wydaje mi się że swiece standardowe BERU też podejdą...hmmm też mnie zaczyna to zastanawiac bo bede za niedługo chyba wymieniał. Ranny rozruch nie jest taki super i obstawiam na świece

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: peja-1991 » 8 gru 2013, o 20:10

albo przekaźnik świec żarowych
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

rAFAL9205

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: rAFAL9205 » 9 gru 2013, o 16:56

miesiąc temu jak wymieniałem to 75 zł świeca, 80 zł wymiana i 140 zł diagnoza elektryki

bolek

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: bolek » 9 gru 2013, o 21:35

lgruszkos pisze:Ciekawe jak to jest, ale wydaje mi się że swiece standardowe BERU też podejdą...hmmm też mnie zaczyna to zastanawiac bo bede za niedługo chyba wymieniał. Ranny rozruch nie jest taki super i obstawiam na świece
Mógłby byc przekażnik tylko że w cdti świece grżeją już na maxa poniżej 5 stopni więc pewnie po nocy gdzie było -1 odpalał by za 5 razem i to ledwo ledwo :) pozatym byłby błąd bo Spalona świeca co stwierdzam na moim przypadku wyswietla błąd Awaria Pojazdu Skontaktuj się z serwisem zaraz po odpaleniu lub po zagrzaniu świecJak nie ma błędu to raczej wszystkie świece grzeją i są sprawne.Przyczyna slabego odpalania to słaby aku ,kiepskie paliwo ,uszkodzony rozrusznik lub słaba kompresja.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: peja-1991 » 9 gru 2013, o 22:08

Paweł - a jak przekaźnik świec padnie to wyświetli komunikat?
mój tata wymieniał ostatnio w peugeocie bo odpalał tak, że sam się ze śniegu otrzepywał :) a teraz od strzała pali i nie rzuca budą aż tak ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: bolek » 9 gru 2013, o 22:40

Na 99% wyświetli,komp jest bardzo czuły na nawet najmniejsze niedomagania układu zasilania oraz recyrkulacji spalin.Odrazu klepie błędem między zegarami.W innych samochodach tego raczej nie ma, bmw e61 gdzie umarł mi sterownik świec żadnego błędu nie było,Check control OK :) az pieknego ranka Grudniowego kręciłem 5min jak Poloneza ;) Tata mój teraz w Mondeo Tdci wymieniał świece bo w ostatnim tygodniu po odpaleniu trzęsło budą jak diabli,ale błędów na zegarach nie wyświetlił,nawet kontrolka świec żarowych nie migała.

vitos

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: vitos » 30 gru 2013, o 18:35

U też u siebie wymieniałem świece żarowe po 145 tys.km. Z odpalaniem nie miałem jakichś większych problemów, nie wywalało żadnych błędów świec żarowych, nawet ECU też nie łapał błędów. Zorientowałem się, że któraś świeca nie dogrzewa, gdyż podczas rozruchu pojawiał się śmierdzący niespaloną ropą biały dymek z rury wydechowej. Świece żarowe to zwyczajny element eksploatacyjny i nie warto za długo zwlekać z ich wymianą. Ich żywotność w silniku to około 4-5 lat i jakieś 150 tys.km. Lepiej wymienić wszystkie cztery, bo wtedy mamy pewność, że będą grzały równo.

Mam do Was jedno pytanie, bo mnie to bardzo ciekawi. W jakim celu montuje się świece żarowe z czujnikiem ciśnienia w komorze cylindra zamiast zwykłych i po co sterownikowi mogą być potrzebne takie dane online. Bo poza wyciąganiem od klienta pieniędzy podczas wymiany takich świec w ASO w porównaniu ze zwykłymi nie widzę żadnego rozsądnego uzasadniania.

bolek

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: bolek » 30 gru 2013, o 19:18

Znalazłem co to za sheet
Przyszłe wartości graniczne spalin do samochodów z silnikiem wysokoprężnym wymagają drastycznej redukcji cząstek i tlenku azotu. Zmusza to między innymi do optymalizacji spalania. Firma BorgWarner BERU Systems GmbH opracowała w tym celu inteligentną świecę żarową z czujnikiem ciśnienia PSG, skrót ten oznacza Pressure Sensor Glow Plug. PSG mierzy za pomocą zainstalowanego czujnika ciśnienie w komorze spalania i przekazuje je do elektroniki sterowniczej silnika.
Ta innowacyjna koncepcja zajmie kluczowe miejsce w dalszym redukowaniu emisji spalin silników wysokoprężnych i została uhonorowana licznymi nagrodami za innowacyjność.

Cena za świece z tym czujnikiem to jakaś masakra,słyszałem że coś ok.300zł w serwisie ,na allegro idzie kupić za 200zł.Ja mam na szczęście zwykłe po 39zl po rabacie w IC :D

vitos

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: vitos » 30 gru 2013, o 19:38

Dzięki za konkretną i rzeczową odpowiedź. Ja mam u siebie ekologię wywaloną i mam jakby to rzec dosadnie i rzeczowo "wyj...e" na tę ich całą ekologię 8-)

IMHO - masz super cenę w IC na te świece, a jakiego producenta dokładnie, jeśli to nie tajemnica ? ;)

bolek

Re: Wymiana świec żarowych

Post autor: bolek » 30 gru 2013, o 19:58

Świece to chyba Beru o ile pamietam,najzwyklejsze i najtańsze jakie są w ofercie, na necie można je dostać po 45-50zł, ja nie przywiązuje wagi do marki świec żarowych, w BMW e61 525d założyłem 6xISKRA Poland ;) Do Insigni też widze występują http://allegro.pl/swiece-zarowe-opel-in ... 83578.html niestety IC tego nie miało w ofercie bo bym założył 8-)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”