--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuDziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
-
Poldon
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
- Auto: Insignia 2.0 165 KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Rzeszów
- Kontakt:
Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
Isignia 2.0 CDTi 2014 - 135 000 KM
Odgłos po odjęciu gazu (na filmie), na zimnym słychać cały czas na wolnych obrotach, jak się rozgrzeje jest ok i cisza. Żadnych innych objawów
https://youtu.be/UUCLCew6z50
Bardzo proszę o pomoc z problemem jeżdżę już około 15K KM - byłem w 100% pewny że to alternator ale niestety gdy się za to zabrałem okazało się że to grubszy temat.
Pasek osprzętu ściągnięty i dźwięk jest nadal słyszalny, rozrząd robiony 20K KM temu + wymiana uszczelki smoka (była ściągana miska) temu wszystko siedzi ładnie - silnik odpala i chodzi idealnie. Już 3 mechanik rozkłada ręce. Ewidentnie słychać z prawej strony silnika tak jakby w okolicy pompy oleju i miski olejowej. Co to może być i jak temu zaradzić.
Odgłos po odjęciu gazu (na filmie), na zimnym słychać cały czas na wolnych obrotach, jak się rozgrzeje jest ok i cisza. Żadnych innych objawów
https://youtu.be/UUCLCew6z50
Bardzo proszę o pomoc z problemem jeżdżę już około 15K KM - byłem w 100% pewny że to alternator ale niestety gdy się za to zabrałem okazało się że to grubszy temat.
Pasek osprzętu ściągnięty i dźwięk jest nadal słyszalny, rozrząd robiony 20K KM temu + wymiana uszczelki smoka (była ściągana miska) temu wszystko siedzi ładnie - silnik odpala i chodzi idealnie. Już 3 mechanik rozkłada ręce. Ewidentnie słychać z prawej strony silnika tak jakby w okolicy pompy oleju i miski olejowej. Co to może być i jak temu zaradzić.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 13:23 przez Poldon, łącznie zmieniany 2 razy.
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
Zdejmij pokrywę rozrządu i wtedy szukaj, przy okazji zerkniesz jak napięty jest pasek bo może za luźny i puka o obudowę.
Ewidentnie coś wpada w jakąś wibrację.
Ewidentnie coś wpada w jakąś wibrację.
-
Poldon
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
- Auto: Insignia 2.0 165 KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Rzeszów
- Kontakt:
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
Obudowa była zrzucona i obserwowali - mam informacje że wszystko siedzi bardzo dobrze - po za tym rozrząd jest nowy i nic tam nie widać.
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
No to trzeba użyć stetoskopu i osłuchać silnik, przede wszystkim wszystkie częsci ruchome lub mogące wpadać w wibracje. Może osłona od dpf? , jakaś luźna nakrętka, może klapa wirowa w kolektorze?
-
Poldon
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
- Auto: Insignia 2.0 165 KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Rzeszów
- Kontakt:
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
Kolektor nowy (jak walczyłem z wypalaniem to nowy kupiłem - przed wymianą tez tak było)Dziś wiem trochę więcej (bo byłem pewny że alternator) to będę szukał i opisywał problem może ktoś się podejmie... najgorzej to jak silnik się zagrzeje to to milknie i patrzą na mnie jak na głupka 
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
Brzmi jak drżąca, metalowa osłona, może podkładka. Trzeba by było wszystko poklei macać i słuchać kiedy ucichnie, gorzej jak dźwięk powoduje ruchomy albo "wewnętrzny" element.
Metal w jakimś tam stopniu pod wypływem temperatury się rozszerza, to może powodować zniwelowanie "luzu" i ustanie drgań powodujących dźwięk.
PS.: Ja kiedyś w VC szukałem powodu skrzypienia, można osiwieć przy szukaniu.
Metal w jakimś tam stopniu pod wypływem temperatury się rozszerza, to może powodować zniwelowanie "luzu" i ustanie drgań powodujących dźwięk.
PS.: Ja kiedyś w VC szukałem powodu skrzypienia, można osiwieć przy szukaniu.
-
Poldon
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
- Auto: Insignia 2.0 165 KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Rzeszów
- Kontakt:
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
podejrzenie padło na rozrząd :/ ale niestety to nie było to - Jak coś mogę komuś sprzedać dobry rozrząd
Przejechałem 15 000 KM na nim i jest sprawny 
-
Poldon
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
- Auto: Insignia 2.0 165 KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Rzeszów
- Kontakt:
Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi
nie wiadomo... usterka pozostała dalej we wtorek szukamy dalej

