--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuObracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
-
czyrek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
patrząc od strony temperatury jaką przekazuje DPF na silnik,
jest on zaraz za chłodnicą a ta za atrapą, przy zakładaniu haka instrukcja mówi
żeby z atrapy usunąć lamele przesłaniające aby zwiększyć ilość wlatującego powietrza
bo auto może się bardziej grzać,
pytanie jak macie u siebie?
może profilaktycznie trzeba usunąć wszystkie przesłony które dała fabryka?
jest on zaraz za chłodnicą a ta za atrapą, przy zakładaniu haka instrukcja mówi
żeby z atrapy usunąć lamele przesłaniające aby zwiększyć ilość wlatującego powietrza
bo auto może się bardziej grzać,
pytanie jak macie u siebie?
może profilaktycznie trzeba usunąć wszystkie przesłony które dała fabryka?
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Jak zobaczyłem zdjęcie, to od razu kupiłem ten bandaż termoizolacyjny, bo juz dawno widziałem jak Dan to pokazywał, ale nigdy nie było czasu. Nie wiem czy wystarczy, czy nie, ale kupiłem 10m o grubości 1,5mm + 10 opasek. za 60złarek810316 pisze: ↑19 wrz 2019, o 03:55Ile bym musiał metrów kupić tego bandażu termoizolacyjnego?
Widziałem,że są 5 , 10 metrowe..
W wolnej chwili będę montował. Może jeszcze w tym miesiącu, ale planuję to zrobić bez ściągania DPF-a.
-
arek810316
- Użytkownik
- Posty: 196
- Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
- Auto: Opel Insignia Tourer
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Pleszew
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ok. Fajnie by było bez sciagania. Jakbyś robił i zarazem miał czas porobić jakieś fotki co i jak to fajnie by było..chyba,ze wziąłbym sie za to prędzej ale wątpię mam dom w remoncie i czasu brak...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 09:40 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ja usunąłem ta przesłonę z przedniego zderzaka i jest różnica jeżeli chodzi o intercooler przy szybkich podjazdach i temp płynu chłodniczego. Wcześniej trzymał 85-86st przy normalnej jeździe a teraz mam 82 stczyrek pisze:patrząc od strony temperatury jaką przekazuje DPF na silnik,
jest on zaraz za chłodnicą a ta za atrapą, przy zakładaniu haka instrukcja mówi
żeby z atrapy usunąć lamele przesłaniające aby zwiększyć ilość wlatującego powietrza
bo auto może się bardziej grzać,
pytanie jak macie u siebie?
może profilaktycznie trzeba usunąć wszystkie przesłony które dała fabryka?
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Temperatura powietrza spadła, może to spowodowało zauważalną różnicę.
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Nie w Irlandii 
Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka
-
czyrek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Co do plynu chłodzącego, obstawiam termostat
Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, o 12:09 przez czyrek, łącznie zmieniany 1 raz.
-
lorddreams
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 5 sie 2019, o 19:56
- Auto: Astra J
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Pisz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Witam. Czyli problem z panewkami obejmuje tylko silniki przed liftem? Po lifcie tych problemów nie ma? Czy są tylko rzadziej? I czo to jest problem tylko Insigni czy również Astry J?
-
ApC
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 24 sie 2017, o 23:07
- Auto: Astra
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Zdecydowanie problem również dotyczy Astry J, właśnie to przerabiam. Wprawdzie zdążyłem odstawić auto do mechanika, zanim się panewki obróciły, ale są już w tak opłakanym stanie, że wał nadaje się do szlifu.
Przebieg 210kkm.
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Masakra te silniki.
Ja dzisiaj zadecydowałem.
Kupuje używany sprawny silnik z polifta rocznik 2014). Koszt 5k (może coś urwiemy z ceny). Ponoc z
Przebiegiem 40k.
Zapobiegawczo wymienimy w tym silniku panewki na wzmocnione.
Mechanik (pracownik ASO, dorabiający po godzinach) powiedział 1200 zł za przełożenie. Stary silnik zostaje u niego w rozliczeniu.
Do tego dojdzie wymiana chłodnicy oleju(około 500zl)oraz sprawdzenie pracy pompy oleju.
Dodatkowo Oleje i inne cuda potrzebne do pracy, opatulenie dpf tym termobandazem.
Razem przedział cenowy 7-8k i ma silnik śmigać.
Gdyby nie Flexi Ride w tym aucie to raczej bym go sprzedał z zatartym silnikiem. Bo tania naprawa i sprzedaż i wpuszczanie kogoś w maliny całkowicie odpada.
Ja dzisiaj zadecydowałem.
Kupuje używany sprawny silnik z polifta rocznik 2014). Koszt 5k (może coś urwiemy z ceny). Ponoc z
Przebiegiem 40k.
Zapobiegawczo wymienimy w tym silniku panewki na wzmocnione.
Mechanik (pracownik ASO, dorabiający po godzinach) powiedział 1200 zł za przełożenie. Stary silnik zostaje u niego w rozliczeniu.
Do tego dojdzie wymiana chłodnicy oleju(około 500zl)oraz sprawdzenie pracy pompy oleju.
Dodatkowo Oleje i inne cuda potrzebne do pracy, opatulenie dpf tym termobandazem.
Razem przedział cenowy 7-8k i ma silnik śmigać.
Gdyby nie Flexi Ride w tym aucie to raczej bym go sprzedał z zatartym silnikiem. Bo tania naprawa i sprzedaż i wpuszczanie kogoś w maliny całkowicie odpada.
- mcrace
- Użytkownik
- Posty: 947
- Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kórnik / Poznań
- Postawił piwo: 7 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
może to głupie co napiszę, ale na Twoim miejscu pompę oleju założyłbym nową. Koszt < 1000zł, ale już spokój na kolejne setki tysięcy kilometrów.
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Zdecydowanie?? To jest ten sam silnik i problem dotyczy przedliftowych. Nie zauważyłem jeszcze na forum aby ktoś w polifcie zatarł silnik.ApC pisze:Zdecydowanie problem również dotyczy Astry J, właśnie to przerabiam. Wprawdzie zdążyłem odstawić auto do mechanika, zanim się panewki obróciły, ale są już w tak opłakanym stanie, że wał nadaje się do szlifu.
Przebieg 210kkm.
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ktoś pisał niedawno że w polifcie panewki zmieniał bo były już kiepskie...
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
jotef pisze: ↑30 lip 2019, o 16:00wczoraj wymieniałem panewki > MY 2014 a więc lift.
na blacie świeci nieco ponad 200 kkm i przy okazji wymiany uszczelki smoka pompy oleju,
podpory panewek 'poszły' w dół ... nie jest źle w sumie![]()
główne zostały fabryczne > zupełnie poprawny stan jak na ten przebieg.
wymienione zostały korbowodowe. niżej zdjęcie dlaczego właśnie one :
wszystkie połówki 'górnej korby' czyli te od strony tłoka w kolorze i z mapą wytarć jak widać.
najwięcej 'dostała' panewka od strony koła zamachowego/dwumasy ...
dolne przyzwoite a główne panewki wyglądały właśnie jak te dolne połówki korbowodowych.
panewki główne bez otworów i bez nacięć > dokładnie taka budowa/wzór jak korbowodowych.
motorek przyjemnie pracuje teraz > w/g mnie kultura pracy poprawiła się słyszalnie
ponieważ rozrząd był wymieniany również, to nie mogę jednoznaczenie wskazać winnego powyższego![]()
- jotef
- Użytkownik
- Posty: 554
- Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
- Auto: eSTe
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 31 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
nooo, to zwykłe nadużycie jest dla potrzeb własnych
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Hmmmm.... Ciekawe ile jeszcze byś polatał... Auto krajowe czy ściągane ?
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
-
kjk12
- Użytkownik
- Posty: 403
- Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ja widziałem zatarte polifty w serwisie opla Wrocław.
Nie lepiej wstawić blok z 1.9 i mieć spokój i taniej
Nie lepiej wstawić blok z 1.9 i mieć spokój i taniej
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
To dobrze lepiej żeby tego problemu nie było
- bani010
- Użytkownik
- Posty: 188
- Rejestracja: 18 sie 2019, o 14:28
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Koło
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Panowie i Panie czy nie uważacie że jest to WADA FABRYCZNA , zapytałem domcar poprzez stronę opla na fb czy ASO zaleca prewencyjnie wymiany uszczelki , telefonicznie uzyskałem odpowiedź że to nie problem, sporadyczne przypadki obrotu panewek, a z pewnością nie jest to spowodowane, wyłączeniem samochodu w czasie wypalania dpf , co za tym idzie mieszania paliwa z olejem silnikowym. Poprosiłem o odpowiedź b na piśmie , czyli mailem, czekam już tydzień. Moim zdaniem to wada fabryczna . I opel za free powinien to usuwać.
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


