--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuObracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
@Spox_2 jest tu szeryf i czuwa zawsze .
Jak będzie taka potrzeba to wyczyści co trzeba.
Jak będzie taka potrzeba to wyczyści co trzeba.
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Temat posprzątany. Kolejne posty nie na temat będą "nagradzane".
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ja nienawidzę wciskania 1 i pedał. Nie kręci mnie to. Uwielbiam za to lecieć np 100 czy 140 i agresywnie wchodzić w zakręty.
Ot taki jestem.
Każdy niby używa auta do tego samego, natomiast jego faktyczne przeznaczenie czasami jest inne.
Spox ..To co wnosi do tematu ? Twoje osobiste przeżycia ...jak komuś zwracasz uwagę to sam do tego się stosuj
Prawda jest taka z tego co widać że możesz dbać robić wszystko i uszczelka smoka nawet wymieniać a motor może paść. A od czego to już teraz chyba trzeba przyznać rację hubertusowi że pewnie panewki są do du.... Niepokojace jest to że kilka osób pisze iż po remoncie też paść potrafi ? Czy faktycznie zrobione byle jak ? Po prawidłowym remoncie powinny śmigać dalej długo....
Ot taki jestem.
Każdy niby używa auta do tego samego, natomiast jego faktyczne przeznaczenie czasami jest inne.
Spox ..To co wnosi do tematu ? Twoje osobiste przeżycia ...jak komuś zwracasz uwagę to sam do tego się stosuj
Prawda jest taka z tego co widać że możesz dbać robić wszystko i uszczelka smoka nawet wymieniać a motor może paść. A od czego to już teraz chyba trzeba przyznać rację hubertusowi że pewnie panewki są do du.... Niepokojace jest to że kilka osób pisze iż po remoncie też paść potrafi ? Czy faktycznie zrobione byle jak ? Po prawidłowym remoncie powinny śmigać dalej długo....
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Specjalnie to napisałem bo jak zauważysz w momencie w którym wspomniałem ze pod koniec grudnia w aucie została podniesiona moc na 190KM to od razu zwracanie uwagi to ubilo motor.wojtekski pisze: ↑17 wrz 2019, o 06:37Spox ..To co wnosi do tematu ? Twoje osobiste przeżycia ...jak komuś zwracasz uwagę to sam do tego się stosuj![]()
Prawda jest taka z tego co widać że możesz dbać robić wszystko i uszczelka smoka nawet wymieniać a motor może paść. A od czego to już teraz chyba trzeba przyznać rację hubertusowi że pewnie panewki są do du.... Niepokojace jest to że kilka osób pisze iż po remoncie też paść potrafi ? Czy faktycznie zrobione byle jak ? Po prawidłowym remoncie powinny śmigać dalej długo....
Może miało to jakiś udział. Nie wykluczam.
Tak samo jak ktoś myśli ze podnosi się moc po te żeby zapier...bzdura na kiju.
W moim przypadku auto na 1 i 2 biegu było mega mułem i inne Insignie uciekały mi na długość auta.
Moja żona która nie lubi ani szybkiej ani agresywnej jazdy nieraz zwracała uwagę ze ten samochód ze naprawdę powoli się rozpędza.
Stad podniesienie mocy aby dało się normalnie jeździć. I co lepsze. Spalanie obniżyło się o ponad 1,5 litra w mieście.
Aktualnie szukamy silnika (najlepiej dołu, jak nie będzie to cały słupek) z rocznika np 2013/2014.
Jak już się znajdzie (ważne aby to był nominał) to na dzień dobry wymieniamy w nim panewki na jakieś wzmocnione (rada mechanika z ASO) i wtedy musi to jeździć.
Ma ktoś znajomego z Alfą 2.0 kopciuch i słyszał o zatartych panewkach ?
-
kosa6091
- Nowicjusz
- Posty: 28
- Rejestracja: 18 wrz 2018, o 19:07
- Auto: Isia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Brzesko
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Spox_2 czy wymieniłes uszczelke smoka z powodu pojawienia się komunikatu czy nigdy go nie miałeś i wymieniłes profilaktycznie? Jakie ciśnienia dawała pompa, czy któryś z mechaników to sprawdzał?
Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Kosa6091,
Odkąd kupiłem auto to nie licząc wymiany 1 świecy żarowej(wyskoczył błąd na wyswietlaczu o awarii)
to 2 lata jeździłem bez żadnych problemów.
Sprawdzenie panewek oraz wymiana uszczelki smoka zrobiona zapobiegawczo (wcześniej smok wymieniany przez poprzednika w ASO przy 180k przebiegu).
Zatem wszystko było pięknie aż pewnego dnia zatarł się na autostradzie.
Dzisiaj byłem w ASO i rozmawiałem z moim mechanikiem na temat tej usterki.
Mówił ze przeważnie zaciera się ta panewka która ma najbliżej do dpf.
Przez dpf i jego wypalanie (wysoka temperatura w setkach stopni ) nagrzewa się silnik, olej traci swoje właściwości smarujące i robi się rzadki.
Skoro nie ma smarowania to robi się tarcie i za chwile mamy problem z silnikiem.
Teraz przy montażu drugiego silnika/słupka ma dodać jakieś specjalne maty które ogranicza przekazywanie ciepła z dpf na silnik.
Szukaliśmy silnika z polifta. Na olx 3. Cena od 6 d 9k. *+ robocizna i robi się koszt :/
Najbardziej skłaniam sie ku Słupkowi z Alfy.
Może to błąd ?
Odkąd kupiłem auto to nie licząc wymiany 1 świecy żarowej(wyskoczył błąd na wyswietlaczu o awarii)
to 2 lata jeździłem bez żadnych problemów.
Sprawdzenie panewek oraz wymiana uszczelki smoka zrobiona zapobiegawczo (wcześniej smok wymieniany przez poprzednika w ASO przy 180k przebiegu).
Zatem wszystko było pięknie aż pewnego dnia zatarł się na autostradzie.
Dzisiaj byłem w ASO i rozmawiałem z moim mechanikiem na temat tej usterki.
Mówił ze przeważnie zaciera się ta panewka która ma najbliżej do dpf.
Przez dpf i jego wypalanie (wysoka temperatura w setkach stopni ) nagrzewa się silnik, olej traci swoje właściwości smarujące i robi się rzadki.
Skoro nie ma smarowania to robi się tarcie i za chwile mamy problem z silnikiem.
Teraz przy montażu drugiego silnika/słupka ma dodać jakieś specjalne maty które ogranicza przekazywanie ciepła z dpf na silnik.
Szukaliśmy silnika z polifta. Na olx 3. Cena od 6 d 9k. *+ robocizna i robi się koszt :/
Najbardziej skłaniam sie ku Słupkowi z Alfy.
Może to błąd ?
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ja tylko dodam, bo swój dpf mam owinięty bandażem termoizolacyjnym właśnie po to aby ciepło podczas wypalania i jazdy w okolicach 180-200 (egt 550-650 stC.) nie promienienowało na blok silnika (bo przecież fabrycznie oslony z tyłu dpf oczywiście nie ma). Przejechane 47tkm po remoncie. Dpf ma 370tkm wypala sie do 7-9% interwały 400-600 po mieście. 
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Kurde,
Czyli dpf jest na drodze chodnica-> silnik (nie wiedziałem).
Stad to dziadostwo się nagrzewa i tym bardziej po dupie dostaje silnik i jego olej.
Warto byłoby zedytowac 1 post tego wątku i dodać powyższe zdjęcie i możliwość owinięcia tej rury.
Nikomu to nie zaszkodzi a korzyść może być wielka.
Skoro w silniku A20DTR dpf jest od spodu to już inżynierowie Opla wiedzieli gdzie go umieścić aby motor cieszył bezawaryjnością swojego właściciela.
Czyli dpf jest na drodze chodnica-> silnik (nie wiedziałem).
Stad to dziadostwo się nagrzewa i tym bardziej po dupie dostaje silnik i jego olej.
Warto byłoby zedytowac 1 post tego wątku i dodać powyższe zdjęcie i możliwość owinięcia tej rury.
Nikomu to nie zaszkodzi a korzyść może być wielka.
Skoro w silniku A20DTR dpf jest od spodu to już inżynierowie Opla wiedzieli gdzie go umieścić aby motor cieszył bezawaryjnością swojego właściciela.
- Fede
- Użytkownik
- Posty: 227
- Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
- Auto: czarny sedan, 205KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Owijałeś bez zdejmowania DPF z auta? Po prostu zdjąłeś osłonę i jest dostęp?Dan pisze: ↑17 wrz 2019, o 17:10Ja tylko dodam, bo swój dpf mam owinięty bandażem termoizolacyjnym właśnie po to aby ciepło podczas wypalania i jazdy w okolicach 180-200 (egt 550-650 stC.) nie promienienowało na blok silnika (bo przecież fabrycznie oslony z tyłu dpf oczywiście nie ma). Przejechane 47tkm po remoncie. Dpf ma 370tkm wypala sie do 7-9% interwały 400-600 po mieście.
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Ile metrów/rolek taśmy trzeba na to?
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
A wlasnie jeszcze jednego nie napisałem zgadnijcie do czego jesr przykrecony dpf - bezpośrednio do miski olejowej żeby ten się smażył, bo miska i olej jest jako wymiennik ciepła dla dpfu. Jeszcze zimą to rozumiem spelnia funkcję dogrzewania oleju tak by osiągną on temp. roboczą troche szybciej ale latem to gwóźdź do trumny dla autostradowych pomykaczy.
Myślę że na degradacje oleju dpf ma wiekszy wpływ niż sam silnik (nawet po chipie) kiedy jest mocno obciążony (autostrada, góry)
Dla osób pytajacych na pw:
Tak dpf jest cały owinięty od dołu też, rura przy misce też, +izolator ceramiczny na styku dpf micha. Lepeiej wyjąć dpf bo łatwiej sie owija ale u kumpla w astrze j dalismy rade bez demontażu dpf (tylko termiczne oslony trzeba zdjac)
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Myślę że na degradacje oleju dpf ma wiekszy wpływ niż sam silnik (nawet po chipie) kiedy jest mocno obciążony (autostrada, góry)
Dla osób pytajacych na pw:
Tak dpf jest cały owinięty od dołu też, rura przy misce też, +izolator ceramiczny na styku dpf micha. Lepeiej wyjąć dpf bo łatwiej sie owija ale u kumpla w astrze j dalismy rade bez demontażu dpf (tylko termiczne oslony trzeba zdjac)
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Takie pytanko z mojej strony, bo chyba takiego przypadku jeszcze nie było.
Czy ktoś słyszał o silniku A20DTH który sie zatarł pomimo wyprogramowania i usunięcia dfp oraz wyprogramowania i zaslepienia egr
Czy ktoś słyszał o silniku A20DTH który sie zatarł pomimo wyprogramowania i usunięcia dfp oraz wyprogramowania i zaslepienia egr
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
A jaki przebieg ?
Jak często zmieniane filtry, oleje ?
Uszczelka smoka kiedy zmieniana ? Panewki sprawdzane ?
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
To było pytanie w stylu czy taki problem ktoś miał w aucie po modyfikacjach które teoretycznie nie grzeją oleju, nie leją ropy do miski..
Ja mam takowe modyfikacje porobione, uszczelka wymieniona w marcu tego roku w. Aso, panewki ok. W lipcu po 6 tys wywalilem, zaślepiłem i wyprogramowałem graty
Ja mam takowe modyfikacje porobione, uszczelka wymieniona w marcu tego roku w. Aso, panewki ok. W lipcu po 6 tys wywalilem, zaślepiłem i wyprogramowałem graty
-
arek810316
- Użytkownik
- Posty: 196
- Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
- Auto: Opel Insignia Tourer
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Pleszew
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Nie rozumiem z tym izolatorem ceramicznym na styku micha dpf...?Dan pisze: ↑18 wrz 2019, o 08:17A wlasnie jeszcze jednego nie napisałem zgadnijcie do czego jesr przykrecony dpf - bezpośrednio do miski olejowej żeby ten się smażył, bo miska i olej jest jako wymiennik ciepła dla dpfu. Jeszcze zimą to rozumiem spelnia funkcję dogrzewania oleju tak by osiągną on temp. roboczą troche szybciej ale latem to gwóźdź do trumny dla autostradowych pomykaczy.
Myślę że na degradacje oleju dpf ma wiekszy wpływ niż sam silnik (nawet po chipie) kiedy jest mocno obciążony (autostrada, góry)
Dla osób pytajacych na pw:
Tak dpf jest cały owinięty od dołu też, rura przy misce też, +izolator ceramiczny na styku dpf micha. Lepeiej wyjąć dpf bo łatwiej sie owija ale u kumpla w astrze j dalismy rade bez demontażu dpf (tylko termiczne oslony trzeba zdjac)
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Chodzi o taka mate z włókien ceramicznych ogniodporna?
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Może być i mata, ja mialem na myśli smar ceramiczny, chodzi o coś co nie przewodzi temperatury i jest na nią odporne i w miare cienkie (nie deska sie nie sprawdzi
)
Zastanawiające jest to że w sumie nie znam ani nie czytalem żeby ktoś obracał panewkami kto pożegnał się z tym ekologiczym dobrodzejstwem jakim jest dpf.
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Zastanawiające jest to że w sumie nie znam ani nie czytalem żeby ktoś obracał panewkami kto pożegnał się z tym ekologiczym dobrodzejstwem jakim jest dpf.
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
-
arek810316
- Użytkownik
- Posty: 196
- Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:58
- Auto: Opel Insignia Tourer
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Pleszew
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ile bym musiał metrów kupić tego bandażu termoizolacyjnego?
Widziałem,że są 5 , 10 metrowe..
Widziałem,że są 5 , 10 metrowe..
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
I to właśnie jest zastanawiające. Ja usunąłem egr, dpf i klapy przy przebiegu 185tys, 3mc po wymianie smoka i podniosłem moc na 200km. Koszt? 1000zl i dożywotnia gwarancja.
Tak więc 1000zl vs 8000..... Warto wydać. Wałbrzych.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
8k wydasz jak będziesz musiał cofnąć te mody.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

