--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Stan oleju na bagnecie

ODPOWIEDZ
Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Stan oleju na bagnecie

Post autor: Bartol » 11 maja 2020, o 18:55

Instrukcja informuje, że bagnet po włożeniu do końca należy obrócić, więc "obtoczony" w oleju pokaże ten wyższy stan.

Awatar użytkownika
onyx27
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 8 lis 2020, o 18:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Trójmiasto
Postawił piwo: 1 raz

Re: Stan oleju na bagnecie

Post autor: onyx27 » 26 lis 2020, o 19:45

Zapowiada mi się dłuższa trasa więc dziś sprawdziłem olej no i się przestraszyłem poziomem ktory zobaczyłem na bagnecie o:o jak to wygląda załączam na zdjęciu. Próbowałem zmierzyć zgodnie z zapisami instrukcji (5 minut po zgaszeniu rozgrzanego silnika i z obrotem bagnetu) i odczekując 3h po zgaszeniu. Tak czy inaczej zawsze max stan. Gdy nie włożyłem bagnetu do końca zostawiając ok 1 cm stan mam praktycznie na środku i da się go wyraźnie odczytać. Auto mam od 2 tyg. Wstyd się przyznać ale nie sprawdzałem stanu oleju przy kupnie ObrazekByły właściciel serwisował auto w ASO. Regularnie robił wymiany oleju co ok 10 tyś. Podejrzewam że jeździł często na krótkich odcinkach. Nie wiem jak wypalał DPF - może nie zwracał uwagi.
Po dzisiejszym sprawdzeniu jutro wybieram się wymienić olej i potem będę obserwował jak to wygląda. Mam nadzieję że taki wysoki stan nie wiąże się z jakąś usterką. Olej bez jakiegoś podejrzanego nalotu, płynu chłodniczego nie ubywa. :?: Obrazek

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 26 lis 2020, o 21:29 przez onyx27, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Stan oleju na bagnecie

Post autor: Bartol » 26 lis 2020, o 21:00

Na bagnecie jest 1,5mm ponad max. widać to na zdjęciu. Nic się nie dzieje.
Po dłuższej trasie może trochę spadnie, ale może po prostu tyle nalali przy wymianie.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Sprawdź poziom po zaplanowanej wymianie i będziesz miał punkt odniesienia.

Awatar użytkownika
onyx27
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 8 lis 2020, o 18:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Trójmiasto
Postawił piwo: 1 raz

Re: Stan oleju na bagnecie

Post autor: onyx27 » 26 lis 2020, o 21:27

@Bartol dzięki za podniesienie na duchu. Dokładnie tak zamierzam zrobić - wymiana i obserwacja poziomu po tej operacji :D .

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”