--------VI Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska - 06.2019 - info i zapisy
----------------------------------
--------Koszulki, bluzy klubowe - zamówienie do 23.05 a odbiór już na Zlocie
----------------------------------
--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

ODPOWIEDZ
tomek evo
Użytkownik
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 10 maja 2019, o 18:38

Marcin z tym HC masz racje - dobry olej na HC nie jest zły natomiast Motul wykorzystuje ewidentnie bardzo dobrą oponię jaka wyrobił sobie będąc olejem PAO-syntetycznym lata temu i na tej opinie bazuje i nawet czytajac to forum to wiele osób uważa Motula czy Liqui Moly za Bóg wie co.
Co do testu tego Revlin-a to był przetestowany z ciekawości i zdaje się pisze kto zlecał badanie a olej to nawet nie wiem czy sam na ten test nie kupowałem w Inter Carsie i nie doszukiwał bym się tutaj spisku. Badanie oleju kosztuje już od ok. 100 złotych i każdy może sobie wysłać próbkę do testu a laboratoriów jest w Polsce od groma tylko trzeba zainteresować się tematem. Pod testy się nie robi specjalnych olejów a PMO to właśnie najlepszy przykład tego jak niezależne testy ujawniły prawdę o tym produkcie. Na oil-club.pl są zrzutki na badania różnych olejów i oleje nie sa specjalnie przygotowywane tylko są normalne stokowe.
Jak ktoś chce dobry i tani olej to już wielokrotnie jako alternatywę dla GM Dexos 2 polecałem Specola, w szczególności tego Spec Premium C3 VW 504/507 5W30 bo jak wszystkie znaki na ziemi i niebie (czytaj karty techniczne i przeprowadzone analizy) jest po prostu lepszym olejem od GM-a. Jasło rozpycha się na rynku łokciami ale opinie o ich produktach są delikatnie mówiąc "bardzo średnie".

MarcinD1984
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia
Miasto: Lublin

Post autor: MarcinD1984 » 12 maja 2019, o 18:33

Nie wiem co się czepilście tak tego PMO, że obniżyli ilość PAO. Motul też miał PAO a teraz ma 0% a i tak ludzie szaleją za tym olejem. PMO ma około 30% to i tak bardzo dobry wynik tym bardziej, ze w hurtowniach to olej za około 100 zł :O Do tego jedne z lepszych parametrów wśród olejów (oczywiście porównując taki sam z takim samym- np C3 z C3) i okazuje się, że można zrobić dobry olej HC z dodatkiem PAO (w tym przypadku 30%) a przez to cena jest bardzo akceptowalna ;)

A teraz robią linię 100 % PAO i też nie rozumiem co jest złego, że ma nazwę extreme? Przecież to popularne słowo i każdy może go używać. Extreme to nazwa marki a w PMO Extreme to nazwa linii. Tak samo jakby nazwali linię np "super" to co już zadna inna marka nie może użyć tego słowa? Przecież to bez sens. Zresztą to jest potoczne określenie i nawet 100 marek może sobie dawać takie nazwy. Nie szukajcie podstępu i dziury w całym. NA świecie jest kilkaset marek olejowych, myślicie że one się nie pokrywają? A nazwy ich linii nie są podobne?

tomek evo
Użytkownik
Miasto:

Post autor: tomek evo » 12 maja 2019, o 23:34

Marcin nik się nie czepia PMO tego, że olej ma tylko 20-30% PAO tylko tego, że zgodnie z zapewnieniami miało być 70%. I idę o zakład, ze oni niczego nie obniżyli - tam nigdy nie było 70%. W Eurolu Fluence 5W40 za niewiele ponad 100 zł jakoś Eurol w ogóle nie chwalił się na wyrost zawartością PAO a z badania wyszło, ze jest go tam prawdopodobnie więcej niż w PMO i olej ma lepsze parametry niż PMO i nikt cudów nie obiecywał tylko wyszło z badania jak dobry jest to olej. W przypadku badania PMO wyszło, że olej owszem jest niezły ale niestety nie taki jak obiecywało PMO.
Co do linii 100% PAO to wytknięta została tylko niekonsekwencja bo jak wyszło, ze jest tak mało PAO to tłumaczyli, że za dużo to też jest źle wiec sami sobie zaprzeczają i to może irytować.
Co do nazwy to Extreme to również marka oleju w 100% na PAO wiec teraz mamy na rynku 2 oleje o "nazwie" Extreme. Ja rozumiem, że nazwy się mogą pokrywać ale jak na rynek prawie jednocześnie wchodzą prawie identyczne produkty o prawie identycznej nazwie to również jest to irytujące.
Ja do PMO nic nie mam tylko niech się sami ogarną bo mają dobre produkty i niepotrzebnie strzelają sobie w stopę takimi akcjami.

MarcinD1984
Nowicjusz

Post autor: MarcinD1984 » 13 maja 2019, o 08:04

No jak dla mnie to wszystko było w miarę jasne. Na forum pisali, że obniżyli zawartość PAO bo w przyszłości wprowadzają olej 100% PAO. Więc nie chcą sie rozdrabniać. A to, że pisali, że 100% PAO nie jest idealne? Myślę, że dalej o tym wiedzą. Ale skoro rynek ma zapotrzebowanie na taki olej to co mieli zrobić? Powiedzieć ludzim "ej nie stworzymy 100% PAO bo się gówno znacie i lepiej zrobimy wam tylko HC"? Muszą sie dopasować do każdego klienta i będą mieli HC z PAO co ich zdaniem jest idealnym połączeniem i będą mieli 100% PAO co jest w pewnych aspektach gorszym wyborem, ale nie oszukujmy się oleje PAO mają również wieele zalet i teorertycznie są lepsze od HC. Ja tam wierzę w ich intencję. Zauważcie ze dobrowlnie zostali partnerem forum, gdyby chcieli coś ukrywać to na pewno na tamtym forum by sie nie pokazywali, wręcz przeciwnie. A skoro sami się tam zerejstrowali to naprawdę uważacie ze chcieli coś ukryć?

A co do nazwy extreme, przecież w PMO to nazwa linii a tam nazwa marki. Nawet Mannol ma linię extreme i równie dobrze możemy się czepiać, że sciągneli od Mannola. A prawda jest taka, że to po prostu zbieg okoliczności i moim zdaniem akurat w tym czepiacie się na siłę. Extreme nie jest znane w Polsce, wiec moim zdaniem nie byłoby dziwne jakby firma PMO wcale nie wiedziała o istnieniu tego produktu.

Po za tym, jesli frima Extreme byłaby mądra to zastrzegrałby sobie znak towarowy i nie byłoby problemu. Ale niestety zrobić tego sie nie da, bo jest to zwyczajowa nazwa i jest zbyt pouplarna. Już pisałem, ze to tak jakby zastrzec słowo super albo extra. Po prostu sie nie da. Więc nie szukajmy problemów na siłę, tylko cieszmy się, że będą kolejne oleje na PAO zebyśmy mogli między nimi wybierać :)

P.S Jeszcze jedna ważna sprawa. Przecież te konto na oilClubie obsługuje jakiś zwykły szary pracownik, który moim zdaniem nie jest może mistrzem marketingu i jestem ciekawy na ile szefostwo kontroluje jego pracę. Więc jak on popełnia jakieś gafy to nie przypisujmy tego całej marce, tylko jednemu dziwiakowi, który może jest nowy w brażny, no nie wiem. Ale nie sądzicie chyba, że jakiś dyrektor PMO czy ktoś zarządu siędzi i pisze posty na forum :D

tomek evo
Użytkownik
Miasto:

Post autor: tomek evo » 13 maja 2019, o 08:45

MarcinD1984 pisze:
13 maja 2019, o 08:04
...
Niestety ale nie jest tak jak piszesz. Skoro obniżyli zawartość PAO to czemu nie poinformowali o tym Klientów? Skoro obniżyli zawartość PAO to proszę pokaż mi ten olej z zawartością 70% PAO? Na pewno jakiś się znajdzie - wezmę i zrobię widmo. Nie będę się rozpisywał publicznie na temat ich partnerstwa na forum oil-club ale oni partnerem już nie są. To nie jest jak piszesz szukanie problemów na siłę tylko chodzi o wiarygodność. Zastanów się co by było gdybym ja tutaj publicznie przedstawił z pełną premedytacją nieprawdziwe informacje i się przy nich upierał a potem by wyszło, że jest inaczej. Wielokrotnie zarzucano mi brak obiektywizmu, uprawianie marketingu i wciskanie "swoich" produktów, choć zawsze podawałem prawdziwe informacje. A tutaj wychodzi, że firma świadomie oparła swoją strategię na nieprawdziwych informacjach i Ty nie widzisz problemu. Zrozum, ze nikt nie ma pretensji, ze robią oleje na 20% PAO i wprowadzają linię 100% PAO. Problemem są twierdzenia że jest tam 70% PAO i późniejsze tłumaczenia.
Nie zachowuj się jak byś był rzecznikiem PMO i wszystko wiedział bo tak to wygląda i przy okazji stawiasz tak wątpliwe tezy, ze jest to aż podejrzane. Mówisz o przypadku jeśli chodzi o nazwę. Skąd masz te info? Bo piszesz w trybie stwierdzającym a nie przypuszczajacym Ja tego nie wykluczam, ze to przypadek ale w to, że PMO nie wiedziało o istnieniu marki Extreme to już wybacz nie uwierzę, tym bardziej, że marka to "była obecna" na forum na którym byli partnerem. Uważasz, ze firma wprowadza specyficzny produkt na rynek i nie ma pojęcia jaka jest jego potencjalna konkurencja? To by już zakrawało na kpinę.
Wybacz Marcin ale zaczyna wyglądać to tak jak byś miał osobisty interes bronić PMO. Tylko że moim zdaniem to działa w odwrotnym kierunku. Sam pisałem, ze mają dobre produkty i na tym się trzeba skupić ale nie udawać, że wszystko jest/było cacy bo po prostu nie było i znam Klientów, którzy czują się po prostu oszukani. Firma powinna na swoich produktach budować wiarygodność i reputacje a nie udawać, że nic się nie stało. Szkoda, że tak wyszło.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2019, o 13:45 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

MarcinD1984
Nowicjusz

Post autor: MarcinD1984 » 13 maja 2019, o 08:55

Markę znam na tyle na ile śledzę ich fanpage na FB i fora. I serio można sie duzo dowiedzieć, a przyznam, ze dziennie poswiecam na internet godzinę dziennie i w tym czasie zdażę przeczytać wszystko co jest mi potrzebne ;)

No pewności nie mam ze nie wiedzieli, ale moim zdaniem to bardzo prawdopodobne. Marek na świecie jest KILKASET. Marka Extreme stanowi może 0.00001 % sprzedazy oleju w Polsce albo i mniej, więc to tak jakbyś powiedział, że sprzedają lokalną kiełbasę w jakiejś wiosce i czy Sokołów wie, że dał taką samą nazwę kiełbasy jak ta mała masarnia? Chce tylko zaznaczyć ze popadacie w paranoję, bo po co mieliby żerować na marce, która w Polsce jest znana przez wąską grupę ludzi? Jak już to mogliby nazwać swoją linię X-CLAS albo X-CLON co kojarzyłoby sie z Motulem, ale podszywać się pod markę która w Polsce praktycznie nie istnieje? To jest paranoja z waszej strony i tyle.

Dodano po 7 minutach 17 sekundach:
Ok, żeby nie było, że wyjdę na fanatyka marki to napiszę wprost. Zrobili Gafę, mogli poinformować ludzi wcześniej o zmianie PAO i nie byłoby tematu.

Ale to ze czepiliście się podobieństwa w nazwach z marką, która totalnie nic nie znaczy w Polsce to jest absurd. Może zadam takie pytanie. Co PMO miałoby zyskać specjalnie dając taką nazwę? To, że 1 osoba na milion pomyliłaby się i kupiła ich olej zamiast Extreme? PMO jest bardziej znane od Extreme więc to oni mają wiecej do stracenia niż Extreme, bo to oni mają więcej klientów niż marka która sprzedała w Poslce może kilkaset litrów oleju.

Dodano po 36 minutach 23 sekundach:

Zadałem takie pytanie na OIlClubie, z ciekawości co odpiszą ;)

Odpisał (czy tam odpisała) tak:

A co do drugiego pytania, zresztą bardzo ciekawego :D Podejrzewam, że szefostwo nawet nie wie o istnieniu takiej marki bo niby skąd mieliby wiedzieć? Oni na forum nie zaglądają, kiedyś już pisałem, ze nie mają czasu na takie rzeczy więc oddali to mi w opiekę. Gdyby nie te forum podejrzewam, że nawet ja nigdy nie dowiedziałbym się o istnienie takiego produktu, tym bardziej, że w Polsce nie jest to znany olej. Strzelam, że na świecie istnieje około tysiąca marek olejowych, więc znać je wszystkie byłoby raczej niemożliwe i nikt nie zaprząta sobie głowy tym, że nazwy się powtarzają. To jest dosyć popularne słowo wystepujące w słowniku więc to ze może się powtórzyć w nazewnictwie jest zupełnie normalne. Podejrzewam, że jest znacznie więcej marek co mają jakiś produkt extreme, ale tak bylo i będzie to zupełnie normalne :)

Np Valvoline ma Xtreme
Mannol ma również jakiś produkt Extreme
a nawet taki olej jak Ecolubrium Extreme

Więc można by zapytać każdą z tych marek dlaczego mają takie same nazwy? Po prostu w swiecie olejów nikt sie tym nie przejmuje, to zupełnie normalne. Firm jest zbyt dużo aby każda miała unikatową nazwę lini czy produktu :)

Zresztą nawet jakby Pan nie wierzył w to co napisałem, to Panie Mariusze, chętnie dowiem się co mielibyśmy zyskać tym, że mamy taką sama nazwę jak inni? Raczej możemy na tym stracić bo nazwa nie jest unikatowa i jest zbyt popularna :)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Post autor: IBZI » 13 maja 2019, o 14:17

@tomek evo - pełna racja,
@MarciD1984 - dalej brzmi mało wiarygodnie,

I teraz kilka uwag ogólnych. Firma wchodząca na nowy rynek, w tym tak trudny jak olejowy, ma doskonałe rozeznanie w stanie tego rynku. Musieli przeprowadzić analizę SWOT, zbadać stan techniki (w tym ewentualne patenty, jeśli jakieś są, bo często receptura to po prostu tajemnica przedsiębiorstwa). Nadając nazwę marce, linii produktu, czy konkretnej pozycji w asortymencie dokonuje się przeglądu nazw produktów pokrewnych.
cyt.: "Zresztą nawet jakby Pan nie wierzył w to co napisałem, to Panie Mariusze, chętnie dowiem się co mielibyśmy zyskać tym, że mamy taką sama nazwę jak inni? Raczej możemy na tym stracić bo nazwa nie jest unikatowa i jest zbyt popularna :)"
No właśnie... w najlepszym przypadku źle to świadczy o takiej firmie (a, że tak nie jest wyjaśniam poniżej).
Co do nazw powszechnych, których nie można zastrzec. Prawda. I dlatego tak często w nazwie jakiegoś produktu czytamy hiper, super, eksta lub np. nano. Szkoda, że mało kiedy idą za tym konkrety.
Czy chwalenie się 70% PAO w przystępnej cenie było na miejscu? Jasne! Sam oglądałem materiały promocyjne i potencjalnie zainteresowałem się takim produktem. Czy zmniejszenie tej ilości "po cichu" było OK? Nie! Pomijam już tłumaczenie, które miało mało sensu (przynajmniej dla mnie).
Teraz mamy mieć 100% PAO (pomijam czy ma sens). Fajnie. A na jak długo?
Marketing, marketing i jeszcze raz marketing oraz planowanie, to podstawa działalności nowoczesnej firmy. Każde działanie jest przewidziane i czemuś służy. A to, że akurat "szeregowy" pracownik nie ma pojęcia o długofalowe polityce i planach firmy, wcale nie dziwi... Jedyne co mógłbym radzić takiej Firmie, to zatrudnienie jako przedstawicieli (w tym wypowiadających się na forach) osób o najwyższych kompetencjach (tutaj nie można oszczędzać).

A teraz proszę o powrót do tematu: "Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór"

MarcinD1984
Nowicjusz

Post autor: MarcinD1984 » 13 maja 2019, o 16:01

Naprawdę myślisz, że mała rodzinna firma będzie na tym poziomie marketingu i zaawansowania co wielki koncern? :D Podejrzewam, że ich budżet marketingowy jest na poziomie 1% budżetów wielkich marek, albo i jeszcze mniej. Więc moim zdaniem ich siłą jest jakość produktu, zreszta aby wejść na taki rynek muszą mieć dobrą jakość bo inaczej niczym by sie nie wyróżniali a słaby marketing by ich zmiótł. No ale mniejsza o to, maja politykę taką jaka mają, jak komuś nie pasuje to może omijać ich szerokim łukiem, ale produkt mają dobry więc jak komuś zależy na jakości to i tak ich kupi. Takie moje zdanie ;)

Więc lepiej skupiajmy się w tym wątku na wartości merytorycznej na temat JAKOśCI a nie na temat spekulacji i plotek.

P.S Ravenol też ciągle zmienia skład, a niegdyś robili tak, że wysyłali na testy inny olej a sprzedawali inny. To jest świństwo moim zdaniem a pomimo tego firma ma się świetnie i w Polsce wielu za nimi szaleje. Nawet teraz co roku skład oleju jest inny, wystarczy przejrzeć analizy ;)

Dodano po 11 minutach 25 sekundach:
Ale masz rację wracamy do rozmowy o produktach a nie o polityce firmy czy ich marketingu :) To do niczego nie prowadzi.

tomek evo
Użytkownik
Miasto:

Post autor: tomek evo » 13 maja 2019, o 20:14

Marcin jeśli wierzysz w to, że PMO nie wiedziało o istnieniu marki Extreme to jesteś chyba naiwny. Extreme jest u nas mało znany bo to olej produkowany na rynek Rosyjski i w Polsce praktycznie go nie ma ale jest produkowany w Polsce i całkiem możliwe, że będą chcieli wejść na serio na Polski rynek. Jestem zwykłym dystrybutorem kilku marek olejowych ale jakoś znam historię marki Extreme i nawet to gdzie były te oleje wcześniej produkowane i uwierz mi, że byłoby bardzo dziwne gdyby ludzie z PMO nie wiedzieli o jej istnieniu. Nie twierdze, ze użycie nazwy Extreme było celowe ale mnie ono osobiście wprowadza w błąd bo Extreme wcześniej kojarzył mi się jednoznacznie a teraz słyszą/pisząc Extreme 5W40 trzeba będzie precyzować o jaki olej chodzi czy o Extreme czy może o PMO z Serii Etreme 5W40. Oba 100% synetyczne full sapsy. Nie uważam, żeby była to paranoja.
Co do Ravenola to zgoda, ze oni też nie do końca są fair bo ciągłe zmiany składu są denerwujące i często wcale w badaniach te oleje tak rewelacyjnie nie wypadają jak mogłoby to wynikać z kart technicznych i dlatego podchodzę do nich z pewną rezerwą choć tak jak piszesz wiele osób podchodzi do tego zupełnie bezkrytycznie i Ravenol zrobił się niezwykle popularny.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Auto: Insignia 2.0
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Post autor: IBZI » 13 maja 2019, o 20:27

OK. Podyskutowaliśmy, wymieniliśmy uwagi i sądy, a teraz wracamy do tematu. Kolejne posty nie na temat będą nagradzane.

Lucjan
Nowicjusz
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2009
Miasto: KBR

Post autor: Lucjan » 15 maja 2019, o 17:13

Pewnie zaraz większość mnie zlinczuje. Wczoraj zalany MotulFE 5w30 i uwaga filtry Denckermann.

VDP
Nowicjusz
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Opole

Post autor: VDP » 15 maja 2019, o 18:57

IBZI pisze:
13 maja 2019, o 20:27
OK. Podyskutowaliśmy, wymieniliśmy uwagi i sądy, a teraz wracamy do tematu. Kolejne posty nie na temat będą nagradzane.
Podziękował za to.
Właśnie jestem na etapie wymiany oleju. Pytanie do Was (bo to mój pierwszy klekot).
Jesteście w stanie polecić w formie TOP 3 oleje do 2.0 cdti 160 kucy przebieg 213k? (bo przebić się przez te 150 stron ciężko).

Awatar użytkownika
takisobie
Forumowicz
Auto: Insignia ST
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Post autor: takisobie » 15 maja 2019, o 19:16

@VDP szczerze powiem nie ma szans żeby polecić TOP 3 , każdy ma inne i to bardzo odmienne TOP 3 ;D ;D ;D

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Post autor: mazmarcin » 15 maja 2019, o 19:18

Każdy jest dobry jak wymieniany z głową a nie wedle zaleceń ;)

arek810316
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia Tourer
Miasto: Pleszew

Post autor: arek810316 » 16 maja 2019, o 04:00

VDP pisze:
15 maja 2019, o 18:57
IBZI pisze:
13 maja 2019, o 20:27
Podziękował za to.
Właśnie jestem na etapie wymiany oleju. Pytanie do Was (bo to mój pierwszy klekot).
Jesteście w stanie polecić w formie TOP 3 oleje do 2.0 cdti 160 kucy przebieg 213k? (bo przebić się przez te 150 stron ciężko).
Jak chcesz 5W40 i zmieniasz olej co ok 10 a 15 tyś km. .to moim skromnym zdaniem po prześledzeniu forum i nie tylko dobrą opcja będzie Eurol Fluence 5W40..

tomek evo
Użytkownik
Miasto:

Post autor: tomek evo » 16 maja 2019, o 23:23

Jak Kolega Takisobie napisał każdy ma swoje typy i jak każdy wytypuje swoje top 3 to się zrobi top 30.

arek810316
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia Tourer
Miasto: Pleszew

Post autor: arek810316 » 17 maja 2019, o 11:09

tomek evo pisze:
16 maja 2019, o 23:23
Jak Kolega Takisobie napisał każdy ma swoje typy i jak każdy wytypuje swoje top 3 to się zrobi top 30.
Nie rozumiem...Eurol Fluence 5w40 taki sobie jest ?? Ja tak to rozumiem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”