--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Aktualizacja softu silnika

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KenyBDG » 23 lut 2015, o 22:10

Byłem dzisiaj u kolegi, ustawił mi VIN w nowej skrzyni biegów no i wgrał nowe oprogramowanie. Kolega zaprasza wszystkich którzy chcą wgrać nowy firmware.
Ktoś napisał że chce zrobić aktualizacje we wszystkich modułach.... też chciałem to zrobić, niestety Isia ma tyle rożnych modułów że niestety nie udało się, taki zabieg trwałby cały dzień :)

Numer telefonu do kolegi Marcina -536 458 522.

Awatar użytkownika
golywojtek
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 21 sty 2014, o 18:48
Auto: Insigniaśmierci
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czapielsk/Kartuzy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: golywojtek » 23 lut 2015, o 22:41

Szykuje się szybszy zlot niż zakładano :P

Wysłane z mojego B15Q

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: Pruski » 23 lut 2015, o 23:12

KenyBDG dzięki za info i kontakt;)
Zatem pytanie, które moduły warto aktualizować, a które sobie darować, tak żeby miało to ręce i nogi;)

Swoją drogą ciekawe jak ASO to robi, że niby aktualizuje wszystko w przeciągu wizyty w serwisie ~2h, bo myślę że taki właśnie jest średni czas wizyty auta w ASO;)

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KenyBDG » 24 lut 2015, o 08:26

Może ASO wie co aktualizować a z czym dać sobie spokój, może mają przygotowaną procedurę, a może jest jakiś tajny przycisk.
Z tego co ja widziałem to aktualizacja TCM, wymagała przełączania biegów, zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Podobna sytuacja była ze sterownikiem silnika, na ekranie było dość dużo zapytań, które trzeba "od klikać". Myślę że nie ma szans aby w 2h zaktualizować wszystko. Choć kto wie.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KaMYk » 24 lut 2015, o 08:36

Niektóre moduły po prostu nie mają aktualizacji. Te najważniejsze to oczywiście silnik i skrzynia automatyczna.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KenyBDG » 24 lut 2015, o 08:53

Wczoraj próbowałem sprawdzić czy jest nowsza wersja fw dla mojego silnika i wyskoczyło iż wersja oprogramowania jest nowsza lub nieodpowiednia...( dokładnie nie pamiętam) , trochę dziwne, we wrześniu miałem wgrane najnowsze oprogramowanie i to w ASO

mara45

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: mara45 » 27 lut 2015, o 02:04

w tamtym roku chcialem zrobic odplatnie aktualizacje silnika w ASO i ASO udzielilo mi informacji ze nie robi takich zabiegow jezeli ci sie nie nalezy taka aktualizacja. Zapytalem dlaczego nie chca zrobic tego odplatnie a oni na to ze nie maja takiej aktualizacji w kompie tylko lacza sie z serwerem GM i jezeli mi sie nie nalezy to serwer nie polaczy sie z moim samochodem. Kiedys podobno to obeszli i wgrali jakiemus gostkowi i narobil sie balagan z silnikiem. Tak ze teraz nie wiem czy tak sobie mozna wgrywac oprogramowanie ktore ci sie nie nalezy w akcji serwisowej. A bylem zainteresowany wgraniem bo mam objaw udezenia w sprzeglo przy zmianie z pierwszego biegu na drugi.

Pobo1315

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: Pobo1315 » 27 lut 2015, o 04:26

mara45 po tym co przeczytałem stwierdzam, że powinni zabrać im status ASO albo całkowicie zlikwidować :) Totalne bzdury...w moich okolicach aktualizacja softu silnika to koszt 170 pln brutto.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KenyBDG » 27 lut 2015, o 08:19

Trochę w tym racji, po co wgrywać nowe oprogramowanie jeśli wszystko jest ok ?

mara45

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: mara45 » 27 lut 2015, o 09:10

Dzwoniłem do paru aso i żadna nie chciała mi wgrać więc coś w tym musi być

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: Luk » 27 lut 2015, o 10:11

mara45 pisze: Zapytalem dlaczego nie chca zrobic tego odplatnie a oni na to ze nie maja takiej aktualizacji w kompie tylko lacza sie z serwerem GM i jezeli mi sie nie nalezy to serwer nie polaczy sie z moim samochodem.
U mnie co prawda przy aktualizacji radia, ale stwierdzenie że łączą się z serwerem GM i aktualizują tylko to co jest w danym momencie do zrobienia. Sami nie mogą wybrać jaki soft chcą aktualizować.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, o 10:32 przez Luk, łącznie zmieniany 1 raz.

mara45

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: mara45 » 27 lut 2015, o 10:31

To samo mi powiedzieli że łączą się z serwerem i nie mogą sami zadecydować co chcą aktualizować tylko to co się należy bo inaczej nie są w stanie tego przeskoczyc.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KenyBDG » 2 mar 2015, o 11:41

Wiecie może jakie jest najnowsze oprogramowanie dla A20DTH ?, ja mam w tej chwili coś takiego:

ECU inited!

Read Info...

Identifier: 0x166E
VIN: W0LGT8GMXB1135530
Hardware number:55574337
Motor type: A20DTH
Part Number:55577619
Software version number: 03503F3B
Hardware manufacturer number: O100083301O100043923
Programming Date: 20130719
Hardware key number: O100044302
System description: BOSCH0100
Variant programming: 86AASY7010400033
Alpha code: 00
Hardware manufacturer system name: EDC17C19

kiedrek32

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: kiedrek32 » 28 kwie 2015, o 21:48

No właśnie problem jest tylko w wiedzy czy aktualizacje są dostępne.
Ja takich aktualizacji robię wiele tylko że w moim wypadku jest to bardzo czasochłonne gdyż nie posiadam bezpośredniej informacji o dostępności tylko muszę w każdy moduł po kolei wchodzić i dopiero wtedy sprzęt wypisuje mi informację czy jest dostępna nowa wersja :(

andrzejandrzej

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: andrzejandrzej » 4 sie 2015, o 10:09

Czy ktoś się orientuje czy po upgrade softu Red Box od Vtech chodzi normalnie?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: KaMYk » 4 sie 2015, o 11:22

KenyBDG pisze:Wiecie może jakie jest najnowsze oprogramowanie dla A20DTH ?
Ja mam z 06-02-2014, ale EDC17C59.
Także pytaj o aktualizacje nie pod silnik A20DTH, tylko pod wersje sterownika ECU.
A zmieniały się one często, częściej niż lifty. Dlatego tak naprawdę wiarygodną odpowiedź dostaniesz po podłączeniu i sprawdzeniu w bazie GM.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: yerry » 4 sie 2015, o 11:53

Co nieco można sprawdzić przez www wpisując swój VIN: https://tis2web.service.gm.com/tis2web
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: Engine » 4 sie 2015, o 22:17

andrzejandrzej pisze:Czy ktoś się orientuje czy po upgrade softu Red Box od Vtech chodzi normalnie?
Redbox działa poza komputerem ECU, także zabezpieczenia raczej nie mają nic do rzeczy w tym przypadku.

Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

andrzejandrzej

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: andrzejandrzej » 5 sie 2015, o 11:32

Engine Bardzo mnie to cieszy :D

andrzejandrzej

Re: Aktualizacja softu silnika

Post autor: andrzejandrzej » 6 sie 2015, o 19:00

Wiem że do aktualizacji softu trzeba car pass. Niestety ja swojego nie mam. Więc napisałem do dealera który sprzedał auto poprzedniemu właścicielowi z zapytaniem czy nie przesle mi car passa. W odpowiedzi otrzymałem cos takiego:
Immobilizer code: 4 cyfry
Key Code: Literka i 4 cyfry
Czy możecie mi potwierdzić ze ten czterocyfrowy kod immobilizera to jest właśnie to co jest potrzebne do aktualizacji?
A ten key code jest do dorabiania klucza



Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”