--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

ODPOWIEDZ
czyrek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: czyrek » 19 wrz 2019, o 07:17

patrząc od strony temperatury jaką przekazuje DPF na silnik,
jest on zaraz za chłodnicą a ta za atrapą, przy zakładaniu haka instrukcja mówi
żeby z atrapy usunąć lamele przesłaniające aby zwiększyć ilość wlatującego powietrza
bo auto może się bardziej grzać,
pytanie jak macie u siebie?
może profilaktycznie trzeba usunąć wszystkie przesłony które dała fabryka?

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: pawel_insignia » 19 wrz 2019, o 08:54

arek810316 pisze:
19 wrz 2019, o 03:55
Ile bym musiał metrów kupić tego bandażu termoizolacyjnego?
Widziałem,że są 5 , 10 metrowe..
Jak zobaczyłem zdjęcie, to od razu kupiłem ten bandaż termoizolacyjny, bo juz dawno widziałem jak Dan to pokazywał, ale nigdy nie było czasu. Nie wiem czy wystarczy, czy nie, ale kupiłem 10m o grubości 1,5mm + 10 opasek. za 60zł
W wolnej chwili będę montował. Może jeszcze w tym miesiącu, ale planuję to zrobić bez ściągania DPF-a.

arek810316
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
Auto: Opel Insignia Tourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Pleszew
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: arek810316 » 19 wrz 2019, o 09:40

pawel_insignia pisze:
19 wrz 2019, o 08:54
Edit
Ok. Fajnie by było bez sciagania. Jakbyś robił i zarazem miał czas porobić jakieś fotki co i jak to fajnie by było..chyba,ze wziąłbym sie za to prędzej ale wątpię mam dom w remoncie i czasu brak...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 09:40 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: angel_dark666 » 21 wrz 2019, o 18:59

czyrek pisze:patrząc od strony temperatury jaką przekazuje DPF na silnik,
jest on zaraz za chłodnicą a ta za atrapą, przy zakładaniu haka instrukcja mówi
żeby z atrapy usunąć lamele przesłaniające aby zwiększyć ilość wlatującego powietrza
bo auto może się bardziej grzać,
pytanie jak macie u siebie?
może profilaktycznie trzeba usunąć wszystkie przesłony które dała fabryka?
Ja usunąłem ta przesłonę z przedniego zderzaka i jest różnica jeżeli chodzi o intercooler przy szybkich podjazdach i temp płynu chłodniczego. Wcześniej trzymał 85-86st przy normalnej jeździe a teraz mam 82 st

Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka


Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Bartol » 21 wrz 2019, o 21:31

Temperatura powietrza spadła, może to spowodowało zauważalną różnicę.

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: angel_dark666 » 22 wrz 2019, o 11:22

Nie w Irlandii

Wysłane z mojego Armor_3 przy użyciu Tapatalka


czyrek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: czyrek » 22 wrz 2019, o 12:09

Co do plynu chłodzącego, obstawiam termostat

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, o 12:09 przez czyrek, łącznie zmieniany 1 raz.

lorddreams
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2019, o 19:56
Auto: Astra J
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Pisz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: lorddreams » 22 wrz 2019, o 18:01

Witam. Czyli problem z panewkami obejmuje tylko silniki przed liftem? Po lifcie tych problemów nie ma? Czy są tylko rzadziej? I czo to jest problem tylko Insigni czy również Astry J?

ApC
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2017, o 23:07
Auto: Astra
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: ApC » 23 wrz 2019, o 11:01

lorddreams pisze:
22 wrz 2019, o 18:01
I czo to jest problem tylko Insigni czy również Astry J?
Zdecydowanie problem również dotyczy Astry J, właśnie to przerabiam. Wprawdzie zdążyłem odstawić auto do mechanika, zanim się panewki obróciły, ale są już w tak opłakanym stanie, że wał nadaje się do szlifu.
Przebieg 210kkm.

Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 23 wrz 2019, o 14:07

Masakra te silniki.

Ja dzisiaj zadecydowałem.
Kupuje używany sprawny silnik z polifta rocznik 2014). Koszt 5k (może coś urwiemy z ceny). Ponoc z
Przebiegiem 40k.

Zapobiegawczo wymienimy w tym silniku panewki na wzmocnione.

Mechanik (pracownik ASO, dorabiający po godzinach) powiedział 1200 zł za przełożenie. Stary silnik zostaje u niego w rozliczeniu.

Do tego dojdzie wymiana chłodnicy oleju(około 500zl)oraz sprawdzenie pracy pompy oleju.
Dodatkowo Oleje i inne cuda potrzebne do pracy, opatulenie dpf tym termobandazem.

Razem przedział cenowy 7-8k i ma silnik śmigać.

Gdyby nie Flexi Ride w tym aucie to raczej bym go sprzedał z zatartym silnikiem. Bo tania naprawa i sprzedaż i wpuszczanie kogoś w maliny całkowicie odpada.

Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: mcrace » 23 wrz 2019, o 14:16

może to głupie co napiszę, ale na Twoim miejscu pompę oleju założyłbym nową. Koszt < 1000zł, ale już spokój na kolejne setki tysięcy kilometrów.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: kecraminsignia » 23 wrz 2019, o 15:43


ApC pisze:
lorddreams pisze:
22 wrz 2019, o 18:01
I czo to jest problem tylko Insigni czy również Astry J?
Zdecydowanie problem również dotyczy Astry J, właśnie to przerabiam. Wprawdzie zdążyłem odstawić auto do mechanika, zanim się panewki obróciły, ale są już w tak opłakanym stanie, że wał nadaje się do szlifu.
Przebieg 210kkm.
Zdecydowanie?? To jest ten sam silnik i problem dotyczy przedliftowych. Nie zauważyłem jeszcze na forum aby ktoś w polifcie zatarł silnik.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 23 wrz 2019, o 19:27

Ktoś pisał niedawno że w polifcie panewki zmieniał bo były już kiepskie...

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: mazmarcin » 23 wrz 2019, o 19:30

@jotef pisał

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 23 wrz 2019, o 19:32

jotef pisze:
30 lip 2019, o 16:00
wczoraj wymieniałem panewki > MY 2014 a więc lift.
na blacie świeci nieco ponad 200 kkm i przy okazji wymiany uszczelki smoka pompy oleju,
podpory panewek 'poszły' w dół ... nie jest źle w sumie :P
główne zostały fabryczne > zupełnie poprawny stan jak na ten przebieg.
wymienione zostały korbowodowe. niżej zdjęcie dlaczego właśnie one :

Obrazek

wszystkie połówki 'górnej korby' czyli te od strony tłoka w kolorze i z mapą wytarć jak widać.
najwięcej 'dostała' panewka od strony koła zamachowego/dwumasy ...
dolne przyzwoite a główne panewki wyglądały właśnie jak te dolne połówki korbowodowych.
panewki główne bez otworów i bez nacięć > dokładnie taka budowa/wzór jak korbowodowych.
motorek przyjemnie pracuje teraz > w/g mnie kultura pracy poprawiła się słyszalnie :D
ponieważ rozrząd był wymieniany również, to nie mogę jednoznaczenie wskazać winnego powyższego ;D

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 554
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 31 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: jotef » 23 wrz 2019, o 20:14

wojtekski pisze:
23 wrz 2019, o 19:27
Ktoś pisał niedawno że w polifcie panewki zmieniał bo były już kiepskie...
nooo, to zwykłe nadużycie jest dla potrzeb własnych ;D ponieważ wymiana była:
jotef pisze:
30 lip 2019, o 16:00
wczoraj wymieniałem panewki > MY 2014 a więc lift.
[ ... ]przy okazji wymiany uszczelki smoka pompy oleju,
[ ... ]

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: kecraminsignia » 23 wrz 2019, o 20:18

Hmmmm.... Ciekawe ile jeszcze byś polatał... Auto krajowe czy ściągane ?

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


kjk12
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: kjk12 » 24 wrz 2019, o 08:48

Ja widziałem zatarte polifty w serwisie opla Wrocław.
Nie lepiej wstawić blok z 1.9 i mieć spokój i taniej

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 24 wrz 2019, o 14:16

jotef pisze:
23 wrz 2019, o 20:14
wojtekski pisze:
23 wrz 2019, o 19:27
Ktoś pisał niedawno że w polifcie panewki zmieniał bo były już kiepskie...
nooo, to zwykłe nadużycie jest dla potrzeb własnych ;D ponieważ wymiana była:
jotef pisze:
30 lip 2019, o 16:00
wczoraj wymieniałem panewki > MY 2014 a więc lift.
[ ... ]przy okazji wymiany uszczelki smoka pompy oleju,
[ ... ]
To dobrze lepiej żeby tego problemu nie było :).

Awatar użytkownika
bani010
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 18 sie 2019, o 14:28
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Koło
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: bani010 » 24 wrz 2019, o 17:45

Panowie i Panie czy nie uważacie że jest to WADA FABRYCZNA , zapytałem domcar poprzez stronę opla na fb czy ASO zaleca prewencyjnie wymiany uszczelki , telefonicznie uzyskałem odpowiedź że to nie problem, sporadyczne przypadki obrotu panewek, a z pewnością nie jest to spowodowane, wyłączeniem samochodu w czasie wypalania dpf , co za tym idzie mieszania paliwa z olejem silnikowym. Poprosiłem o odpowiedź b na piśmie , czyli mailem, czekam już tydzień. Moim zdaniem to wada fabryczna . I opel za free powinien to usuwać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”