--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: mazmarcin » 16 wrz 2019, o 21:38

@Spox_2 jest tu szeryf i czuwa zawsze .
Jak będzie taka potrzeba to wyczyści co trzeba.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: IBZI » 17 wrz 2019, o 01:51

Temat posprzątany. Kolejne posty nie na temat będą "nagradzane".

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 17 wrz 2019, o 06:37

Ja nienawidzę wciskania 1 i pedał. Nie kręci mnie to. Uwielbiam za to lecieć np 100 czy 140 i agresywnie wchodzić w zakręty.
Ot taki jestem.
Każdy niby używa auta do tego samego, natomiast jego faktyczne przeznaczenie czasami jest inne.
Spox ..To co wnosi do tematu ? Twoje osobiste przeżycia ...jak komuś zwracasz uwagę to sam do tego się stosuj ;)
Prawda jest taka z tego co widać że możesz dbać robić wszystko i uszczelka smoka nawet wymieniać a motor może paść. A od czego to już teraz chyba trzeba przyznać rację hubertusowi że pewnie panewki są do du.... Niepokojace jest to że kilka osób pisze iż po remoncie też paść potrafi ? Czy faktycznie zrobione byle jak ? Po prawidłowym remoncie powinny śmigać dalej długo....

Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 17 wrz 2019, o 08:39

wojtekski pisze:
17 wrz 2019, o 06:37
Spox ..To co wnosi do tematu ? Twoje osobiste przeżycia ...jak komuś zwracasz uwagę to sam do tego się stosuj ;)
Prawda jest taka z tego co widać że możesz dbać robić wszystko i uszczelka smoka nawet wymieniać a motor może paść. A od czego to już teraz chyba trzeba przyznać rację hubertusowi że pewnie panewki są do du.... Niepokojace jest to że kilka osób pisze iż po remoncie też paść potrafi ? Czy faktycznie zrobione byle jak ? Po prawidłowym remoncie powinny śmigać dalej długo....
Specjalnie to napisałem bo jak zauważysz w momencie w którym wspomniałem ze pod koniec grudnia w aucie została podniesiona moc na 190KM to od razu zwracanie uwagi to ubilo motor.
Może miało to jakiś udział. Nie wykluczam.

Tak samo jak ktoś myśli ze podnosi się moc po te żeby zapier...bzdura na kiju.

W moim przypadku auto na 1 i 2 biegu było mega mułem i inne Insignie uciekały mi na długość auta.

Moja żona która nie lubi ani szybkiej ani agresywnej jazdy nieraz zwracała uwagę ze ten samochód ze naprawdę powoli się rozpędza.

Stad podniesienie mocy aby dało się normalnie jeździć. I co lepsze. Spalanie obniżyło się o ponad 1,5 litra w mieście.

Aktualnie szukamy silnika (najlepiej dołu, jak nie będzie to cały słupek) z rocznika np 2013/2014.
Jak już się znajdzie (ważne aby to był nominał) to na dzień dobry wymieniamy w nim panewki na jakieś wzmocnione (rada mechanika z ASO) i wtedy musi to jeździć.


Ma ktoś znajomego z Alfą 2.0 kopciuch i słyszał o zatartych panewkach ?

kosa6091
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, o 19:07
Auto: Isia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Brzesko

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: kosa6091 » 17 wrz 2019, o 08:49

Spox_2 czy wymieniłes uszczelke smoka z powodu pojawienia się komunikatu czy nigdy go nie miałeś i wymieniłes profilaktycznie? Jakie ciśnienia dawała pompa, czy któryś z mechaników to sprawdzał?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 17 wrz 2019, o 13:30

Kosa6091,
Odkąd kupiłem auto to nie licząc wymiany 1 świecy żarowej(wyskoczył błąd na wyswietlaczu o awarii)
to 2 lata jeździłem bez żadnych problemów.

Sprawdzenie panewek oraz wymiana uszczelki smoka zrobiona zapobiegawczo (wcześniej smok wymieniany przez poprzednika w ASO przy 180k przebiegu).

Zatem wszystko było pięknie aż pewnego dnia zatarł się na autostradzie.

Dzisiaj byłem w ASO i rozmawiałem z moim mechanikiem na temat tej usterki.
Mówił ze przeważnie zaciera się ta panewka która ma najbliżej do dpf.
Przez dpf i jego wypalanie (wysoka temperatura w setkach stopni ) nagrzewa się silnik, olej traci swoje właściwości smarujące i robi się rzadki.
Skoro nie ma smarowania to robi się tarcie i za chwile mamy problem z silnikiem.

Teraz przy montażu drugiego silnika/słupka ma dodać jakieś specjalne maty które ogranicza przekazywanie ciepła z dpf na silnik.

Szukaliśmy silnika z polifta. Na olx 3. Cena od 6 d 9k. *+ robocizna i robi się koszt :/

Najbardziej skłaniam sie ku Słupkowi z Alfy.
Może to błąd ?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: mazmarcin » 17 wrz 2019, o 16:31

To dobrze że DTRy mają dpfa pod autem 😉

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Dan » 17 wrz 2019, o 17:10

Ja tylko dodam, bo swój dpf mam owinięty bandażem termoizolacyjnym właśnie po to aby ciepło podczas wypalania i jazdy w okolicach 180-200 (egt 550-650 stC.) nie promienienowało na blok silnika (bo przecież fabrycznie oslony z tyłu dpf oczywiście nie ma). Przejechane 47tkm po remoncie. Dpf ma 370tkm wypala sie do 7-9% interwały 400-600 po mieście. Obrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka


Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 18 wrz 2019, o 07:08

Kurde,
Czyli dpf jest na drodze chodnica-> silnik (nie wiedziałem).

Stad to dziadostwo się nagrzewa i tym bardziej po dupie dostaje silnik i jego olej.

Warto byłoby zedytowac 1 post tego wątku i dodać powyższe zdjęcie i możliwość owinięcia tej rury.

Nikomu to nie zaszkodzi a korzyść może być wielka.

Skoro w silniku A20DTR dpf jest od spodu to już inżynierowie Opla wiedzieli gdzie go umieścić aby motor cieszył bezawaryjnością swojego właściciela.

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Fede » 18 wrz 2019, o 08:06

Dan pisze:
17 wrz 2019, o 17:10
Ja tylko dodam, bo swój dpf mam owinięty bandażem termoizolacyjnym właśnie po to aby ciepło podczas wypalania i jazdy w okolicach 180-200 (egt 550-650 stC.) nie promienienowało na blok silnika (bo przecież fabrycznie oslony z tyłu dpf oczywiście nie ma). Przejechane 47tkm po remoncie. Dpf ma 370tkm wypala sie do 7-9% interwały 400-600 po mieście. Obrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Owijałeś bez zdejmowania DPF z auta? Po prostu zdjąłeś osłonę i jest dostęp?
Ile metrów/rolek taśmy trzeba na to?

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Dan » 18 wrz 2019, o 08:17

A wlasnie jeszcze jednego nie napisałem zgadnijcie do czego jesr przykrecony dpf - bezpośrednio do miski olejowej żeby ten się smażył, bo miska i olej jest jako wymiennik ciepła dla dpfu. Jeszcze zimą to rozumiem spelnia funkcję dogrzewania oleju tak by osiągną on temp. roboczą troche szybciej ale latem to gwóźdź do trumny dla autostradowych pomykaczy.

Myślę że na degradacje oleju dpf ma wiekszy wpływ niż sam silnik (nawet po chipie) kiedy jest mocno obciążony (autostrada, góry)

Dla osób pytajacych na pw:
Tak dpf jest cały owinięty od dołu też, rura przy misce też, +izolator ceramiczny na styku dpf micha. Lepeiej wyjąć dpf bo łatwiej sie owija ale u kumpla w astrze j dalismy rade bez demontażu dpf (tylko termiczne oslony trzeba zdjac)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka


dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: dzamej » 18 wrz 2019, o 08:55

Takie pytanko z mojej strony, bo chyba takiego przypadku jeszcze nie było.

Czy ktoś słyszał o silniku A20DTH który sie zatarł pomimo wyprogramowania i usunięcia dfp oraz wyprogramowania i zaslepienia egr

Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 18 wrz 2019, o 09:34

dzamej pisze:
18 wrz 2019, o 08:55
Takie pytanko z mojej strony, bo chyba takiego przypadku jeszcze nie było.

Czy ktoś słyszał o silniku A20DTH który sie zatarł pomimo wyprogramowania i usunięcia dfp oraz wyprogramowania i zaslepienia egr
A jaki przebieg ?
Jak często zmieniane filtry, oleje ?
Uszczelka smoka kiedy zmieniana ? Panewki sprawdzane ?

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: dzamej » 18 wrz 2019, o 10:06

To było pytanie w stylu czy taki problem ktoś miał w aucie po modyfikacjach które teoretycznie nie grzeją oleju, nie leją ropy do miski..

Ja mam takowe modyfikacje porobione, uszczelka wymieniona w marcu tego roku w. Aso, panewki ok. W lipcu po 6 tys wywalilem, zaślepiłem i wyprogramowałem graty

arek810316
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
Auto: Opel Insignia Tourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Pleszew
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: arek810316 » 18 wrz 2019, o 11:40

Dan pisze:
18 wrz 2019, o 08:17
A wlasnie jeszcze jednego nie napisałem zgadnijcie do czego jesr przykrecony dpf - bezpośrednio do miski olejowej żeby ten się smażył, bo miska i olej jest jako wymiennik ciepła dla dpfu. Jeszcze zimą to rozumiem spelnia funkcję dogrzewania oleju tak by osiągną on temp. roboczą troche szybciej ale latem to gwóźdź do trumny dla autostradowych pomykaczy.

Myślę że na degradacje oleju dpf ma wiekszy wpływ niż sam silnik (nawet po chipie) kiedy jest mocno obciążony (autostrada, góry)

Dla osób pytajacych na pw:
Tak dpf jest cały owinięty od dołu też, rura przy misce też, +izolator ceramiczny na styku dpf micha. Lepeiej wyjąć dpf bo łatwiej sie owija ale u kumpla w astrze j dalismy rade bez demontażu dpf (tylko termiczne oslony trzeba zdjac)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Nie rozumiem z tym izolatorem ceramicznym na styku micha dpf...?
Chodzi o taka mate z włókien ceramicznych ogniodporna?

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Dan » 18 wrz 2019, o 15:28

Może być i mata, ja mialem na myśli smar ceramiczny, chodzi o coś co nie przewodzi temperatury i jest na nią odporne i w miare cienkie (nie deska sie nie sprawdzi :) )

Zastanawiające jest to że w sumie nie znam ani nie czytalem żeby ktoś obracał panewkami kto pożegnał się z tym ekologiczym dobrodzejstwem jakim jest dpf.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka



arek810316
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
Auto: Opel Insignia Tourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Pleszew
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: arek810316 » 19 wrz 2019, o 03:55

Ile bym musiał metrów kupić tego bandażu termoizolacyjnego?
Widziałem,że są 5 , 10 metrowe..

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: dzamej » 19 wrz 2019, o 06:19

Dan pisze:
18 wrz 2019, o 15:28

Zastanawiające jest to że w sumie nie znam ani nie czytalem żeby ktoś obracał panewkami kto pożegnał się z tym ekologiczym dobrodzejstwem jakim jest dpf.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
I to właśnie jest zastanawiające. Ja usunąłem egr, dpf i klapy przy przebiegu 185tys, 3mc po wymianie smoka i podniosłem moc na 200km. Koszt? 1000zl i dożywotnia gwarancja.

Tak więc 1000zl vs 8000..... Warto wydać. Wałbrzych.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Ping » 19 wrz 2019, o 07:04

8k wydasz jak będziesz musiał cofnąć te mody.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


adrevir
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2018, o 17:48
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Płock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: adrevir » 19 wrz 2019, o 07:06

W A20DTE gdzie jest umiejscowiony DPF?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”